Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβρυομεραφορα!!


synefoula

Recommended Posts

Κοριτσια μ γεια σας!!!

Ειμαι νεο μελος εδω σε αυτην την ομορφη παρεα και θελω ν σας πω οτι εκανα εμβρυομεταφορα στις 16 Μαρτιου!!ποιες αλλες κοπελες ειναι στην ιδια ημερομηνια μ εμανα κ υα ηθελα συπτωματακιαααα!!!

Σας φιλω γλυκααααα!!!?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η synefoula είπε:

Κοριτσια μ γεια σας!!!

Ειμαι νεο μελος εδω σε αυτην την ομορφη παρεα και θελω ν σας πω οτι εκανα εμβρυομεταφορα στις 16 Μαρτιου!!ποιες αλλες κοπελες ειναι στην ιδια ημερομηνια μ εμανα κ υα ηθελα συπτωματακιαααα!!!

Σας φιλω γλυκααααα!!!?????????

Γεια σου κοπελα μου και καλως ηρθες εγω δεν ειμαι σε αυτη τη φαση τωρα αλλα εχω περασει στο παρελθον αρκετες,συμπτωματα?Μη μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια να ψαχνεις να βρεις ενα σημαδι που να σου δειξει εγκυμοσυνη ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα και νωρις αλλα και πολλες φορες η φαντασια μας φτιαχνει διαφορα τις εφαγες τις μερες κοντευεις για την χοριακη σου η οποια δεν λεει ποτε ψεμματα σου ευχομαι να ναι ++++ και μεγαλη η πρωτη σου ειναι?ποσα εμβρυα βαλατε?Τα φιλια μας και απο εμας οτι καλυτερο και συντομο[smilie=love6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σ @karen σε ευχαριστω γ την απαντηση.

Λοιπον ακου τι εχω παθει.την Δευτερα εκανα χοριακη κ βγηκε αρνητικη ενω ο γιατρος  μ ειπε ν παω την τριτη.

Και επειδη μενω σε χωριο πηγα σε ενα αλλο χωριο ν την κανω σε ενα μικροβιολογικο το οποιο πηγαινε και πηγαινει ο παππους μ και αυτο γτ επειδη στο αλλο μικροβιολογικο με ξερανε δεν ηθελα ν απαω και ναβγει αρνητικο το αποτελεσμα και να με λυπουνται..

Απο την Κυριακη εχω καφε υγρα οχι πολλα πονο στην μεση τραβηγματα κατω χαμηλα αλλα φοβαμαι μην ο οργανισμος μ θελει να αδιαθετησει και εγω με τα utragestan δεν τον αφηνω.

Ο γιατρος μ ειπε να επαναλαβω την χοριακη σημερα ωστε να δουμε πω ςθα συνεχισουμε.

Σηκωθηκα κ εγω η χαζη και δεν φτανει πουθα παω γ χοριακη εκανα κ ενα τεστ σπιτι το οποιο βγηκε αχνο θετικο.

Αντε βγαλε ακρη.

Σε λιγες ωρες θα ξερουμε.

Ευχαριστω γ την απαντηση σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η synefoula είπε:

Γεια σ @karen σε ευχαριστω γ την απαντηση.

Λοιπον ακου τι εχω παθει.την Δευτερα εκανα χοριακη κ βγηκε αρνητικη ενω ο γιατρος  μ ειπε ν παω την τριτη.

Και επειδη μενω σε χωριο πηγα σε ενα αλλο χωριο ν την κανω σε ενα μικροβιολογικο το οποιο πηγαινε και πηγαινει ο παππους μ και αυτο γτ επειδη στο αλλο μικροβιολογικο με ξερανε δεν ηθελα ν απαω και ναβγει αρνητικο το αποτελεσμα και να με λυπουνται..

Απο την Κυριακη εχω καφε υγρα οχι πολλα πονο στην μεση τραβηγματα κατω χαμηλα αλλα φοβαμαι μην ο οργανισμος μ θελει να αδιαθετησει και εγω με τα utragestan δεν τον αφηνω.

Ο γιατρος μ ειπε να επαναλαβω την χοριακη σημερα ωστε να δουμε πω ςθα συνεχισουμε.

Σηκωθηκα κ εγω η χαζη και δεν φτανει πουθα παω γ χοριακη εκανα κ ενα τεστ σπιτι το οποιο βγηκε αχνο θετικο.

Αντε βγαλε ακρη.

Σε λιγες ωρες θα ξερουμε.

Ευχαριστω γ την απαντηση σου.

 

Kopela mou kalhspera 8ewrw kai egw oti thn prwth xoriakh thn ekanes polu nwris sthn 10 mera.... 

Sou euxomai shmera na pareis ta pio omorfa nea... 

Upomonh mexri na perasei h wra... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεεερααααα!!!καλως ήλθες κοπελα μου και καλα αποτελέσματα στη χοριακη σου!!!ειναι πολυ ελπιδοφόρο το αχνό θετικό τεστακι..Θα περιμένουμε νεα σου και ευχομαι ολόψυχα να εχει πετύχει η εμβρυομεταφορά και να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααα θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωωω  η χοριακη ειναι 48.μου ειπαν ν την επαναλαβω την Παρασκευη!!

Ανυσηχω λιγο γτ ειναι χαμηλη η οχι??δεν ξερω!!πειτε μ σας παρακαλωωωωωωωωω!!!!!!!

????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η synefoula είπε:

Κοριτσιααααα θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωωω  η χοριακη ειναι 48.μου ειπαν ν την επαναλαβω την Παρασκευη!!

Ανυσηχω λιγο γτ ειναι χαμηλη η οχι??δεν ξερω!!πειτε μ σας παρακαλωωωωωωωωω!!!!!!!

????????????????????????

Καλησοεραααα!!συγχαρητηρια κοπελα μου!!ευχομαι ολόψυχα να πανε ολα καλα!!σε αυτη τη φάση δεν μπορουμε να υποθέσουμε τιποτα!!μονο να ευχόμαστε και να προσευχόμαστε να χει διπλασιαστεί τουλάχιστον,την παρασκευη!!!εσυ μονο ξεκούραση κσι θετική σκέψη!!εχεις τις ευχές όλων μας στο πλευρό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η synefoula είπε:

Κοριτσιααααα θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωωω  η χοριακη ειναι 48.μου ειπαν ν την επαναλαβω την Παρασκευη!!

Ανυσηχω λιγο γτ ειναι χαμηλη η οχι??δεν ξερω!!πειτε μ σας παρακαλωωωωωωωωω!!!!!!!

????????????????????????

Ανάλυση αίματος και κύηση: Είναι το τεστ που ανιχνεύει την εγκυμοσύνη 100% (εκτός αν γίνει ανθρώπινο εργαστηριακό λάθος). Λίγες σταγόνες αίματος είναι αρκετές, για να διερευνήσουν οι μικροβιολόγοι αν είστε έγκυος.  Επιπλέον, θα σας βοηθήσει να προσεγγίσετε ημερολογιακά την ηλικία της εγκυμοσύνης, καθώς σας δίνει με ακρίβεια την ποσότητα της Hcg στο αίμα σας. Πρέπει να γνωρίζετε ότι οι συγκεκριμένες τιμές αλλάζουν με την πρόοδο της εγκυμοσύνης. Γι’ αυτό μη σας φανεί περίεργο αν ο γυναικολόγος σας σας ζητήσει τη συγκεκριμένη εξέταση. Σώφρον επίσης είναι να σας ζητηθεί και μία επανάληψη μετά από 2 μέρες, ώστε να διαπιστωθεί αν η χοριακή γοναδοτροπίνη διπλασιάζεται κι άρα η εγκυμοσύνη σας κυλά ομαλά. 11 μέρες περίπου μετά τη σύλληψη, μπορείτε να κάνετε το συγκεκριμένο τεστ εγκυμοσύνης.
 
Πινακάκι με τις τιμές της χοριακής ανά εβδομάδα κύησης (είναι ενδεικτικές τιμές, καθώς διαφέρουν αναλόγως με το εργαστήριο και τη μέθοδο ανάλυσης):
3 εβδομάδες: 5 - 50 mIU / ml
4 εβδομάδες: 5 - 426 mIU / ml
5 εβδομάδες: 18 - 7.340 mIU / ml
6 εβδομάδες: 1.080 - 56.500 mIU / ml
7 - 8 εβδομάδες: 7, 650 - 229.000 mIU / ml
9 - 12 εβδομάδων: 25.700 - 288.000 mIU / ml
13 - 16 εβδομάδων: 13.300 - 254.000 mIU / ml
17 - 24 εβδομάδων: 4.060 - 165.400 mIU / ml
25 - 40 εβδομάδων: 3.640 - 117.000 mIU / ml
Αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης: <5,0 mIU / ml
Γυναίκες μετά την εμμηνόπαυση: <9,5 mIU / ml
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!!σας ευχαριστω τοοοσο πολυ!

Ευελπιστω ν πανε ολα καλα!οτι ειναι σας ενημερωνω!!

Σας φιλω πολυ πολυ !!

Σας παρακαλω στειλτε μ θετικη σκεψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η synefoula είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!!σας ευχαριστω τοοοσο πολυ!

Ευελπιστω ν πανε ολα καλα!οτι ειναι σας ενημερωνω!!

Σας φιλω πολυ πολυ !!

Σας παρακαλω στειλτε μ θετικη σκεψη!!

Εχεις τις ευχές και τις προσευχές μας φυλαχτό κοπελα μου!!!να σαι χαλαρη κσι να εχεις πίστη!!θα περιμένουμε τα υπεροχα νεα σου την παρασκευη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2017 at 7:54 ΠΜ, ο/η synefoula είπε:

Γεια σ @karen σε ευχαριστω γ την απαντηση.

Λοιπον ακου τι εχω παθει.την Δευτερα εκανα χοριακη κ βγηκε αρνητικη ενω ο γιατρος  μ ειπε ν παω την τριτη.

Και επειδη μενω σε χωριο πηγα σε ενα αλλο χωριο ν την κανω σε ενα μικροβιολογικο το οποιο πηγαινε και πηγαινει ο παππους μ και αυτο γτ επειδη στο αλλο μικροβιολογικο με ξερανε δεν ηθελα ν απαω και ναβγει αρνητικο το αποτελεσμα και να με λυπουνται..

Απο την Κυριακη εχω καφε υγρα οχι πολλα πονο στην μεση τραβηγματα κατω χαμηλα αλλα φοβαμαι μην ο οργανισμος μ θελει να αδιαθετησει και εγω με τα utragestan δεν τον αφηνω.

Ο γιατρος μ ειπε να επαναλαβω την χοριακη σημερα ωστε να δουμε πω ςθα συνεχισουμε.

Σηκωθηκα κ εγω η χαζη και δεν φτανει πουθα παω γ χοριακη εκανα κ ενα τεστ σπιτι το οποιο βγηκε αχνο θετικο.

Αντε βγαλε ακρη.

Σε λιγες ωρες θα ξερουμε.

Ευχαριστω γ την απαντηση σου.

 

Καλημέρα synefoyla πως εισαι μην σκας και εγω απο χωριο ειμαι και μενω  και αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα μεσα αλλα δεν δινω σημασια σε κανενα τους ευχομαι να πηρες απαντησεις και μια μεγαλη χοριακηηηη περιμενουμε νεα σου και θετικα αποτελεσμα για μια καλη ηρεμη διχως προβληματα εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...