Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Κορίτσια τελικά η ένεση δεν ηταν τίποτα!!!ουτε που την κατάλαβα!!!???

Προχωράμε λοιπον χωρίς φόβο...με πάθος!!!χαχαχα!!!

Καλό βράδυ!!!!!!???

Είδες???? Τζάμπα το αγχος... Εμένα πιο πολύ με ζορίζει το τώρα... Με την λίστα στο χερι να παρω τα φαρμακα και να βάλω την αλοιφη κλπ, καθώς κ το πότε θα με πάρει τηλεφωνο να μου πει πως πάνε τα ζουζούνια... Ειδικά αυτό το τηλεφώνημα... Ουτε αποπ γκόμενο να περιμενα με τόση αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα!!!δίκιο εχεις!!!εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν!!!γρήγορα με ακόμα πιο υπέροχα νέα και ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ "ΜΙΤΩΣΗ" ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ? ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ....ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ....ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΖΕΣ ΙΣΩΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oly10 καλή σου μέρα! Καλή επιτυχία να έχεις!!! Δεν γνωρίζω το κέντρο που ανέφερες. Είμαι από Β.Ελλάδα.

Τα κέντρα εξωσωματικής κάνουν σπερματέγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Oly10 καλή σου μέρα! Καλή επιτυχία να έχεις!!! Δεν γνωρίζω το κέντρο που ανέφερες. Είμαι από Β.Ελλάδα.

Τα κέντρα εξωσωματικής κάνουν σπερματέγχυση.

Σευχαριστώ πολύ κοπέλα μου που απάντησες. Σημαντική η πληροφορία ότι κάνουν και σπερματέγχυση. Είμαι στην αρχή και όλα μου φαίνονται βουνό αλλά έχω πεισμώσει και δεν το βάζω κάτω με τίποτα! Οποιαδήποτε πληροφορία χρήσιμη. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 καλα τα λες βουνο αλλα δεν το βαζεις κατω bravo θα δεις οταν αρχισεις σιγα σιγα θα σου φανουνε ευκολα...καλη επυτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ "ΜΙΤΩΣΗ" ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ? ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ....ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ....ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΖΕΣ ΙΣΩΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ.....

Δεν το γνωρίζω δυστυχώς!!!εύχομαι όμως πολύ σύντομα να εχεις στην αγκαλιά σου το όνειρο σου!!!καλη επιτυχία!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα !!!!τι κάνετε;;Ουράνια μου πως παει;;???

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό έκτη  μέρα διεργεσης...η μια ωοθηκη έχει 3..μετρήσαμε ενα 14,11,10 ....στην αλλη πιο τεμπελα 2...ενα 14 και 11...

Ο γιατρός μου είπε περιμενε περισσότερα....και δεν ηταν ενθουσιασμενος που δεν ηταν ίδιο μέγεθος...μου ειπε είναι ορμονολογικο!

Ξεκιναω σημερα cetrotide ανταγωνιστη και το Σάββατο θα με ξαναδεί!

Αγχωθηκα λίγο...έχει ξανατυχει σε καμια τέτοια απόκριση στις ωοθήκες;;να αρχίσω να ανησυχω;;???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannapl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!!!τι κάνετε;;Ουράνια μου πως παει;;???

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό έκτη  μέρα διεργεσης...η μια ωοθηκη έχει 3..μετρήσαμε ενα 14,11,10 ....στην αλλη πιο τεμπελα 2...ενα 14 και 11...

Ο γιατρός μου είπε περιμενε περισσότερα....και δεν ηταν ενθουσιασμενος που δεν ηταν ίδιο μέγεθος...μου ειπε είναι ορμονολογικο!

Ξεκιναω σημερα cetrotide ανταγωνιστη και το Σάββατο θα με ξαναδεί!

Αγχωθηκα λίγο...έχει ξανατυχει σε καμια τέτοια απόκριση στις ωοθήκες;;να αρχίσω να ανησυχω;;???

 

Και εγώ αγάπη 4 και 3 είχα. Στον προηγούμενο κύκλο είχαμε μετρησει μόλις 5. Αρα όταν έχει η δεξία ωορηξία έχουμε περισσότερα γιατι η αριστερή ειναι τεμπελα. Το κακό είναι πως κ εσύ όπως κ εγώ δεν θα καταφέρεις να καταψύξεις.. Εγω βαριέμαι τρελά. Σήμερα δειλά δειλά βγηκα στον κόσμο. Ακόμα πονάνε οι ωοθήκες και έχω ένα βάρος χαμηλά. Δεν ξέρω αν σημαινει κάτι ή αν απλά έχουν στραβωσει που τις ταλαιπώρησαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannapl είπε:

Να κανω μια χαζή ερωτηση....όταν κάνουμε ωοληψια μας παίρνουν ωάρια μονο απο τη μια ωοθήκη η και απο τις δυο???

Και απο τις 2 βρε... Τι τα μεγαλωνουμε???? Ολα τα ωοθηλακια τα ρουφανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannapl μην ανησυχεις. Εγώ τον Δεκέμβριο έκανα διέγρση και στον πρώτο υπέρηχο (νομιζω 5η μερα) είχα μόνο τρία ωοθηλάκια στην αριστερή ωοθήκη. Τελικά σιγά σιγά έγιναν περισσότερα και πήραμε σύνολο 7. Τα 5 ηταν ωριμα και γονιμοποιηθηκαν τα τεσσερα οπότε βάλαμε και στην κατάψυξη. Εμε΄να προσωπικά αργησαν οι ωοθηκες να ξυπνησουν αλλά τελικά εκανα τη δουίτσα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!!!τι κάνετε;;Ουράνια μου πως παει;;???

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό έκτη  μέρα διεργεσης...η μια ωοθηκη έχει 3..μετρήσαμε ενα 14,11,10 ....στην αλλη πιο τεμπελα 2...ενα 14 και 11...

Ο γιατρός μου είπε περιμενε περισσότερα....και δεν ηταν ενθουσιασμενος που δεν ηταν ίδιο μέγεθος...μου ειπε είναι ορμονολογικο!

Ξεκιναω σημερα cetrotide ανταγωνιστη και το Σάββατο θα με ξαναδεί!

Αγχωθηκα λίγο...έχει ξανατυχει σε καμια τέτοια απόκριση στις ωοθήκες;;να αρχίσω να ανησυχω;;???

 

Ιωάννα μου μην αγχώνεσαι πουλάκι μου και εγω στην αρχή λίγα είχα μάλιστα δεξιά είχε πέσει σε βάθη ύπνο ούτε ένα δεν είχα βγάλει και στο τέλος έβαλε 10 ωαρια η τεμπελα η δεξιά μερικές φορές αργούμε να πάρουμε μπρος με τα φάρμακα οπότε ηρεμία την 11 ημέρα θα φανούν πόσα είναι μέτρηση οιστραδιολη σου κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Sunshine 88 τι κάνεις;;;Πώς πάει η εγκυμοσύνη;;;;

@nikona καλά ειμαι με της αναγουλες μου ευτυχισμένη αγχωμένη όλα μαζί μέχρι 9 του μηνα να πάω στον γιατρό να δω τι θα μου πει .Εσύ ετοίμαζε για εμβρυομεταφορα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ιωάννα μου μην αγχώνεσαι πουλάκι μου και εγω στην αρχή λίγα είχα μάλιστα δεξιά είχε πέσει σε βάθη ύπνο ούτε ένα δεν είχα βγάλει και στο τέλος έβαλε 10 ωαρια η τεμπελα η δεξιά μερικές φορές αργούμε να πάρουμε μπρος με τα φάρμακα οπότε ηρεμία την 11 ημέρα θα φανούν πόσα είναι μέτρηση οιστραδιολη σου κάνει 

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ!!!????

μου δίνεις κουράγιο!!η οιστραδιόλη μου χτες ηταν 323,5!

 

Με το καλό το μπεμπακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikona είπε:

ioannapl μην ανησυχεις. Εγώ τον Δεκέμβριο έκανα διέγρση και στον πρώτο υπέρηχο (νομιζω 5η μερα) είχα μόνο τρία ωοθηλάκια στην αριστερή ωοθήκη. Τελικά σιγά σιγά έγιναν περισσότερα και πήραμε σύνολο 7. Τα 5 ηταν ωριμα και γονιμοποιηθηκαν τα τεσσερα οπότε βάλαμε και στην κατάψυξη. Εμε΄να προσωπικά αργησαν οι ωοθηκες να ξυπνησουν αλλά τελικά εκανα τη δουίτσα τους.

Μακάρι κοριτσάκι μου!!!αύριο έχω παλι ραντεβού με το γιατρό..θα είναι 8η μέρα διεργεσης...να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannapl μην ανχονεσε δεν ανταποκρινετε παντα απο την αρχη μια φιλη μου δυσκολα αλλαξε στο τελος και θερραπεια και ηταν συγουρη πως πανω απο 3-4 δεν αλλα πηρε μπροστα και εκανε αρκετα και εχει καταψυξη καπου στα 6-8 νομιζω!!! Οποτε χωρις ανχος και θετικη σκεψη!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ!!!????

μου δίνεις κουράγιο!!η οιστραδιόλη μου χτες ηταν 323,5!

 

Με το καλό το μπεμπακι σου!!!

Μια χαρά ήταν εγώ είχα 290 την πεμπτη ημερα είχα απογοητευτεί στα πατώματα είχα πέσει έκανα σύνολο 11 η μέρες ενέσεις και η ωοληψια έγινε την 14 ημέρα του κύκλου με 19 γονοιμοποιμενα ωαρια είναι νωρίς ακόμη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@nikona καλά ειμαι με της αναγουλες μου ευτυχισμένη αγχωμένη όλα μαζί μέχρι 9 του μηνα να πάω στον γιατρό να δω τι θα μου πει .Εσύ ετοίμαζε για εμβρυομεταφορα??

Μπράβο Sunshine!! Χαίρομαι που πάνε όλα καλά. Με το καλό και στον γιατρό να δείτε το μπεμπε σας.

Εγώ ναι εοιμαζομαι. Αδιαθετησα εχθες το βράδυ με λίγη καθυστέρηση αλλά ενταξει ήρθε. Δευτέρα θα κάνω υπέρηχο και ορμόνες. Εσύ Sunshine τι προετοιμασία είχες κάνει για την εμβρυομεταφορά;;;Είχες κάνει καταστολή;; Παρακολουθούσες το ενδομήτριο με υπερηχους και ορμόνες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπράβο Sunshine!! Χαίρομαι που πάνε όλα καλά. Με το καλό και στον γιατρό να δείτε το μπεμπε σας.

Εγώ ναι εοιμαζομαι. Αδιαθετησα εχθες το βράδυ με λίγη καθυστέρηση αλλά ενταξει ήρθε. Δευτέρα θα κάνω υπέρηχο και ορμόνες. Εσύ Sunshine τι προετοιμασία είχες κάνει για την εμβρυομεταφορά;;;Είχες κάνει καταστολή;; Παρακολουθούσες το ενδομήτριο με υπερηχους και ορμόνες;;;;

Εγώ @nikona  τρίτη μέρα άρχιζα τα σικακλουρ τρία την ημέρα 5 ημέρα υπέρηχο αυξήσαμε την δόση 5 την ημερα δεν έπαιρνε μπρος ούτε το ενδομήτριο και τελικά έκανα εμβρυομεταφορα 17 ημέρα με πάνω από 13 πάχος κάπου 14 νομίζω είχε φτάσει την ημέρα εκείνη δεν έκανα καταστολή αφήσαμε να γίνει η ωορρηξία φυσιολογικά το θεωρούσε καλύτερο ο γιατρος μου από να επιβάρυνθω με φάρμακα και για καλό μας βγήκε και δύο μέρες πριν την εμβρυομεταφορα άρχισα την προγεστερόνη τρία την ημερα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μάλιστα. Σε ευχαριστώ πολύ Sunshine μου. Εγώ μέχρι στιγμής είχα πάντα τέλειο ενδομήτριο (ετσι τουλάχιστον μου έλεγε η γιατρός μου και ηταν πολύ αισιοδοξη γιαυτο) Ωστόσο μετά την αποτυχία που πήγα για υπέρηχο μου είπε ότι ήταν ανομοιογενές. Θα δούμε ΄τωρα που θα πάω τη Δευτέρα πώς είναι.

Οπότε η διαφορά μας είναι ότι εσύ δεν έκανες καταστολή. Θα ρωτήσω κι εγώ όχι τον εξωσωματικό άλλά τη γυναικολογο μου να μου εξηγησει ποια ειναι η διαφορά ανάμεσα στις ΄δυο μεθόδους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα!!!τι κάνετε κοριτσακια μου??

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό...8η μέρα διεργεσης...έγιναν 4 τα ωοθυλάκια στη δεξια...17,15,14,12 και 3 στην αριστερή 17,13,11...οιστραδιόλη 475!

Ο γιατρός μου είπε οτι περιμενε περισσότερα...θα δουμε όμως!!ελπίζουμε να έχω αρκετά ωάρια!!

Αύριο σταματάω τη gonal και το βράδυ κάνω την ovitrelle!

Τριτη ωοληψια!!!ουφ!!άντε να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...