Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΛΛΑΓΗ ΚΥΚΛΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ


glykoula

Recommended Posts

Καλημερα σας! Ειμαι καινουργια κ εγω στο φορουμ αν και το παρακολουθω καιρο! Εμεις ξεκινησαμε προσπαθειες τον Αυγουστο. Τελη Οκτωβριου ειχα μια βιοχημικη κυηση και απο τοτε εχει αλλαξει ο κυκλος μου. Ενω ειχα παντα σταθερο κυκλο 28 ημερων, εχει παει στις 31, 29 και παλι 31 αυτον τον μηνα. Εχει συμβει σε καποια αλλη το ιδιο; Και εννοειται πως καθε φορα ελπιζω οτι ειναι καθυστερηση και θα δω το θετικο τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου. Μου θυμίζεις  πολύ τη δική μου περίπτωση συμπτωματικά..... και εγώ τέλη Αυγούστου προσπάθειες, βιοχημική τέλη Οκτώβρη, κύκλος 28 ημερών παλιά και τις τελευταίες φορές 31, 29, 33......

Ναι έχει αλλάξει και μένα πολύ και με διάφορα θεματάκια κατά τη διάρκεια των κύκλων...Καφέ υγρά απο το πουθενά κτλ κτλ... 

Τα έχεις και εσύ αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου δινεις κουραγιο! Οχι, καφε υγρα δεν εχω εμφανισει, αλλα εχω πολυ πρηξιμο και την τελευταια φορα ειχα πολλες κραμπες 8-10 μερες πριν την περιοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε??? 

Εγω μετα την αποβολη και την αποξεση που μου εκαναν, δεν ειχα καθολου αιμα...και ο γιατρος μου ειπε να περιμενω πλεον την περιοδο μου...ενω 2 μερες δεν ειχα τιποτα, σημερα ειχα κατι ροζ-μπεζ σταγονες αιμα... Εχω μπερδευτει τελειως..γιατι δεν ξερω ποτε να περιμενω την αναθεματισμενη...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς διαταρασεται ο κύκλος και κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει κάποια απάντηση για το τι ακριβώς θα ακολουθήσει. Εγώ έκανα αποξεση πριν 2 μηνες περίπου μετά από αιμοραγια που κράτησε 1.5 βδομάδα. Οι περιοδος μου πριν από αυτό ήταν στις 25 μέρες. Η πρώτη μου περιοδος ήρθε στις 30 μέρες όπου κράτησε 2 μέρες και η δεύτερη ήρθε στις 40 μέρες αφού ήπια λυγαριά. Δεν ξέρω αν θα καθυστερούσε κι άλλο αν δεν την έπινα. Επεισης το στήθος μου είναι πρησμενο και πονάει όπως όταν περιμένω να αδιαθετησω. Χρειάζεται λίγο υπομονή κι όλα θα γίνουν όπως πριν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Asterimini είπε:

Δυστυχώς διαταρασεται ο κύκλος και κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει κάποια απάντηση για το τι ακριβώς θα ακολουθήσει. Εγώ έκανα αποξεση πριν 2 μηνες περίπου μετά από αιμοραγια που κράτησε 1.5 βδομάδα. Οι περιοδος μου πριν από αυτό ήταν στις 25 μέρες. Η πρώτη μου περιοδος ήρθε στις 30 μέρες όπου κράτησε 2 μέρες και η δεύτερη ήρθε στις 40 μέρες αφού ήπια λυγαριά. Δεν ξέρω αν θα καθυστερούσε κι άλλο αν δεν την έπινα. Επεισης το στήθος μου είναι πρησμενο και πονάει όπως όταν περιμένω να αδιαθετησω. Χρειάζεται λίγο υπομονή κι όλα θα γίνουν όπως πριν

Ειναι βασανιστηριο αυτο το πραγμα!!! Τι να πω πια....

Εσεις προσπαθειτε παλι για μωρακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ειναι βασανιστηριο αυτο το πραγμα!!! Τι να πω πια....

Εσεις προσπαθειτε παλι για μωρακι??

Ναι αλλά εγώ είμαι 46 χρόνων οπότε δεν είναι και καλές πιθανότητες πιθανότητες. Εξου και η αποβολη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Asterimini είπε:

Ναι αλλά εγώ είμαι 46 χρόνων οπότε δεν είναι και καλές πιθανότητες πιθανότητες. Εξου και η αποβολη...

Μην το βαζετε κατω...ο θεος βλεπει ποσο το θελετε!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??? 

Εγω μετα την αποβολη και την αποξεση που μου εκαναν, δεν ειχα καθολου αιμα...και ο γιατρος μου ειπε να περιμενω πλεον την περιοδο μου...ενω 2 μερες δεν ειχα τιποτα, σημερα ειχα κατι ροζ-μπεζ σταγονες αιμα... Εχω μπερδευτει τελειως..γιατι δεν ξερω ποτε να περιμενω την αναθεματισμενη...?

Θέλει λιγο χρονο για να επανέλθει ο οργανισμός. Σε άλλους λιγότερο σε άλλους περισσότερο.. εγω έκανα απόξεση στις 18 Νοεμβρίου και ακομα δεν μου εχει ερθει περίοδος.. Στον γιατρο που πηγα σημερα  μου ειπε πως ειναι ολα καλα και απλά διαταράχθηκε ο κύκλος μου. Ειμαι στα μεσα του κύκλου τωρα και αν δεν μου ερθει περίοδος σε 15 μέρες θα μου δώσει χάπια.. Χαλαρά κοριτσι μου, εισαι και μικρούλα. Θα μείνεις έγκυος σύντομα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μην το βαζετε κατω...ο θεος βλεπει ποσο το θελετε!!?

Δεν το βάζω κάτω. Κι εσύ ελπίζω να έχεις γρήγορα το γλυκό σου μπαμπα κι να σου γεμίσει τη ζωη♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Το ευχαριστο ειναι οτι αυτη τη φορα η περιοδος μου διηρκησε ακριβως 5 μερες οπως πριν απο τη βιοχημικη, αρα πιθανως να επιστρεφουμε στα φυσιολογικα! Κ εννοειται πως αρχισαμε ξανα τις προσπαθειες (ακομα κ αν δεν ειναι ακομα οι μερες, απλα για να μην ξεχνιομαστε!!) και σκεφτομαι τι παιχνιδια που κανει το μυαλο και η καρδια που ηδη νιωθω διαφορα συμπτωματα!!! Μιλαμε για μεγαλη τρελα!! :):):) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Καλημερα κοριτσια! Το ευχαριστο ειναι οτι αυτη τη φορα η περιοδος μου διηρκησε ακριβως 5 μερες οπως πριν απο τη βιοχημικη, αρα πιθανως να επιστρεφουμε στα φυσιολογικα! Κ εννοειται πως αρχισαμε ξανα τις προσπαθειες (ακομα κ αν δεν ειναι ακομα οι μερες, απλα για να μην ξεχνιομαστε!!) και σκεφτομαι τι παιχνιδια που κανει το μυαλο και η καρδια που ηδη νιωθω διαφορα συμπτωματα!!! Μιλαμε για μεγαλη τρελα!! :):):) 

Καλημερααααα!! Τελειαααα!! Αντε με το καλο!! Μην πολυσκεφτεσαι τα συμπτωματα, γιατι θα τρελαθεις...ασε να κυλησει ο καιρος...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...