Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ροζ υγρά πριν την περίοδο


Tetta

Recommended Posts

Καλησπέρα σήμερα περίμενα την περίοδο μου να έρθει , το πρωί είχα ροζ υγρά στο σκούπισμα και στην σερβιέτα αμέσως μετά . Όλοι την υπόλοιπη μέρα τίποτα ακόμα ως τώρα. Είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία γιατί έγινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tetta είπε:

Εμένα ποτέ δεν μου συμβαίνει αυτό , θα μπορούσε να είναι σημάδι εγκυμοσύνης ?

Ναι σαφως και θα μπορουσε!!! Ουτε εμενα μου συμβαίνει, μου ερχεται αμεσως κατευθείαν! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω...απλά σκέφτομαι ότι το πρωί ήπια 2 ντεπόν γιατί νόμιζα θα αδιαθέτησω , δεν ξέρω αν έκανα καλά :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tetta είπε:

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω...απλά σκέφτομαι ότι το πρωί ήπια 2 ντεπόν γιατί νόμιζα θα αδιαθέτησω , δεν ξέρω αν έκανα καλά :( 

Γεια σου  Tetta μακαρι σου ευχομαι να ναι σημαδια εμφυτευσης και οχι τιποτε αλλο οσο για τα ντεπον μη σκας ειναι νωρις για να κανουν ζημια......??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..Τα ντεπον ποτέ δεν κάνουν ζημιά. Επιτρέπονται ακόμη και καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης οπότε δεν υπάρχει λόγος άγχους. Όσον αφορα τα ροζ υγρά πριν την περίοδο.. Όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά. Μερικές φορές είναι σημαδια εγκυμοσύνης.. Πολύ συχνά ομως είναι προμηνυματα περιόδου. Εδώ και κάποια χρόνια μου συμβαίνει αρκετούς μήνες το χρονο.. 2,3 ή 4 μερες πριν την περιοδο αρχίζουν οι ροζ κηλίδες.. Αυτές εμφανίζονται στο σκουπισμα μια δυο φορές τη μέρα και έπειτα όλη την υπόλοιπη μέρα τίποτα.. Νομίζω πως βρήκα επιτέλους την άκρη για όλο αυτό.. Τα χαμηλά επίπεδα προγεστερονης στο αιμα είναι που προκαλούν αυτό το φαινόμενο.. Η ωορρηξία κάποιους μηνες ενδέχεται να μην ήταν πολυ ποιοτική και έτσι δεν εκκρινεται  παρά πολλη προγεστερόνη.. Η συγκεκριμένη ορμόνη είναι εκείνη που δημιουργεί κατάλληλο περιβάλλον μέσα στη μήτρα για την εμφύτευση του γονιμοποιημενου ωαρίου. Όταν η προγεστερόνη είναι από κάποιες μονάδες και κάτω, ο οργανισμός έχει πρώιμα συμπτώματα περιόδου και εν τέλει διαθέτεις και 2-3 μερες πιο γρήγορα. Εύχομαι να είσαι έγκυος και να μην αντιμετωπιζεις τετοιου είδους ζήτημα. Όπως και να εχει πάντως είναι κάτι που διορθώνεται εύκολα με κολπική κρέμα. Τους μηνες που έκανα θεραπεία δεν ειχα ούτε ροζ σταγόνες ούτε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 31/5/2017 at 3:56 ΠΜ, ο/η Tetta είπε:

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας :) 

 

Τα νεα σου κορίτσι μου?τελικα εχουμε ευχαριστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα sia!!!To ροζ που είδες θα μπορούσε να ήταν εμφυτευση αλλά και όχι.Μεταλική γεύση στο στόμα είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση.Τώρα για την δυσκοιλιότητα είναι νωρίς ακόμα μάλλον τυχαίο.Κάνε λίγο υπομονούλα μέχρι την καθυστέρηση γιατί τα συμπτώματα είναι μπέρδεμα.Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Gelie καλησπέρα θα μπορούσες να μου στείλεις κάποια στοιχεία σχετικα με το πως ανακάλυψες αυτό για την προγεστερονη. Έχω τα ίδια συμπτώματα εδώ κ 1,5 χρόνο και ο γιατρός μου δεν μου έχει πει κάτι σχετικό. Έκανα υστεροσκοπηση μήπως ήταν πολύ πόδας αλλά τελικά δεν ήταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/5/2017 at 7:46 ΜΜ, ο/η Tetta είπε:

Καλησπέρα σήμερα περίμενα την περίοδο μου να έρθει , το πρωί είχα ροζ υγρά στο σκούπισμα και στην σερβιέτα αμέσως μετά . Όλοι την υπόλοιπη μέρα τίποτα ακόμα ως τώρα. Είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία γιατί έγινε?

Γεια!Κι εγω το παθαίνω κάποιες φορές πριν την περίοδο.Σου ευχομαι να είναι εμφύτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...