Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νεες Εγκυουλες!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Νονιζω πως γξα το 2ο νινακι παοζεο ρολο κ η διαφορα ηλικιας!!!Τωρα ο γιος μου σιγουρα ειναι πιο ανεξαρτητος ειναι ενα παιδι που με βοηθαει παρα πολυ αλλα εχει πολυ τρεξιμο....αν ηταν 3,4 χρονια πριν θα τα ειχα κ το δυο μεσα στο σπιτι αλλα θα ειχε κ αυτο τις δυσκολιες του!!!!

Εγω δε ξερω γιατι αγχωνομαι αρκετα για τον τοκετο στη πρωτη γεννα δεν ημουν ετσι...

Απο τη μια φοβαμαι να γεννησω οσο παραλογο κ αν ακουγεται για 2η γεννα απο την αλλη ανυπομονω να παρω αγκαλιτσα το νινακι μου....

Να σου πω ομως νιωθω πολυ περιεργα ολο σκεφτομαι θα το αγαπαω τοσο πολυ οσο το γιο μου;;θα χειριστω σωστα τις καταστασεις ωστε να μη παραμελησω κανενα απο τα δυο;;κ διαφορες αλλες σκεψεις που μου ερχονται κυριως τη νυχτα αλλα το πρωι φευγουν!!!Η θεια μου που εχει 3 παιδια μου λεει πως καθε φορα ενιωθε το ιδιο αγχος κ ελεγε δε θα νιωσω οπως στο αλλο τελικα ομως ενιωθε ακριβως την ιδια αγαπη καισε καθε γεννα ειχε την ιδια αισθηση και ενιωθε την ιδια σπιθα για καθε της παιδι!!!!

Το καταλαβαινω αυτο που λες.. Λογικο να το εχεις αυτο το αγχος αλλα δ ειναι τοσο θεμα αν θα το αγαπας το ιδιο.. Δ υπαρχει μοναδα μετρησης της αγαπης, εξαλλου.. Αλλα, αγχωνεσαι αν θα μπορεσεις να εισαι δικαιη κ να μην δειχνεις "αδυναμια" σε καποιο... Πιστευω, οτι αυτο το σκεφτεται ο καθενας... Μη φοβασαι ομως.. Με συζητηση κ αγαπη τα παιδια καταλαβαινουν.. Η γιαγια μου οταν την ρωτησε η μανα μου γτ ειχε τους ιδιους φοβους της ειπε: Οποιο δαχτυλο κ αμα κοψεις το ιδιο θα πονεσει.. 

Γ μενα γυναικες που ξεχωριζουν τα παιδια τους δ ειναι μανες... Καθε παιδι ειναι διαφορετικο! Οπως ολοι οι φιλοι μας δ ειναι ιδιοι αλλα τους αγαπαμε εξισου, ετσι κ με τα παιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Το καταλαβαινω αυτο που λες.. Λογικο να το εχεις αυτο το αγχος αλλα δ ειναι τοσο θεμα αν θα το αγαπας το ιδιο.. Δ υπαρχει μοναδα μετρησης της αγαπης, εξαλλου.. Αλλα, αγχωνεσαι αν θα μπορεσεις να εισαι δικαιη κ να μην δειχνεις "αδυναμια" σε καποιο... Πιστευω, οτι αυτο το σκεφτεται ο καθενας... Μη φοβασαι ομως.. Με συζητηση κ αγαπη τα παιδια καταλαβαινουν.. Η γιαγια μου οταν την ρωτησε η μανα μου γτ ειχε τους ιδιους φοβους της ειπε: Οποιο δαχτυλο κ αμα κοψεις το ιδιο θα πονεσει.. 

Γ μενα γυναικες που ξεχωριζουν τα παιδια τους δ ειναι μανες... Καθε παιδι ειναι διαφορετικο! Οπως ολοι οι φιλοι μας δ ειναι ιδιοι αλλα τους αγαπαμε εξισου, ετσι κ με τα παιδια!

Κ μενα αυτο μου λενε οπως επισης οτι η αγαπη πολλαπλασιαζεται....δωξα το θεο μεχρι στιγμης κ ο γιος μου, δειχνει να καταλαβαινει απολυτα πως θα πρεπει να ειμαι σχεδον ολη την ωρα πανω απο το νινι γιατι θα εξαρταται απο εμενα οποτε πιστευω να μην αντιμετωπισω προβλημα....οταν τον ρωταω πως νομιζει πως θα νιωθει οταν γυρισω απο το νοσοκομειο και θα εχω το μπεμπακι μου λεει μαμα μου θα ειναι η πιο ευτυχισμενη μερα της ζωης μου!!!Βεβαια η στιγμη θα δειξει!!!Προς το παρον του μιλαμε παρα πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

@Revelator_M κοριτσακι μου τι κανεις;;;πως ειναι ο μπεμπουλης;;;ειναι ολα καλα;;

Καλησπερα κοπελα μου.. Μου βγηκε η κουραση της βδομαδας κ απο χθες κοιμαμαι ολη μερα!! Ειναι μια χαρα, μεγαλωσε κι αλλο.. 2 κιλα και μας ειπε η γιατρος οτι πιστευει οτι ειναι κ μεγαλυτερος λογω της αποκλισης των υπερηχων.. Το υγρο αυξηθηκε.. Ειναι σε ισχυακη θεση κ τωρα θα ξαναπαμε στις 8/9 που θα κανουμε το NST κ αν δ εχει γυρισει καισαρικη... Αυτα τα νεα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Καλησπερα κοπελα μου.. Μου βγηκε η κουραση της βδομαδας κ απο χθες κοιμαμαι ολη μερα!! Ειναι μια χαρα, μεγαλωσε κι αλλο.. 2 κιλα και μας ειπε η γιατρος οτι πιστευει οτι ειναι κ μεγαλυτερος λογω της αποκλισης των υπερηχων.. Το υγρο αυξηθηκε.. Ειναι σε ισχυακη θεση κ τωρα θα ξαναπαμε στις 8/9 που θα κανουμε το NST κ αν δ εχει γυρισει καισαρικη... Αυτα τα νεα μας!

Μπραβο το νινακι!!!!Το ευχαριστο ειναι οτι αυξηθηκε και το υγρο,με εβαλες κ μενα στο τρυπακι που πινω πολυ νερο γιατι ψιλοφοβηθηκα κ εγω με το κωλοτσιγαρο μην εχω θεμα με τα υγρα.....ο πλακουντας σου ειναι ενταξει ετσι;;δεν εχει αλλιωσεις κ.τ.λ;;;Εχει χρονο για να γυρισει το μπεμπακι ετσι δεν ειναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Μπραβο το νινακι!!!!Το ευχαριστο ειναι οτι αυξηθηκε και το υγρο,με εβαλες κ μενα στο τρυπακι που πινω πολυ νερο γιατι ψιλοφοβηθηκα κ εγω με το κωλοτσιγαρο μην εχω θεμα με τα υγρα.....ο πλακουντας σου ειναι ενταξει ετσι;;δεν εχει αλλιωσεις κ.τ.λ;;;Εχει χρονο για να γυρισει το μπεμπακι ετσι δεν ειναι;;

Ο πλακουντας ειναι μια χαρα! ! Εε εχει μεχρι τις 8/9 που θα ειμαι 36 εβδομαδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Ο πλακουντας ειναι μια χαρα! ! Εε εχει μεχρι τις 8/9 που θα ειμαι 36 εβδομαδων!

Τελεια μπραβο!!!Μακαρι να γυρισει το μικρουλι και να γεννησεις φυσιολογικα!!!!Και εγω περιμενω τωρα πως πμκ πως να ερθει η Τριτη να παμε να δουμε το μικρουλι να δουμε οτι ολα ειναι καλα!!!Αυριο το πρωι εχω να κανω κ εξετασεις αιματος κ ουρων....σιδηρο ποτε ειχες ξεκινησει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Τελεια μπραβο!!!Μακαρι να γυρισει το μικρουλι και να γεννησεις φυσιολογικα!!!!Και εγω περιμενω τωρα πως πμκ πως να ερθει η Τριτη να παμε να δουμε το μικρουλι να δουμε οτι ολα ειναι καλα!!!Αυριο το πρωι εχω να κανω κ εξετασεις αιματος κ ουρων....σιδηρο ποτε ειχες ξεκινησει;;;

Καλησπερα, αρχικα ευχομαι τα καλυτερα για αυριο! Ολα καλα θα ειναι κ θα επιβεβαιωσετε και το φυλο!! Εγω το χω ριξει στην ξαπλα αυτες τις μερες γτ πολυ κουραστηκα! Σιδηρο ειχα ξεκινησει στον 4ο! Τωρα σταματησα τα παντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Καλησπερα, αρχικα ευχομαι τα καλυτερα για αυριο! Ολα καλα θα ειναι κ θα επιβεβαιωσετε και το φυλο!! Εγω το χω ριξει στην ξαπλα αυτες τις μερες γτ πολυ κουραστηκα! Σιδηρο ειχα ξεκινησει στον 4ο! Τωρα σταματησα τα παντα..

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Καλα κανεις να ξεκουραστεις κ εγω σε καθε ευκαιρια παω για ξαπλες!!!Εμενα δεν μου εχει ξεκινησει ακομα μονο filicine παιρνω...εχω ομως τις 2 τελευταιες εβδομαδες αρκετη ζαλαδα κ κεω μηπως χρειαζομαι καποια βιταμινη...τωρα την τεταρτη θα βγουν οι αιματολογικες οποτε θα δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Καλα κανεις να ξεκουραστεις κ εγω σε καθε ευκαιρια παω για ξαπλες!!!Εμενα δεν μου εχει ξεκινησει ακομα μονο filicine παιρνω...εχω ομως τις 2 τελευταιες εβδομαδες αρκετη ζαλαδα κ κεω μηπως χρειαζομαι καποια βιταμινη...τωρα την τεταρτη θα βγουν οι αιματολογικες οποτε θα δουμε!!

Εε νταξει μην σε αγχωνει αυτο! Κ εγω ειχα ξεκινησει κατι χαπια με σιδηρο κ φιλικο μαζι αλλα η γυναικολογος εδω(στην αρχη ημουν Δραμα) μου τα κοψε, λογω αποκολλησης κ ξεκινησα στα μεσα του 5ου ουσιαστικα.. Αλλα πηρα υγρο σιδηρο γτ τα χαπια μου εκαναν τρομερη δυσκοιλιοτητα κ δεν την παλευα!! Εμενα η γιατρος μου πχ μου ειπε οτι ασβεστιο κτλ θα παρω στο θηλασμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Εε νταξει μην σε αγχωνει αυτο! Κ εγω ειχα ξεκινησει κατι χαπια με σιδηρο κ φιλικο μαζι αλλα η γυναικολογος εδω(στην αρχη ημουν Δραμα) μου τα κοψε, λογω αποκολλησης κ ξεκινησα στα μεσα του 5ου ουσιαστικα.. Αλλα πηρα υγρο σιδηρο γτ τα χαπια μου εκαναν τρομερη δυσκοιλιοτητα κ δεν την παλευα!! Εμενα η γιατρος μου πχ μου ειπε οτι ασβεστιο κτλ θα παρω στο θηλασμο..

Τι να πω!Στη 1η εγκυμοσυνη με φορτωσε απο την αρχη ο γιατρος χαπια βεβαια εκεινος δεν ηταν κ γιατρος αλλα τελος παντων μου εδινε προληπτικα να φανταστεις ασβεστιο που μου εκανε συσπασεις στη μητρα κ το εκοψα...οπως επισης μου εδινε προγεστερονη μεχρι 6 μηνων κ δεν ηξερα το λογο τωρα εμαθα γιατι το περνεις,ουτε αιμα ειχα ουτε τιποτα....

Η γιατρος μου τωρα μου λεει εφοσον ολες οι εξετασεις βγαινουν καλες δε χρειαζεται να παρεις κατι περαν απο φιλισιν....βεβαια απο σιδηρο παντα μου γραφει για να εχω στοκ γιατι και στην εγκυμοσυνη να μη χρειαστει να παρω θα παρω σιγουρα μολις γεννησω!!!Τωρα την τεταρτη θα βγουν τα αποτελεσματα κ θα δειξει αν πρεπει να παρω κατι η οχι....απλα μου κανει πολυ εντυπωση η ζαλαδα που εχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Revelator_M κοριτσακι μου τι κανεις;;πως πατε;;εγω εκανα τη β'επιπεδου κ ειναι ολα μια χαρα!!!Κοριτσακι τελικα!!!??

Την πεμπτη εχω ραντεβου κ με τη γιατρο!!!Εκανα και τις αιματολογικες και ειχε πεσει η φερριτινη μου στο 8....οποτε ξεκινησαμε σιδηρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

@Revelator_M κοριτσακι μου τι κανεις;;πως πατε;;εγω εκανα τη β'επιπεδου κ ειναι ολα μια χαρα!!!Κοριτσακι τελικα!!!??

Την πεμπτη εχω ραντεβου κ με τη γιατρο!!!Εκανα και τις αιματολογικες και ειχε πεσει η φερριτινη μου στο 8....οποτε ξεκινησαμε σιδηρο!!!

Καλησπερα.. Κ σε σκεφτομουν αυτες τις μερες.. Ειμαστε καλα.. Ο μπεμπακος δ εχει γυρισει ακομα βεβαια αλλα δε με πειραζει.. Οποτε θελει, κ αν δ θελει χαλαλι τ, τι να πω.. Χαχα! Εεμμ, ειδες που στο χα πει εξ`αρχης;; Ημουν σιγουρη οτι ηταν κοριτσακι! Αντε τελεια, πολυ χαρηκα! Με το καλο τα πλασματακια μας, να τα καλοδεχτουμε! Εε ναι σιδηρο εννοειται οτι θα παιρνες, ρουφαει πολυ το μωρο τωρα!! Φαντασου οτι εγω που επαιρνα κ στις εξετασεις ειχε πεσει απ οτι ειχα στην αρχη! Απ οτι καταλαβα εγω, μαλλον το συμπληρωμα το ρουφαγε ολο το μωρο!! Αχ, εγω ειμαι 35η εβδομαδα τωρα κ εχω αρχισει κ ανυπομωνω.. Μετραω αντιστροφα... Χαχαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Καλησπερα.. Κ σε σκεφτομουν αυτες τις μερες.. Ειμαστε καλα.. Ο μπεμπακος δ εχει γυρισει ακομα βεβαια αλλα δε με πειραζει.. Οποτε θελει, κ αν δ θελει χαλαλι τ, τι να πω.. Χαχα! Εεμμ, ειδες που στο χα πει εξ`αρχης;; Ημουν σιγουρη οτι ηταν κοριτσακι! Αντε τελεια, πολυ χαρηκα! Με το καλο τα πλασματακια μας, να τα καλοδεχτουμε! Εε ναι σιδηρο εννοειται οτι θα παιρνες, ρουφαει πολυ το μωρο τωρα!! Φαντασου οτι εγω που επαιρνα κ στις εξετασεις ειχε πεσει απ οτι ειχα στην αρχη! Απ οτι καταλαβα εγω, μαλλον το συμπληρωμα το ρουφαγε ολο το μωρο!! Αχ, εγω ειμαι 35η εβδομαδα τωρα κ εχω αρχισει κ ανυπομωνω.. Μετραω αντιστροφα... Χαχαχ!

Καλημέρα @Revelator_M, με το καλό το μωράκι σου! Επειδή γέννησα με καισαρική λόγω πλήρους ισχιακής προβολής, ήθελα να σε ρωτήσω, αν κάνεις ή αν έχεις κάνει κάτι για να γυρίσει το μωρό. Κάνεις δηλαδή τις προβλεπόμενες ασκήσεις, χρησιμοποιείς μενταγιόν με κουδουνάκι, έχετε συζητήσει με τον γιατρό σου για το ενδεχόμενο εξωτερικού μετασχηματισμού.

Επίσης άσχετα με το αν θα λειτουργήσει κάτι από τα παραπάνω, αν δεν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος, καλό θα ήταν να περιμένεις όσο μπορείς και να δώσεις χρόνο στο μωρό σου. Μίλα με τον γιατρό σου ή με κάποια μαία για το τι μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις το μωρό σου να γυρίσει, αν τελικά θέλει να γυρίσει (η δικιά μου δεν ήθελε με τίποτα...ούτε μια τούμπα).

Σου εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς το μωρό σου, όποτε και όπως επιλέξει αυτό να έρθει...σημασία έχει να ήμαστε εμείς καλά και τα μωρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2017 at 8:55 ΠΜ, ο/η ToniaPap είπε:

Ναι οντως ξεχασα τη συχνοουρια....τωρα που μπαινω στο 4ο(ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ) σταματησα.....αλλα εχω το πιο ντροπιαστικο συμπτωμα ακομα....αερια πολλα :(:(:(

Λές να σταματήσει η συχνοουρία και σε μένα δεν αντέχω άλλο ξυπνάω 5-6 φορές την νύχτα...όσο για το ( άλλο) έχω και έγω....πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Καλησπερα.. Κ σε σκεφτομουν αυτες τις μερες.. Ειμαστε καλα.. Ο μπεμπακος δ εχει γυρισει ακομα βεβαια αλλα δε με πειραζει.. Οποτε θελει, κ αν δ θελει χαλαλι τ, τι να πω.. Χαχα! Εεμμ, ειδες που στο χα πει εξ`αρχης;; Ημουν σιγουρη οτι ηταν κοριτσακι! Αντε τελεια, πολυ χαρηκα! Με το καλο τα πλασματακια μας, να τα καλοδεχτουμε! Εε ναι σιδηρο εννοειται οτι θα παιρνες, ρουφαει πολυ το μωρο τωρα!! Φαντασου οτι εγω που επαιρνα κ στις εξετασεις ειχε πεσει απ οτι ειχα στην αρχη! Απ οτι καταλαβα εγω, μαλλον το συμπληρωμα το ρουφαγε ολο το μωρο!! Αχ, εγω ειμαι 35η εβδομαδα τωρα κ εχω αρχισει κ ανυπομωνω.. Μετραω αντιστροφα... Χαχαχ!

Δεν πειραζει που δεν εχει γυρισει σηνασια εχει να ειστε υγειης κ οι δυο!!!!Ναι τελικα ειχες δικιο!!!Αν κ μεσα απο μια οθονη ησουν η μονη εσυ κ η θεια μου που μου λεγατε με σιγουρια για κοριτσι!!!Ολοι ελεγαν αγορι κυριως οσοι εβλεπαν τη κοιλια μου!!!Η σκατιαρα ομως δε μας αφησε να δουμε το μουτρακι της,μιση ωρα προσπαθουσαμε τιποτα!!!Μονο προφιλ κ πλατη μας εδειξε!!!Μας το κραταει για εκπληξη φαινεται!!!

Εγω τωρα θελω να μξκησω με τη γιατρο να μου πει τι να κανω με τις καουρες....δεν αντεχετε αλλο κ εχω δρομο ακομα μπροστα μου μεχρι κ εμετο κανω απο αυτο....προσεχω πολυ τι τρωω αλλα τιποτα....και δε με βοηθαει τιποτα απο νερο με λεμονι,μηλο γαλα κτλ....

Εσυ τωρα πραγνατικα μετρας αντιστροφα να παρεις το αντρακι σου αγκαλια!!!!Περασε ο καιρος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα @Revelator_M, με το καλό το μωράκι σου! Επειδή γέννησα με καισαρική λόγω πλήρους ισχιακής προβολής, ήθελα να σε ρωτήσω, αν κάνεις ή αν έχεις κάνει κάτι για να γυρίσει το μωρό. Κάνεις δηλαδή τις προβλεπόμενες ασκήσεις, χρησιμοποιείς μενταγιόν με κουδουνάκι, έχετε συζητήσει με τον γιατρό σου για το ενδεχόμενο εξωτερικού μετασχηματισμού.

Επίσης άσχετα με το αν θα λειτουργήσει κάτι από τα παραπάνω, αν δεν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος, καλό θα ήταν να περιμένεις όσο μπορείς και να δώσεις χρόνο στο μωρό σου. Μίλα με τον γιατρό σου ή με κάποια μαία για το τι μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις το μωρό σου να γυρίσει, αν τελικά θέλει να γυρίσει (η δικιά μου δεν ήθελε με τίποτα...ούτε μια τούμπα).

Σου εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς το μωρό σου, όποτε και όπως επιλέξει αυτό να έρθει...σημασία έχει να ήμαστε εμείς καλά και τα μωρά μας!

Καλησπερα, να σου πω την αληθεια μου ειπαν να κανω καποιες ασκησεις στο Ελενα που καναμε μαθηματα ανωδυνου, εκανα καποιες, αλλα απο το Σαββατο με εχουν πιασει κατι πονακια περιοδου κ εχω λιγο φοβηθει.. Ελεγα ασε θα περασει αλλα σκεφτομαι να παρω τη γιατρο αυριο τηλ. Μενταγιον δ εχω παρει ακομα.. Η γιατρος μ δε μ ειπε τπτ γ ασκησεις ουτε για να γυρισουμε το μωρο!! Δεν αγχωνομαι ομως αλλο γ αυτο το θεμα, οτι θελει ο μπεμπης!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Aggeliki.D είπε:

Δεν πειραζει που δεν εχει γυρισει σηνασια εχει να ειστε υγειης κ οι δυο!!!!Ναι τελικα ειχες δικιο!!!Αν κ μεσα απο μια οθονη ησουν η μονη εσυ κ η θεια μου που μου λεγατε με σιγουρια για κοριτσι!!!Ολοι ελεγαν αγορι κυριως οσοι εβλεπαν τη κοιλια μου!!!Η σκατιαρα ομως δε μας αφησε να δουμε το μουτρακι της,μιση ωρα προσπαθουσαμε τιποτα!!!Μονο προφιλ κ πλατη μας εδειξε!!!Μας το κραταει για εκπληξη φαινεται!!!

Εγω τωρα θελω να μξκησω με τη γιατρο να μου πει τι να κανω με τις καουρες....δεν αντεχετε αλλο κ εχω δρομο ακομα μπροστα μου μεχρι κ εμετο κανω απο αυτο....προσεχω πολυ τι τρωω αλλα τιποτα....και δε με βοηθαει τιποτα απο νερο με λεμονι,μηλο γαλα κτλ....

Εσυ τωρα πραγνατικα μετρας αντιστροφα να παρεις το αντρακι σου αγκαλια!!!!Περασε ο καιρος!!!!

Χαχαχαχ ουτε μας μας στο εδειχνε στη Β επιπεδου.. 2 ωρες υπερηχο καναμε.. Βρε να τα παγωτα, να οι βολτες, να το κουνημα, να τα παγωμενα νερα, τπτ.. Τα χερια μπουνιες.. Χαχα... Περασε ναι.. Εχω αρχισει κ ανυπομονω.. 

Πωπω μαλλιαρη θα βγει η μικρη σου.. Χαχαχ! Μπορει να σ δωσει κανα χαπι αν ειναι τοσο εντονες.. Εγω ευτυχως τπτ δ εχω.. Σπανια με εχουν πιασει γ κανα 2 μερες κ τελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

Χαχαχαχ ουτε μας μας στο εδειχνε στη Β επιπεδου.. 2 ωρες υπερηχο καναμε.. Βρε να τα παγωτα, να οι βολτες, να το κουνημα, να τα παγωμενα νερα, τπτ.. Τα χερια μπουνιες.. Χαχα... Περασε ναι.. Εχω αρχισει κ ανυπομονω.. 

Τα ιδια ειχα περασει στο γιο μου!3 ωρες ειχα φαει γιατι δε μπορουσε ο γιατρος να κανει τις μετρησεις....τωρα αφου καναμε ολες τις μετρησεις και ειδαμε πως ολα ειναι καλα προσπαθουμε απλα να δουμε το μουτρακι αλλα τιποτα εκει που γυριζε κ λεγαμε να θα το δουμε ή εβαζε τα χερια μπροστα ή εσκυβε κ γυρναγε...απο πλατη βεβαια την ευχαριστηθηκαμε!!!

Σε καταλαβαινω απολυτα εγω απο τη μια ανυπομονω να ερθει η ωρα να γεννησω να τη κρατησω αγκαλια κ απο την αλλη λεω οχι ας μεινει μεσα στη κοιλιτσα να ειμαστε οι δυο μας να το ευχαριστηθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Καλησπερα, να σου πω την αληθεια μου ειπαν να κανω καποιες ασκησεις στο Ελενα που καναμε μαθηματα ανωδυνου, εκανα καποιες, αλλα απο το Σαββατο με εχουν πιασει κατι πονακια περιοδου κ εχω λιγο φοβηθει.. Ελεγα ασε θα περασει αλλα σκεφτομαι να παρω τη γιατρο αυριο τηλ. Μενταγιον δ εχω παρει ακομα.. Η γιατρος μ δε μ ειπε τπτ γ ασκησεις ουτε για να γυρισουμε το μωρο!! Δεν αγχωνομαι ομως αλλο γ αυτο το θεμα, οτι θελει ο μπεμπης!! ?

Καλά κάνεις και δεν αγχώνεσαι, η εγκυμοσύνη δεν θέλει άγχος! Εμένα ο γιατρός μου. μου είχε δείξει τις ασκήσεις...δεν ήταν τίποτα δύσκολο αλλά με την κοιλιά τούρλα ήταν κάπως άβολες!

Τα πονάκια στο μήνα σου είναι λογικά. Μάλλον είναι προπαρασκευαστικοί πόνοι. Ενημέρωσε τον γιατρό σου, αλλά δεν υπάρχει λόγος να αγχωθείς. Είναι μέσα στο πρόγραμμα και αυτά...σου εύχομαι καλό υπόλοιπο...και με το καλό το μωρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλά κάνεις και δεν αγχώνεσαι, η εγκυμοσύνη δεν θέλει άγχος! Εμένα ο γιατρός μου. μου είχε δείξει τις ασκήσεις...δεν ήταν τίποτα δύσκολο αλλά με την κοιλιά τούρλα ήταν κάπως άβολες!

Τα πονάκια στο μήνα σου είναι λογικά. Μάλλον είναι προπαρασκευαστικοί πόνοι. Ενημέρωσε τον γιατρό σου, αλλά δεν υπάρχει λόγος να αγχωθείς. Είναι μέσα στο πρόγραμμα και αυτά...σου εύχομαι καλό υπόλοιπο...και με το καλό το μωρό σου!

Κ εγω το διαβασα οτι μπορει να ναι προπαρασκευαστικοι πονοι, γ αυτο δ πηρα κ ακομα τηλ, αλλα 1ον μου κανε εντυπωση οτι ειμαι στην 35η εβδομαδα.. Δ εχω μπει στο μηνα μου ακομα δλδ κ 2ον κρατανε ωρα.. Οπως ακριβως πριν κατεβει το αιμα στην περιοδο.. Κ συνηθως με πιανουν οταν ειμαι ξαπλωμενη προς το ξημερωμα.. Σημερα ειχα κ πονοκεφαλο, σαν κοτοπουλο εχω γινει! Χαχα! Λες να φταιει ο ανεμηστηρας που εχουμε? Να κρυωνει η κοιλιτσα κ γ αυτο να χω τα πονακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Κ εγω το διαβασα οτι μπορει να ναι προπαρασκευαστικοι πονοι, γ αυτο δ πηρα κ ακομα τηλ, αλλα 1ον μου κανε εντυπωση οτι ειμαι στην 35η εβδομαδα.. Δ εχω μπει στο μηνα μου ακομα δλδ κ 2ον κρατανε ωρα.. Οπως ακριβως πριν κατεβει το αιμα στην περιοδο.. Κ συνηθως με πιανουν οταν ειμαι ξαπλωμενη προς το ξημερωμα.. Σημερα ειχα κ πονοκεφαλο, σαν κοτοπουλο εχω γινει! Χαχα! Λες να φταιει ο ανεμηστηρας που εχουμε? Να κρυωνει η κοιλιτσα κ γ αυτο να χω τα πονακια?

Καλό θα είναι να το αναφέρεις. Δεν είχα ποτέ τέτοιους πόνους και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Πάντως εγώ με τον ανεμιστήρα όλο πιασμένη και μπουκωμένη ξυπνάω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 11 λεπτά, ο/η Aggeliki.D είπε:

@Revelator_M κοπελα μου τι κανεις πως πας;;ο μπεμπουλης πως ειναι;πηγες στο γιατρο;;

Καλησπερα Αγγελικουλα!! Πηγαμε ναι, σημερα ειχαμε.. Το ΝΣΤ μια χαρα.. Ο μπεμπουλης ξαπλα οπως πριν. Την εχει καταβρει εκει περα κ δε ξεκουναει με τπτ.. Ειναι 2,5 κιλα κ το αμνιακο εφτασε σε πολυ καλα επιπεδα.. Ε φυσικα ολη μερα ξαπλα ημουν γ αυτο!! Δευτερα κ αλλο Νστ κ οριστικοποιουμε ημ/νια καισαρικης. 20-22 μου ειπε η γιατρος!! Αρα Παρθενακι ο μπεμπης μας.. Μεχρι κ το ζωδιο απ το μπαμπα μας το πηρε... Χαχαχ...Ειμαι πολυ ευτυχισμενη.. Ξε-αγχωθηκα να σ πω την αληθεια, κ δ με πειραζει καθολου η καισαρικη, αφου ειναι καλα το μωρακι μ!! Τωρα ειμαστε στα φτιαξιματα να ναι ολα ετοιμα! Καθαριοτητες κτλ κ βαλιτσα!! Κ φυσικα ανυπομονουμεεε... Σε ζαλισα αλλα δ περιγραφεται η χαρα μου!! Με νιωθεις!! Εσεις τι κανετε;; Η μπεμπουλα σας;; Πως νιωθεις γενικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :) είμαι καινούργια και είπα να μοιραστώ μαζί σας τα ευχάριστα νέα έχω πολύ ανχος και δν μπορώ..την Παρασκευή είχα 5 μέρες καθυστέρηση και ένιωθα ζαλάδες πήγα και έκανα κατευθείαν β χοριακη.?ούτε τεστ ούτε τπτ κατευθείαν στο ψητό και μου είπε ο γιατρός είμαι έγκυος 2251 βγήκε η τιμή..τώρα περιμένω πως και πως να πάω δευτέρα στον γιατρό για να δω τι γίνετε να με διαφωτίσει λίγο...έχω πόνους στην κοιλιά όπως είχα στην περίοδο... και συνέχεια πυρετό μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω ? Δεν μου περνάει με τπτ..ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...