Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποτε θα γινω μαμα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουρια στην ομαδα...και λιγο αγχωμενη

Εχω μια μπεμπα 6 μηνων...μεχρι τωρα ειχα κανονικα περιοδο 28 μερες κυκλο σταθερο αφου γεννησα..αυτη τη φορα αδιαθετησα αλλα η περιοδος μου κοπηκε στις 3 μερες και ειχα πολυ λιγη ροη..ξερει καμια αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης; εδω και καποιες μερες εχω ανακατοσουρες και ελαφριες ζαλαδες που και που...να σας πω οτι με τον αντρα μου προσεχουμε..δεν ξερω γιατι αλλα νιωθω περιεργα και δεν ξερω αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης σας εχει τυχει; στην εγκυμοσυνη της κορης μου ειχα λιγο αιμα την ημερα που περιμενα αλλα κοπηκε την ιδια μερα...ετσι καταλαβα μετα απο λιγες μερες πως ημουν εγκυος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΙωανναΣιφ είπε:

Κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουρια στην ομαδα...και λιγο αγχωμενη

Εχω μια μπεμπα 6 μηνων...μεχρι τωρα ειχα κανονικα περιοδο 28 μερες κυκλο σταθερο αφου γεννησα..αυτη τη φορα αδιαθετησα αλλα η περιοδος μου κοπηκε στις 3 μερες και ειχα πολυ λιγη ροη..ξερει καμια αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης; εδω και καποιες μερες εχω ανακατοσουρες και ελαφριες ζαλαδες που και που...να σας πω οτι με τον αντρα μου προσεχουμε..δεν ξερω γιατι αλλα νιωθω περιεργα και δεν ξερω αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης σας εχει τυχει; στην εγκυμοσυνη της κορης μου ειχα λιγο αιμα την ημερα που περιμενα αλλα κοπηκε την ιδια μερα...ετσι καταλαβα μετα απο λιγες μερες πως ημουν εγκυος...

 

καλημερα!!! Σου πφοτεινω να κανεις μια β χοριακη η καποιο τεστ εγκυμοσυνης. Και μενα μου εχει συμβει χωρις να ειμαι εγκυος!! Ετσι θα σου φυγει κ η αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tamy είπε:

ξερω πως μετα τη γεννα οι γυναικες ειμαστε γονιμες αλλα με προσπερμα γινεται σύλληψη; οταν ημουν εγκυος στο κοριτσακι μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα..αν ειμαι καλως να μας ερθει...σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες ειμαι αρκετα μπερδεμενη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω πως μετα τη γεννα οι γυναικες ειμαστε γονιμες αλλα με προσπερμα γινεται σύλληψη; οταν ημουν εγκυος στο κοριτσακι μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα..αν ειμαι καλως να μας ερθει...σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες ειμαι αρκετα μπερδεμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΙωανναΣιφ είπε:

ξερω πως μετα τη γεννα οι γυναικες ειμαστε γονιμες αλλα με προσπερμα γινεται σύλληψη; οταν ημουν εγκυος στο κοριτσακι μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα..αν ειμαι καλως να μας ερθει...σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες ειμαι αρκετα μπερδεμενη

Μπορεί να γίνει σύλληψη να σου ζήσει το παιδάκι σου.. καλό είναι να ρωτήσεις και τον γιατρο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΙωανναΣιφ είπε:

ξερω πως μετα τη γεννα οι γυναικες ειμαστε γονιμες αλλα με προσπερμα γινεται σύλληψη; οταν ημουν εγκυος στο κοριτσακι μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα..αν ειμαι καλως να μας ερθει...σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες ειμαι αρκετα μπερδεμενη

Καλημερα κοπελα μου!

Ναι γινεται. Ετσι εγινε με τον αδελφο μου&την γυναικα του, 6μηνες αφου γεννηθηκε το πρωτο μωρο επιασαν το δευτερο. Ορκιζοντουσαν οτι προσεχαν&χρησιμοποιουσαν προφυλακτικο αλλα η φυση ειχε αλλα σχεδια, οποτε απεκτησαν το δευτερο που ειναι&βαφτιστηρι μου! Χεχε!σκεψου οτι ειχαν ανησυχησει γιατι ειχε κανει καισαρικη αλλα ολα καλα! Αυτο με τα προσπερματικα ισχυει αλλα κυριως οπως ελεγε ενας γυναικολογος που ειχα οι περισσοτεροι την "πατανε" ως εξης,εχουν επαφη με προφυλαξη, μετα βγαζουν το προφυλακτικο&πχ ξεπλενονται χωρις να ουρησει ο αντρας, ξανακανουν σεξ και το σπερμα που εχει μεινει στην ουρηθρα τρεχει χαρουμενο να γονιμοποιησει την καθησυχασμενη κατα τα αλλα μανουλα! Κανε ενα τεστακι μπορει να ναι&απλα μια αναστατωση του κυκλου. Ευχομαι να ναι οτι ποθεις και αντεχεις!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια για τις συμβουλες σας...αν ειμαι καλως να ορισει και το αλλο μας μελος...σημερα βεβαια αδιαθετησα παλι αλλα οχι με ροη αλλα ροζακι...τι να πω θα περιμενω λιγο ακομα και αν δω και αλλα συμπτωματα θα παω στον γιατρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΙωανναΣιφ είπε:

Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια για τις συμβουλες σας...αν ειμαι καλως να ορισει και το αλλο μας μελος...σημερα βεβαια αδιαθετησα παλι αλλα οχι με ροη αλλα ροζακι...τι να πω θα περιμενω λιγο ακομα και αν δω και αλλα συμπτωματα θα παω στον γιατρο μου

Όλα καλά θα πάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2017 at 11:18 ΜΜ, ο/η Βιβη μαρινακη είπε:

Σε ευχαριστω πολυ που απαντησες.αυτος δεν μου εχει πει να κανω κατι.μου εδωσε απο την αρχη δυο χρονια προσπαθεια.αλλα εχω φρικαρειιιιι.ολες γυρω μου εγκυες!!!!!

Καλησπερα κοπελα μου..καλως ήλθες..εγω στα 29 μου πηγα στον γυναικολογο μου και του ειπα πως θελω να προσπαθήσουμε να κανουμε παιδάκι με τον αντρουλη μου..Ετσι μου έγραψε εναν προγεννητικό έλεγχο για να δουμε πως παμε..γιατι π.χ αν εχεις απορρυθμισμενο θυρεοειδή μπορει να δημιουργεί πρόβλημα..οποτε εκανα ορμονικές εξετάσεις,καλλιέργεια κολπικού υγρού και αιματολογικές,γενικές..Γνώμη μου,ζήτησε του  να σου γράψει και σενα ενα προγεννητικό έλεγχο,και μην φοβάσαι τιποτα..ουτως η άλλως και κατι να βρεθει,θα ξέρετε τι θα κάνετε και πως..εγω ας πούμε ειχε μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα και δεν το ήξερα..Εκανα αγωγή και τα εξαφάνισα..Παρε θάρρος και χωρις άγχος προχωρά να δεις πως ειναι η υγεια σου..αυτη ειναι η προσωπική μου γνώμη,,βλέποντας ποσο γρήγορα περνάει ο καιρος..ειμαι ήδη 32 και το μωρο ακομα δεν μας εχει έρθει..και οπως ειπες..και γω παντού γύρω μου εχω εγκυμονούσες..ειδικα αυτη την περίοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...