Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νεες Εγκυουλες!!


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ToniaPap είπε:

Καλη λευτερια με το καλο το μωρακι σου!!!

Να σαι καλα κοπελα μου, με το καλο και το δικο σου μπεμπακι!

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ελπιζω τωρα στη δευτερη να μη με ξαναπιασει!!!!Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και να κρατησεις τη μπεμπουλα σου αγκαλια!!!Και εγω τωρα μια κορη θα ηθελα εχω αδυναμια στα κοριτσακια!!!!

Μακαρι να μην σε ξαναπιασει, γιατι οντως ταλαιπωρια ηταν. Να σαι καλα και εσενα ολα καλα να πανε! Ε αφου το θες στο ευχομαι να εχεις κοριτσαρο! Κι εγω κοριτσι ηθελα&στην αυχενικη μου χε πει ο γιατρος χωρις να πολυασχοληθει οτι μαλλον ειναι αγορι, μετα στη β επιπεδου μου λεει σιγουρα κοριτσι, λεω μη μου το ξαναλλαξει θα τρελαθω! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Να σαι καλα κοπελα μου, με το καλο και το δικο σου μπεμπακι!

Μακαρι να μην σε ξαναπιασει, γιατι οντως ταλαιπωρια ηταν. Να σαι καλα και εσενα ολα καλα να πανε! Ε αφου το θες στο ευχομαι να εχεις κοριτσαρο! Κι εγω κοριτσι ηθελα&στην αυχενικη μου χε πει ο γιατρος χωρις να πολυασχοληθει οτι μαλλον ειναι αγορι, μετα στη β επιπεδου μου λεει σιγουρα κοριτσι, λεω μη μου το ξαναλλαξει θα τρελαθω! ?

Εε δεν νομιζω να αλλαξει... εμενα στο γιο μου το ειχαμε δει 3.5 μηνων περιπου καθοταν με τα ποδια ορθανοιχτα!!!Τωρα για το δευτερο εχω πολυ δρομο μπροστα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2017 at 1:47 ΜΜ, ο/η Aggeliki.D είπε:

Εε δεν νομιζω να αλλαξει... εμενα στο γιο μου το ειχαμε δει 3.5 μηνων περιπου καθοταν με τα ποδια ορθανοιχτα!!!Τωρα για το δευτερο εχω πολυ δρομο μπροστα μου..

Ενταξει το ξανατσεκαρα σημερα στον υπερηχο κοριτσι καραμπινατο! Χαχα! Αντε με το καλο να δεις κι εσυ το ζουζουνι σου σε 2 βδομαδες ειπες ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Ενταξει το ξανατσεκαρα σημερα στον υπερηχο κοριτσι καραμπινατο! Χαχα! Αντε με το καλο να δεις κι εσυ το ζουζουνι σου σε 2 βδομαδες ειπες ε;

Τελεια τοτε!!!!Ναι ρε γαμωτο σε δυο εβδομαδες...αιωνας μου μοιαζει!!!!Δε περνανε οι μερες με τιποτα!!!Εχω ενα αγχος αλλο πραμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Τελεια τοτε!!!!Ναι ρε γαμωτο σε δυο εβδομαδες...αιωνας μου μοιαζει!!!!Δε περνανε οι μερες με τιποτα!!!Εχω ενα αγχος αλλο πραμα!!

Χεχε ναι σε καταλαβαινω ειδικα στην αρχη πολυ αγχος. Αλλα περνα ο καιρος, θα δεις πολυ γρηγορα θα ακουσεις την καρδουλα αλλα μετα κλασσικα θα βρεις αλλα πραγματα να αγχωθεις!! Ολες ετσι κανουμε! Με τοσο αγχος που να απολαυσουμε εγκυμοσυνη; Ολα καλα, θετικες σκεψεις μονο! ❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Χεχε ναι σε καταλαβαινω ειδικα στην αρχη πολυ αγχος. Αλλα περνα ο καιρος, θα δεις πολυ γρηγορα θα ακουσεις την καρδουλα αλλα μετα κλασσικα θα βρεις αλλα πραγματα να αγχωθεις!! Ολες ετσι κανουμε! Με τοσο αγχος που να απολαυσουμε εγκυμοσυνη; Ολα καλα, θετικες σκεψεις μονο! ❤?

Ειναι πρωτογνωρο για μενα ας ειναι η 2η εγκυμοσυνη!!!Τον γιο μου τον ειδα κατευθειαν ολοκηρο μωρακι!!!Εδω τρελαινομαι μεχρι κ στον υπνο μου εφιαλτες εχω!!Δεν ξερω αλλα σ'αυτη την εγκυμοσυνη εχω πολυ γκρινια κ ειναι η αρχη ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎25‎.‎04‎.‎2017 at 4:18 ΜΜ, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!

Απο συμπτωματα τις πρωτες εβδομαδες πως ησουν;;

 

se euxaristw polu, den eixa kanena sumptwma ston trito mhna emfanisa merika alla logw oti eperna magnhsio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

se euxaristw polu, den eixa kanena sumptwma ston trito mhna emfanisa merika alla logw oti eperna magnhsio!

Εγω την πρωτη εβδομαδα που εμαθα την εγκυμοσυνη ειχα πολλες αναγουλες,τωρα σταματησε εχω μονο λιγες ζαλαδες αλλα σπανια,οταν κουραζομαι,μερικα πονακια και πρησμενο στηθος!!Ελπιζω να συνεχισει ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2017 at 1:55 ΠΜ, ο/η Aggeliki.D είπε:

Ειναι πρωτογνωρο για μενα ας ειναι η 2η εγκυμοσυνη!!!Τον γιο μου τον ειδα κατευθειαν ολοκηρο μωρακι!!!Εδω τρελαινομαι μεχρι κ στον υπνο μου εφιαλτες εχω!!Δεν ξερω αλλα σ'αυτη την εγκυμοσυνη εχω πολυ γκρινια κ ειναι η αρχη ακομα...

Καλημερα κοριτσια μου!!

Αγγελικη μου αυτο που γραφεις με προβληματισε πολυ....και εγω μεσα στη γκρινια ειμαι....λετε ρε κοριτσια να ειναι ιδεα μας και να γκρινιαζουμε η ασυνειδητα να μας βγαινει;;;;Πως στη πρωτη εγκυμοσυνη σου δεν ειχες τιποτα;;;

Οχι τιποτα αλλο αλλα ταλαιπωρουμε και τους γυρω μας και τα μωρακια μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ToniaPap είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!

Αγγελικη μου αυτο που γραφεις με προβληματισε πολυ....και εγω μεσα στη γκρινια ειμαι....λετε ρε κοριτσια να ειναι ιδεα μας και να γκρινιαζουμε η ασυνειδητα να μας βγαινει;;;;Πως στη πρωτη εγκυμοσυνη σου δεν ειχες τιποτα;;;

Οχι τιποτα αλλο αλλα ταλαιπωρουμε και τους γυρω μας και τα μωρακια μας.....

Καλημερα κοριτσι μου!!Δε ξερω τι συμβαινει πραγματικα!!Μηπως φταιει η ψυχολογια μας και το αγχος μας;;

Η μηπως τελικα οντως καθε εγξυμοσυνη διαφερει κ ολα αυτα ειναι παιχνιδια τον ορμονων;;;

Πραγματικα στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα κανενα θεμα μονο τον τελευταιο μηνα ειχα λιγο κλαμα και γκρινια αλλα εοχα κ το αγχος της γεννας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!Δε ξερω τι συμβαινει πραγματικα!!Μηπως φταιει η ψυχολογια μας και το αγχος μας;;

Η μηπως τελικα οντως καθε εγξυμοσυνη διαφερει κ ολα αυτα ειναι παιχνιδια τον ορμονων;;;

Πραγματικα στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα κανενα θεμα μονο τον τελευταιο μηνα ειχα λιγο κλαμα και γκρινια αλλα εοχα κ το αγχος της γεννας!!!

Ναι.....νομιζω λιγο οι ορμονες λιγο η ψυχολογια μας πολυ το αγχος μας ολα αυτα συντελουν στο πως νοιωθουμε εμεις!!!!!

Εχει ο Θεος ομως ολα καλα θα πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Ναι.....νομιζω λιγο οι ορμονες λιγο η ψυχολογια μας πολυ το αγχος μας ολα αυτα συντελουν στο πως νοιωθουμε εμεις!!!!!

Εχει ο Θεος ομως ολα καλα θα πανε.

Και εγω αυτο θελω να πιστευω!!!Πως θα πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎02‎.‎05‎.‎2017 at 8:13 ΠΜ, ο/η Aggeliki.D είπε:

Εγω την πρωτη εβδομαδα που εμαθα την εγκυμοσυνη ειχα πολλες αναγουλες,τωρα σταματησε εχω μονο λιγες ζαλαδες αλλα σπανια,οταν κουραζομαι,μερικα πονακια και πρησμενο στηθος!!Ελπιζω να συνεχισει ετσι!!

sto euxomai kopela mou...alla epeidh den eixes Kai polu entona sumptwmata Auto shmainei oti argotera duskola na emfaniseis... lene oti meiwnontai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

sto euxomai kopela mou...alla epeidh den eixes Kai polu entona sumptwmata Auto shmainei oti argotera duskola na emfaniseis... lene oti meiwnontai!

Μακαρι!!!Στη πρωτη εγκυμοσυνη μου δεν ειχα καθολου συμπτωματα μονο υπνηλια στο τριτο τριμηνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και από εμένα!!

Να σας πώ την δική μου σύντομη ιστοριούλα ... Τον Νοέμβρη του 2015 γέννησα το πρώτο μου παιδάκι, και τώρα που άρχισαμε να μπαινουμε πάλι σε φυσιολογικούς ρυθμούς ειπαμε να ξεκινήσουμε και για δεύτερο. Πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες επισκέφτηκα τον γυναικολόγο μου (τον Μάρτιο) για να κάνω κάποιες ορμονικές εξετάσεις λόγω του ότι είχα κάποιες ανωμαλίες στην περίοδο μου. Τα αποτελέσματα λοιπον βγήκαν χάλια και ο γιατρός μου είπε ότι δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω παιδάκι χωρίς ''βοήθεια''. Αφού το συζητήσαμε με τον σύζυγο καταλήξαμε ότι δεν θα μπούμε σε αυτή την διαδιακασία απο την στιγμη που έχουμε ήδη ένα παιδάκι και ότι θέλει ο Θεός ας γίνει.... Το αποτέλεσμα είναι ότι η επόμενη περίοδος 5 Απριλίου, ήταν και η τελευταία! Μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα της 2ης εγκυμοσύνης μου! Την χαρά μας δεν μπορώ να την περιγράψω! Εύχομαι λοιπον σε όλες μας καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Axe είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!

Να σας πώ την δική μου σύντομη ιστοριούλα ... Τον Νοέμβρη του 2015 γέννησα το πρώτο μου παιδάκι, και τώρα που άρχισαμε να μπαινουμε πάλι σε φυσιολογικούς ρυθμούς ειπαμε να ξεκινήσουμε και για δεύτερο. Πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες επισκέφτηκα τον γυναικολόγο μου (τον Μάρτιο) για να κάνω κάποιες ορμονικές εξετάσεις λόγω του ότι είχα κάποιες ανωμαλίες στην περίοδο μου. Τα αποτελέσματα λοιπον βγήκαν χάλια και ο γιατρός μου είπε ότι δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω παιδάκι χωρίς ''βοήθεια''. Αφού το συζητήσαμε με τον σύζυγο καταλήξαμε ότι δεν θα μπούμε σε αυτή την διαδιακασία απο την στιγμη που έχουμε ήδη ένα παιδάκι και ότι θέλει ο Θεός ας γίνει.... Το αποτέλεσμα είναι ότι η επόμενη περίοδος 5 Απριλίου, ήταν και η τελευταία! Μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα της 2ης εγκυμοσύνης μου! Την χαρά μας δεν μπορώ να την περιγράψω! Εύχομαι λοιπον σε όλες μας καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!!

ωωωω!!!Υπεροχα!!Τετοια να ακουω!!!!!Μπραβο σου κοριτσι μου!!!Με υγεια και καθε καλο η 2η εγκυμοσυνη σου!Χαρηκα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Axe είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!

Να σας πώ την δική μου σύντομη ιστοριούλα ... Τον Νοέμβρη του 2015 γέννησα το πρώτο μου παιδάκι, και τώρα που άρχισαμε να μπαινουμε πάλι σε φυσιολογικούς ρυθμούς ειπαμε να ξεκινήσουμε και για δεύτερο. Πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες επισκέφτηκα τον γυναικολόγο μου (τον Μάρτιο) για να κάνω κάποιες ορμονικές εξετάσεις λόγω του ότι είχα κάποιες ανωμαλίες στην περίοδο μου. Τα αποτελέσματα λοιπον βγήκαν χάλια και ο γιατρός μου είπε ότι δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω παιδάκι χωρίς ''βοήθεια''. Αφού το συζητήσαμε με τον σύζυγο καταλήξαμε ότι δεν θα μπούμε σε αυτή την διαδιακασία απο την στιγμη που έχουμε ήδη ένα παιδάκι και ότι θέλει ο Θεός ας γίνει.... Το αποτέλεσμα είναι ότι η επόμενη περίοδος 5 Απριλίου, ήταν και η τελευταία! Μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα της 2ης εγκυμοσύνης μου! Την χαρά μας δεν μπορώ να την περιγράψω! Εύχομαι λοιπον σε όλες μας καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!!

Καλωσορισες κοπελα μου! Αχ αυτοι οι γιατροι, τι να πεις... Απορω πως προβαινουν σε τετοιες δηλωσεις λες και ξερουν τα παντα πια! Ευτυχως που η φυση ξερει παντα καλυτερα! Μπραβο σας που δεν μπηκατε σε ολη αυτη τη διαδικασια που πηγαινε να σας βαλει. Συγχαρητηρια για την 2η εγκυμοσυνη, να σου ζησει&το παιδακι σου! Παντα τετοιες χαρες στη ζωη σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Καλωσορισες κοπελα μου! Αχ αυτοι οι γιατροι, τι να πεις... Απορω πως προβαινουν σε τετοιες δηλωσεις λες και ξερουν τα παντα πια! Ευτυχως που η φυση ξερει παντα καλυτερα! Μπραβο σας που δεν μπηκατε σε ολη αυτη τη διαδικασια που πηγαινε να σας βαλει. Συγχαρητηρια για την 2η εγκυμοσυνη, να σου ζησει&το παιδακι σου! Παντα τετοιες χαρες στη ζωη σας!

Σε ευχαριστώ πολύυυυυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Axe είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!

Να σας πώ την δική μου σύντομη ιστοριούλα ... Τον Νοέμβρη του 2015 γέννησα το πρώτο μου παιδάκι, και τώρα που άρχισαμε να μπαινουμε πάλι σε φυσιολογικούς ρυθμούς ειπαμε να ξεκινήσουμε και για δεύτερο. Πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες επισκέφτηκα τον γυναικολόγο μου (τον Μάρτιο) για να κάνω κάποιες ορμονικές εξετάσεις λόγω του ότι είχα κάποιες ανωμαλίες στην περίοδο μου. Τα αποτελέσματα λοιπον βγήκαν χάλια και ο γιατρός μου είπε ότι δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω παιδάκι χωρίς ''βοήθεια''. Αφού το συζητήσαμε με τον σύζυγο καταλήξαμε ότι δεν θα μπούμε σε αυτή την διαδιακασία απο την στιγμη που έχουμε ήδη ένα παιδάκι και ότι θέλει ο Θεός ας γίνει.... Το αποτέλεσμα είναι ότι η επόμενη περίοδος 5 Απριλίου, ήταν και η τελευταία! Μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα της 2ης εγκυμοσύνης μου! Την χαρά μας δεν μπορώ να την περιγράψω! Εύχομαι λοιπον σε όλες μας καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!!

Τι υπεροχα νεα!!!Συγχαρητηρια,ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη,να κυλισουν ολα τελεια κ να εχεις μια υπεροχη γεννα!Να σου ζησει ξαι το πρωτο σου παιδακι!Κ εγω εχω ενα γιο 7 ετων κ ειμαι στην 8η εβδομαδα τωρα!Π.ΗΤ εχω 20 δεκεμβριου!Εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Μπραβο συγχαρητηρια καλες εγκυμοσυνες και με υγιεστατα Bebe:)

Και σε σενα κοριτσι μου συντομα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ όλες!! Εγω εχω π.η.τ. 10/1 αλλα αν κρίνω από τη πρωτη φορα θα με πάρει 15 μέρες νωριτερα. Όπως ειπε και μια φίλη μου μπορεί και πριν τα Χριστούγεννα προκειμένου να μην χαλάσει τις διακοπές του. Θα δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Axe είπε:

Aggeliki D. Εχω ακούσει πως τα 7 χρονια ειναι η ιδανική διαφορά , τωρα που θα το ζήσεις και συ να μας πεις μετά την γνώμη σου :-)

Δεν το εχω ξανα ακουσει αυτο που λες!!Εχω ακουσει μονο πως παιδια με διαφορα 6 χρονια κ πανω μεγαλωνουν σαν μοναχοπαιδια!!!Θα δειξει ομως...ας πανε ολα πρωτα καλα για αγχονομαι ποκυ κ οταν ερθει με το καλο θα ειμαστε εδω παλι να συζηταμε!!!Θα εχουμε κ σχεδον ενα μηνα διαφορα οποτε θα ειμαστε πιο κοντα να συζηταμε τους προβληνατισμους και τα αγχη μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...