Μετάβαση σε περιεχόμενο

CVM igM θετικό


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Χθες πήρα τις πρώτες μου εξετάσεις αιματολογικές και έδειξαν θετικό στον ΙΟ IgM (1.25) και θετικό στο IgG (15), μίλησα με την γυναικολόγο μου και πήρα κάποιες δυστυχώς αρνητικές απαντήσεις, έχω προγραμματίσει βέβαια μια δεύτερη εξέταση, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής όσο και δύσκολο μου είναι πρέπει να ρωτήσω να μάθω εάν υπάρχει κάποια λύση η κάποια βοήθεια, υπάρχει τρόπος να αντιμετωπισθεί αυτός ο ΙΟΣ ώστε να ΜΗΝ περάσει στο παιδί;; και επίσης εάν κάποια το έχει περάσει αυτό τι έκανε;

- Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!διανυεις αρχή εγκυμοσυνης?Ηρεμησε και μην πανικοβαλεσε,δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα ολα ειναι στο χέρι σας και στο χέρι του θεού..Θα σας πει ο γιατρός τι θα κάνετε σε πρωτη φάση και βλέπετε..το σημαντικότερο ειναι να δει σε τι φάση βρίσκεσαι..http://www.imommy.gr/egkimosini/ygeia/article/6474/kyttaromegaloios-sthn-egkymosynh/

Καλη επιτυχία και τα καλυτερα αποτελέσματα ευχομαι ολόψυχα!!!Να ειναι κατι αντιμετωπισημο,και σε λιγο καιρό να εχετε ενα γερό και τυχερό μωρο στην αγκαλιά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα!!!διανυεις αρχή εγκυμοσυνης?Ηρεμησε και μην πανικοβαλεσε,δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα ολα ειναι στο χέρι σας και στο χέρι του θεού..Θα σας πει ο γιατρός τι θα κάνετε σε πρωτη φάση και βλέπετε..το σημαντικότερο ειναι να δει σε τι φάση βρίσκεσαι..http://www.imommy.gr/egkimosini/ygeia/article/6474/kyttaromegaloios-sthn-egkymosynh/

Καλη επιτυχία και τα καλυτερα αποτελέσματα ευχομαι ολόψυχα!!!Να ειναι κατι αντιμετωπισημο,και σε λιγο καιρό να εχετε ενα γερό και τυχερό μωρο στην αγκαλιά σας!!!

Κατερίνα μου διάβασα προσεκτικά το ποστ σου..Εστιάζει στις συνέπειες του Κυτταρομεγαλοιού στην υγεία του εμβρύου... Οταν όμως δεν είσαι ακόμη εγκυος αλλά ευελπιστεις να μείνεις τι γίνεται;;;;;; Δυστυχως βγηκα και εγω θετική σε αυτόν τον ιο οπως επίσης και στην ερυθρα... δηλ τα igg αντισωματα ήταν αυξημενα ενω τα igm όχι. Αυριο θα πάω στο κέντρο εξωσωματικής να μάθω πως μεταφράζεται αυτο.... Οπως καταλαβαίνεις ψιλοανησυχω... Εχω μπεί σε διάφορα site αλλά δεν έχω βγάλει κάποια ακρη... Ελπίζω αύριο να μου λυθούν όλες οι απορίες και να είναι κάτι που αντιμετωπίζεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χωρίς να κάνω την πολυξερη νομίζω ότι σημαίνει ότι έχετε αντισώματα σε αυτους τους ιούς. Της ερυθρας λογικά προέρχονται από το εμβόλιο που έχουμε κάνει στην παιδική ηλικία κ του μεγαλοκυτταροιου αντισώματα που πιθανόν είχατε νοσησει παλιά από αυτό τον ιό κ έχετε αναπτύξει αντισώματα πιστεύω ότι δεν πρέπει να ανησυχείτε μέχρι να συμβουλευτειτε τους γιατρούς σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Friday, February 10, 2017 at 4:24 ΜΜ, ο/η Ελένη Σκγ είπε:

Καλησπέρα,

Χθες πήρα τις πρώτες μου εξετάσεις αιματολογικές και έδειξαν θετικό στον ΙΟ IgM (1.25) και θετικό στο IgG (15), μίλησα με την γυναικολόγο μου και πήρα κάποιες δυστυχώς αρνητικές απαντήσεις, έχω προγραμματίσει βέβαια μια δεύτερη εξέταση, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής όσο και δύσκολο μου είναι πρέπει να ρωτήσω να μάθω εάν υπάρχει κάποια λύση η κάποια βοήθεια, υπάρχει τρόπος να αντιμετωπισθεί αυτός ο ΙΟΣ ώστε να ΜΗΝ περάσει στο παιδί;; και επίσης εάν κάποια το έχει περάσει αυτό τι έκανε;

-Γλυκια μου ευελπιστω πως καποια λυση θα υπαρχει!! Μη στεναχωριεσαι κ μην αγχωνεσαι μεχρι να το αντιμετωπισετε με τον γιατρο σου... Ευχομσι ολα να σου πανε καλα για το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απολυτα με Θανασης μου, τα αντισωματα Igg αποτελουν αποδειξη παλαιας λοιμωξης- ως προς την ερυθρα ειναι τα 2 εμβολια που κανουν στα παιδακια, gelie μου μην αγχωνεσαι! Κι εγω αυξημενα igg ειχα κ στους δυο ιους και αρνητικα igm (υποδεικνυουν προσφατη λοιμωξη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η annina είπε:

Συμφωνω απολυτα με Θανασης μου, τα αντισωματα Igg αποτελουν αποδειξη παλαιας λοιμωξης- ως προς την ερυθρα ειναι τα 2 εμβολια που κανουν στα παιδακια, gelie μου μην αγχωνεσαι! Κι εγω αυξημενα igg ειχα κ στους δυο ιους και αρνητικα igm (υποδεικνυουν προσφατη λοιμωξη)

Γλυκουλα μου σε ευχαριστω...Ηρεμησα τωρα!!!! Αυριο θα παω στο κεντρο εξωσωματικής να μου διαβασουν τις εξετασεις....Πάντως η απαντηση σου με χαλάρωσε κάπως...Εξάλλου ξέρεις πόσο εμπιστεύομαι τις γνώσεις σου...Σε φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Κατερίνα μου διάβασα προσεκτικά το ποστ σου..Εστιάζει στις συνέπειες του Κυτταρομεγαλοιού στην υγεία του εμβρύου... Οταν όμως δεν είσαι ακόμη εγκυος αλλά ευελπιστεις να μείνεις τι γίνεται;;;;;; Δυστυχως βγηκα και εγω θετική σε αυτόν τον ιο οπως επίσης και στην ερυθρα... δηλ τα igg αντισωματα ήταν αυξημενα ενω τα igm όχι. Αυριο θα πάω στο κέντρο εξωσωματικής να μάθω πως μεταφράζεται αυτο.... Οπως καταλαβαίνεις ψιλοανησυχω... Εχω μπεί σε διάφορα site αλλά δεν έχω βγάλει κάποια ακρη... Ελπίζω αύριο να μου λυθούν όλες οι απορίες και να είναι κάτι που αντιμετωπίζεται..

Κοπελα μου μην ανησυχείς,το οτι εχεις αντισώματα σημαινει πως εχεις έρθει σε επαφή με τον ιό στο παρελθόν..κατι που λογικα εινΙ καλο..(εχεις αναπτύξει αντισώματα και δεν ειναι πιθανό να τον ξανά κολλήσεις στη διάρκεια μιας εγκυμοσυνης..) οπως και να χει μην ανησυχείς,θα σου λύσουν ολες τις απορίες στο κέντρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...