Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δύσκολος ο δρόμος της μητρότητας...


Recommended Posts

Ο υπερηχος εδειξε μητρα που εχει αιμορραγησει, ενα μικρο μαυρο σακουλακι ακαθοριστου σχηματος και κατι που του δινει την υποψια οτι υπηρχε κι αλλο.. 

Θα κοψω τα φαρμακα και θα περιμενω να κατεβει αιμα να αποβληθει πληρως οτι υπαρχει. Αυριο θα παω για χοριακη και την αλλη Δευτερα θα μου κανει παλι υπερηχο να δει αν αποβληθηκαν ολα η αν θα χρειαστω αποξεση. 

Παιδακια μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ο υπερηχος εδειξε μητρα που εχει αιμορραγησει, ενα μικρο μαυρο σακουλακι ακαθοριστου σχηματος και κατι που του δινει την υποψια οτι υπηρχε κι αλλο.. 

Θα κοψω τα φαρμακα και θα περιμενω να κατεβει αιμα να αποβληθει πληρως οτι υπαρχει. Αυριο θα παω για χοριακη και την αλλη Δευτερα θα μου κανει παλι υπερηχο να δει αν αποβληθηκαν ολα η αν θα χρειαστω αποξεση. 

Παιδακια μου.... 

Κρίμα είχα μια ελπίδα για τα παιδάκια σου.. γλυκιά μου @peacock κουραγιο θα προσεύχομαι για σενα και θα δεις θα έρθει το πολυπόθητο για όλες μας γλυκιά μου σου στέλνω μια αγκαλιτσα❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ο υπερηχος εδειξε μητρα που εχει αιμορραγησει, ενα μικρο μαυρο σακουλακι ακαθοριστου σχηματος και κατι που του δινει την υποψια οτι υπηρχε κι αλλο.. 

Θα κοψω τα φαρμακα και θα περιμενω να κατεβει αιμα να αποβληθει πληρως οτι υπαρχει. Αυριο θα παω για χοριακη και την αλλη Δευτερα θα μου κανει παλι υπερηχο να δει αν αποβληθηκαν ολα η αν θα χρειαστω αποξεση. 

Παιδακια μου.... 

Δύσκολος ο δρόμος της μητρότητας.....το είπες τόσο εύστοχα και μόνη σου....και εγώ στον ίδιο δρόμο βαδίζω....κοιτα γύρω σου θα δεις το δρόμο γεμάτο με γυναίκες που παλεύουν....σημερα πονάς εσύ χθες εγώ....πονος παντού.... Σου ευχομαι γρήγορη σωματική ανάρρωση... Η ψυχούλα θέλει χρόνο....δεν είσαι η μόνη καρδια μου και δεν είσαι μονη..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς έχουμε ανέβει στο λεωφορείο τρεις φορές και τις τρεις μας πέταξαν με βία έξω. Και περιμένουμε πιασμένοι χέρι χέρι, πληγωμένοι, φοβισμένοι και αμήχανοι, κοιτώντας με αγωνία πότε θα μπορέσουμε να ξαναανεβούμε και να κατέβουμε τρεις, ζωντανοί και υγιείς.

Για αυτά τα μικροσκοπικά εμβρυάκια και κυρίως για σένα, γιατί μ' εσένα μπορώ να ταυτιστώ, έκλαψα χτες. Εύχομαι αυτός ο εφιάλτης να τελειώσει φυσικά και να μη χρειαστεί απόξεση. 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου τι έδειξε η χοριακη; αυτό το μικρό σακουλάκι σημαίνει ότι υπάρχει ακόμα έμβρυο; δεν είχες άλλη αιμορραγία; μπερδεύτηκα βρε κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@peacock μου τι έδειξε η χοριακη; αυτό το μικρό σακουλάκι σημαίνει ότι υπάρχει ακόμα έμβρυο; δεν είχες άλλη αιμορραγία; μπερδεύτηκα βρε κορίτσι μου

Επεσε το ενα προφανως το Σαββατο με την αιμορραγια...το αλλο ππυ ειδαμε στον υπερηχο ειναι μεσα νεκρο... Η χοριακη εννοειται εχει πεσει...εκοψα χαπια και αναμενω να κατεβει αιμα, αιμορραγια αλλη δεν ειχα απο το Σαββατο το βραδι. Θα παω την επομενη Δευτερα για υπερηχο να δει αν καθαρισα κτλ αλλιως θα κανουμε αποξεση. 

Δε μπορω να το πιστεψω.... Κλαιω συνεχεια..μου λειπουν ηδη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock ειλικρινά λυπήθηκα πολύ για αυτό που μόλις διάβασα... Τίποτα δεν είναι ικανό να απαλύνει τέτοιο πόνο...Εύχομαι ολόψυχα να έρθει η μέρα που θα πάρεις αγκαλιά τα παιδάκια σου και όλα αυτά θα είναι πλέον μια πολύ άσχημη ανάμνηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2017 at 4:23 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Aλλο ένα αρνητικό, άλλο ένα «Δε πειραζει, θα τα καταφερεις», άλλη μία απογοήτευση..

Παλι θα μετραω τις εγκυους που περνανε από δίπλα μου, πάλι θα κοιταζω τα μωρακια που βλέπω στο δρόμο, πάλι θα χαζευω κουνιες και ρουχαλακια χωρίς να εχω λόγο…

Ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος… κοιταζω πίσω μου και πλεον δε θυμαμαι πως ηταν πριν ξεκινησω… εχω ακόμα πολύ…δε ξερω πότε θα φτασω.... τωρα γίνεται ακόμα πιο δυσκολος...

Εύχομαι όσα κορίτσια προσπαθούν, να φτασουν επιτελους στη μητρότητα...

 

 

Θα πάνε όλα καλά ! Αυτό μόνο θα σκέφτεσαι και θα πάνε στο τέλος !!

Εγώ πέρασα μια πολύ δύσκολη φάση δεν πηγαινα οπου ειχαν παιδιά ... προσπαθούσα να πισω τον εαυττό μου οτι ειναι καλυτερα ετσι οτι δεν εχω ευθυνες στεναχωριες και ξυπνάω οτι ώρα θελω! Μετά συνηδειτοποίησα οτι περνουσα σε αλλο επιπεδο και....συνηλθα ! Ευτυχως ! Η ψυχολογια αν και δεν ειμαι γιατρος πιστευω οτι παιζι πολυ μεγάλο ρολο. :cheer:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2020 at 10:22 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Επεσε το ενα προφανως το Σαββατο με την αιμορραγια...το αλλο ππυ ειδαμε στον υπερηχο ειναι μεσα νεκρο... Η χοριακη εννοειται εχει πεσει...εκοψα χαπια και αναμενω να κατεβει αιμα, αιμορραγια αλλη δεν ειχα απο το Σαββατο το βραδι. Θα παω την επομενη Δευτερα για υπερηχο να δει αν καθαρισα κτλ αλλιως θα κανουμε αποξεση. 

Δε μπορω να το πιστεψω.... Κλαιω συνεχεια..μου λειπουν ηδη..

Λυπάμαι πολυ! Ειλικρινά δεν σε γνωριζω αλλα λυπάμαι και σε καταλαβαίνω. Να εισαι δυνατη και να προσεχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock λατρεμένη μου... Τώρα το διάβασα... Έχει πιαστεί η ψυχή μου, δεν στο κρύβω, δάκρυσα... Δεν έχω λόγια και δεν υπάρχουν λόγια να απαλύνουν τον πόνο σου. Μόνο ο χρόνος θα βοηθήσει... Ενα ρητό που με βοηθάει κάποιες φορές είναι αυτό: 

Everything is going to be alright in the end. If it's not alright, then it is not, yet, the end... 

Δύναμη γλυκιά μου και μια μεγάααλη αγκαλιά από εμένα! Σε φιλώ γλυκά 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

@peacockλυπαμαι πολύ,χωρίς να σε ξέρω! πρέπει να πάρεις τον χρόνο σου και να θρηνήσεις, να δεις μέσα σου, να αποδεχτείς ότι όλα αυτά που βιώνεις είναι δύσκολα και να σε παραδεχτείς..ότι μέσα από όλα αυτά είσαι πραγματικά παληκαρι!έχεις κάνει ο,τι μπορούσες, σταθηκες θαρραλέα σε όλες τις δυσκολίες κ να θαυμάσεις τον εαυτό σου, όπως σε θαυμάζουμε κι εμείς!να προσέχεις πάνω απ'όλα την ψυχολογία σου! εύχομαι μέσα από την ψυχή μου η ζωή να σε ανταμείψει τριπλά κ τετραπλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

@peacockλυπαμαι πολύ,χωρίς να σε ξέρω! πρέπει να πάρεις τον χρόνο σου και να θρηνήσεις, να δεις μέσα σου, να αποδεχτείς ότι όλα αυτά που βιώνεις είναι δύσκολα και να σε παραδεχτείς..ότι μέσα από όλα αυτά είσαι πραγματικά παληκαρι!έχεις κάνει ο,τι μπορούσες, σταθηκες θαρραλέα σε όλες τις δυσκολίες κ να θαυμάσεις τον εαυτό σου, όπως σε θαυμάζουμε κι εμείς!να προσέχεις πάνω απ'όλα την ψυχολογία σου! εύχομαι μέσα από την ψυχή μου η ζωή να σε ανταμείψει τριπλά κ τετραπλά!

Με συγκινεις...

Μακαρι ολες να μας ανταμειψει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχαιρι στη καρδια η σημερινή μέρα..η γιορτη της μητέρας...φετος θα επρεπε να ηταν αλλιως... 

Μικρουλια μου ποσο μου λείπετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μαχαιρι στη καρδια η σημερινή μέρα..η γιορτη της μητέρας...φετος θα επρεπε να ηταν αλλιως... 

Μικρουλια μου ποσο μου λείπετε...

λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου, έχεις όλα τα δίκια του κόσμου, φέτος έπρεπε να ήταν αλλιώς... Δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε μια λέξη που θα ήταν άξια να σε παρηγορήσει. Μόνο μια ευχή του χρόνου να χαμογελάς κ να είναι στα αλήθεια αλλιώς... Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Μαχαιρι στη καρδια η σημερινή μέρα..η γιορτη της μητέρας...φετος θα επρεπε να ηταν αλλιως... 

Μικρουλια μου ποσο μου λείπετε...

Έχεις απόλυτο δίκιο! ξέσπασε αυτό που νιώθεις! εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι η τελευταία χρονιά που βιώνεις αυτό το συναίσθημα!σου εύχομαι, όμως επίσης, να μην ξεχάσεις ποτέ τις δυσκολίες σου και να γίνεις ακόμα πιο δυνατή από ότι είσαι σήμερα!!(γιατί είσαι πολύ δυνατή, δεν το ξεχνάμε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοπέλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δίαβασα την ιστορία σου, έχουμε τον ίδιο γιατρό και έχω ένα αγοράκι απο τον κύριο Μακράκη 4 ετών. Στη δεύτερη εξωσωματική που έκανα πέρισυ μου συνέβει ακριβως το ίδιο με σένα. Πρέπει να συνεχίσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2017 at 4:23 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Aλλο ένα αρνητικό, άλλο ένα «Δε πειραζει, θα τα καταφερεις», άλλη μία απογοήτευση..

Παλι θα μετραω τις εγκυους που περνανε από δίπλα μου, πάλι θα κοιταζω τα μωρακια που βλέπω στο δρόμο, πάλι θα χαζευω κουνιες και ρουχαλακια χωρίς να εχω λόγο…

Ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος… κοιταζω πίσω μου και πλεον δε θυμαμαι πως ηταν πριν ξεκινησω… εχω ακόμα πολύ…δε ξερω πότε θα φτασω.... τωρα γίνεται ακόμα πιο δυσκολος...

Εύχομαι όσα κορίτσια προσπαθούν, να φτασουν επιτελους στη μητρότητα...

 

 

Κανε υπομονή κορίτσι!!!στην ίδια φάση βρίσκομαι δύο χρόνια κ τίποτα!!!είμαστε 5 ξαδέρφες κ οι τρεις έκανα. Μωρό!!!πρόσφατα.και να τα σχόλια ότι εγώ που είμαι η πιο μεγάλη τίποτα!!!πόσο μα το κρύβω ότι προσπαθώ κ δεν πιάνω!!!όμως υπάρχουν κ περιπτώσεις που το είχαν σίγουρο ότι δεν μπορούν να κάνουν μωρό κ έμειναν έγκυος.τα ακούω κ παίρνω τα επάνω μου!!!κάνε υπομονή κ θα έρθει κ σε εμάς!!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Μπηκε ο Ιουλιος...πως περναει ο καιρος.. Σαν χθες μοιαζει..13/03 η μερα που φωλιασατε μεσα μου. Για 23 μερες ημουν ευτυχισμενη, σας προσεχα, σας μιλουσα, χαιδευα τη κοιλια μου και παρακαλουσα το Θεο να σας προστατευει. 

04/04 ενα κοκκινο ποταμι σας παρεσυρε...μεσα σε λιγες ωρες ολα χαθηκαν..ολα τα ονειρα που καναμε με τον μπαμπα σας γκρεμιστηκαν..

06/04 ο υπερηχος εδειξε τα απομειναρια μιας κυησης που τερματιστηκε τοσο βιαια. Μια ασπρομαυρη εικονα μονο και σιωπη..

09/04 οτι ειχε απομεινει απο την εγκυμοσυνη εφυγε και μαζι ενα κομματι του εαυτου μου..

Τοσος αγωνας..

"Πρεπει να ξεχασεις, να προχωρησεις!" μου λενε... Ομως εγω αδυνατω να προχωρησω, πως θα σας ξεχασω; Πως θα ξεχασω την αγαπη που εχω μεσα μου για σας;

Με ποναει που δε θα μαθετε ποσο σας αγαπησαμε, με ποναει που πολλοι δε θα μαθουν την υπαρξη σας, με ποναει που οσοι ξερουν κανουν σαν να μην υπηρξατε ποτε, σαν να απαγορευεται να μιλαω για εσας..

Μου λειπετε...καθε μερα πιο πολυ.

Δε μπορω να πω αντιο μικρουλια μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Σε νιωθω αφανταστα ξερω ποσο πονας ομως καποιος λογος θα υπηρχε για να φυγουν 

Βαθιες ανασες και προχωραμε δεν αλλαζει το αποτελεσμα 

Μια αγκαλια απο εμενα που περασα το ιδιο με εσενα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 21 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αλλο ενα βραδυ μονη με τις σκεψεις και τον φοβο....μου λειπετε...

Δεν είσαι μόνη......στο σκοτάδι είμαστε πολλές.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Ένας χρόνος πέρασε.... σας κραταω μεσα στη καρδιά μου σφιχτά..από εκεί δε θα μου φύγετε...

Μου λείπετε....💔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Ένας χρόνος πέρασε.... σας κραταω μεσα στη καρδιά μου σφιχτά..από εκεί δε θα μου φύγετε...

Μου λείπετε....💔

Πόσο σε κατάλαβαινω..και εγω για σχεδόν 30 ημέρες ένιωσα τη χαρά και μετά χάθηκαν όλα..Από ότι καταλαβαίνω δεν σου απάλυνε ο καιρός τον πόνο. Εύχομαι σύντομα να κρατήσεις στην αγκαλιά σου όλα όσα σου πήραν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ένας χρόνος πέρασε.... σας κραταω μεσα στη καρδιά μου σφιχτά..από εκεί δε θα μου φύγετε...

Μου λείπετε....💔

Αχ ρε κοριτσι μου!!! Πολυ λυπάμαι!!! Σε καταλαβαινω γιατι σε νιωθω απόλυτα! Αυτο το κενό και στο βάρος που νιωθεις στο στηθος και δε λεει με τιποτα να φυγει απο πανω σου!!! Στενοχωριέμαι πολυ και με τη δικη σου στενοχώρια και σου στελνω όση ΑΓΑΠΗ μπορω!!! ❤️❤️
Μη τα παράτας!!! Σου το λεω για να το ακουω κι εγω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου....Δεν εχω μεινει εγκυος ποτε και δεν προκειται ποτε δυστυχως να μεινω....Η δικη μου αγκαλια ηταν και θα παραμεινει αδεια, η δικη σου ομως μπορει να γεμισει....Ευχομαι συντομα να κρατησεις το παιδακι σου αγκαλια σφιχτα, και τα παιδακια που εφυγαν να μεινουν σφιχτα και μονο στην αγκαλια της ψυχης σου.... Την αγαπη μου και τις ευχες μου να χαρεις συντομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...