Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα ερθει το μωρακι???


Recommended Posts

Γειαα σας κοριτσιααα... ειμαι καινουργια εδω κ θα ηθελα να συζητησω μαζι σας πολλα για το θεμα μας αυτο κ να μου πειτε κ δικα σας για να παρω μια γευση.. ειμαι η μαρια και ειμαι 27..τον προηγουμενο μηνα προσπαθησαμε για μωρακι με τον συντροφο μ αλλα δεν εγινε... ? κ αυτο τον μηνα παλι προσπαθουμε πολυ.. στις 17/3 κανονικα περιμενω περιοδο..(π ελπιζω να μην μ ερθει για τους επομενους 9 μηνες..)εδω κ 3 με 4 μερες εχω κατι τσιμπιματακια χαμιλα κ καποια υγρα ειναι αυτο σημαδι για ενα μωρακι??? Ευχαριστωωω πολυ π με ακουσατε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλα είναι πιθανά !!!!! Εύχομαι να είσαι !!!!! Απλά βγαλτο από τ μυαλό σ λίγο γτ αυτές οι μέρες μέχρι να (μην) έρθει η ακατανομαστη γτ σ προκαλεί άγχος.... Εύχομαι ν είσαι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστωωωω πολυ για την απαντηση σ.. ??ευχομαιιι λοιπον να μην ειναι συμτωματα περιοδου κ θαβπροσπαθωω να μην το σκεφτομαι κ θα δω σε λιγες μερουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγω εχω απορία .. Ειχα μια βιοχημική ειμαι 30 χρόνων και ειχα μείνει έγκυος με την πρωτη προσπάθεια 3 μήνες προσπαθούμε . Τωρα ήρθαμε σε επαφή γόνιμες μερες αλλα δε νιώθω τιποτα όπως την προηγούμενη φορά .. Γίνεται έγκυος χωρις συμπτώματα ; Βέβαια ειναι και λόγο νωρις καμια 10 μερες μετα την επαφή ..παντως στη βιοχημική το ειχα καταλάβει μια βδομαδα πριν την αναμενόμενη περίοδο ειχα πολυ πόνο υγρά και συχνοουρία ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαα σ κοριτσι μ.. πουε περιμενεις κανονικα περιοδο?αν η επαφη σ εγινε πριν 10 μερες νομιζω (με ολαα αυτα π εχω διαβασει κ μ εχουν πει)πως ειναιι πολυυ νωρις για συμτωματα.. αλλα υπαρχει κ το αλλο πως η καθε μια απο εμας ειναι διαφορετικη κ η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.. αλλα σ ευχομαι να εχει γρηγορα ενα μωρακι κ για τους επομενους μηνες να μην ερθει η ακαταμοναστη.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Σευχαριστω πολυ !!!! Δε ξέρεις ποσο με στεναχώρησε η βιοχημική ακομη το το σκεφτομαι ! Εύχομαι ποτε σε κανέναν να μη γίνει .. Δε ξερω ποτε περιμενω ακριβώς  εχει μπερδευτεί ο κύκλος μου η στις 15 η στις 18 κάπου εκει .. Εσυ ποτε περιμένεις ; Εύχομαι να μην εμφανιστεί και στις δυο μας !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλως ήλθατε!!με το καλο να έρθουν τα μωράκια που τοσο πολυ επιθυμούμε ολες μας..Απο οτι λενε τα κοριτσια..ολα ειναι πιθανά!!!Και εγκυμοσυνη χωρις κανενα σύμπτωμα..(ακομα και με περίοδο) και πολλα κοριτσια είχαν τραβηγματα..τσιμπήματα και υγρά..βεβαια και γω τα ειχα αυτα πριν δυο κύκλους..και αδειαθετησα..Ευχομαι σε εσας να μην γίνει αυτο!!ολα ειναι πιθανά κοριτσακια μου..οποτε με θετική σκέψη..και χωρις ΑΓΧΟΣ ολα θα έρθουν!!!!αναμενουμε την καθυστέρηση σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ δεν πρεπει να στεναχωριομασε... χωρις ανχος κ πολυυυ αγαπη θα ερθουν τα μωρακι μας... κ εγω να σας πω την αληθεια τον προηγουμενο μηνα στεναχωρηθηκα παρααα πολυ π ειδα την περιοδο μ.. κ πηγα στον καλο μ γιατρουλη κ τον ρωτησα μερικα πραγματα κ μ ειπε πως ειμαι μια χαρα γονιμη .κ πως το μωρακι θα ερθει αρκει να μην το σκεφτομαι.. απλα κ εγω να σ πω την αληθειααα εχωω τοσοοο πολυ αγωνια.. εγω περιμενω σε 8 μερες..δν το βαζουμε κατω... καποια στιγμηηη θα ερθειιι.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως εγω ειχα πόνους σαν περιόδου αλλα πιο οξύς πόνος στη μήτρα ακριβώς και 37.50 ! Το στήθος δε με πονούσε αλλα τελικα ειχε πολυ αςχημη Κατάληξη ολο αυτο .. Τι να πω μακάρι να δούμε ενα θετικό τεστ ..!! Ποσο καιρο προσπαθείτε κορίτσια ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ετσι πρέπει εχεις δίκιο .. Αλλα πως θα φύγει αυτο το άγχος ? Όσο πλησιάζουν οι μερες για την ακατανόμαστη το σκεφτομαι ολο και περισσότερο .. Θα περιμενω τα νεα σου σε 8 μερες ?! Περίπου ίδια ημερομηνία περιμενουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακου ο γιατρος μ μ ειπε πως δεν υπαρχει λογος να στεναχωριομαστε.. ειναι λογικο να μην πιασουμε με τους πρωτους μηνες.. οποτε πρεπει να μην το σκεφτομαστε (οσοοο μπορουμε... χαχαχαχα)κ θα ερθειιι..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ίσως τωρα εχω πάθει εμμονή γιατι τον πρώτο μήνα έμεινα έγκυος με την πρωτη αλλα κατέληξε σε αποβολή βιοχημική στην 3 βδομαδα απέβαλα .. Και έλεγα μάλιστα μπράβο τόσο εύκολα μένει κανεις έγκυος απο τον πρώτο μήνα τι καλα κτλ .. Χαχ τι να πω ναι ετσι ειναι θελει μαλλον μια προσπάθεια και ο γιατρός αυτο μου είπε .. Τις γόνιμες μερες σας τις καταλαβαίνετε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξερεις πως καθε μηνα ο οργανισμος μας δεν ειναι ο ιδιος...απλα μην στεναχωριεσαι κ μη συγκρινεις την πρωτη σ εγκυμοσυνη... θα ερθει κ αν οχι με την πρωτη κ την δευτερη την καταλληλη στιγμη τσουπ θα ερθουν τα μωρακια...ναι εγω τις καταλαβαινω τος γονιμες γτ ποναω..κ π το εχω τσεκαρει με τον γιατρο οντως τις μερες τις γονιμες τις καταλαβαινω.. εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω πονάω στην ωοθηκη και εχω υγρά διαφορετικά αυτα της ωορρηξία απλά δεν έχω καταλάβει πρέπει να ερχόμαστε σε επαφή τη μέρα που πονάμε η πιο πριν .. Ποτε ακριβώς ειναι η γόνιμη ; Χαχα μηπως τη μέρα που πονάμε εχει γίνει ηδη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ να σ πω την αληθεια δν ξερω.. απλα εγω καταλαβαινω ποτε ειναι οι γονιμες μερες κ προσπαθω γενικα ολες τις μερες αφου μ τελειωσει η περιοδος... αλλα ν σ πω την αληθεια εχω κατεβασει μια εφαρμογη π σ λεει ποτε ειναι οι γονιμες μερες σ.. κ η αληθεια ειναι οταν αρχιζω να ποναω κ κοιταω την εφαρμογη βλεπω οτι ειναι οι γονιμες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ωραια για να το ψάξω να το δοκιμάσω και αυτο .. Ωραια ητανε η κουβεντούλα μας .. Ας κοιμηθούμε τωρα και εύχομαι τα καλύτερα ! Αναμένουμε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα .. εγώ δενειχα συμπτώματα ... Ούτε εμετούς ούτε τίποτα !!!! Ήμουν έγκυος μ ήρθε περίοδος (αλλά ήμουν έγκυος ) 

Ίσως δεν έχετε συμπτώματα .. εμετούς ζαλάδες ναυτιες κτλ... 

Εγώ αλλά ένιωθα αλλιώς ! Κ έτσι έκανα τεστ... 

Εύχομαι σεολες με τ καλό να έρθει ένα γερό μωράκι στη ζωη ΔΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou gluka katalabainw thn agwnia sas, alla 8a sas dwsw mia sumboulh...basika 8a sas pw ti egine me emena...

Sta8ero kuklo mia zwh (eutuxws) panta gnwriza worhksia ktl... ksekiname prospa8eies gia mwraki apo thn 3 ebdomada eftiaxna test ktl tipota ...tipota ...tipota...o kairos pernouse kai emena me erixne pio katw olo auto... arxizw na psaxnw gunaikologo...paw se mia mou leei 8a perimenoume na kleiseis xrono kai meta 8a ksekinhsoume kati,  oi giatroi dinoun 1,5 xrono sta zeugaria, telika pernaei o xronos kai egw trelamenh pou den hr8e me arnhtikes skepseis... ksekinaw parakolou8hseis kai xapia kai enesh gia na skasei to wario... sugkekrimenes meres epafhs... kai to mualo fusika se auto.. meta ton deutero mhna stenhs parakolou8hseis afou eida oti den hr8e lew ston eauto mou edw kai 1xrono kai kati den zeis... eisai mesa sto agxos .,.... afhse to giati alliws paei... (8a to xasw to mualo mou) kai etsi kai ekana... to ebgala apo to mualo mou etuxe na er8ei kai mia filh mou episkepsh gia 2 bdomades.... to mualo mou mono se auto den htan eixa dwsei kai hmeromhnia ston antra mou eixa sbhsei ola ta apps apo to kinhto kai den hksera pote perimenw periodo...

Thn hmera pou htan na mou er8ei mou leei o antras mou pare mia serbieta mazi sou kalou kakou... trexw sto mpanio kanw test kai ti eida??????????? ena +++++++++++++++++++  

Sugnwmh koritsia gia to katebatw alla epeidh kserw poso duskola einai olo auto kai makari na mhn ginotan , alla kserw kai poso eukola hr8e otan to ebgala apo to mualo mou... 

Sunexiste tis prospa8eies alla na zhte tis stigme ....bgalte to oso mporeite apo to mualo sas, kapote eixa akousei apo enan gunaikolo thn ekshs ataka:''Opoia gunaika exei mhtra mporei na ginei mana, ara oles mporoume na zhsoume to 8auma''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...