Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσπάθειές για παιδάκι.


Recommended Posts

στις On 21/4/2017 at 0:18 ΠΜ, ο/η NikhNikh είπε:

Καλημέρα 
Έχω αρχίσει να απογοητεύαμε πάντα ήθελα να κάνω ένα παιδιά κι από μικρή που με θυμάμαι αλλά μέχρι τώρα δεν έχει έρθει ναι έχουν περάσει 31 μήνες χωρίς κανένα αποτέλεσμα πριν λίγο καιρό τα παράτησα για πόλους λόγους και τώρα ξανά από την αρχή ξανά εξετάσεις σχεδόν κάθε 2 με 3 μήνες να κάνω τεστ για να πάρω το duphaston για να έρθει η περίοδος κάθε φορά που ακούω είναι αρνητικό να στεναχωριέσαι μια στα 100 έχει μια ελπίδα. Πλέον έκλεισα 1 χρόνο και 1 μήνα από την αφαίρεση πολύποδα κι που εξαφανίστηκε η περίοδος. 
Η μία απογοήτευση μετά από την άλλη εκεί που πάω να ακούσω  κανένα καλό ακούω άσχημα για να επαναφέρω την περίοδο μου θα περάσει περίπου ένας χρόνος αυτό μου είπε η ενδοκρινολόγος μαζί με τον γυναικολόγο μου.. 
Εδώ έχω σκεφτεί να προχωρήσουμε σε εξωσωματική όταν μπορέσω και δεν συμφωνεί ο γιατρός μου λόγο ότι είμαι μικρή.. κάθε φορά που να μου λένε για παιδάκι εκεί θέλω να αρχίσω να μιλάω αλλά το κρατάω μέσα μου και απαντάω είναι νωρίς ακόμη.. 
Μέσα μου ξέρω πόσο μα πόσο με πονάει. 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.. 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει το ίδιο με εμένα η να έχει περάσει κάτι τέτοιο..

Θέλουμε πάρα πολύ να έρθει ένα παιδάκι.

Καλημερα!Εχω μπερδευτει πολυ και θα ηθελα να σε ρωτησω για κατι που αναφερεις και μου συμβαινει κατι παρομοιο...Γιατι σου σταματησε η περιοδος;;;Λογω της αφαιρεσης πολυποδα;;;Πριν απο 5 μηνες εκανα κι εγω αφαιρεση πολυποδα και απο τοτε η περιοδος μου εχει γινει χαλια.Αδιαθετησα αμεσως μετα την αφαιρεση μια φορα και απο τοτε εκανα 2,5 μηνες να αδιαθετησω.Στο διαστημα αυτο ειχα ωορηξια που δυστηχως ,δεν ειχε το επιθυμητο αποτελεσμα. Δεν μου ειπε ο γιατρος οτι θα εχω τετοια ανωμαλια μετα την αφαιρεση πολυποδα.Γνωριζεις κατι;;;Ν α σημειωσω οτι η ΑΜΙ μου ειναι πολυ χαμηλη .Φοβαμαι οτι μπαινω στην κλημακτιριο αλλα δεν δεχομαι να το χωνεψω...Δεν εχουμε παιδακι και προσπαθουμε  ...Ειμαι 44 ηδη...Οποιο κοριτσι γνωριζει κατι σχετικο ,θα με βοηθουσε...Ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Εχω μπερδευτει πολυ και θα ηθελα να σε ρωτησω για κατι που αναφερεις και μου συμβαινει κατι παρομοιο...Γιατι σου σταματησε η περιοδος;;;Λογω της αφαιρεσης πολυποδα;;;Πριν απο 5 μηνες εκανα κι εγω αφαιρεση πολυποδα και απο τοτε η περιοδος μου εχει γινει χαλια.Αδιαθετησα αμεσως μετα την αφαιρεση μια φορα και απο τοτε εκανα 2,5 μηνες να αδιαθετησω.Στο διαστημα αυτο ειχα ωορηξια που δυστηχως ,δεν ειχε το επιθυμητο αποτελεσμα. Δεν μου ειπε ο γιατρος οτι θα εχω τετοια ανωμαλια μετα την αφαιρεση πολυποδα.Γνωριζεις κατι;;;Ν α σημειωσω οτι η ΑΜΙ μου ειναι πολυ χαμηλη .Φοβαμαι οτι μπαινω στην κλημακτιριο αλλα δεν δεχομαι να το χωνεψω...Δεν εχουμε παιδακι και προσπαθουμε  ...Ειμαι 44 ηδη...Οποιο κοριτσι γνωριζει κατι σχετικο ,θα με βοηθουσε...Ευχαριστω εκ των προτερων

Δεν συνδυάζονται με την αφερεση πολύποδα αυτό από ότι ξέρω. Σε εμένα απλά να το πω ότι έγινε απλά όταν αφερεσαμε τον πολύποδα μετά αδιαθετησα με φάρμακα και από τότε εξαφανίστηκε εμένα παίζει ρόλο και ο θυροηδης και ότι έχω το ΣΠΩ και όλα μαζί ήταν η αιτία να εξαφανιστεί στον γιατρό σου το είπες; και αν ναι τι σου είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν συνδυάζονται με την αφερεση πολύποδα αυτό από ότι ξέρω. Σε εμένα απλά να το πω ότι έγινε απλά όταν αφερεσαμε τον πολύποδα μετά αδιαθετησα με φάρμακα και από τότε εξαφανίστηκε εμένα παίζει ρόλο και ο θυροηδης και ότι έχω το ΣΠΩ και όλα μαζί ήταν η αιτία να εξαφανιστεί στον γιατρό σου το είπες; και αν ναι τι σου είπε; 

Ο γιατρος δεν μ ειπε τιποτα,απλα να βιαστω και οτι η ΑΜΙ δεν ειναι καλη...Προφανως μπαινω στην εμμηνοπαυση αλλα ολο αυτο ξεκινησε πολυ αποτομα...τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ο γιατρος δεν μ ειπε τιποτα,απλα να βιαστω και οτι η ΑΜΙ δεν ειναι καλη...Προφανως μπαινω στην εμμηνοπαυση αλλα ολο αυτο ξεκινησε πολυ αποτομα...τι να πω...

Κατάλαβα.. σου εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να έρθει.. μέσα από την καρδιά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα. Για τα αυγά δεν ξέρω αλλά ωορρηξια δεν κάνω καθόλου. Λόγο ότι δεν υπάρχει περίοδος και ότι σε ένα κύκλο πανό από 40 ημέρες ειναξ πολύ δύσκολο για ωορρηξια 

Νίκη δεν ισχύει αυτό που λες και εγώ έχω μεγάλο κύκλο και δε μεγαλώνουν σωστα τα αυγά.. και ξεκίνησα τα κλομιφεν. Τα έχεις παρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κατάλαβα.. σου εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να έρθει.. μέσα από την καρδιά μου..

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Κι εσυ οτι επιθυμεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie μου ξερω απο γνωστη φιλης μου (δεν τη γνωριζω προσωπικα για να σου πω λεπτομερειες) οτι εμεινε εγκυος με μηδενικη αμη... και η φιλη μου με καλη αμη δεν μπορει να συλλαβει με τιποτα. Όλα λοιπον ειναι σχετικα... μην απογοητευεσαι και όλα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Νίκη δεν ισχύει αυτό που λες και εγώ έχω μεγάλο κύκλο και δε μεγαλώνουν σωστα τα αυγά.. και ξεκίνησα τα κλομιφεν. Τα έχεις παρει;

Εμένα ο κυκλος που είχα ήταν από 50 ημέρες και πάνω πως να κάνω ωορηξια; όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι δύσκολο να κάνεις ωορηξια πανω από 40 με 45 ημέρες εγώ λέω αυτό που ξέρω τώρα αν είναι αλλιώς ειναι πολυ καλό αυτό που λες.. κλομιφεν δεν έχω πάρει περνώ το inofert  compi αυτό μου έχει δώσει ο γιατρός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Νίκη δεν ισχύει αυτό που λες και εγώ έχω μεγάλο κύκλο και δε μεγαλώνουν σωστα τα αυγά.. και ξεκίνησα τα κλομιφεν. Τα έχεις παρει;

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Εμένα ο κυκλος που είχα ήταν από 50 ημέρες και πάνω πως να κάνω ωορηξια; όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι δύσκολο να κάνεις ωορηξια πανω από 40 με 45 ημέρες εγώ λέω αυτό που ξέρω τώρα αν είναι αλλιώς ειναι πολυ καλό αυτό που λες.. κλομιφεν δεν έχω πάρει περνώ το inofert  compi αυτό μου έχει δώσει ο γιατρός μου.

Μια χαρα εχεις ωορηξια !Κι εγω ειχα 2 μηνες καθυστερηση κι ομως ειχα μια ωραιοτατη ωορηξια!μΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!Ολα ειναι σχετικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kassi.x είπε:

Gelie μου ξερω απο γνωστη φιλης μου (δεν τη γνωριζω προσωπικα για να σου πω λεπτομερειες) οτι εμεινε εγκυος με μηδενικη αμη... και η φιλη μου με καλη αμη δεν μπορει να συλλαβει με τιποτα. Όλα λοιπον ειναι σχετικα... μην απογοητευεσαι και όλα θα γίνουν.

Τιποτα τελικα δεν ειναι ντε φακτο.!!!!!Αν θελει ο Θεος ολα γινονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

 

Μια χαρα εχεις ωορηξια !Κι εγω ειχα 2 μηνες καθυστερηση κι ομως ειχα μια ωραιοτατη ωορηξια!μΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!Ολα ειναι σχετικα!

Δεν ξέρω.. τώρα δεν πρέπει να κάνω γιατί χωρίς περίοδο πως να κάνω; για 1 χρόνο σχεδόν ήταν κάθε 50 πιο παλιά ήταν κάθε 90 με 110 ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν ξέρω.. τώρα δεν πρέπει να κάνω γιατί χωρίς περίοδο πως να κάνω; για 1 χρόνο σχεδόν ήταν κάθε 50 πιο παλιά ήταν κάθε 90 με 110 ημέρες.

Γλυκια μου!Υπομονη!!!!!!!Ολα καλα θα πανε,θα δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Γλυκια μου!Υπομονη!!!!!!!Ολα καλα θα πανε,θα δεις!!!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι όλα καλά θα πάνε.. όπως κι σε εσένα και στα υπόλοιπα κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2017 at 3:06 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Βρε κοριτσακι μου ενημερώσου για τα επόμενα βήματα...

Κι εγω είμαι περίπτωση που δεν φτιάχνει ο κυκλος - τι να κανουμε ετσι είμαστε φτιαγμενες...αυτο δε σημαίνει οτι δε μπορουμε να κανουμε το δικό μας νινι.. απλα θελουμε "σπρώξιμο".  Η κλομιφαίνη βοηθαει στη παραγωγή ωαρίων ακόμα και στις δικη μας περίπτωση. Καλό είναι να πας και σε ενα γυναικολόγο αναπαραγωγής, θα σε βοηθησει και θα σου πει τι κινήσεις μπορείς να κανεις.  Λογικά θα σου πει πρωτα να το πάτε με κλομιφαίνη - παρακολούθηση ωορρηξιας (δόξα το Θεό μικρη είσαι ακόμα) και αν δεν υπάρχει και η σπερματεγχυση και μετα η εξωσωματική. Χωρίς να εχεις προσπαθησει τα προηγούμενα μη σκεφτεσαι την εξωσωματική αμέσως! Πιστευω οτι θες λιγο πιο στοχευμενη προσπαθεια αλλα θα τα κατεφερεις!

Κλεισε τα αυτια σου να μην ακους τους γυρω γυρω... το εκανα κι εγω αυτό παλιότερα και σκεφτόμουν οτι δεν αξίζω τιποτα, οτι δεν είμαι γυναίκα εφόσον δεν εχω περίοδο, οτι δε μου αξίζει ο συντροφος μου... κοινώς χαζομάρες σκεφτόμουν γιατί και μου αξίζει ο αντρουλης μου και μαμα μου αξίζει να γίνω και μια χαρα γυναικα με τα όλα μου είμαι! :P

Και θες να ακουσεις και ενα θετικό??? Είμαι 28 χρονών και εχω αδιαθετησει μόνο δυο φορές στη ζωή μου καλοκαίρι! Δεν χάνω ευκολα τα μπανακια στη θάλασσα.. χαχαχα! Πίστεψε με πολλες θα το ήθελαν αυτό! χαχαχα!

Ξερω απογοητευεσαι, σου φαίνονται όλα βουνό όμως θα ερθει η μερα που θα είμαστε μανούλες... και όταν γίνει αυτό θα μας φαίνονται όλα σαν ενα μακρινό κακό ονειρο!

Εισαι θεά και σου αξίζουν τα καλυτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.. θέλω να ρωτήσω κάτι έχει περάσει καμία σας επιτροπή για εξωσωματική στα 22 με 23 χρόνων; και να τα κατάφερε να περάσει; και αν όχι αν πληρώσεις τα φάρμακα κανονικά χωρίς να περάσει επιτροπή γίνεται.; 

Το συζητάω με τον άντρα μου να στραφουμε για εξωσωματικη και δεν ξέρω αν μπορώ λόγο ηλικίας. Με τον γιατρό μου δεν έχω μιλήσει για να μου πει αλλά εκείνος ακόμη δεν θέλει να το πάμε με εξωσωματικη.. αλλα έχει περάσει πολύς καιρός και είπαμε με τον άντρα μου να το πάμε υποβοηθουμενα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσια καλησπερα! Εχω να μπω πολλούς μήνες... Κατ αρχην να σας βγάλω το καπέλο........... (το εβγαλα)! Μπραβο σας για τη δυναμη ψυχης ρε κοριτσια μου. Σας θαυμαζω και σας χειροκροτώ.

Σςς εύχομαι μεσα απο την καρδια μου να σας πανε ολα καλα κοπελαρες μου και σιγουρα θα πανε γιατι ο επιμενων νικά.  ΠΑΝΤΑ.

Gelie και nikhnikh οπως λεει και το αγαπημενο μου peacockακι σηκωστε ανάστημα και παλεψτε.

Σας στέλνω οτι θετικη ενέργεια βριακω προχειρη πανω μου και σας υποσχομαι πως θα τα καταφέρετε παρα τα οποια προβληματα. Ευχομαι να ακουσω πολυ σύντομα νεα σας και να χαρω μαζι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...