Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι εγκυος;;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα κι απο εμενα!!! Προσπαθουμε για μωρακι εδω κι 9 μηνες.Ο κυκλος μου ειναι μεγαλος και καθολου σταθερός. Κυμαίνεται απο 32 εως 39 ημερες.Αυτο το μηνα αγορασα τεστ ωοορηξιας και ειδα θετικο αποτελεσμα στις 21 Ιανουαρίου. Εννοείται ότι προσπαθησαμε και πριν δλδ στις 19  και στις 21,22 και 23. Ειμαι στη 12η μερα μετα την ωοορηξια και εχω θερμοκρασία απο 37 εως 37,4 απο την ημέρα της ωοορηξιας εως και σήμερα που βρισκομαι 2 μερες πριν την περιοδο. Επίσης εχω τρομερη συχνοουρια.  Υπάρχει περίπτωση να ειμαι εγκυος;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η labrini m είπε:

Φυσικά και υπάρχει.. Κανε κ κανα τεστακι η μια β χοριακη να δεις...καλη επιτυχία!!!! 

Μήπως είναι λιγο νωρις για τεστακι;;; θελω να πω θα δειξει κάτι;;;; εχω πολυ αγωνια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nina32 είπε:

Μήπως είναι λιγο νωρις για τεστακι;;; θελω να πω θα δειξει κάτι;;;; εχω πολυ αγωνια ....

Καλημέρα! η χοριακή, 12-13 μέρες μετά την ωορρηξία θα δείξει, μικρή τιμή μεν αλλα θα δείξει.. Όπως και ενα ευαισθητο τεστ εγκυμοσύνης με πρωινά ούρα.. Αλλά εγώ στη θέση σου θα εκανα μια χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ακουσει οτι 2-3 μερες πριν την περιοδο η θερμοκρασία επιστρέφει στα φυσιολογικά επιπεδα.εγω εχω συνηθως σταθερή θερμοκρασία 36,6 και σήμερα μια μερα πριν την περιοδο ειχα 37,2.Δεν θελω να κανω καποιο τεστ ή χοριακη πριν δω καθυστέρηση γτ στο παρελθόν ετρεχα καθε μηνα κι έκανα και απογοητευομουν. Σήμερα εχω απο το μεσημέρι εντονη αναγουλα αλλα μπορει να ειμαι απλα λιγο κρυωμενη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η θερμοκρασία δεν ειναι ενδεικτική, μπορει να εχεις κρυώσει κιόλας! ..Αναγούλες τόσο νωρίς ειναι απίθανο... 2 μέρες πριν τη περίοδο η χοριακη σίγουρα θα σου δείξει τι συμβαίνει.. αλλα καταλαβαίνω το άγχος και τον φόβο του αρνητικού τεστ.. Τότε περίμενε 2-3 μέρες ακομα και κανε τότε κατι.. αλλα μην το ψάχνεις με θερμοκρασία, πονάκια, αναγούλες.. Συνήθως ειναι στο μυαλό μας τα περισσότερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...