Μετάβαση σε περιεχόμενο

Utrogestan και ζαλάδες


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

 Σε ποια εβδομάδα εισαι ; εμενα χθες πριστηκε παλι και σημερα ξανα ξεπριστηκε οτι ναναι τι να πω δε ξερω .. μια εχω αναγούλα μια οχι περίεργη καταςταςη ... λεω μαλλον απο τα φάρμακα θα ειναι παρενεργειες .. 

Ειμαι στο τελος της 14ης εβδομαδας....δεν ειναι μονο τα φαρμακα ειναι και οι ορμονες μας....δεν θα ειμαστε παντα με αναγουλες αλλοιμονο!Ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

 Σε ποια εβδομάδα εισαι ; εμενα χθες πριστηκε παλι και σημερα ξανα ξεπριστηκε οτι ναναι τι να πω δε ξερω .. μια εχω αναγούλα μια οχι περίεργη καταςταςη ... λεω μαλλον απο τα φάρμακα θα ειναι παρενεργειες .. 

Κοριτσακι μου όμορφο,μην δίνεις σημασία στα σημάδια..οι ορμονες σε κάνουν άνω κάτω..προσπαθησε να ηρεμήσεις..η Δευτέρα δεν ειναι μακρυα..θα δειτε το μωράκι σας και θα σου φύγουν ολα τα κακά που βαζεις στο μυαλό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2017 at 11:28 ΜΜ, ο/η ΡΟΖΟΥΛΙΤΑ είπε:

Ειμαστε στον τριτο μηνα προσπαθειων με τον συζυγο μου ακομα δεν εχει ερθει το πολυποθητο μωρακι αλλα ενταξει προσπαθω να ειμαι χαλαρη και τις περισσοτερες φορες το καταφερνω!!Δεν εχω μεγαλη εμπειρια προσπαθειων γι αυτο ρωταω τοσα,δεν εχει χρειαστει ακομα να το ψαξουμε με τον δυζυγο,νομθζω ειναι νωρις ακομα!

Ευχομαι οτι καλυτερο και συντομο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ToniaPap είπε:

Ειμαι στο τελος της 14ης εβδομαδας....δεν ειναι μονο τα φαρμακα ειναι και οι ορμονες μας....δεν θα ειμαστε παντα με αναγουλες αλλοιμονο!Ολα καλα θα πανε!!

Με το καλο Τονια μου ευχομαι μια ηρεμη καλη εγκυμοσυνη και με ενα υγιεστατο μωρο στην αγκαλια σας,,νινο μου σταματα ολα τα αρνητικα ολα καλα θα πανε ψυχη μου μην εισαι φοβισμενη ασε πισω ολα τα προηγουμενα μην τα σκεφτεσαι καθολου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω παρα πολυ ρε κορίτσια !!! Μετα την πρωτη αποβολή η ψυχολογία μου ειναι στα πατώματα .. συνεχώς φοβάμαι οτι ποτε δε θα μπορέσω να κάνω παιδι γιαυτο ειμαι μεσα στο φόβο ! Ευχαριστω πολυ για τος ευχές σας και τα καλα λόγια !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2017 at 1:33 ΜΜ, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια ειναι στην 6η εβδομάδα και παίρνω utrogestan απο την αρχή . Εχει καμια σας ζαλάδες ; πολλές φορές νιώθω σαν μεθυσμένη . Δε μπορω να κατάλαβα αν ειναι απο τπ φάρμακο η απο την εγκυμοσύνη . Το παθαίνει καμια σας ; please απαντήστε μου ! Ανησυχώ ?

Γεια σου κοριτσι, εγω είχα ζαλάδες μέχρι και 5 μηνών και αναγουλες πολλές.. Ειναι απόλυτος φυσιολογικό, να μην αγχωνεσαι καθόλου!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ ρε κορίτσια !!! Μετα την πρωτη αποβολή η ψυχολογία μου ειναι στα πατώματα .. συνεχώς φοβάμαι οτι ποτε δε θα μπορέσω να κάνω παιδι γιαυτο ειμαι μεσα στο φόβο ! Ευχαριστω πολυ για τος ευχές σας και τα καλα λόγια !!!!!! 

Λογικο ειναι μετα απο ενα τετοιο γεγονος αλλα συνεχιζεις και κρατας μονο την εγκυμοσυνη σου τωρα και το οτι ολα θα πανε καλα και θα εχεις μια καλη εξελιξη και ενα μπεμπε υγιεστατο μη φορτωνεις και μην πιεζεις τον ευατο σου και την ψυχολογια σου με μια αποβολη που ηταν στο παρελθον κοιταμε μπροστα το τωρα και οχι πισω και 

το τωρα ειναι το σπορακι που εχεις μεσα σου και οτι ειναι πολυ δυνατο και θα συνεχισει δευτερα με τα καλυτερα ευχαριστα νεα και τους πιο δυνατους χτυπους καρδιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ ρε κορίτσια !!! Μετα την πρωτη αποβολή η ψυχολογία μου ειναι στα πατώματα .. συνεχώς φοβάμαι οτι ποτε δε θα μπορέσω να κάνω παιδι γιαυτο ειμαι μεσα στο φόβο ! Ευχαριστω πολυ για τος ευχές σας και τα καλα λόγια !!!!!! 

Μη φοβασαι ψυχουλα μου!Κανε το σταυρο σου και παρακαλεσε τη Παναγια μας να σου παρει ολους τους φοβους σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Με το καλο Τονια μου ευχομαι μια ηρεμη καλη εγκυμοσυνη και με ενα υγιεστατο μωρο στην αγκαλια σας,,νινο μου σταματα ολα τα αρνητικα ολα καλα θα πανε ψυχη μου μην εισαι φοβισμενη ασε πισω ολα τα προηγουμενα μην τα σκεφτεσαι καθολου 

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου!!!Και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σται καλα κορίτσια μου μονο σε σας μπορω να τα πω όλα αυτα ! Προσευχή θα κάνω και οτι γίνει ετσι ήθελε ο θεός για κάποιο λόγο που σίγουρα μονο για καλο ειναι ! Εύχομαι σε ολες σας τα καλύτερα παντα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Να σται καλα κορίτσια μου μονο σε σας μπορω να τα πω όλα αυτα ! Προσευχή θα κάνω και οτι γίνει ετσι ήθελε ο θεός για κάποιο λόγο που σίγουρα μονο για καλο ειναι ! Εύχομαι σε ολες σας τα καλύτερα παντα !!! 

Χαιρομαι πολυ που σε ακουω να μιλας ετσι!!!Αυριο ειναι της Παναγιας Της Ζωοδοχου Πηγης!!!!Ευχομαι η Παναγια μας βοηθεια σου να προστατευει και να σκεπαζει ολες τις εγκυουλες και ολα τα μωρακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2017 at 10:58 ΠΜ, ο/η Ninonino είπε:

Τη Δευτέρα ειναι να πάω αλλα το ποσο πανε όλα καλα θα δείξει !!! Δεν εχω καλο προαίσθημα ?? δε το εχω πει σε κανέναν γιατι δε το εχω πιστέψει η ίδια .. για να δούμε θα φανεί τη Δευτέρα τι γίνεται !!!! Ποσο πυρετό εχεις ; 

Τι κάνεις κοπέλα μου:)??Πήγες τελικά για υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου περιμένουμε τα νεα σου με αγωνία!!ευχομαι ολόψυχα να είδατε το μωράκι σας και να ακούσατε καρδούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα ! Συγνώμη που καθυστέρησα να απαντηςω δεν ειχα ιντερνετ στο κινητό και μου έτυχαν και κάποια θέματα με τ δουλεια και ημουν μεσα στο άγχος . Να σας πω τα νεα μου λοιπόν ακούσαμε καρδούλα βέβαια δε μέτρησε σφυγμούς δε ξερω γιατι μου είπε να ξαναπάω τέλος μαιου .. χάρηκα παρα πολυ που ακουσαμε την καρδούλα ακομη όμως εχω αμφιβολίες τι θα κάνω δε ξερω ακομη ρε κορίτσια δε μου φύγε η αγωνία ... ειχα παλι κάτι καφε υγρα προχθές ... το στήθος μια ΠριζετΑι μια οχι αναγούλες μια εχω μια δεν εχω και ολο ε πιάνουν ανησυχίες ... δε μπορω ακομη να το χαρώ και να ηρεμήσω !! Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Συγνώμη που καθυστέρησα να απαντηςω δεν ειχα ιντερνετ στο κινητό και μου έτυχαν και κάποια θέματα με τ δουλεια και ημουν μεσα στο άγχος . Να σας πω τα νεα μου λοιπόν ακούσαμε καρδούλα βέβαια δε μέτρησε σφυγμούς δε ξερω γιατι μου είπε να ξαναπάω τέλος μαιου .. χάρηκα παρα πολυ που ακουσαμε την καρδούλα ακομη όμως εχω αμφιβολίες τι θα κάνω δε ξερω ακομη ρε κορίτσια δε μου φύγε η αγωνία ... ειχα παλι κάτι καφε υγρα προχθές ... το στήθος μια ΠριζετΑι μια οχι αναγούλες μια εχω μια δεν εχω και ολο ε πιάνουν ανησυχίες ... δε μπορω ακομη να το χαρώ και να ηρεμήσω !! Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε ; 

Παλμους ουτε εμενα μου χει πει ακομα ποσο απλα παντα μου λεει ολα καλα!!

Καφε υγρα γιατι;Του το πες;Αν και δεν νομιζω να ναι κατι αυτο....

Κοριτσακι μου καλο πρεπει να ηρεμησεις!!!!!Σκεψου πως ολα θα πανε καλα!!!Στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!

Ααα και μην ασχολεισαι καθολου με το στηθος σου...εμενα μου χε ξεπρηστει τελειως για 3 εβδομαδες και απο χθες το νοιωθω πολυ ευαισθητο παλι!!!!

Εισαι εγκυος!!!!!!!!Να σαι χαρουμενη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2017 at 11:31 ΠΜ, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Συγνώμη που καθυστέρησα να απαντηςω δεν ειχα ιντερνετ στο κινητό και μου έτυχαν και κάποια θέματα με τ δουλεια και ημουν μεσα στο άγχος . Να σας πω τα νεα μου λοιπόν ακούσαμε καρδούλα βέβαια δε μέτρησε σφυγμούς δε ξερω γιατι μου είπε να ξαναπάω τέλος μαιου .. χάρηκα παρα πολυ που ακουσαμε την καρδούλα ακομη όμως εχω αμφιβολίες τι θα κάνω δε ξερω ακομη ρε κορίτσια δε μου φύγε η αγωνία ... ειχα παλι κάτι καφε υγρα προχθές ... το στήθος μια ΠριζετΑι μια οχι αναγούλες μια εχω μια δεν εχω και ολο ε πιάνουν ανησυχίες ... δε μπορω ακομη να το χαρώ και να ηρεμήσω !! Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε ; 

Μπράβο κοπέλα μουυυ,χάρηκα πολύυυ!!Τα άγχη νομίζω δεν τελειώνουν πότε!!Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σουυυ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2017 at 11:31 ΠΜ, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Συγνώμη που καθυστέρησα να απαντηςω δεν ειχα ιντερνετ στο κινητό και μου έτυχαν και κάποια θέματα με τ δουλεια και ημουν μεσα στο άγχος . Να σας πω τα νεα μου λοιπόν ακούσαμε καρδούλα βέβαια δε μέτρησε σφυγμούς δε ξερω γιατι μου είπε να ξαναπάω τέλος μαιου .. χάρηκα παρα πολυ που ακουσαμε την καρδούλα ακομη όμως εχω αμφιβολίες τι θα κάνω δε ξερω ακομη ρε κορίτσια δε μου φύγε η αγωνία ... ειχα παλι κάτι καφε υγρα προχθές ... το στήθος μια ΠριζετΑι μια οχι αναγούλες μια εχω μια δεν εχω και ολο ε πιάνουν ανησυχίες ... δε μπορω ακομη να το χαρώ και να ηρεμήσω !! Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε ; 

Μπραβο κοπελα μουυυυυ...ολα ειναι καλα μωρε ηρεμησε!!!να απολαμβάνεις καθε στιγμή γιατι θα έρθει η στιγμή που θα γεννησεις και θα συνειδητοποιήσεις πως δεν ευχαριστήθηκες την εγκυμοσυνη σου!!!ψυχραιμια και να εχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό..αν δεν στην εμπνέει,νωρίς ειναι ακομα..αλλαξε τον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σας κοριτσια μου! μου εχετε λειψει!! εχω αλλαξει κινητο συσκευη και δεν μπορω να μπω στο μαμμυλαντ γιατι δεν θυμαμαι τον κωδικο οποτε μονο απο υπολογιστη που ειναι αποθηκευμενος  οταν βρω χρονο πλεον!! Εγω κοριτσια τα ιδια..ειμαι στην αγωνια μου περιμενω να παω τη δευτερα στο γιατρο να δουμε αν ολα πανε καλα... δε θυμαμαι αν σας ειπα την προηγουμενη φορα που ειχα παει ειχαμε ακουσει καρδουλα ..ακομη ομως εχω πολυ φοβο τρεμω τη δευτερα τι θα ακουσω !! Ειχα και λιγο σαν καφε αιματακι γι αμια μερα ..τα συμπτωματα μια ερχονται μια φευγουν  με τρελαινουν ..προσπαθω να μη το σκεφτομαι και οτι θελει ο θεος θα γινει ... Εσεις πειτε μου τα νεα σας!! ολα καλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο γλυκιά μου!!!Όλα τέλεια θα πάνε!!!Εγώ περίμενω να ρθεί το καλοκαιράκι για να χαλάρώσωωω!!!Καλή συνέχεια και να μπαίνεις να μας λές τα νεάκια σουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zwi mu είπε:

Poso evdomadwn eisai? Min anisixis diwxe tes arnitikes skepsis k ola kala tha pane! 

γεια σου! νομιζω ειμαι στην 10η εβδομαδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Μπράβο γλυκιά μου!!!Όλα τέλεια θα πάνε!!!Εγώ περίμενω να ρθεί το καλοκαιράκι για να χαλάρώσωωω!!!Καλή συνέχεια και να μπαίνεις να μας λές τα νεάκια σουυυ

σευχαριστω πολυ!! παντως τωρα με το καλοκαιρακι ολες θα χαλαρωσουμε και εγω οτι αρνητικη σκεψη μου μπαινει λεω ευτυχως ειναι καλοκαιρι και οτι και να γινει θα παω διακοπουλες θαλασσα κτλ και θα ξεχνιεμαι!! ευχομαι τα καλυτερα κοριτσι μου!!! αυτο το καλοκαιρι να ειναι το τυχερο μας για ολες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

Κορίτσια καλησπέρα,

Εγώ έπαιρνα για δέκα μέρες προγεστερόνη "utrogestan"  και το σταμάτησα χτες. Δεν ξέρω ακόμα αν είμαι έγκυος. Θα φανεί στις επόμενες εβδομάδες. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τις τελευταίες 4 μέρες έχω τρομερό πονοκέφαλο, αδυναμία και ζαλάδες τύπου θα πέσω κάτω. Ανά φάσεις, Η πίεση μου είναι χαμηλή και αγγίζω 38 με 40 καρδιακους παλμούς ανά λεπτό (αυτό το ξέρω από το ρολόι μου που μου στέλνει ειδοποίηση ότι κάτι δεν πάει καλά).

Έχω αρχίσει και φοβάμαι πάρα πολύ σε φάση να πάω σε καρδιολόγο μην έχω τίποτα άλλο. 

 

Είχε καμία άλλη τόσο έντονα  συμπτώματα, όχι κατά την διάρκεια της λήψης ορμόνης αλλά προς το τέλος και μετέπειτα; 😔

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση. 

 

Καλό απόγευμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...