Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος:)


Recommended Posts

Καλησπερα Χριστός Ανέστη κορίτσια μου . 

Έκανα πριν από λίγο τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό.  Είχα ελεύθερη επαφή 3 ημέρες πριν την ωορρηξια στην οποία έχω πονακια πάντα κ την καταλαβαίνω. Πίστευα αφού πέρασαν 3 ημέρες σιγά μην πιάσω μωράκι.  Την τελευταία εβδομάδα είχα συμπτώματα κ είπα να περάσουν μέρες μέτα να κάνω το τεστ όπως κ έγινε . Έχουμε καμία κοπέλα που έμαθε κ αυτή τώρα για την εγκυμοσύνη  να τα λέμε? Θα ήθελα να έχω ένα παρέακι εδώ πέρα.  ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmera kopela mou , sugxarhthria..... kapws etsi thn epa8a Kai egw elega siga mhn er8ei afou xasame tis hmeres ... egw eimai sthn 11 bdomada ... Kai htan to polutimotero dwraki pou mou xarhse o antroulhs mou gia thn epeteio gnwrimias mas 14.02.11 Kai 14.02.17 egine to 8auma!!

exeis sumptwmata??? egw den eixa kapoia sumptwmata, to mono htan h ka8usterish (pou pote den eixa) Kai to 8etiko testaki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθως Ανεστη ο Κυριος!!!!

Συγχαρητηρια και με το καλο να εχεις μια υπεροχη κυοφορια!!!

Εμενα το θαυμα εγινε μετα απο 6 χρονια προσπαθειων πανω που ειχα αρχισει να ξεχναω το ολο θεμα μιας και οι γιατροι μας το ειχαν αποκλεισει.Κυριακη εμαθα πως ειμαι εγκυος Πεμπτη ειχαμε επιβεβαιωση απο ουρολογο πως το σπερμα του αντρα μου δεν μπορει να γονιμοποιησει....αλλα ο Θεος ακυρωνει ολους τους γιατρους!!!Τωρα ειμαι στη 14η εβδομαδα!

Καλη κυοφορια κοριτσια και ευχομαι με το καλο τα μωρακια μας!Και σε οσες προσπαθουν να μη χανουν τη πιστη τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

kalhmera kopela mou , sugxarhthria..... kapws etsi thn epa8a Kai egw elega siga mhn er8ei afou xasame tis hmeres ... egw eimai sthn 11 bdomada ... Kai htan to polutimotero dwraki pou mou xarhse o antroulhs mou gia thn epeteio gnwrimias mas 14.02.11 Kai 14.02.17 egine to 8auma!!

exeis sumptwmata??? egw den eixa kapoia sumptwmata, to mono htan h ka8usterish (pou pote den eixa) Kai to 8etiko testaki...

Με το καλο!Ευχομαι καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ToniaPap είπε:

Αληθως Ανεστη ο Κυριος!!!!

Συγχαρητηρια και με το καλο να εχεις μια υπεροχη κυοφορια!!!

Εμενα το θαυμα εγινε μετα απο 6 χρονια προσπαθειων πανω που ειχα αρχισει να ξεχναω το ολο θεμα μιας και οι γιατροι μας το ειχαν αποκλεισει.Κυριακη εμαθα πως ειμαι εγκυος Πεμπτη ειχαμε επιβεβαιωση απο ουρολογο πως το σπερμα του αντρα μου δεν μπορει να γονιμοποιησει....αλλα ο Θεος ακυρωνει ολους τους γιατρους!!!Τωρα ειμαι στη 14η εβδομαδα!

Καλη κυοφορια κοριτσια και ευχομαι με το καλο τα μωρακια μας!Και σε οσες προσπαθουν να μη χανουν τη πιστη τους!!!

emeis 28.02 mathame oti eimai egkuos Kai 14.03 pou eixa ton prwto uperhxo Kai eidame oti ola mia xara mathame oti o antras mou exeis problhma sthn kinitikothta... isws gia Auto Kai na mas arghse... alla toulaxiston hrthe!!

Kopela mou exeis kanei thn auxenikh diafaneia??? posh wra peripou sas phre??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

emeis 28.02 mathame oti eimai egkuos Kai 14.03 pou eixa ton prwto uperhxo Kai eidame oti ola mia xara mathame oti o antras mou exeis problhma sthn kinitikothta... isws gia Auto Kai na mas arghse... alla toulaxiston hrthe!!

Kopela mou exeis kanei thn auxenikh diafaneia??? posh wra peripou sas phre??

 

Αφου ηρθε δεν ολα τ αλλα δεν εχουν σημασια!!

Ποτε ειχες τελευταια περιοδο;εγω 9/1.

Δεν την εκανα την αυχενικη για δυο πολυ σημαντικους λογους:

1)δεν προκειται να κανω διακοπη

2)αυτη η εξεταση ειναι εξεταση "πιθανοτητων" μιας και σου δινει ποσοστα αν το μωρακι σου εχει καποια χρωμοσωματικη ανωμαλια την οποια δεν μπορεις να διορθωσεις.Οποτε θεωρησα περιττη την εξεταση και ευτυχως ο γιατρος μου συμφωνησε.

Δεν θα μπορουσα να περασω το υπολοιπο της εγκυμοσυνης με αγχος και στεναχωρια.....η β' επιπεδου θα μας τα δειξει ολα!!!Και εκει ειναι και αλλα πραγματα στα οποια μπορεις να επεμβεις και να βοηθησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Αφου ηρθε δεν ολα τ αλλα δεν εχουν σημασια!!

Ποτε ειχες τελευταια περιοδο;εγω 9/1.

Δεν την εκανα την αυχενικη για δυο πολυ σημαντικους λογους:

1)δεν προκειται να κανω διακοπη

2)αυτη η εξεταση ειναι εξεταση "πιθανοτητων" μιας και σου δινει ποσοστα αν το μωρακι σου εχει καποια χρωμοσωματικη ανωμαλια την οποια δεν μπορεις να διορθωσεις.Οποτε θεωρησα περιττη την εξεταση και ευτυχως ο γιατρος μου συμφωνησε.

Δεν θα μπορουσα να περασω το υπολοιπο της εγκυμοσυνης με αγχος και στεναχωρια.....η β' επιπεδου θα μας τα δειξει ολα!!!Και εκει ειναι και αλλα πραγματα στα οποια μπορεις να επεμβεις και να βοηθησεις.

teleutai periodo htan stis 01/02

emeis 8a thn kanoume, kserw oti einai pithanothtwn alla einai upoxrewtikh (den zw sthn ellada).

Pote me to kalo perimeneis to paidaki sou?

alh8eia arxises na to niw8eis? anupomwnw gia Auto to sunais8hma .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο η εξεταση!!!

Πρωτα ο Θεος περιμενουμε τον Οκτωβρη πητ εχουμε 16/10.Πριν μια εβδομαδα ενιωσα το πρωτο σκιρτημα και τωρα οποτε ειμαι χαλαρη κατι νοιωθω πολυ απαλα ομως....

Εσυ απο κιλα πως εισαι;;Εγω εχασα 6 κιλα δεν ειχα καθολου ορεξη και ειχα πολλες αναγουλες....τωρα κατι αρχιζω να τρωω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

kalhmera kopela mou , sugxarhthria..... kapws etsi thn epa8a Kai egw elega siga mhn er8ei afou xasame tis hmeres ... egw eimai sthn 11 bdomada ... Kai htan to polutimotero dwraki pou mou xarhse o antroulhs mou gia thn epeteio gnwrimias mas 14.02.11 Kai 14.02.17 egine to 8auma!!

exeis sumptwmata??? egw den eixa kapoia sumptwmata, to mono htan h ka8usterish (pou pote den eixa) Kai to 8etiko testaki...

Με το καλό κοριτσακι μου . Υπέροχα νέα!!!! Ναι είχα συμπτώματα, ταχυκαρδιες ειδικά όταν ξσπλωσω. Νυστα ....  παγωμένα άκρα επι ώρες να μην μπορώ να ζεστάνω τα πόδια μου . Κ φυσικά λίγη καουρα . Όλα αυτά μου βγήκαν τώρα κ φυσικά ήμουν έτοιμη για το τεστ .αλλά 3 μέρες πριν την ωορρηξια??? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Αληθως Ανεστη ο Κυριος!!!!

Συγχαρητηρια και με το καλο να εχεις μια υπεροχη κυοφορια!!!

Εμενα το θαυμα εγινε μετα απο 6 χρονια προσπαθειων πανω που ειχα αρχισει να ξεχναω το ολο θεμα μιας και οι γιατροι μας το ειχαν αποκλεισει.Κυριακη εμαθα πως ειμαι εγκυος Πεμπτη ειχαμε επιβεβαιωση απο ουρολογο πως το σπερμα του αντρα μου δεν μπορει να γονιμοποιησει....αλλα ο Θεος ακυρωνει ολους τους γιατρους!!!Τωρα ειμαι στη 14η εβδομαδα!

Καλη κυοφορια κοριτσια και ευχομαι με το καλο τα μωρακια μας!Και σε οσες προσπαθουν να μη χανουν τη πιστη τους!!!

Απίστευτο κορίτσι μου!!!!! Πραγματικά θαύμα.  Με το καλό το παιδάκι σου! Γερό να είναι! Κ μετά ακόμη ένα από πίσω! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ToniaPap είπε:

Με το καλο η εξεταση!!!

Πρωτα ο Θεος περιμενουμε τον Οκτωβρη πητ εχουμε 16/10.Πριν μια εβδομαδα ενιωσα το πρωτο σκιρτημα και τωρα οποτε ειμαι χαλαρη κατι νοιωθω πολυ απαλα ομως....

Εσυ απο κιλα πως εισαι;;Εγω εχασα 6 κιλα δεν ειχα καθολου ορεξη και ειχα πολλες αναγουλες....τωρα κατι αρχιζω να τρωω....

Άπο ποτέ άρχισαν οι αναγουλες? Είχες κ καουρες? Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω για την αυχενικη κ την Β επιπέδου!!! Κ εγώ εάν με ξεσήκωσουν για αμνιοπαρακεντηση δεν θα κάνω.  Πρώτα ο θεούλης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Απίστευτο κορίτσι μου!!!!! Πραγματικά θαύμα.  Με το καλό το παιδάκι σου! Γερό να είναι! Κ μετά ακόμη ένα από πίσω! ??????

Σε ευχαριστω πολυυ!!!Και σε σενα το ιδιο ευχομαι!Καλη κυοφορια να εχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Άπο ποτέ άρχισαν οι αναγουλες? Είχες κ καουρες? Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω για την αυχενικη κ την Β επιπέδου!!! Κ εγώ εάν με ξεσήκωσουν για αμνιοπαρακεντηση δεν θα κάνω.  Πρώτα ο θεούλης 

Οι αναγουλες αρχισαν απο τη στιγμη που ειχα καθυστερηση και συνεχιστηκαν μεχρι 11η-12η εβδομαδα....ειχα επισης ζαλαδες πολλες ανορεξια και πολυ πολυ πρησμενο στηθος.

Οι καουρες μολις χθες μου αρχισαν και το στηθος μου ξαναπρηστηκε.Δεν πειραζει εχει ο Θεος!!

Γιατι να κανεις αμνιο;Εγω που ειμαι 37 χρονων δεν προκειται να κανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ?

Αύριο θα κάνω το πρώτο υπέρηχο....

Έχω πολύ αγωνία...πότε ακούσατε καρδούλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Για όσες μπαίνουν καιρό στο σάιτ ξέρουν ότι κ μεις ειμασταν στην ίδια κατηγορία! Ανδρική υπογονιμότητα! Σπέρμα κακό κ σε ποσότητα κ σε κινητικότητα! 26 μήνες προσπαθειών και εξετάσεων και η μπουμπού μας ήρθε ένα μήνα πριν την προγραμματισμένη εξωσωματική. 8/12 περάσαμε επιτροπή για τα φάρμακα και αρχές Ιανουαρίου με τ πρώτο κύκλο τ χρόνου θα κάναμε εξωσωματική. 13/12 θετική χοριακη! Σοκ! Σήμερα είμαστε στην 23η βδομάδα. Καρδούλα ακούσαμε στην 7η! Έκανα αυχενική και β επιπέδου και οι δύο πολύ καλές. Νομίζω μεγαλύτερο άγχος θα είχα αν δε την έκανα την αυχενική. Φυσικά είχα πει ότι αυτό τ παιδί θα γεννηθεί ότι κ να γίνει. Απλά θα είχα τ χρόνο να ετοιμαστώ ψυχολογικά κ να ενημερωθώ αν υπήρχε κάποιο θέμα. Γερά μωράκια εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ?

Αύριο θα κάνω το πρώτο υπέρηχο....

Έχω πολύ αγωνία...πότε ακούσατε καρδούλα????

Με το καλο κοριτσι μου!!

Εμεις πηγαμε τη 5η εβδομαδα και ειδαμε απλα εναν κενο σακο και ο γιατρος επιβεβαιωσε την ενδομητρια κυηση.Μην αγχωθεις αν δεν δειτε εμβρυο ακομα!!!!Την 7η που ξαναπηγαμε ακουσαμε τη καρδουλα μας!!!Με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ?

Αύριο θα κάνω το πρώτο υπέρηχο....

Έχω πολύ αγωνία...πότε ακούσατε καρδούλα????

kalhmera kopela mou na mhn exeis agwnia ola siga siga mpainoun ston dromo tous... egw otan phga san to psari hmoun etrema toso polu Kai o antroulhs mou prospa8ouse na me hremisei ....edina Kati xartia sthn upodoxh Kai to xeri mou etremeeeeeee...xaxax...Kai o antras mou fwnaze psari psari...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ToniaPap είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!

Εμεις πηγαμε τη 5η εβδομαδα και ειδαμε απλα εναν κενο σακο και ο γιατρος επιβεβαιωσε την ενδομητρια κυηση.Μην αγχωθεις αν δεν δειτε εμβρυο ακομα!!!!Την 7η που ξαναπηγαμε ακουσαμε τη καρδουλα μας!!!Με το καλο!!!!

Ευχαριστώ κοπέλα μου. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

kalhmera kopela mou na mhn exeis agwnia ola siga siga mpainoun ston dromo tous... egw otan phga san to psari hmoun etrema toso polu Kai o antroulhs mou prospa8ouse na me hremisei ....edina Kati xartia sthn upodoxh Kai to xeri mou etremeeeeeee...xaxax...Kai o antras mou fwnaze psari psari...

Σήμερα ένιωσα για τα καλά αυτό το ψάρι που έλεγες χαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μια εβδομάδα πάλι... ουφ κρίμα που δεν ακούσαμε σήμερα γιατί έχω υπερβολικο άγχος με τόσες ιστορίες που διαβάζω  .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ απλα να μη διαβαζεις πραγματα που μπορει να σε αγχωνουν και να σε στεναχωρουν!!!

Με το καλο να ακουσετε το πιο ομορφο "ντουκ ντουκ" της ζωης σας!!!Ακουγετε υπεροχα η καρδουλα τους στον υπερυχο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ??

Μία απορία έχω. 3 ημέρες πριν την ωορρηξια είχαμε επαφή μπορεί να είναι αγοράκι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να είναι αγοράκι μπορεί να είναι κοριτσάκι! Γερό να είναι κορίτσι μου μην σκέφτεσαι τέτοιο πράγμα! Επιστημονικά πάντως τα σπερματοζωαρια με θηλυκό χρωμόσωμα κινούνται πιο αργά και ζουν περισσότερο ενώ τα αρσενικά κινούνται πολύ γρήγορα και πεθαίνουν επίσης γρήγορα. Άρα βγάλε τα συμπεράσματα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Μπορεί να είναι αγοράκι μπορεί να είναι κοριτσάκι! Γερό να είναι κορίτσι μου μην σκέφτεσαι τέτοιο πράγμα! Επιστημονικά πάντως τα σπερματοζωαρια με θηλυκό χρωμόσωμα κινούνται πιο αργά και ζουν περισσότερο ενώ τα αρσενικά κινούνται πολύ γρήγορα και πεθαίνουν επίσης γρήγορα. Άρα βγάλε τα συμπεράσματα σου :)

Ευχαριστώ για την απάντηση!  Είδα δεύτερη φορά όνειρο με μικρο αγοράκι κ το σκέφτομαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...