Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikona είπε:

Με το καλο να τα παρετε κ να ξεκινησετε!!!

Το μακρυ σε μενα γυρω στον μηνα κρατησε. Ακριβως δεν θυμαμαι. Τα εχω γραμμενα θα τα δω αυριο κ θα σου στειλω. 

Η αλήθεια είναι πέρα από το φιλισιν μου χει ακόμα 1 για 30 ημέρες κ νομίζω είναι το πρεζολον ... ΑΛΛά δεν παίρνω κ όρκο και ουτροτζεσταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr κοίταξα το πρωτοκολλο που ακολουθησαμε. Ξεκίνησα τις ενέσεις της καταστολής (αρβεκαπ) στις 15/11 και ωοληψια έγινε 14/12.

Τις γκονάλ τις ξεκίνησα 30/11 μέχρι 12/12

Αλλά φυσικά η διάρκεια διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την. Κορτιζονη την δινιυν για τυχον θρομβοφυλια και τις inohep αντιπικτικες ειναι αλλα προλυπτικα αλλα οντως ζαχαρι και αλατι δεν αλλα χαλαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2018 at 9:35 ΠΜ, ο/η ElektraGr είπε:

ovitrelle & averkap !! Από το κέντρο μου είπανε μόνο η γκοναλ 0% ! Ε η κοπέλα μου βαλε και τις άλλες για να τις πάρουμε λέει από το νοσοκομείο ... Αλλά αν δεν λογικά θα μπορεί να μου το αλλάξει ...

Τις γκοναλ δεν τις περνεις απο το φαρμακειο το εοπυυ δωρεαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Τις γκοναλ δεν τις περνεις απο το φαρμακειο το εοπυυ δωρεαν?

Τις γκοναλ ναι .. για τις αλλεσ θα δω τι εγινε σημερα που χαν συμμετοχη  0%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Την. Κορτιζονη την δινιυν για τυχον θρομβοφυλια και τις inohep αντιπικτικες ειναι αλλα προλυπτικα αλλα οντως ζαχαρι και αλατι δεν αλλα χαλαλι

Μα τον καφε μ με υποκαταστατο τον πινω .. κ τα φαγητα μ θεωρουνται αναλατα χιχιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Την. Κορτιζονη την δινιυν για τυχον θρομβοφυλια και τις inohep αντιπικτικες ειναι αλλα προλυπτικα αλλα οντως ζαχαρι και αλατι δεν αλλα χαλαλι

Οντως αλατι πολυ προσοχη! Την πρωτη φορα το ειχα κοψει μαχαιρι, την δευτερη χαλαρωσα οτι δεν ειναι πολυ η κορτιζονη και τωρα εχω γινει σα γιουβαρλακι? 

Για ζαχαρη δε το ηξερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η semarbosi είπε:

Σε τι βοηθά άραγε η κορτιζόνη?

 

Η κορτιζόνη είναι για να ρίξει το ανοσοποιητικό μας, ώστε ο οργανισμος να δεχτεί πιο εύκολα το/α εμβρυα!!! Το δίνουν και σε περιπτώσεις που υπάρχει κάποιο αυτοάνοσο!! Για τη θρομβοφιλια είναι μόνο οι αντιπηκτικες και το salospir σε ορισμένες περιπτώσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.  Πήρα χθες τα φάρμακα από τοφαρμακείο και όντως δεν πλήρωσα την μία οβιτρέλ και τα δύο άβερκαπ.  Όντως όπως στα γράψει ο γιατρός τα παίρνεις.  Χθες κι ο γιατρός που χω επιλέξει ν με παρακολουθεί μου είπε όταν αδιαθετήσω και σύμφωνα με το πρόγραμμα πρόκλησης πο3 θαχω,  να πάω γτ θα πρέπει να κάνουμε υπερήχους και ορμονικές εξετάσεις που είναι απαραίτητες. Κι έτσι για άλλη μια φορά μου επιβεβαιώνει πόσο καλός γιατρός είναι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο @ElektraGr που τα πηρες δωρεαν!! Πολυ καλο αυτό!!

Υπερηχους κ ορμονικες εξετασεις θα κανεις αρκετα συχνα την περιοδο που θα κανεις διεγερση γιατι πρεπει να παρακολουθουν στενα τις ορμονες κ τα ωοθηλακια. 

Εγω τις 12 μερες που εκανα διεγερση εκανα 5 υπερηχους κ εξεταση ορμονων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Μπραβο @ElektraGr που τα πηρες δωρεαν!! Πολυ καλο αυτό!!

Υπερηχους κ ορμονικες εξετασεις θα κανεις αρκετα συχνα την περιοδο που θα κανεις διεγερση γιατι πρεπει να παρακολουθουν στενα τις ορμονες κ τα ωοθηλακια. 

Εγω τις 12 μερες που εκανα διεγερση εκανα 5 υπερηχους κ εξεταση ορμονων

Καλημέραααααααα !! Να σου πω δεν με ενδιαφέρει το δωρεάν .. φοβήθηκα μην χρειαστεί αλλαγή η συνταγή κ μου πουν ξέρεις δεν μπορούμε γτ έχουν γραφτεί ... Δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει με τα συστήματα τους . Κορίτσιααααα έχω αρχίσει λίγο να σκέφτομαι την διαδικασία παραπάνω από όσο πρέπει . Το είπα κ στο αντράκι μου κ μου πε να ηρεμήσω .. να κάνω αυτά που κάνω τώρα για να κάνουμε λέει καλά και πολλά ωάρια !! Αχουτοοοοοοοοοοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Λοιπόν τις μέρες της διέγερσης (από αυτα που είχα διαβασει στο ινερνετ) έτρωγα πολλά φρούτα και λαχανικά, δεν επινα αλκοολ, εναν καφέ μόνο την ημερα και είχα κόψει τη ζάχαρη και τα αλάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααα.... Χάθηκα αλλά εκανα εργασιοθεραπεια. Αλλα όπως λέει ο άντρας μου δουλεια που δεν πληρώνεται είναι χόμπι. Αρα εκανα χομποθεραπεια. Πολύ τρέξιμο, πολύ κούραση, δεν σκεφτομουνα τπτ. Αύριο πάω να πάρω τα 2α φάρμακα κ σήμερα ήρθε η ακατανομαστη, 4 μέρες νωρίτερα. Αρα αύριο θα δουμε ορμόνες και ωοθηλακια κ θα αποφασίσουμε αν ξεκινάμε αυτό το μήνα. Άντε κ ο θεός μαζί μας. Εσείς τσουπρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ourania είπε:

Γειααααα.... Χάθηκα αλλά εκανα εργασιοθεραπεια. Αλλα όπως λέει ο άντρας μου δουλεια που δεν πληρώνεται είναι χόμπι. Αρα εκανα χομποθεραπεια. Πολύ τρέξιμο, πολύ κούραση, δεν σκεφτομουνα τπτ. Αύριο πάω να πάρω τα 2α φάρμακα κ σήμερα ήρθε η ακατανομαστη, 4 μέρες νωρίτερα. Αρα αύριο θα δουμε ορμόνες και ωοθηλακια κ θα αποφασίσουμε αν ξεκινάμε αυτό το μήνα. Άντε κ ο θεός μαζί μας. Εσείς τσουπρες? 

Καλώς την! Και σε σκεφτόμουν κατά καιρούς. Όλα καλά; Τι δουλειά κάνεις? Να πάνε όλα καλά στη νέα σου προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Λοιπόν τις μέρες της διέγερσης (από αυτα που είχα διαβασει στο ινερνετ) έτρωγα πολλά φρούτα και λαχανικά, δεν επινα αλκοολ, εναν καφέ μόνο την ημερα και είχα κόψει τη ζάχαρη και τα αλάτια.

Ααα...  Επειδή εγώ έπινα τον καφέ με την στεβια  η μαυρη ανάλογα,  μπορώ αντί καφέ  να πίνω πράσινο τσάι σκέτο που μου αρέσει;  Επίσης πήρα γαλοπούλα βρήκα με σχεδόν καθόλου αλάτι .. Ευκαιρία να τρώμε και πιο υγιεινά..  ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...