Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υγρό στην μητρα και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,  μητέρες και μέλλουσες μανούλες... 

Εχω μια ερώτηση...  Την Τετάρτη το βράδυ με έπιασαν πόνοι και την Πέμπτη πήγα στην γυναικολόγο να δω τι γίνεται..  Είμαι 8εβδομαδων 4 ημερών..  

Η γυναικολόγος είδε το μωρακι μου μια χαρά με χτυπο καρδιάς, όμως την ανησύχησε δίπλα από τον σάκο είχα υγρό στην μητρα και με έστειλε στο νοσοκομείο εκεί μου κάνανε εξετάσεις αίματος, ούρων και με κράτησαν μέσα παρουσίασα την Παρασκευή έντονο πόνο ο οποίος έφυγε με παραπενταμολ.  ξανακάνουμε υπέρηχο το Σάββατο και μου λένε όλα καλά με το μωρακι απλά έχω αυτά τα υγρα από τις ορμονες τις εγκυμοσύνης...  Ρώτησα εάν επιρρεασουν το μωρό και μου είπαν κανονικά όχι.. Μου δώσανε μαγνήσιο και με στείλανε σπίτι με την προϋπόθεση εάν πονέσω έτσι πάλι να πάω κατευθείαν.. 

Είχε κάποια κοπέλα παρόμοιο πράγμα??? Τι έκανε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου , εγω δεν εχω ακούσει κάτι παρόμοιο ουτε το εχω ζήσει μιας και δεν καταφερα ναεχω ποτε το πολυπόθητο απ οτι ήδη γνωρίζεις !! 

Θελω να σου στειλω φιλια!και οσο γινετε να μην σκεφτεσε άσχημα πραγματα! Θα δεις τιποτα δεν θα ειναι! 

Καρδουλα μου θα σου ανάψω κεράκι Μες στην εβδομάδα και θα δεις τιποτα δεν θα ξανά συμβεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

Γλυκιά μου , εγω δεν εχω ακούσει κάτι παρόμοιο ουτε το εχω ζήσει μιας και δεν καταφερα ναεχω ποτε το πολυπόθητο απ οτι ήδη γνωρίζεις !! 

Θελω να σου στειλω φιλια!και οσο γινετε να μην σκεφτεσε άσχημα πραγματα! Θα δεις τιποτα δεν θα ειναι! 

Καρδουλα μου θα σου ανάψω κεράκι Μες στην εβδομάδα και θα δεις τιποτα δεν θα ξανά συμβεί!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου Ρενάτα...  

Να πω την αλήθεια φοβάμαι πολύ δεν ξέρω ακριβώς τι είναι και πώς πρέπει να το αντιμετώπισω, στην αρχή μου ανέφεραν για χειρουργική και είπα κατευθείαν ας πονάω αρκεί το μωρό μου να μην πάθει τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τα φώτα σας μόλις έμαθα τι ήταν τελικά αυτό το υγρό που βλέπαμε είναι κύστη, να τρομάξω η δεν είναι κατι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου τα φώτα σας μόλις έμαθα τι ήταν τελικά αυτό το υγρό που βλέπαμε είναι κύστη, να τρομάξω η δεν είναι κατι?? 

Οι γιατροί τι σου ειπανε πρέπει κάτι να κανεις γι αυτο ; πιστεύω να μη φοβάσαι η κουμπαρά μου εχει ολόκληρα ινομοιωματα στη μήτρα  και ειναι στον 7ο τωρα και όλα καλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,  το έψαξα λιγάκι δεν είναι και τόσο σοβαρό θέλει ξεκούραση και απαγορεύονται οι απότομες κινήσεις θα πρέπει να το έλεγχω εάν μεγαλώσει μάλλον θα γίνει αφαίρεση η οποία δεν επηρεάζει το μωρακι μου, η ακόμα καλύτερα θα το απορρόφησει από μόνος του ο οργανισμός μου..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2017 at 10:16 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,  το έψαξα λιγάκι δεν είναι και τόσο σοβαρό θέλει ξεκούραση και απαγορεύονται οι απότομες κινήσεις θα πρέπει να το έλεγχω εάν μεγαλώσει μάλλον θα γίνει αφαίρεση η οποία δεν επηρεάζει το μωρακι μου, η ακόμα καλύτερα θα το απορρόφησει από μόνος του ο οργανισμός μου..  

Γλυκια μου τσεβη τι κανεις πως ειστε?Τωρα διαβασα για το υγρο ελπιζω να το αποροφησε οργανισμος και να μη εχεις θεμα με το να θελει αφαιρεση και να συνεχιστουν ολα ομαλα και ηρεμα.τα φιλια μου και στους δυο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η karen είπε:

Γλυκια μου τσεβη τι κανεις πως ειστε?Τωρα διαβασα για το υγρο ελπιζω να το αποροφησε οργανισμος και να μη εχεις θεμα με το να θελει αφαιρεση και να συνεχιστουν ολα ομαλα και ηρεμα.τα φιλια μου και στους δυο σας

Ευτυχώς τώρα με το μαγνήσιο είμαι μια χαρά δεν έχω τους πόνους που είχα αν και άρχισε να με προκαλεί αναγουλα ( που δεν είχα καθόλου) και ευχομαι στον τρίτο υπέρηχο που θα πάμε να μην υπάρχει ποια αυτό το υγρό...  Αλλιώς θα αποφασίσουμε με την γυναικολόγο ποιο είναι καλύτερο. Για την εγκυμοσύνη δεν έχει θέμα, για εμένα είναι εάν έχω πόνους. Μια κυστουλα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...