Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πανεπηστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας


Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια μου! Ψάχνοντας λύση απέναντι στο μεγάλο κόστος της εξωσωματικής βρήκα κάποια post για το νοσοκομείο Λαρισας. Είναι όμως αρκετά παλιά. Είναι κάποια κοπέλα που να έκανε εκεί την προσπάθεια της; από ότι λένε δεν έχει αναμονή και έχει καλους γιατρούς. Και το κόστος φυσικά χαμηλοτερο. Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για το Πανεπιστημιακο Ιωαννινων εχω ακουσει παρα πολλα θετικα σχολια οσον αφορα τη μοναδα υπογονιμοτητα με εμπειρους γιατρους και καλα εργαστηρια.Εμπειρια προσωπικη δεν εχω .Παντως αν εχεις χρονο για το θεμα εγω ριμαι υπερ τον δημοσιων οσο και αν τα εχουν κατακρινει το μονο κακο χρονοβορα ολα εγω που εποσκεφθηκα και τα ιδιωτικα δεν εχω και τις καλυτερες εμπειριες χωρις να θελλω να τα παρω και τα υπολοιπα στο λαιμο μου.Γιατρος γινεσαι για να βοηθας και οχι να κονομας.Δεν ειπαμε τζαμπα αλλα οχι εκμεταλευση πρεπει να σαι ανθρωπος για να γινεσαι γιατρος γιατι εχεις να κανεις με ανθρωπους που εχουν και ψυχη και αισθηματα ξεφυγα απο την κουβεντα τωρα για της λαρισσας δεν γνωριζω να σου πω και μη διαβαζεις στο δοαδικτυο να βρισκεις κοσμο με δικες τους εμπειριες και γνωμες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ καταρχήν που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.πήρα τηλ το πρωί και Έκλεισα ραντεβού για 26/5 λόγω δικού μου κολληματος. Αλλιώς είχε διαθεσιμο από 12/5!! Σου λένε ποιον γιατρό θέλεις κι εγώ επειδή δεν ήξερα κάποιον έκλεισα με τον Νταφόπουλο που έχω διαβάσει εδώ ότι είναι καλός.. Έκλεισα κ ένα στο Παπαγεωργίου για 13/6 και βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πόσο δίκιο έχεις Karen μου σε όλα αυτά με τους γιατρούς! Εγώ προχθές πήγα με τον άντρα μου στον γυναικολόγο μου κι επειδή ήταν χαλαρή μέρα συζητούσαμε 1,5 ώρα! Του είπαμε ότι σκεφτόμαστε και το δημόσιο για εξωσωματική ή για Αθήνα και μου είπε όπου σου λέει το ένστικτο σου κορίτσι μου. Μου έλυσε πολλές απορίες. Είναι σπάνιος άνθρωπος και καλός επιστήμονας. Αλλά και τα 2800€.... Πολλά ! Τι να πω μακάρι να βγάλουμε άκρη με το νοσοκομείο. Χρόνο δεν έχω , μόλις περάσω επιτροπή (13/7) πρέπει να ξεκινήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η jazz είπε:

πόσο δίκιο έχεις Karen μου σε όλα αυτά με τους γιατρούς! Εγώ προχθές πήγα με τον άντρα μου στον γυναικολόγο μου κι επειδή ήταν χαλαρή μέρα συζητούσαμε 1,5 ώρα! Του είπαμε ότι σκεφτόμαστε και το δημόσιο για εξωσωματική ή για Αθήνα και μου είπε όπου σου λέει το ένστικτο σου κορίτσι μου. Μου έλυσε πολλές απορίες. Είναι σπάνιος άνθρωπος και καλός επιστήμονας. Αλλά και τα 2800€.... Πολλά ! Τι να πω μακάρι να βγάλουμε άκρη με το νοσοκομείο. Χρόνο δεν έχω , μόλις περάσω επιτροπή (13/7) πρέπει να ξεκινήσω..          Οτι θελουν ζητανε εκει κυμαινονται οι τιμες 2.500 και πανω ακουμπαν και τα 5.000 να τρελενεσαι και τι μια φορα στα παιρνουν σε ξεκιναν και μετα αρχιζει το αρμεγμα οσα μπορουν θα στα παρουν μεχρι να συνηδητοποιησεις και να παρεις αποφασει ναλλαξεις κεντρο ξαι γιατρο σου χει φυγει ενα Μεγαλο χρηματικο ποσο το οποιο δεν εχουν αναρωτηθει που κ πως το εβγαλες τεσπα τελςιωνε με την επιτροπη και ξεκινα ευχομαι οτι καλυτερο συγνωμη για το μνμα που βγηκε ετσθ αλλα κατι εκανα λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα αποτελέσματα βγήκαν σήμερα που πήρα τηλ και θα τα πάρω στα χέρια μου αύριο. Ραντεβού για να τα δει έχω τέταρτη βράδυ.. Σήμερα πήγα στην ενδοκρινολόγο να δει τις εξετάσεις που μου έγραψε αυτή. Όλα πολύ καλά αλλά επειδή η TSH μου ήταν 2,68 μου έγραψε ένα χάπι την μικρότερη δόση να το ρυθμίσουμεπιο χαμηλά. Κυρίως επειδήτης είπα ότι θα πάω για εξωσωματικήκαι λέει εκεί είναι πιο αυστηρά με τις τιμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Δεν μου επες τα νεα απο την επισκεψη αιματολογου

εσύ θα κάνεις κάποιες επανεξετάσεις με τον αιματολογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Θα περιμενω νεα εξετασεων αυριο και τι σου ειπε κ ποιες εξετασεις εκανες

οκ.. Αν και είναι πολλές. Θα σου πω ☺ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η jazz είπε:

ευχαριστώ πολύ καταρχήν που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.πήρα τηλ το πρωί και Έκλεισα ραντεβού για 26/5 λόγω δικού μου κολληματος. Αλλιώς είχε διαθεσιμο από 12/5!! Σου λένε ποιον γιατρό θέλεις κι εγώ επειδή δεν ήξερα κάποιον έκλεισα με τον Νταφόπουλο που έχω διαβάσει εδώ ότι είναι καλός.. Έκλεισα κ ένα στο Παπαγεωργίου για 13/6 και βλέπουμε..

Κορίτσι μου έχω ακούσει τα καλύτερα για τον κ.Νταφόπουλο.Επίσης και για τον κ.Μεσσήνη!!Γενικά το Πανεπιστημιακό Λάρισας έχει πολλούς καλόυς γιατρούς.Επίσης και ο κ.Αλεξανδρής είναι φοβερός αλλά συνεργάζεται με Ιασώ.Καλή συνέχεια να έχειςςςς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η karen είπε:

Θα περιμενω νεα εξετασεων αυριο και τι σου ειπε κ ποιες εξετασεις εκανες


 

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κορίτσι μου έχω ακούσει τα καλύτερα για τον κ.Νταφόπουλο.Επίσης και για τον κ.Μεσσήνη!!Γενικά το Πανεπιστημιακό Λάρισας έχει πολλούς καλόυς γιατρούς.Επίσης και ο κ.Αλεξανδρής είναι φοβερός αλλά συνεργάζεται με Ιασώ.Καλή συνέχεια να έχειςςςς!!

4 ονόματα μου είπε όταν πήρα να κλείσω ραντεβού. Ο Μεσσήνης μάλλον έχει συνταξιοδοτηθεί και είναι μια γυναίκα μ αυτό το όνομα. Ευχαριστώ πολύ marillia ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Παρασκευή, 5 Μαΐου 2017 at 7:27 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Θα περιμενω νεα εξετασεων αυριο και τι σου ειπε κ ποιες εξετασεις εκανες

λοιπόν... Karen μου, τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:, Γενική αίματος , όλα καλά. Αιματολογικος έλεγχος TKE Coombs, 9 αρνητική. Βιοχημικός έλεγχος , όλα οκ. Ca, έλεγχος αναιμίας και αιμοστασης , όλα φυσιολογικά. Λευκοκυτταρικος τύπος οκ, ανοσοφαινότυπος, όλα καλά εκτός από CD3+ ,έχω 82,05% και λέει φτ 64-81%! Συμπέρασμα φυσιολογικός φαινοτυπος. Αποτελέσματα HLA: Απουσία των απλοτυπων DQ2 & DQ8. Παρουσία του ετεροδιμερούς DQA1* 05:01. Έλεγχος πρωτεινών CRP ποσοτική 0,32 φτ <0.3, αυτό το έχει μαρκαρισμένο. Έλεγχος αυτοαντισωματων, ΑΝΑ θετικό 1:320! Φθορισμός : Στικτός. Τα υπόλοιπα αντισώματα οκ. Αυτό με το ΑΝΑ και τον φθορισμό, διάβασα ότι είναι ενδεικτικό και από μόνο του δεν δίνει συμπεράσματα. Θα τα αξιολογήσει η γιατρός την Τετάρτη που θα πάω.. Ίσως μου δώσει επιπλέον εξετάσεις..

ξέχασα να σας πω ότι εχθές που πήγα ενδοκρινολόγο να δει τις εξετάσεις μου έδωσε το medithyrox 25μg επειδή η TSH μου ήταν 2,68. Περισσότερο επειδή ξέρει ότι προσπαθώ για μωράκι και την θέλουμε κάτω από 2,5. Μου έδωσε πολύ χαμηλή δόση και επανέλεγχο σε 2 μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

λοιπόν... Karen μου, τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:, Γενική αίματος , όλα καλά. Αιματολογικος έλεγχος TKE Coombs, 9 αρνητική. Βιοχημικός έλεγχος , όλα οκ. Ca, έλεγχος αναιμίας και αιμοστασης , όλα φυσιολογικά. Λευκοκυτταρικος τύπος οκ, ανοσοφαινότυπος, όλα καλά εκτός από CD3+ ,έχω 82,05% και λέει φτ 64-81%! Συμπέρασμα φυσιολογικός φαινοτυπος. Αποτελέσματα HLA: Απουσία των απλοτυπων DQ2 & DQ8. Παρουσία του ετεροδιμερούς DQA1* 05:01. Έλεγχος πρωτεινών CRP ποσοτική 0,32 φτ <0.3, αυτό το έχει μαρκαρισμένο. Έλεγχος αυτοαντισωματων, ΑΝΑ θετικό 1:320! Φθορισμός : Στικτός. Τα υπόλοιπα αντισώματα οκ. Αυτό με το ΑΝΑ και τον φθορισμό, διάβασα ότι είναι ενδεικτικό και από μόνο του δεν δίνει συμπεράσματα. Θα τα αξιολογήσει η γιατρός την Τετάρτη που θα πάω.. Ίσως μου δώσει επιπλέον εξετάσεις..

ξέχασα να σας πω ότι εχθές που πήγα ενδοκρινολόγο να δει τις εξετάσεις μου έδωσε το medithyrox 25μg επειδή η TSH μου ήταν 2,68. Περισσότερο επειδή ξέρει ότι προσπαθώ για μωράκι και την θέλουμε κάτω από 2,5. Μου έδωσε πολύ χαμηλή δόση και επανέλεγχο σε 2 μήνες.

Μαλιστα εκατσες ολες ανακυτικα σευχαριστω ηθελα να σω ποιε εκανες ευχομαι να χεις καλες αξιιλογησεις ρην τεταρτη απο την ερμηνεια των εξετασεων σου εμενα βγηκαν αλλα δεν πηγα να τις παρω  επειδη εχω διαδρομη μεγαλη λογω αποστασης αθηνα επαρχια να μην πηγαινοερχομαι περιμενω να τελειωσω μια θεραπεια να ριξω την ομοκυστεινη και να παω μια και καλη που τις εκανες?κοστος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μαλιστα εκατσες ολες ανακυτικα σευχαριστω ηθελα να σω ποιε εκανες ευχομαι να χεις καλες αξιιλογησεις ρην τεταρτη απο την ερμηνεια των εξετασεων σου εμενα βγηκαν αλλα δεν πηγα να τις παρω  επειδη εχω διαδρομη μεγαλη λογω αποστασης αθηνα επαρχια να μην πηγαινοερχομαι περιμενω να τελειωσω μια θεραπεια να ριξω την ομοκυστεινη και να παω μια και καλη που τις εκανες?κοστος

χαχα ναι λεπτομερής.. Τις έκανα εδώ Θεσσαλονίκη, σε ένα εργαστήριο που μου σύστησε η Λευκού. 217€ γιατί είχε κ κάποιες που δεν γράφονται ?. Ευχαριστώ πολύ,μακάρι να είναι όλα καλά. εσύ έχεις ακόμα δρόμο με την θεραπεία σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η jazz είπε:

χαχα ναι λεπτομερής.. Τις έκανα εδώ Θεσσαλονίκη, σε ένα εργαστήριο που μου σύστησε η Λευκού. 217€ γιατί είχε κ κάποιες που δεν γράφονται ?. Ευχαριστώ πολύ,μακάρι να είναι όλα καλά. εσύ έχεις ακόμα δρόμο με την θεραπεία σου;;

Αάααα θεσσαλονικη εισαι μια .....χαχα κ Λευκου τα καλυτερα εμενα μονο τα λεμφοκυταρα ειχαν 200δεν γραφοντουσαν ξερω και εγω κοντευω η οχι θελλω να ελπιζω πως ναι ολο και κατι προκυπτει ενα μηνα ειναι και επανεξεταση μετα να δουμε αν επεσε,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αάααα θεσσαλονικη εισαι μια .....χαχα κ Λευκου τα καλυτερα εμενα μονο τα λεμφοκυταρα ειχαν 200δεν γραφοντουσαν ξερω και εγω κοντευω η οχι θελλω να ελπιζω πως ναι ολο και κατι προκυπτει ενα μηνα ειναι και επανεξεταση μετα να δουμε αν επεσε,

μακάρι να πάνε όλα καλά και αρχές καλοκαιριού να έχουμε ευχάριστα!! Όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η jazz είπε:

μακάρι να πάνε όλα καλά και αρχές καλοκαιριού να έχουμε ευχάριστα!! Όλες!!

Θα πανε και αν δεν πανε θα τα κανουμε εμεις να πανε:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα το βράδυ ραντεβού στην Λευκού για αξιολόγηση των εξετάσεων... για να δούμε.. εν τω μεταξύ αυτόν τον μήνα μάλλον δεν έκανα ωορρηξία. παρολο που είχα τα σχετικά υγρά , δεν θετικοποιήθηκε το τεστ  (13η - 19η μέρα), ούτε και πονάει το στήθος μου όπως κάθε φορά μετά την ωορρηξία. βέβαια κάναμε τις  προσπάθειες μας αλλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! εχθές πήγα στην αιματολόγο να δει τις εξετάσεις μας. για τον αντρα μου έδωσε vit D σε αμπούλες 1 την εβδομάδα γιατί είχε πολύ χαμηλή 11,3 και λέει οτι θέλουμε πάνω από 30. εμένα μου βρήκε κάποια θεματάκια με αντισώματαπου μπορεί να υποδηλώνουν αυτοάνοσο, πιθανή δυσανεξεία στη γλουτένη αλλά γενικά καλά! μου έδωσε μόνο σαλοσπίρ 1 κάθε βράδυ, εκτός από τις μέρες τις περιόδου και δεν αποκλειει μια φυσικη σύλληψη. συνεχίζω την vit e και τα fillicine.  όταν φτάσουμε στην εξωσωματική, θα πάρω μάλλον κορτιζόνη μετά την ωορρηξία (μάλλον εννοεί την ωολληψία). η θρομβοφιλία αποκλείστηκε. αν έχω θετική χοριακή, κατευθείαν τηλέφωνο. παράλληλα ανέθεσε στην γραμματέα της να απομαγνητοφωνήσει και να μου στείλει στο mail όλο το ιστορικό μου και να το δώσω στον κ Νταφόπουλο εκ μέρους της, για τον οποίο μου είπε οτι συνεργάζονται και είναι εξεραιτικός! επανέλεγχος σε 1,5 μήνα.... και προχωράμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα κορίτσια! εχθές πήγα στην αιματολόγο να δει τις εξετάσεις μας. για τον αντρα μου έδωσε vit D σε αμπούλες 1 την εβδομάδα γιατί είχε πολύ χαμηλή 11,3 και λέει οτι θέλουμε πάνω από 30. εμένα μου βρήκε κάποια θεματάκια με αντισώματαπου μπορεί να υποδηλώνουν αυτοάνοσο, πιθανή δυσανεξεία στη γλουτένη αλλά γενικά καλά! μου έδωσε μόνο σαλοσπίρ 1 κάθε βράδυ, εκτός από τις μέρες τις περιόδου και δεν αποκλειει μια φυσικη σύλληψη. συνεχίζω την vit e και τα fillicine.  όταν φτάσουμε στην εξωσωματική, θα πάρω μάλλον κορτιζόνη μετά την ωορρηξία (μάλλον εννοεί την ωολληψία). η θρομβοφιλία αποκλείστηκε. αν έχω θετική χοριακή, κατευθείαν τηλέφωνο. παράλληλα ανέθεσε στην γραμματέα της να απομαγνητοφωνήσει και να μου στείλει στο mail όλο το ιστορικό μου και να το δώσω στον κ Νταφόπουλο εκ μέρους της, για τον οποίο μου είπε οτι συνεργάζονται και είναι εξεραιτικός! επανέλεγχος σε 1,5 μήνα.... και προχωράμε...

Καλη δυναμη κοπελα μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...
στις On 5/5/2017 at 3:45 ΜΜ, ο/η jazz είπε:

ευχαριστώ πολύ καταρχήν που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.πήρα τηλ το πρωί και Έκλεισα ραντεβού για 26/5 λόγω δικού μου κολληματος. Αλλιώς είχε διαθεσιμο από 12/5!! Σου λένε ποιον γιατρό θέλεις κι εγώ επειδή δεν ήξερα κάποιον έκλεισα με τον Νταφόπουλο που έχω διαβάσει εδώ ότι είναι καλός.. Έκλεισα κ ένα στο Παπαγεωργίου για 13/6 και βλέπουμε..

Γεια είμαι καινούρια στο φόρουμ και διάβαζα τις αναρτήσεις σας συγνώμη που στέλνω βλέπω είναι παλιά πολύ η συζήτηση που κάνατε αλλά τελικά τα κατάφερες στο πανεπιστημιακό με τον κ.νταφοπουλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...