Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κόκκινες κηλίδες & πιθανότητα εγκυμοσύνης


Hliaxtida

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια! Είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Κατ'αΚατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλες πολύ γρήγορα να γίνει το θαυματακι που περιμένετε κ στις υπόλοιπες με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα Σας! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής θέμα. Τελευταία περίοδο είχα στις 28/2 με κύκλο 24-31 μέρες. Την προηγούμενη εβδομάδα για δύο μέρες σχεδόν είδα κόκκινες κηλίδες κ λιιγο αίμα. Επίσης είχα κ πολύ έντονο πόνο περιόδου. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;  επαφή είχαμε καθημερινά.. Να σημειώσω ότι νιώθω  το στήθος πρησμένο κ να με πονάει καθώς κ κάτι σαν τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά.. Σας ευχαριστώπολύ εκ των προτέρων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!το οτι ειχες λιγο αιμα μπορει να θεωρηθει ψευδοπεριοδος αλλα οτι ειχες πολυ πονο απο οτι ξερω δεν μπορει!στην ψευδοπεριοδο εχεις ελαχιστο πονο!ομως το οτι συνεχιζεις να εχεις συμπτωματα ειναι πολυ θετικο!αυτα ολα βεβαια ειναι σχετικα γιατι καθε οργανισμος το αντιμετωπιζει τελειως διαφορετικα!δεν νομιζω οτι μπορεις ακομα με καποιον τροπο να διαπιστωσεις αν εισαι εγκυος!ειναι νωρις και δεν θα στο δειξει!κανε λιγη υπομονη καμια βδομαδα και πηγαινε κανε μια χωριακη η οποια σου ευχομαι να βγει θετικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hliaxtida είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Κατ'αΚατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλες πολύ γρήγορα να γίνει το θαυματακι που περιμένετε κ στις υπόλοιπες με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα Σας! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής θέμα. Τελευταία περίοδο είχα στις 28/2 με κύκλο 24-31 μέρες. Την προηγούμενη εβδομάδα για δύο μέρες σχεδόν είδα κόκκινες κηλίδες κ λιιγο αίμα. Επίσης είχα κ πολύ έντονο πόνο περιόδου. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;  επαφή είχαμε καθημερινά.. Να σημειώσω ότι νιώθω  το στήθος πρησμένο κ να με πονάει καθώς κ κάτι σαν τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά.. Σας ευχαριστώπολύ εκ των προτέρων!!

Καλησπεραααα..καλως ήλθες κοπελα μου και σε ευχαριστουμε πολυ για τις ευχές σου..φυσικά υπαρχει πιθανότητα με τα όσα αναφέρεις!!εγω θα προτινα να περιμένεις μερικές μερες και να κανεις μια χοριακη!!!καλη επιτυχία..καλα αποτελέσματα!!!εχεις τις θερμότερες ευχές μας για ενα θετικό αποτέλεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! @vasiliki30 σωστά κοπέλα μου, είναι κάπως νωρίς.. απλά περιμένω από το Σάββατο κ έπειτα.. δε νομίζω για ψευδοπεριοδο Γιατί το αίμα ήταν 2-3 πολύ πολύ μικρες σταγόνες.. @Κατερινάκι/only love να είσαι καλά κοπέλα μου! Αχ λες να υπάρχει πιθανότητα με αυτά;! Αχ μακάρι!!Για να δούμε..  Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hliaxtida είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! @vasiliki30 σωστά κοπέλα μου, είναι κάπως νωρίς.. απλά περιμένω από το Σάββατο κ έπειτα.. δε νομίζω για ψευδοπεριοδο Γιατί το αίμα ήταν 2-3 πολύ πολύ μικρες σταγόνες.. @Κατερινάκι/only love να είσαι καλά κοπέλα μου! Αχ λες να υπάρχει πιθανότητα με αυτά;! Αχ μακάρι!!Για να δούμε..  Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!

 

Μπορει αυτο που ειδες να ηταν η αιμορραγία της εμφύτευσης που λενε οι γιατροι(μερικές σταγόνες για δυο τρεις μερες)..πόνους περιόδου εχουν αρκετές κοπέλες στην αρχή της εγκυμοσυνης!!Μακαρι με τη βοήθεια του θεού να εχουμε ολες μας   σπορακια στις κοιλίτσες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν τους ινδιανους που προκαλούν βροχή κάτι πρεπει να βρούμε να προκαλούμε θετικές σκέψεις ? Καλώς ήρθες @Hliaxtida πολλα μπορει να ειναι βγάλτε απο το μυαλο σου τελείως και ξέρει ποτε θα ρθει ... Γτ ολο αυτο με τα συμπτώματα ειναι πολυ ψυχοφθόρο εγω θα σε προσγειώσω λίγο ώστε να χαρείς δίπλα εαν ειναι... πριν ενα χρονο ειχα σταγόνες κ λίγα καφε τις μερες τις υποτιθέμενης εμφύτευσης ... αλλα τιποτα 

πριν τρεις μηνες με χάπια πρόκλησης ενεσουλα και ολα στοχευμένα παλι το ιδιο διάβαζα τόσα και σκεφτόμουν ειμαι ναι Μα ειναι σημάδι .... και τελικά τζίφος !!! Μετα απο αυτα και αλλα τόσα έκλαιγα σαν μικρό παιδι έχασα τη γη η δυνατή κοπέλα που ήμουν γεμάτο θετική σκέψη εξαφανίστηκε !!!! Σηκώθηκα πιο δυνατή .... οποτε άφησε το στο θεό μη λαμβάνεις υπόψιν σου σημάδια ! 

Μεσα απο την καρδιά μου να συμβεί το θαυματακι σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια! Ξέχασα να αναφέρω πως έχω ήδη τρία παιδάκια 9 , 7 , 5μιση  ετών. Θα θέλαμε πολύ κ άλλο ένα παιδάκι.. @Κατερινάκι/only love μακάρι με την βοήθεια κ την ευλογία του Θεού όλες οι κοπέλες να τα καταφέρουν!!! Το εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου!! @Renata7 μου έχεις δίκαιο! Το γνωρίζω παρα πολυ καλά αυτό που λες.. το έχω ζήσει.. Στην αρχή πριν μείνω έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι,  προσπαθούσαμε δυόμιση χρόνια. Τρέχαμε σε γιατρούς κλπ.. έκανα ενέσεις, έπαιρνα χάπια, είχαμε κάνει δύο σπερματεγχυσεις.. Κ τελικά ήρθε από το πουθενά, εκεί που δεν το περίμεναμε κ φυσιολογικοτατα! Όπως επίσης έπειτα κ  οι επόμενες δύο εγκυμοσύνες μου , με τη μία που λέμε,  κ χωρίς να το περιμένουμε έτσι..  Δόξα τον Θεό!!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα  πολύ σύντομα να συμβεί το θαυματακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hliaxtida μου λοιπον εσυ πρεπει να ξέρεις καλυτερα απο εμάς που ακομα δεν εχει κάνει εμφανίση και θελει να μας παιδέψει! Είχες πολυκοιστικες; η απλα άγχος; εννοώ στις προσπαθείες του πρώτου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renata7 μου όχι δόξα τον Θεό δεν είχα τίποτα απόλυτως!! Απλά τΑπό τον σημαντικότερο ρόλο το παίζει το άγχος κ η σκέψη αυτή.. Τώρα όσο για τα συμπτώματα ττι να σου πω.. Είμαι πολύ μπερδεμένα.. Δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις με αυτά της περιόδου..  απλά τώρα εμένα με μπέρδεψε πολύ αυτό με τις κηλίδες που είδα κ γι'αυτό έκανα κ το ποστ αυτό,  μήπως και διαφωτιστω.. Όπως φαίνεται,  Θα δείξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! ειμαι νεο μελος εδω και εχω πααααρα μα παααααρα πολλες ερωτησεις ! εχω καθυστερηση 11 μερες και πηγα πηρα τεστ διπλο και βγηκαν και τα δυο θετικα. αλλα εχω καφε αιμα. ελαχιστο. τι γινετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimitroula25 είπε:

γεια σας κοριτσια! ειμαι νεο μελος εδω και εχω πααααρα μα παααααρα πολλες ερωτησεις ! εχω καθυστερηση 11 μερες και πηγα πηρα τεστ διπλο και βγηκαν και τα δυο θετικα. αλλα εχω καφε αιμα. ελαχιστο. τι γινετε? 

Γεια σου μίλησες καθολου με τον γιατρο σου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitroula25 είπε:

όχι. εγω πηγα και πηρα το τεστ. κατι δεν μου πηγαινε καλα. δεν ναι πολυ νωρις να παω να κανω αυτη τη β χοριακη ?

Οχι !! Ίσα ίσα ! Αν πας στο γιατρο θα δείτε και σάκο ! Εχεις αρκετες μερες καθυστέρηση να κανεις και μια χοριακη να δεις τι γίνεται . Τωρα για τα καφε καποιεσ κοπέλες τα εμφανίζουνε σαν σύμπτωμα απο την εμφύτευση του εμβρύου . Κανε μια χοριακη και πήγαινε στο γιατρο σου κα δείς το μωρακι σου ! Αλλα συμπτώματα εχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimitroula25 είπε:

όχι. εγω πηγα και πηρα το τεστ. κατι δεν μου πηγαινε καλα. δεν ναι πολυ νωρις να παω να κανω αυτη τη β χοριακη ?

Καθόλου νωρίς...  Και θα σου συνιστούσα να πάρεις τηλ την γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitroula25 είπε:

δεν υπαρχει περιιπτωση να μου ερθει περιοδος λες ε ? δεν ξερω τι γινετε ? πρωτη φορα μου συμβαινει .

Με δυο θετικά τεστ και 11 μερες καθυστέρηση λιγο δυσκολο να έρθει περίοδος .. το θερμοκρασία εχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitroula25 είπε:

δεν υπαρχει περιιπτωση να μου ερθει περιοδος λες ε ? δεν ξερω τι γινετε ? πρωτη φορα μου συμβαινει .

Καταρχήν εάν τα τεστ έγιναν και διαβάστηκαν σωστά...  Τότε 99% είναι σίγουρα..  Από εκεί και πέρα μπορείς να πας για χοριακη.. Αν και λόγο  των 11 ημερών μπορείς να πας απευθείας στον γυναικολόγο να κάνεις υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει να χρειαστει να παρεις τιποτα  αν εισαι εγκυος που σιγουρα εισαι με 2 θετικα  και συνεχιζουν τα καφε υγρα  μη καθεσαι καθολου πιασε το τηλ και επικοινων  με το γιατρο για συμβουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αποβολή εχεις κι αλλα συμπτώματα εκτος απο τα υγρα .. πονάς καθολου ; ειναι πολυ συχνό να εχεις καφε υγρα στην εγκυμοσύνη μην ανησυχείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dimitroula25 είπε:

ο υπερηχος γινεται στην κοιλια η κολπικος στη συγκεκριμενη περιπτωση?

Σε εμένα στην 6 εβδομάδα κάναμε κολπικό.. Δεν ειχα υγρα...  

Λογικά τα υγρα που έχεις δεν είναι πολλά και μάλλον θα γίνει κολπικος υπέρηχος αυτό όμως ας το να το κρίνει ο γυναικολόγος που θα σε παρακολουθεί.. Εμείς μόνο όσα γνωρίζουμε - ακούσαμε λέμε.δεν ήμαστε ειδικοί ..   Καλο είναι να πάρεις τον γιατρό σου και να ενημερώσεις.  Προφανώς θα σου πει να πας από εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...