Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΕΧΕΤΕ???(ΑΘΗΝΑ)


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Το glucophage (850mg ή 1000mg) χορηγείται σε περιπτώσεις διαβήτη ή σε σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών που (συνήθως) εχουν υπερινσουλιναιμία. Για την δεύτερη περίπτωση λοιπόν σε κάποιες κοπέλες είναι βοηθητικό φτιάχνοντας τους το κύκλο και σε κάποιες άλλες δυστυχώς δε βοηθάει.

Συμφωνω με τα κορίτσια γραφεται μόνο από ενδοκρινολόγο! :)

Ακριβώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Έτσι ακριβώς κι εγώ σε αυτή την φάση είμαι με τα γλουκοφαζ βοηθάνε πολύ.. αλλα εγώ υποφερω κάθε φορά που το περνώ δλδ κάθε μέρα είναι δισκολο να τα συνηθίσω όπως και το είπε η γιατρος μου..

Εγω για πολυκυστικες το πηρα..εμενα με βοηθησε....καλη δυναμη κοριτσι μου( αν θυμαμαι καλα γιατι εχω παρει ενα βοσπορο φαρμακα) αυτο μπορπυσα κ με πορτοκαλαδα να το πιω καλυτερα...

Ευχομαι συντομα να τελειωνει το βασανο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Έτσι ακριβώς κι εγώ σε αυτή την φάση είμαι με τα γλουκοφαζ βοηθάνε πολύ.. αλλα εγώ υποφερω κάθε φορά που το περνώ δλδ κάθε μέρα είναι δισκολο να τα συνηθίσω όπως και το είπε η γιατρος μου..

Παίρνω μισό των 1000mg το πρωί και μισό το βράδι, ευτυχως δε δυσκολεύτηκα να το συνηθίσω απλά κάποιες φορές με το πρωινό χάπι εχω για καμια ωρα ταση για εμετο και ζαλάδα...

@Aggeliki.D είχα ακούσει κι εγω τα καλύτερα για τον κο. Χασιάκο και χαίρομαι που το βλεπω και από σενα που εχεις και προσωπική αποψη. Πάω στην μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής που είχε ιδρύσει εκείνος σε συνεργασία με τον γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Παίρνω μισό των 1000mg το πρωί και μισό το βράδι, ευτυχως δε δυσκολεύτηκα να το συνηθίσω απλά κάποιες φορές με το πρωινό χάπι εχω για καμια ωρα ταση για εμετο και ζαλάδα...

@Aggeliki.D είχα ακούσει κι εγω τα καλύτερα για τον κο. Χασιάκο και χαίρομαι που το βλεπω και από σενα που εχεις και προσωπική αποψη. Πάω στην μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής που είχε ιδρύσει εκείνος σε συνεργασία με τον γιατρό μου.

Ωχ λες να έχω τα ίδια και εγώ από Τετάρτη ξεκινάω μισό πρωί μισό βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Εγω για πολυκυστικες το πηρα..εμενα με βοηθησε....καλη δυναμη κοριτσι μου( αν θυμαμαι καλα γιατι εχω παρει ενα βοσπορο φαρμακα) αυτο μπορπυσα κ με πορτοκαλαδα να το πιω καλυτερα...

Ευχομαι συντομα να τελειωνει το βασανο αυτο

Κι εγώ για αυτό μου το έδωσα για της πολυκυστικες μαζί με το inofert compi λέει θα κάνει δουλειά δλδ σε εσένα τι έκανε ακριβώς.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Ωχ λες να έχω τα ίδια και εγώ από Τετάρτη ξεκινάω μισό πρωί μισό βράδυ 

Μμμμμ... δε ξερω... σε μενα δεν είναι πάντα ετσι απλά καποια πρωινά παιδεύομαι λίγο. η αδερφη μου δε μπορούσε με τιποτα να παίρνει το πρωί και ετσι της είπε ο ενδοκρινολόγος να το παίρνει μόνο βραδι. Μην αγχωνεσαι θα το δεις πως θα παει... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μμμμμ... δε ξερω... σε μενα δεν είναι πάντα ετσι απλά καποια πρωινά παιδεύομαι λίγο. η αδερφη μου δε μπορούσε με τιποτα να παίρνει το πρωί και ετσι της είπε ο ενδοκρινολόγος να το παίρνει μόνο βραδι. Μην αγχωνεσαι θα το δεις πως θα παει... :)

Θα φανει μετά από 1 εβδομάδα μου το έκανε 1 πρωί 1 βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Παίρνω μισό των 1000mg το πρωί και μισό το βράδι, ευτυχως δε δυσκολεύτηκα να το συνηθίσω απλά κάποιες φορές με το πρωινό χάπι εχω για καμια ωρα ταση για εμετο και ζαλάδα...

@Aggeliki.D είχα ακούσει κι εγω τα καλύτερα για τον κο. Χασιάκο και χαίρομαι που το βλεπω και από σενα που εχεις και προσωπική αποψη. Πάω στην μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής που είχε ιδρύσει εκείνος σε συνεργασία με τον γιατρό μου.

Ειλικρινα ηταν εκπληκτικος επιστημονας...εαν δεν υπηρχε καποιο προβλημα δε σε φορτωνε με φαρμακα κ εξετασεις...εμενα τον τελευταιο μηνα μου εκοψε ολα τα χαπια δεν χρειαζομουν κατι...απλως επειδη ειχε παρα ποκυ δουλεια ηταν κουρασμενος και δεν ηταν αθρωπος του γουτσου γουτσου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Κι εγώ για αυτό μου το έδωσα για της πολυκυστικες μαζί με το inofert compi λέει θα κάνει δουλειά δλδ σε εσένα τι έκανε ακριβώς.;

Χαχα τον ιδιο συνδιασμο..τα ινοφερτ ηταν φακελακια ε;; Πωπω τα χω ξεχασει...εμενα μου τα εδωσε το διαστημα πριν τις διεγερσεις..να σου πω την αληθεια μου εκ του αποτελεσματος λεω με βοηθησαν...καθψς οταν δεν τα χα παρειωαπςτυχα..η ενδοκρινολογος μου χε πει βοηθουν τις ωοθηκες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Finally είπε:

Χαχα τον ιδιο συνδιασμο..τα ινοφερτ ηταν φακελακια ε;; Πωπω τα χω ξεχασει...εμενα μου τα εδωσε το διαστημα πριν τις διεγερσεις..να σου πω την αληθεια μου εκ του αποτελεσματος λεω με βοηθησαν...καθψς οταν δεν τα χα παρειωαπςτυχα..η ενδοκρινολογος μου χε πει βοηθουν τις ωοθηκες ...

Όχι τα φακελάκια τα χαπάκια περνώ είναι πιο δυνατά από τα φακελάκια. Είχα πάρει τα φακελάκια και δεν μου έκαναν τίποτα. Και μου έδωσε τα χαπάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Όχι τα φακελάκια τα χαπάκια περνώ είναι πιο δυνατά από τα φακελάκια. Είχα πάρει τα φακελάκια και δεν μου έκαναν τίποτα. Και μου έδωσε τα χαπάκια 

Πως μου διεφυγαν αυτα χαχα Νικη δεν τα πηρα σε χαπια...πιστευω ομως οτι για να στα δωσε σου ταιριαζουν....ολα καλα θα πανε κορη μου...

Θελειυπομονη κ πιστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Πως μου διεφυγαν αυτα χαχα Νικη δεν τα πηρα σε χαπια...πιστευω ομως οτι για να στα δωσε σου ταιριαζουν....ολα καλα θα πανε κορη μου...

Θελειυπομονη κ πιστη

Ακριβώς έτσι... θέλει πολύ Υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...
στις On 6/5/2017 at 12:39 ΠΜ, ο/η Gelie είπε:

Γεια σου Έλενα μου.. Από τον τρόπο που γράφεις καταλαβαίνω ότι δεν είσαι καθόλου καλά ψυχολογικά..Τι είναι αυτό που σε έχει αγχωσει τόσο πολυ;;;; Μηπως εχεις ταραχτει περισσοτερο απο οσο θα επρεπε;;; Οσον αφορα το γιατρο εγώ τελευταία πηγαίνω στον Παχυδακη του οποίου το ιατρείο βρίσκεται στην Κηφισιας απέναντι από το ξενοδοχειο president. Αν γκουγκλαρεις "Παχυδακης Αναστασιος γυναικολογος" θα σου βγάλει τηλέφωνο, ακριβή διεύθυνση και όλες τις λεπτομέρειες. Ασχολείται πολύ με την υπογονιμότητα (γιατι είναι και στην Εμβρυογενεση). Επισης σαν ανθρωπος ειναι ευγενεστατος, φιλικοτατος και προθυμος να εξηγησει τα παντα. Θεωρώ πως θα σε βοηθήσει να λύσεις το οποιο πρόβλημα υπάρχει.

Συμφωνώ απόλυτα !!!!!!! Ενας απο τους καλύτερους γιατρούς στην Ελλάδα . Θα συμβούλευα πολλα κορίτσια που προσπαθούν να γίνουν μανούλες να πανε στον κύριο Παχυδακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...