Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η geozak είπε:

@peacock μολις γυρισα απο το ταξιδι μου εξουθενωμενη........ευτυχως ολα καλα.......πηρα την αποφαση επιτελους..!!!! σε ευχαριστω

εσυ τι αποτελεσμα ειχες?????:x

Πολυ χαίρομαι! :)

Κι εγω ΠΈΡΑΣΑ! τετοιο αγχος ουτε στις πανελλήνιες, ούτε στο γαμο μου... παει κι αυτό το εμπόδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2017 at 11:36 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια εγώ όπως ξέρετε πέρασα την επιτροπή αλλά δ προλαβα να πάω σε εξωσωματική κ εύχομαι σε όλες έτσι να γίνει! Έπαιρνα felicity, βιταμινη d3 και ένα σύμπλεγμα βιταμινών τις pregnacare conception για όσο τ δυνατόν καλύτερη ωορηξια. Μου τα πρότεινε η ξαδέρφη μου π είναι φαρμακοποιος κ ο γιατρός συμφώνησε. Αν δεν έχετε κλείσει ραντεβού και τ έχετε πάρει απόφαση για εξωσωματική κλείστε άμεσα γτ στη Θεσσαλονίκη π πέρασα εγώ είχα αναμονή δύο μήνες κ κάτι. Στο τέλος πραγματικά ανυπομονουσα. Καλό έλεγχο του φακέλου από τ γιατρο για να μη βρουν κάτι να σας κόψουν. Και φυσικά αφού τα έχετε δρόμολογησει όλα  (επιτροπή κ εξωσωματική) περάστε ένα τέλειο καλοκαίρι! Πίστεψε τε το είναι τ τελευταίο σας μόνο με τ σύντροφο σας. Χαρείτε το όσο δ πάει!

βιταμινη D ποια επαιρνες κ τι δοσολογια......ειχες χαμηλη τιμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η jazz είπε:

μπράβο κορίτσι μου! Ελπίζω να μην τα χρειαστείς! να σε ρωτήσω, επειδή περνάω επιτροπή σε 15 μέρες, την απόφαση την παίρνεις την ίδια μέρα; και μετά εκεί που θα κάνεις την εξωσωματική σου λένε ποια φάρμακα χρειάζεσαι και τι ποσότητα και πας στο φαρμακείο του εοπυυ και τα παίρνεις;

ναι..πηγα το πρωι στις 8 και στις 12.30 μου εδωσαν την αποφαση.....κ μου ειπαν να παω στο εοππυ στο τοπο μου να παρω τα φαρμακα......αλλα δεν πηγα σημερα να ρωτησω...γιατι ισως θα πρεπει να παω στην πατρα......η προσπαθεια βεβαια μετραει απο τη μερα της παραλαβης των φαρμακων...ετσι γραφει η αποφαση......βεβαια για να τα παρεις θα παω μου ειπαν φωτοτυπια της αποφασης κ τη συνταγη του γιατρου μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια!πάει κ αυτο! Είστε ένα βήμα πιο κοντά!

Νομίζω είχα τιμή18.Μεσα στα όρια αλλά πήρα για ενίσχυση. Δ θυμάμαι να σ πω ποια έπαιρνα κ λειπουμε σε μίνι διακοπές για να δω τ κουτί κ να σ πω. 

Δ ξέρω πόσες μονάδες θα σας γράψει ο γιατρός αλλά γνώμη μου ας σας τις γράψει όλες όσες δικαιουστε κ χρησομοποιητε όσες χρειάζονται. Γτ εδώ μια κοπέλα έγραψε πως ένας γιατρός της έγραψε μια δοσολογία κ μετα χρειάστηκε περισσότερες αλλά είχε γίνει ήδη η χρήση της συνταγής κ έψαχνε αν μπορούσε να βρει τις υπόλοιπες δωρεάν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νεωτερα απο την @Karen εχουμε??? ελπιζω τωρα να ηρεμησουμε λιγο και αυτους τους 2 μηνες να απολαυσουμε το καλοκαιρι μας........κ μακαρι να παρουμε κ εμεις συντομα ενα μπεμπε στην αγκαλια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak εγω παίρνω βιταμίνη D με τα 4000ΙU αλλά  εγω είχα κατω από τα φυσιολογικά όρια της βιταμίνης. Καλό είναι να κανεις πρωτα μια εξέταση βιταμίνη D να δεις που βρίσκεσαι και αναλογα παίρνεις και τη δοσολογία που πρεπει. (εχει από 1000-4000 IU)

Να ρωτησω λίγο κατι? Ο γιατρός μου μου ειπε επειδη τα πραγματα είναι ρευστα στη χωρα μας να παρω απο τωρα τα φαρμακα κι ας τα εχω στο ψυγειο για τον Σεπτεμβριο. Στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ υπάρχει πιθανότητα να μου δωσουν τα φαρμακα με κοντινη λήξη πριν τον Σεπτεμβριο? Πρεπει να τους πω ποτε θα ξεκινησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@geozak εγω παίρνω βιταμίνη D με τα 4000ΙU αλλά  εγω είχα κατω από τα φυσιολογικά όρια της βιταμίνης. Καλό είναι να κανεις πρωτα μια εξέταση βιταμίνη D να δεις που βρίσκεσαι και αναλογα παίρνεις και τη δοσολογία που πρεπει. (εχει από 1000-4000 IU)

Να ρωτησω λίγο κατι? Ο γιατρός μου μου ειπε επειδη τα πραγματα είναι ρευστα στη χωρα μας να παρω απο τωρα τα φαρμακα κι ας τα εχω στο ψυγειο για τον Σεπτεμβριο. Στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ υπάρχει πιθανότητα να μου δωσουν τα φαρμακα με κοντινη λήξη πριν τον Σεπτεμβριο? Πρεπει να τους πω ποτε θα ξεκινησω?

δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, μην ανησυχείς... Έτσι κι αλλιώς τα φαρμακα είναι για δυο προσπάθειες μεσα σε ενα χρονο.. πιστεύω θα εχουν το λιγότερο 2χρονια ημερομηνία λήξης .. αυτό μου είπαν κι εμενα, παρτα να τα έχεις στο ψυγείο και Σεπτέμβριο - Οκτώβριο ξεκινάμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η jazz είπε:

δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, μην ανησυχείς... Έτσι κι αλλιώς τα φαρμακα είναι για δυο προσπάθειες μεσα σε ενα χρονο.. πιστεύω θα εχουν το λιγότερο 2χρονια ημερομηνία λήξης .. αυτό μου είπαν κι εμενα, παρτα να τα έχεις στο ψυγείο και Σεπτέμβριο - Οκτώβριο ξεκινάμε. 

Aνυπομονώωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

@geozak εγω παίρνω βιταμίνη D με τα 4000ΙU αλλά  εγω είχα κατω από τα φυσιολογικά όρια της βιταμίνης. Καλό είναι να κανεις πρωτα μια εξέταση βιταμίνη D να δεις που βρίσκεσαι και αναλογα παίρνεις και τη δοσολογία που πρεπει. (εχει από 1000-4000 IU)

Να ρωτησω λίγο κατι? Ο γιατρός μου μου ειπε επειδη τα πραγματα είναι ρευστα στη χωρα μας να παρω απο τωρα τα φαρμακα κι ας τα εχω στο ψυγειο για τον Σεπτεμβριο. Στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ υπάρχει πιθανότητα να μου δωσουν τα φαρμακα με κοντινη λήξη πριν τον Σεπτεμβριο? Πρεπει να τους πω ποτε θα ξεκινησω?

k Εγω θα προσπαθησω να εχω τα φαρμακα σπιτι......να τα παρεις κ εσυ μες στον ιουλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geozak είπε:

k Εγω θα προσπαθησω να εχω τα φαρμακα σπιτι......να τα παρεις κ εσυ μες στον ιουλιο

Ναι αυτό θα κανω! Λογικά από βδομάδα θα παω να τα παρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η deka είπε:

Τι θα γίνονταν σήμερα για την @karen???Τη θετική μας σκέψη και ενέργεια!!!

29/06 θα εκανε χοριακή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Να κανω μια χαζή ερωτηση? Εσεις θα κανετε μόνες σας τις ενέσεις σας ή δεν είμαι η μόνη που φοβάται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Να κανω μια χαζή ερωτηση? Εσεις θα κανετε μόνες σας τις ενέσεις σας ή δεν είμαι η μόνη που φοβάται?

θα έρθω εγώ να στις κάνω! :roll:

χαχα! δε πιστεύω να φοβάσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

θα έρθω εγώ να στις κάνω! :roll:

χαχα! δε πιστεύω να φοβάσαι?

Ωχ ωχ ωχ κρίμα τα νιάτα μου!

Ασ΄το μωρε... δε πειραζει... θα περιμένω 5-6 χρόνια να κανω από μόνη μου ωορρηξία μη παιδεύεσαι! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Ωχ ωχ ωχ κρίμα τα νιάτα μου!

Ασ΄το μωρε... δε πειραζει... θα περιμένω 5-6 χρόνια να κανω από μόνη μου ωορρηξία μη παιδεύεσαι! χαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχαχαχα μα εχω πουπουλένιο χέρι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα μα εχω πουπουλένιο χέρι!!!!!!!

Οχι μωρε ενταξει, δε πειραζει... δε μπορεί καποια στιγμή θα κανω από μονη μου... χαχαχαχαχα

"Πουπουλενιο χερι"... εκλαψα να ξερεις... Σ΄αγαπώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν γεννηθεί το ανηψάκι - βαφτιστήρι μου θα του λεω οτι η κακούργα η μάνα του δεν ήθελε να της κάνω ένεση παρόλο που έχω πουπουλένιο χέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Οταν γεννηθεί το ανηψάκι - βαφτιστήρι μου θα του λεω οτι η κακούργα η μάνα του δεν ήθελε να της κάνω ένεση παρόλο που έχω πουπουλένιο χέρι!

Βοήθεια....μακρια μου.... χαχαχα

Crucifix-exorcism.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Να κανω μια χαζή ερωτηση? Εσεις θα κανετε μόνες σας τις ενέσεις σας ή δεν είμαι η μόνη που φοβάται?

Εμένα τις αντιπηκτικές τις έκανε ο άντρας μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η deka είπε:

Εμένα τις αντιπηκτικές τις έκανε ο άντρας μου!

Κι εμενα μου κανει ο αντρούλης μου αλλα αν χρειάζεται να κανω και πρωί τη βάψαμε γιοατί θα λείπει στη δουλεια, εκεί θα πρεπει να τις κανω μόνη μου και φοβαμαι πολυ. Βλακεία μου το ξερω.. αλλα δεν εχω θαρρος να τρυπήσω μόνη μου τη κοιλίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να τις κάνεις συγκεκριμένη ώρα το πρωί?πχ αν τις κάνεις κάπου 7-7:30 δε θα μπορεί?Σε νιώθω ήταν πολύ βασικό και για μένα αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η deka είπε:

Πρέπει να τις κάνεις συγκεκριμένη ώρα το πρωί?πχ αν τις κάνεις κάπου 7-7:30 δε θα μπορεί?Σε νιώθω ήταν πολύ βασικό και για μένα αυτό...

Δε ξερω ακόμα αν θα χρειαστεί πρωί και τι ωρα... υποθεσεις κανω... αλλα αν χρειαστεί δε θα μπορεί ο αντρούλης γιατί πιάνει δουλεια στις 6... οπότε... 

Ας ελπίσω οτι δε θα χρειαστεί γιατί αλλιως με βλεπω να αυτο-τρυπιέμαι... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...