Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια σας παρακολουθώ εδώ και καιρό αν και τώρα έγινα μέλος. Ήθελα να σας ρωτήσω για συμπτώματα εγκυμοσύνης. Έχω 26 ημέρες κύκλο προσπαθώντας να μείνω έγκυος την 13 η μέρα του κύκλου μου Αλλά και την επόμενη είχα επαφή με τον σύζυγό  μου, μετα απο λίγες ώρες ξεκίνησε να έχω πονακια  από συσπάσεις τα οποία δεν έχουν σταματήσει ακόμα.  Σε μια βδομάδα περιμένω περίοδο.  Επίσης έχω έντονο φούσκωμα στην κοιλιά που με κάνει να θέλω να κάνω εμετό  τις τελευταίες  μέρες.  Είμαι αγροτησα  και η δουλειά μου είναι τέτοια που σηκώνω βάρος Αλλά έρχομαι και πολύ συχνά σε επαφή με φυτοφάρμακα. Γιατο και σας ρωτάω υπάρχει περίπτωση να έχω συμπτώματα τόσο νωρίς. Α και κάτι ακόμα η περιοχή  χαμηλά στην κοιλιά  εκεί που έχω τους πόνους είναι παρα πολύ σκληρή. Ευχαριστώ  πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Laika είπε:

Γεια σας κορίτσια σας παρακολουθώ εδώ και καιρό αν και τώρα έγινα μέλος. Ήθελα να σας ρωτήσω για συμπτώματα εγκυμοσύνης. Έχω 26 ημέρες κύκλο προσπαθώντας να μείνω έγκυος την 13 η μέρα του κύκλου μου Αλλά και την επόμενη είχα επαφή με τον σύζυγό  μου, μετα απο λίγες ώρες ξεκίνησε να έχω πονακια  από συσπάσεις τα οποία δεν έχουν σταματήσει ακόμα.  Σε μια βδομάδα περιμένω περίοδο.  Επίσης έχω έντονο φούσκωμα στην κοιλιά που με κάνει να θέλω να κάνω εμετό  τις τελευταίες  μέρες.  Είμαι αγροτησα  και η δουλειά μου είναι τέτοια που σηκώνω βάρος Αλλά έρχομαι και πολύ συχνά σε επαφή με φυτοφάρμακα. Γιατο και σας ρωτάω υπάρχει περίπτωση να έχω συμπτώματα τόσο νωρίς. Α και κάτι ακόμα η περιοχή  χαμηλά στην κοιλιά  εκεί που έχω τους πόνους είναι παρα πολύ σκληρή. Ευχαριστώ  πολύ 

Καλημερα Κοριτσι μου και καλως ηρθες στην παρεα μας.Στην ιδια θεση με εσενα βρισκομαι κ εγω και με τις ιδιες αποριες.Δεν ξερω ομως να σου απαντησω.Μετα την ωορηξια κεπαφη,αρχισαν πονοι χαμηλα στις ωοθηκες,συχνοουρια και απο εχτες  πονοι στο στηθος...Δεν ξερω αν ειναι συμπτωματα.Ειναι νωρις ακομα ,οπως και για περιοδο...Κανονικα αδιαθετω 21 Μαιου...Ισως ειναι συμπτωμτα εμφυτευσης ,ισως και οχι.Το μονο που μπορω να σε  συμβουλεψω ,ειναι να προσεχεις λιγο παραπανω αυτες τις ημερες!Και σου ευχομαι  γρηγορα μια τεραστια χοριακη!Να μας ενημερωσεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι το ίδιο. Και να σου πω ότι με χαροποιεί το γεγονός ότι δεν νοιώθω μόνο εγώ έτσι. Και πάλι σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Laika είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι το ίδιο. Και να σου πω ότι με χαροποιεί το γεγονός ότι δεν νοιώθω μόνο εγώ έτσι. Και πάλι σε ευχαριστώ 

Γιατι δεν κανεις μια χοριακη;;Θα φαινεται ηδη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!Σας εύχομαι να είστε έγκυες όλες!!Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω την Παρασκευή.Κανονικά αδιαθετούσα χθες αλλά με τα τεστ η ωορρηξία έγινε λίγο αργότερα αυτή τη φορά!Δε κρατήθηκα και έκανα σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης της hometest αλλά τπτ ακόμα!Και είχα κάποια συμπτώματα και εγώ παρόμοια με αυτά που λέτε,πόνο χαμηλά σα κράμπα και κάψιμο,συχνοουρία και ενώ τους άλλους μήνες πριν τη περίοδο γεμίζω σπυράκια τώρα τπτ απολύτως!!Πολύ καθαρό δέρμα!!!Ελπίζω να έχουμε νέα σύντομα όλες αλλά είπα ότι θα κρατηθώ για τεστ μέχρι το σκ αν δεν έχω αδιαθετήσει!!Θα καταφέρω να το κρατήσω δεσμεύομαι ενώπιον σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Laika είπε:

Αλήθεια λες να φαίνεται την άλλη Δευτέρα περιμένω περίοδο δεν είναι νωρίς? 

Καλημερα κοπελα μου..Ευχομαι ολόψυχα αφου προσπαθειτε για μωράκι..να χετε πετύχει..οπως είπε και η φίλη πιο πάνω,προσπαθησε να προφυλαχτείς λιγάκι αυτες τις μερες..μεχρι να δεις τι γινεται..Αν μεχρι τη Δευτέρα που περιμένεις περίοδο δεν εχει έρθει,θα σου προτινα τριτη πρωι να κανεις μια β-χοριακη..ειναι η μόνη αξιόπιστη απάντηση που μπορεις να εχεις..και δειχνει κατευθείαν..Γνώμη μου και χωρις να θελω να φανώ "καπως" στα ματια σου..προσπαθησε να μην δίνεις σημασία στα "συμπτώματα" καθε γυναικα ειναι διαφορετική..καθε εγκυμοσυνη επισης..και τα συμπτώματα της εγκυμοσυνης οταν υπαρχουν,μοιαζουν πολυ με την περίοδο..εχω μπει δεκαδες φορές στο τρυπακι των συμπτωμάτων..και μεχρι στιγμής έγκυος δεν εχω υπαρξει..προσπαθησε να σαι χαλαρη,και να προφυλασεις τον εαυτό σου..Θα αναμενουμε τα νεα σου,και ευχομαι μια θετική χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!Σας εύχομαι να είστε έγκυες όλες!!Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω την Παρασκευή.Κανονικά αδιαθετούσα χθες αλλά με τα τεστ η ωορρηξία έγινε λίγο αργότερα αυτή τη φορά!Δε κρατήθηκα και έκανα σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης της hometest αλλά τπτ ακόμα!Και είχα κάποια συμπτώματα και εγώ παρόμοια με αυτά που λέτε,πόνο χαμηλά σα κράμπα και κάψιμο,συχνοουρία και ενώ τους άλλους μήνες πριν τη περίοδο γεμίζω σπυράκια τώρα τπτ απολύτως!!Πολύ καθαρό δέρμα!!!Ελπίζω να έχουμε νέα σύντομα όλες αλλά είπα ότι θα κρατηθώ για τεστ μέχρι το σκ αν δεν έχω αδιαθετήσει!!Θα καταφέρω να το κρατήσω δεσμεύομαι ενώπιον σας!!!

Καλημερα κοριτσακι μου!!Μακαρι να πλημμυρίσουμε με ανακοινώσεις εγκυμοσυνης αυτο το μηνα..είτε υπαρχουν συμπτώματα είτε οχι!!!ειναι λογικο να μην σου δειξει το τεστακι της hometest..δεν εχει τοσο μεγαλη ευαισθησία..υπαρχει πιθανότητα να μην σου δειξει ουτε το Σ/Κ (εάν εχει γίνει π.χ μια καθυστερημένη εμφύτευση) καλυτερα να κανεις ενα τεστακι clear blue (με ευαισθησία 10 mlu,η για αδιαμφισβήτητα απολετεσματα μια χοριακη!!)ευχομαι ολόψυχα να χετε πετύχει και ολα αυτα που νιώθετε να ναι τα σπορακια σας!!!θα αναμενουμε τα νεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα κοπελα μου..Ευχομαι ολόψυχα αφου προσπαθειτε για μωράκι..να χετε πετύχει..οπως είπε και η φίλη πιο πάνω,προσπαθησε να προφυλαχτείς λιγάκι αυτες τις μερες..μεχρι να δεις τι γινεται..Αν μεχρι τη Δευτέρα που περιμένεις περίοδο δεν εχει έρθει,θα σου προτινα τριτη πρωι να κανεις μια β-χοριακη..ειναι η μόνη αξιόπιστη απάντηση που μπορεις να εχεις..και δειχνει κατευθείαν..Γνώμη μου και χωρις να θελω να φανώ "καπως" στα ματια σου..προσπαθησε να μην δίνεις σημασία στα "συμπτώματα" καθε γυναικα ειναι διαφορετική..καθε εγκυμοσυνη επισης..και τα συμπτώματα της εγκυμοσυνης οταν υπαρχουν,μοιαζουν πολυ με την περίοδο..εχω μπει δεκαδες φορές στο τρυπακι των συμπτωμάτων..και μεχρι στιγμής έγκυος δεν εχω υπαρξει..προσπαθησε να σαι χαλαρη,και να προφυλασεις τον εαυτό σου..Θα αναμενουμε τα νεα σου,και ευχομαι μια θετική χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για τις συμβουλές σου να είσαι πάντα καλά και σου εύχομαι σύντομα μια εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Laika είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για τις συμβουλές σου να είσαι πάντα καλά και σου εύχομαι σύντομα μια εγκυμοσύνη. 

Να σαι καλα γλυκια μου!!ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να έρθουν σε ολες όσες προσπαθούμε τα πολυπόθητα μωράκια και να μας γεμίσουν ευτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Laika είπε:

Μακάρι. Τα μωράκια είναι ευλογία 

Η μεγαλύτερη όλων θα προσθέσω εγω!!!Απο την δικη μου οπτική..ειναι η απόδειξη σε εμας τους ανθρωπους..πως υπαρχει θεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα κοπελα μου..Ευχομαι ολόψυχα αφου προσπαθειτε για μωράκι..να χετε πετύχει..οπως είπε και η φίλη πιο πάνω,προσπαθησε να προφυλαχτείς λιγάκι αυτες τις μερες..μεχρι να δεις τι γινεται..Αν μεχρι τη Δευτέρα που περιμένεις περίοδο δεν εχει έρθει,θα σου προτινα τριτη πρωι να κανεις μια β-χοριακη..ειναι η μόνη αξιόπιστη απάντηση που μπορεις να εχεις..και δειχνει κατευθείαν..Γνώμη μου και χωρις να θελω να φανώ "καπως" στα ματια σου..προσπαθησε να μην δίνεις σημασία στα "συμπτώματα" καθε γυναικα ειναι διαφορετική..καθε εγκυμοσυνη επισης..και τα συμπτώματα της εγκυμοσυνης οταν υπαρχουν,μοιαζουν πολυ με την περίοδο..εχω μπει δεκαδες φορές στο τρυπακι των συμπτωμάτων..και μεχρι στιγμής έγκυος δεν εχω υπαρξει..προσπαθησε να σαι χαλαρη,και να προφυλασεις τον εαυτό σου..Θα αναμενουμε τα νεα σου,και ευχομαι μια θετική χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Εχει δικιο το Κατερινακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νέα μου λοιπόν. Από την Πέμπτη το βράδυ μέχρι και χθες το μεσημέρι είχα αίμα  (αραιό και κοκκινοροζ) για 2 ημέρες δηλαδή, νόμιζα ότι ήταν περίοδος και απογοητευτικά αν και ηρθε 4 μέρες νωρίτερα από το κανονικό. Τώρα τι γίνεται  δεν ξέρω αύριο πρωί πρωί κάνω β χοριακη και μέχρι  το μεσημέρι  θα ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Laika είπε:

Τα νέα μου λοιπόν. Από την Πέμπτη το βράδυ μέχρι και χθες το μεσημέρι είχα αίμα  (αραιό και κοκκινοροζ) για 2 ημέρες δηλαδή, νόμιζα ότι ήταν περίοδος και απογοητευτικά αν και ηρθε 4 μέρες νωρίτερα από το κανονικό. Τώρα τι γίνεται  δεν ξέρω αύριο πρωί πρωί κάνω β χοριακη και μέχρι  το μεσημέρι  θα ξέρω 

Κανε υπομονη μεχρι αυριο κοριτσι μου!Μια μερα εμεινε αλλωστε.Συντομα θα ξερουμε.Ευχομαι να πανε ολα οπως τα ονειρευεσαι και να εχεις μια μεγααααααλη χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Laika είπε:

Τα νέα μου λοιπόν. Από την Πέμπτη το βράδυ μέχρι και χθες το μεσημέρι είχα αίμα  (αραιό και κοκκινοροζ) για 2 ημέρες δηλαδή, νόμιζα ότι ήταν περίοδος και απογοητευτικά αν και ηρθε 4 μέρες νωρίτερα από το κανονικό. Τώρα τι γίνεται  δεν ξέρω αύριο πρωί πρωί κάνω β χοριακη και μέχρι  το μεσημέρι  θα ξέρω 

Καλημεραααα..πολυ ενθαρρυντικό το γεγονός πως ειχες μονο δυο μερες..μπορει να ναι ψευδό περίοδος..αρα ολα θα κριθούν απο την αυριανή εξεταση..η οποία ευχομαι να ναι μια τριψήφια χοριακη να μας γεμίσεις ολες χαρα!!!με το καλοοοοοοο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τελικά τίποτα αρνητική ή χοριακη. Δεν πειράζει όμως ένας καινούργιος κύκλος ξεκινά και οι προσπάθειες συνεχίζονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Laika είπε:

Γεια σας κορίτσια τελικά τίποτα αρνητική ή χοριακη. Δεν πειράζει όμως ένας καινούργιος κύκλος ξεκινά και οι προσπάθειες συνεχίζονται.

Ετσι!Αισιοδοξα και δυναμικα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Laika είπε:

Σίγουρα έτσι είναι Κατερινάκι συνεχίζουμε δυναμικά 

Η επιτυχία ειναι μονόδρομος!!!ολες θα τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...