Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στις πόσες εβδομάδες φαίνονται τα δίδυμα;


Recommended Posts

στις On 22/1/2017 at 10:43 ΜΜ, ο/η labrini m είπε:

Εγω να πω την αλήθεια ειχα καθυστέρηση και πηγαμε μαζι να πάρουμε το τεστ... Πηγα το εκανα και δεν πιστευαμε στα ματια μας... Το θελαμε τοσο πολυ που δεν το πιστευαμε οτι τα καταφεραμε.. Δεν εχω να διηγηθω κατι συναρπαστικό.. Αλλα εκεινες οι μερες για μενα ειναι απιθανες... Μετα καναμε κ αλλο τεστ για σιγουρια κ μετα χοριακη... Καναμε τν πρωτο υπεριχο μια χαρα.. Στον δευτερο μας περιμενε μια εκπληξη... Ειχαμε δυο μωρα.. Σορυ που ξεφυγα λιγο απο το θεμα αλλα μ αρεσει που εφερε ξανα αυτες τις εικονες στο μυαλο μου. 

Labrini m na se rotiso .... stis poses eudomades edikse oti einai didima? Rotao gt simfona me tin xoriaki m o ximikos m eipe oti pithanon na einai didima alla otan ekana ton 1o iperixo o giatros den eide kati.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kate1984 είπε:

Labrini m na se rotiso .... stis poses eudomades edikse oti einai didima? Rotao gt simfona me tin xoriaki m o ximikos m eipe oti pithanon na einai didima alla otan ekana ton 1o iperixo o giatros den eide kati.

Στο τριτο ραντεβού για υπεριχο μου ειχε δει οτι ειναι δυδιμα... Ποσο ηταν η χοριακη σου και σε πια εβδομαδα την εκανες? Εμενα στις εφτα ημερες καθυστερησης και θυμαμαι μου ειχαν πει οτι ηταν πολυ ανεβασμενη για τοσο λιγων εβδομαδων... Μακαριιιιιι σου εύχομαι να ειναι δυο τα μπεμπακια αλλα οτι κ να ναι πανω απο ολα να ειναι γερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lambrini m euxaristo p m apantises m ekane o giatros topothetisi spermatos stis 21.12 otan ekana tis protes xoriakes itan 2me3 meres prin tin mera pou eprepe na do periodo k iatn 172 me 2 meres kathisterisi eixa 880 kai meta se 4 meres kathisterisi 1711. 

Kopela m k 1 na einai eimai poli xaroumeni apla diavazontas to minima s (eno afoy den fanike ston iperxo oti einai 2 elega ok einai 1) me evales se skepsi g auto se rotisa poson eudomadon isoun.

Soy euxoma na exeis mia eukoli genba kai ta morakia s na einai ugiis kai dinata. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήμουν γυρω πέντε με εξι εβδομαδων... Τα ζουζουνια μ τα γεννησα τα Χριστούγεννα του14 ειναι κ ολλας δυο χρονον... Αχχχ να χαρεις και να ζήσεις πολυ εντονα αυτες τις στιγμες ειναι πραγματικα οι καλυτερες στην ζωη.. Με το καλο:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristo poli lambrini m gia tis plirofories ego stis 4 meres eixa 1711.

Ox nomiza oti tora isouna egkios na ta xerese kai na einai panta me ugeia oti kalitero euxome g sena k tin oikogeneia s.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Ααα ξέχασα να πω πως στης πεντε ημερες καθυστέρησης η χοριακη μου ηταν 2000

Γεία σου κοριτσάκι μου και να σου ζήσουν...Να σε ρωτήσω κάτι που το είχα απορία αλλά ποτέ δε μπόρεσα να την λύσω.....

Στην 11η μέρα κύκλου του μήνα Οκτώβρη είχα ωορρηξία...στην 25 μέρα έκανα χοριακή και ήταν 505. 

Όταν το έμαθα μου φαινόταν πολύ υψηλή για τις μέρες που ήμουν. Μου είχε περάσει  από το μυαλό η πιθανότητα να ήταν δίδυμα ή ακόμα και  να ήμουν από το προηγούμενο κύκλο έγκυος αλλά και πάλι δεν έβγαιναν οι μέρες. Βέβαια επειδή τελικά την επόμενη μέρα άρχισε να πέφτει είχα βιοχημική, οπότε ποτέ δεν έμαθα αν επρόκειτο για δίδυμα...

Θεωρείς οτι θα μπορούσε να ήταν και στη δική μου περίπτωση δίδυμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γεία σου κοριτσάκι μου και να σου ζήσουν...Να σε ρωτήσω κάτι που το είχα απορία αλλά ποτέ δε μπόρεσα να την λύσω.....

Στην 11η μέρα κύκλου του μήνα Οκτώβρη είχα ωορρηξία...στην 25 μέρα έκανα χοριακή και ήταν 505. 

Όταν το έμαθα μου φαινόταν πολύ υψηλή για τις μέρες που ήμουν. Μου είχε περάσει  από το μυαλό η πιθανότητα να ήταν δίδυμα ή ακόμα και  να ήμουν από το προηγούμενο κύκλο έγκυος αλλά και πάλι δεν έβγαιναν οι μέρες. Βέβαια επειδή τελικά την επόμενη μέρα άρχισε να πέφτει είχα βιοχημική, οπότε ποτέ δεν έμαθα αν επρόκειτο για δίδυμα...

Θεωρείς οτι θα μπορούσε να ήταν και στη δική μου περίπτωση δίδυμα?

Για να ειμαι ειλικρινής δεν εχω ιδεα ποσο πρέπει να ειναι μια χοριακη κ αν υπάρχει διαφορά στις τιμες οταν ειναι δυο τα παιδακια.. Εμενα στο μικροβιολογικό μου το ειχαν πει αλλα δεν μου το αναφερε ο γιατρός ποτε κ δν ξερω αν ισχύει... Μην βασανιζεις ομως τον εαυτο σου με τετοιες σκέψεις κοιτα μπροστά... Εμεινες ειδη μια φορα έγκυος θα τα καταφερεις παλι κ αυτη τη φορα θα εχεις το παιδακι σου στην αγκαλιά σου.. Μν κάνεις σκέψεις που μπορεί να σου δημιουργησουν άγχος και να ειναι ο χειροτερος εχθρός στην σύλληψη.. Κ εγω με το πολυ άγχος τι καταλαβα ενα χρονο μου πηρε να μεινω έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1984 είπε:

Euxaristo poli lambrini m gia tis plirofories ego stis 4 meres eixa 1711.

Ox nomiza oti tora isouna egkios na ta xerese kai na einai panta me ugeia oti kalitero euxome g sena k tin oikogeneia s.

Ευχαριστώ πολυ και εσυ με το καλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...