Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθειες για μωρο


Recommended Posts

Καλησπερα!τελευταια κανονικη περιοδο στις 26/12, η οποια κρατησε 5μερες.στις 15-20/01 ειχα λιγο αιμα αλλα οχι συνεχεια.εκεινο το διαστημα έκανα κ τεστ ωορρηξίας(σε μερα που δεν ειχα αιμα) κ ηταν θετικο..σημερα δεν εχω αδιαθετησει ακόμη..εκανα τεστ εγκυμοσύνης αλλα βγηκε αρνητικο...εχω συνεχομενες ελευθερες επαφες...κ απο συμπτωματα ναυτιες κ ζαλαδες..τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Gwgwbar είπε:

Καλησπερα!τελευταια κανονικη περιοδο στις 26/12, η οποια κρατησε 5μερες.στις 15-20/01 ειχα λιγο αιμα αλλα οχι συνεχεια.εκεινο το διαστημα έκανα κ τεστ ωορρηξίας(σε μερα που δεν ειχα αιμα) κ ηταν θετικο..σημερα δεν εχω αδιαθετησει ακόμη..εκανα τεστ εγκυμοσύνης αλλα βγηκε αρνητικο...εχω συνεχομενες ελευθερες επαφες...κ απο συμπτωματα ναυτιες κ ζαλαδες..τι λετε;

Δηλαδη απο ανεμενομενη περιοδο ποσες μερες εχουν περασει; Εχεις πολλες μερες καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Γιατι δεν κανεις μια β-χοριακη να εισαι σιγουρη?? Μπορει και το τεστ να κανει λαθος, αν ειναι λιγων ημερων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @Gwgwbar ! Σου εύχομαι να ειναι το σποράκι σου !

Ο κύκλος πόσες ημέρες ειναι; γιατί απο την τελευταία περιοδο σου εχουν περασει έως σμρ 50 και ημέρες! Ειναι πολλές εαν στις 15 έως 20 /1 δεν ηταν περιοδος ..

πες μας λίγα περισσότερα μήπως μπορέσουμε να μοιραστούμε μαζι σου εμπειρίες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!συνηθως 28-33.υπαρχουν μηνες ομως που εχω αδιαθετησει την 20η μερα η την 35η μερα..γι αυτο δεν μπορω να πω με σιγουρια..μακαρι να ειναι..προσπαθουμε 9μηνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα... Εγω ειχα περιοδο μια μερα (4/12) με κυκλο 18 ημερων...δεν ειχα ξαναδει αιμορραγια..αλλαξε ο κυκλος μου και επεσε μαζι και η συλληψη...στην 7η μερα καθυστερησης ειχα κανει τεστ και ηταν αρνητικο..μετα απο δυο βδομαδες ειχα θετικη χοριακη...

Μακαρι να εχει δημιουργηθει το σπορακι σας!! Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιρνεις καπια χαπια, που ισως επηρεασουν τον κυκλο??

Εγω επαιρνα glucophase για τις πολυκυστικες και γιαυτο αλλαξε ο κυκλος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαιρνα κ γω τα ιδια χαπακια αλλα μονο τον Νοέμβριο..ειχα ναυτιες πολλες κ τα σταματησα..τοτε ανακαλυψα οχι εχω θυρεοειδή κ δεν εδωσα μεγαλη σημασια στην περιοδο.δεν πηγα στην γυναικολογο μου.αλλα τωρα μου φαινεται περιεργο τοσες μερες χωρίς περιοδο κ αρνητικα τεστ..μακαρι.!καλη εγκυμοσυνη να εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gwgwbar είπε:

Επαιρνα κ γω τα ιδια χαπακια αλλα μονο τον Νοέμβριο..ειχα ναυτιες πολλες κ τα σταματησα..τοτε ανακαλυψα οχι εχω θυρεοειδή κ δεν εδωσα μεγαλη σημασια στην περιοδο.δεν πηγα στην γυναικολογο μου.αλλα τωρα μου φαινεται περιεργο τοσες μερες χωρίς περιοδο κ αρνητικα τεστ..μακαρι.!καλη εγκυμοσυνη να εχεις!

Αν εχεις υποθυρεοειδισμο τοτε ενα απο τα συμπτωματα ειναι η αραιομηνορροια..δηλαδη περιοδος σε μεγαλα διαστηματα...μπορει να εχεις μηνα παρα μηνα ή απλα μεγαλο κυκλο...

Πηγαινε κανε μια β χοριακη για να ξερεις, γιατι αν εισαι εγκυος πρεπει να ξεκινησεις φυλλικο οξυ αν δεν το εχεις ξεκινησει ηδη...

Εγω τελικα απεβαλα στην 4η εβδομαδα και ειχα μπει για αποξεση..ειμαι ακομα στην αναρρωση..κοντα ενα μηνα και δεν εχω δει καθολου περιοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αν εχεις υποθυρεοειδισμο τοτε ενα απο τα συμπτωματα ειναι η αραιομηνορροια..δηλαδη περιοδος σε μεγαλα διαστηματα...μπορει να εχεις μηνα παρα μηνα ή απλα μεγαλο κυκλο...

Πηγαινε κανε μια β χοριακη για να ξερεις, γιατι αν εισαι εγκυος πρεπει να ξεκινησεις φυλλικο οξυ αν δεν το εχεις ξεκινησει ηδη...

Εγω τελικα απεβαλα στην 4η εβδομαδα και ειχα μπει για αποξεση..ειμαι ακομα στην αναρρωση..κοντα ενα μηνα και δεν εχω δει καθολου περιοδο...

Εγω έκανα απόξεση 18/11 και ακομα περίοδος δεν μου ηρθε! Τωρα πήρα primolut για 4 μέρες και νιώθω πως θα αδιαθετησω! Εκανα υπέρηχο και ειναι ολα καλα.. ο γιατρός μου μου ειπε πως ειναι φυσιολογικό σε καποιες περιπτώσεις να καθυστερήσει τόσο πολυ, παθαίνει σοκ ο οργανισμός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι!καλη αναρρωση να εχεις!ναι εχω υποθυρεοειδισμο κ παιρνω χαπακι αλλα τοσο μεγαλο κυκλο εχω να κανω απο περυσι...κ επειδη προσπαθουμε συνεχεια εχω μια ελπιδα.ναι..θα παω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγω έκανα απόξεση 18/11 και ακομα περίοδος δεν μου ηρθε! Τωρα πήρα primolut για 4 μέρες και νιώθω πως θα αδιαθετησω! Εκανα υπέρηχο και ειναι ολα καλα.. ο γιατρός μου μου ειπε πως ειναι φυσιολογικό σε καποιες περιπτώσεις να καθυστερήσει τόσο πολυ, παθαίνει σοκ ο οργανισμός..

Και εγω μια βδομαδα μετα την αποξεση εκανα υπερηχο και ηταν ολα καλα...απλα ειναι βασανιστηριο να μην μπορεις να υπολογισεις ποτε θα ξαναρθει...

Τελος της βδομαδας θα ξαναπαω να δω τι γινεται και να μου γραψουν ορμονολογικες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gwgwbar είπε:

Λυπαμαι!καλη αναρρωση να εχεις!ναι εχω υποθυρεοειδισμο κ παιρνω χαπακι αλλα τοσο μεγαλο κυκλο εχω να κανω απο περυσι...κ επειδη προσπαθουμε συνεχεια εχω μια ελπιδα.ναι..θα παω.

Και εγω εχω προβλημα με τον θυρεοειδη..εχω πολλους οζους και συμπτωματα υποθυρεοειδισμου, αλλα συχνη περιοδο... Συμφωνα με τον γυναικολογο μου ημουν στο 10% των εξαιρεσεων..χιχι

Σε καταλαβαινω..εγω αυτη την ελπιδα ειχα 1,5 χρονο... Σου εύχομαι να το εχετε πετυχει!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτο παιρνω...Δυστυχώς καθε συμπτωμα που εχω νομιζω οτι ειναι απο εγκυμοσύνη...καθε μηνα τα ιδια..θα παω στον γιατρο μεσα στην εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Gwgwbar είπε:

Ναι αυτο παιρνω...Δυστυχώς καθε συμπτωμα που εχω νομιζω οτι ειναι απο εγκυμοσύνη...καθε μηνα τα ιδια..θα παω στον γιατρο μεσα στην εβδομαδα.

Κι εγω ετσι ημουν...σε νιωθω απολυτα!! Και οταν ημουν εγκυος δεν ειχα κανενα συμπτωμα απο την αρχη...δεν το καταλαβα καν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gwgwbar είπε:

Καλησπερα..σημερα 37η μερα κ ακομη τιποτα.

καλησπερα και απο μενα χοριακη εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!σημερα το πρωι παλι εκανα ενα τεστ κ βγηκε αρνητικο..τελικα πριν απο λιγο αδιαθετησα...κοριτσια ανακουφιστηκα!!η ενδοκρινολογος μου μου ειχε γραψει κατι ορμονολογικες εξετασεις...αδιαθετησα κ θα παω να τις κανω αυριο η μεθαυριο..τουλαχιστον να μαθω γιατι τοσο καιρο δεν εχω μεινει εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...