Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσο δυσκολο είναι να συλλάβεις τελικά;;???


Recommended Posts

Κοριτσια ειμαι αρκετα προβληματισμενη..Την Παρασκευή συμμετειχα σε μια ημερίδα στην οποία μιλησαν σημαντικές προσωπικότητες από το χώρο της εξωσωματικής... Ακόμη με προβληματίζει μια φράση που είδα γραμμένη στον προτζεκτορα  " το 50% των φυσιολογικων συλλήψεων δεν εξελισσονται σε εγκυμοσύνη, η εν δυναμει κυηση τερματιζεται πριν την καθυστερηση και η γυναίκα δεν το αντιλαμβάνεται ποτε"..

Σκεφτείτε δηλ ποσες τέτοιες "μικρές εγκυμοσύνες" έχουμε περάσει χωρίς να εχουμε ιδέα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένη μου Gelie...Διαβάζοντας το μήνυμα σου σκέφτηκα 3 πράγματα...

1.  Μήπως τελικά πολλα απο τα συμπτώματα που αισθανομαστε κάποιες φορές δεν ειναι λόγω περιοδου αλλα της προσπάθειας του οργανισμού μας να προχωρήσει τη σύλληψη...

2. Σκεφτείτε, επίσης, ποσο τυχερές πρέπει να νιώθουν και να είναι οι κοπέλες που καταφέρνουν να μεινουν έγκυος μονο με τα προεκσπερματικα υγρα... ??????????

3. θελω τοσο πολύ να ζήσω και εγω αυτο το θαύμα......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gelie mou sxetika me auto to thema einai ontws alithia kai to eixa diavasei kai gw..einai polles oi fores p ginetai i syllipsi alla den epitygxanetai i emfuteusi... to pio duskolo polles fores einai katsei to gonimopooimeno wario kai oxi na gonimopoiithei apo to sperma..

kai exw skeftei kai gw oti polles fores p niwthoume sumptwmata isws einai apo auto...epeidi oi ormones arxizoun na paragontai kateutheian me to p ginei i sullipsi aneksartita to pws tha proxwrisei!! opote isws tpt dn einai tuxaio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το 50% των συλλήψεων δεν εξελίσσεται σε εγκυμοσύνη;;; Είναι συγκλονιστικό το ποσοστό αν το σκεφτείς! Δηλαδή γίνεται η εμφύτευση αλλά ο οργανισμός μας δεν τη δέχεται και την τερματίζει;

Πάντως μπράβο σου Gelie που ενημερώνεσαι και συμμετέχεις σε ημερίδες! Είναι πολύ σημαντικό και μάλιστα στην εποχή που ζούμε, όλες οι γυναίκες να έχουν σωστή ενημέρωση από την αρχή για ένα τόσο σπουδαίο ζήτημα όπως η μητρότητα!

Petalouditsa δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου....ιδίως στην τρίτη σκέψη όπου και την εύχομαι σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κοριτσια ειμαι αρκετα προβληματισμενη..Την Παρασκευή συμμετειχα σε μια ημερίδα στην οποία μιλησαν σημαντικές προσωπικότητες από το χώρο της εξωσωματικής... Ακόμη με προβληματίζει μια φράση που είδα γραμμένη στον προτζεκτορα  " το 50% των φυσιολογικων συλλήψεων δεν εξελισσονται σε εγκυμοσύνη, η εν δυναμει κυηση τερματιζεται πριν την καθυστερηση και η γυναίκα δεν το αντιλαμβάνεται ποτε"..

Σκεφτείτε δηλ ποσες τέτοιες "μικρές εγκυμοσύνες" έχουμε περάσει χωρίς να εχουμε ιδέα..... 

πραγματικα! το εχω ακουσει καπου αυτο,και ειναι παραξενο να αναρωτιεται  καθε γυναικα 'λες να εχω περασει κατι τετοιο?' γενικα εχουμε πολλα να μαθουμε για το ποσο ιδιαιτερα λειτουργει το γυναικειο σωμα.Μπραβο σου που ενημερωνεσαι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κοριτσια ειμαι αρκετα προβληματισμενη..Την Παρασκευή συμμετειχα σε μια ημερίδα στην οποία μιλησαν σημαντικές προσωπικότητες από το χώρο της εξωσωματικής... Ακόμη με προβληματίζει μια φράση που είδα γραμμένη στον προτζεκτορα  " το 50% των φυσιολογικων συλλήψεων δεν εξελισσονται σε εγκυμοσύνη, η εν δυναμει κυηση τερματιζεται πριν την καθυστερηση και η γυναίκα δεν το αντιλαμβάνεται ποτε"..

Σκεφτείτε δηλ ποσες τέτοιες "μικρές εγκυμοσύνες" έχουμε περάσει χωρίς να εχουμε ιδέα..... 

Επειδη κι εγω το ψαχνω πολυ το θεμα τη συλληψης,και συζητωντας με γιατρους αλλα και κανοντας ερευνα στο ιντερνετ,εχω καταλαβει ποσο δυσκολο ειναι να επιτευχθει κατι που υποτιθεται οτι ειναι προγραμματισμενο απο τη φυση μας να γινεται.Δυστυχως οσο περνουν τα χρονια το dna των ανθρωπων αλλοιωνεται απο το βεβαρημενο απο τους ρυπους περιβαλλον και οχι μονο.Σε σχεση με το πριν,στις μερες μας δυσκολευονται παρα πολλοι ανθρωποι να αποκτησουν το πολυποθητο παιδι.Κατι στραβωνει στη γονιμοποιηση,κατι στραβωνει στη συλληψη γενικως...Το θετικο ειναι πως με την παροδο των χρονων η ιατρικη και η επιστημη εξελισσονται!Ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο των ζευγαριων τεκνοποιει πλεον.Γι'αυτο κοριτσια,οσες προσπαθειτε ειτε λιγο ειτε πολυ καιρο,μην το βαζετε κατω!Για ολους εχει ο Θεος!Το θεμα ειναι να το θελουμε με ολο μας το ειναι.Αναποδιες εχουμε βιωσει ολες μας στο κομματι της προσπαθειας.Πρεπει να παραδειγματιζομαστε απο τα μωρα.Οταν ξεκινουν να περπατανε και πεφτουν,προσπαθουν ξανα να σταθουν στα ποδια τους.Δε σκεφτονται οτι ειναι δυσκολο και τα παρατανε...

Sorry κοριτσια για το μεγεθος του κειμενου.Ηθελα απλα να μοιραστω τις σκεψεις μου μαζι σας... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σταθω λιγο σε αυτο που λες οσο παιρνουν τα χρονια... Οι γιαγιουλες μας οι καημενουλες που ζουσαν σε δυσκολες συνθηκες η δικια μ μέχρι να γεννησει δουλευε στα χωραφια..ηταν όντως αλλα χρονια ενω ειχαν πολλα προβληματα ζουσαν ανεμελα διχως άγχος  συμβιβαζοταν με οσα ειχαν.. Κανανε απο πεντε παιδια κ πανω σπανια ακουγες ζευγάρι που να μν ειχε τεκνοποιησει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OΕγω απο αυτα που διαβασα κραταω:α)σοκ!!! δεν ειχα ιδεα!οντως δεν ειναι η ιδεα μας λοιπόν πολλες φορες.β)πεταλουδιτσα συμφωνω 100% σε όλα! γ)ρενατα..τι ειπες!παρτε παραδειγμα απο τα παιδια!!με αφησες σε απταιστα ελληνικα..speechless!!! ποσο δικαιο εχεις και ποσο ακριβες παραδειγμα!ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση!θελουμε και αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

renata τι ζητάς συγνώμη;;;; Εμείς πρέπει να λέμε ευχαριστώ που μοιράζεσαι τόσο ωραίες σκέψεις μαζί μας! Και έχεις απόλυτο δίκαιο ότι το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει πραγματική θέληση... και να μη τα παρατάμε κι απελπιζόμαστε με τις πρώτες αναποδιές... αργά ή γρήγορα θα γίνουμε μανούλες! Φοβερό το παράδειγμα με τα παιδιά! Ευχαριστούμε για το ωραίο post!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια να ρωτησω κατι...εμαθα χτες παλι για μια γνωστη μου που εμεινε έγκυος με τα προεκσπερματικα υγρά.....

Βρε παιδια, πραγματικά...ειναι δυνατον?????!!! Εχω ακουσει απο πολλες κοπελες που μεινανε έγκυος..Καλα να ναι και εκεινες και τα παιδάκια τους αλλα αναρωτιέμαι τελικά...εδω τοσες κοπελες προσπαθούν τοσο καιρό με καθε τρόπο και δε ζουν το όνειρο τους.... Πως γίνεται να μένεις εγκυος με τα προεκσπερματικα υγρα?!!! τοσα χρόνια που τα ακουω και ακομα απορώ...Βέβαια ιατρικά μπορει να εξηγηθεί αλλα σκεφτείτε: Αν ηξεραν τι περνάμε όλες εμείς που προσπαθουμε κανονικά πόσο ευγνώμων πρέπει να ναι ναι ακομα και αν δεν ηταν ετοιμες να γίνουν μανες..

Το συζητουσα χτες με μια κοπελα και ηταν της άποψης οτι "αν ειναι στη μοίρα σου να γίνεις μανα μια δεδομενη χρονικη στιγμή θα γινεις ακομα και με τον αερα που λεμε..."  Του στυλ οτι ολα μπορουν να συμβουν στη ζωη μας, ολα ειναι δυνατά και πως για το καθένα υπαρχει η κατάλληλη στιγμή.... 

Φιλοσοφική συζητηση ανοιξα τωρα αλλα δε πειράζει..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου....

Φυσικά και γίνεται να μείνει μια γυναίκα εγκυος με τα προσπερματικα υγρά αρκεί να τύχει να έχει ωορρηξία εκείνη τη μέρα η' 1-2 μερες μετα και -το πιο βασικό- να είναι στο σπέρμα σούπερ δυνατό.... Αν σκεφτείς οτι οι κατωτατες φυσιολογικες τιμες του σπερματος ενος γονιμου ανδρα 15.000.000 σπερματοζωάρια ανα μλ, με 45% κινητικότητα και 5% κατάλληλοτητα και υπάρχουν κάποιοι που έχουν 100.000.000 ανα μλ με 60% κινητικοτητα και 50% καταλληλότητα........ Σε αυτή τη περίπτωση προκύπτει εγκυμοσύνη ακόμη και δια χειραψιας..... χαχαχα.. Εννοεοται πως παραλληλα απαιτειται διαβατοτητα των σαλπιγγων και πολυ καλο ενδομητριο ωστε να μπορεσει να φωλιασει το εμβρυακι, να γαντζωθει και να αρχισει να τρεφεται.. Ειναι πολλα πεταλουδιτσα μου.... Ενα συνολο συμπτωσεων που πρεπει να συμβουν ταυτοχρονα.. αν κατι απο ολα δεν γινει δυστυχως δεν προκυπτει κυηση..Τι να κάνουμε;; Κάποια ζευγάρια είναι πολύ τυχερά σε αυτό τον τομέα και κάποια άλλα όχι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....

Φυσικά και γίνεται να μείνει μια γυναίκα εγκυος με τα προσπερματικα υγρά αρκεί να τύχει να έχει ωορρηξία εκείνη τη μέρα η' 1-2 μερες μετα και -το πιο βασικό- να είναι στο σπέρμα σούπερ δυνατό.... Αν σκεφτείς οτι οι κατωτατες φυσιολογικες τιμες του σπερματος ενος γονιμου ανδρα 15.000.000 σπερματοζωάρια ανα μλ, με 45% κινητικότητα και 5% κατάλληλοτητα και υπάρχουν κάποιοι που έχουν 100.000.000 ανα μλ με 60% κινητικοτητα και 50% καταλληλότητα........ Σε αυτή τη περίπτωση προκύπτει εγκυμοσύνη ακόμη και δια χειραψιας..... χαχαχα.. Εννοεοται πως παραλληλα απαιτειται διαβατοτητα των σαλπιγγων και πολυ καλο ενδομητριο ωστε να μπορεσει να φωλιασει το εμβρυακι, να γαντζωθει και να αρχισει να τρεφεται.. Ειναι πολλα πεταλουδιτσα μου.... Ενα συνολο συμπτωσεων που πρεπει να συμβουν ταυτοχρονα.. αν κατι απο ολα δεν γινει δυστυχως δεν προκυπτει κυηση..Τι να κάνουμε;; Κάποια ζευγάρια είναι πολύ τυχερά σε αυτό τον τομέα και κάποια άλλα όχι.....

Εμείς που έχουμε τετοιο σπέρμα και δεν έχουμε μείνει στις χειραψιες.... ακόμα τιποτα.... χαχαχα..... Είναι τύχη και πιστευω πρεπει να είναι και οι 2 πλευρες ντουρασελ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλη μ φιλη που δουλευουμε μαζι και δεν θα μ λεγε ποτε ψεμματα..: γνωρισε ενα παιδι... πηγε να γινει η φαση και απλα μπηκε 2 φορες και βγηκε και κατευθειαν εβαλαν μετα προφυλακτικο.. τελειωσε μετα απο πολυ ωρα. ειχε καθυστερηση 1 βδομαδα και μ λεγε υπαρχει περιπτωση??? και της ελεγα οχι ρε συ αποκλειεται...

τελικα ηταν εγγυος..μεχρι και η γυναικολογος της της ελεγε ειναι 0,001 οι πιθανοτητες.. κι ομως..και τελικα δεν το κρατησε...

σκεφτειτε πως ενιωσα....τι παραπονο με πιασε... το τι κλαμα ειχα ριξει και ελεγα δεν ειναι δυνατον... αποκλειεται

ειναι κατι τοσο ευκολο και τοσο δυσκολο συχρονως

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Πολυ καλη μ φιλη που δουλευουμε μαζι και δεν θα μ λεγε ποτε ψεμματα..: γνωρισε ενα παιδι... πηγε να γινει η φαση και απλα μπηκε 2 φορες και βγηκε και κατευθειαν εβαλαν μετα προφυλακτικο.. τελειωσε μετα απο πολυ ωρα. ειχε καθυστερηση 1 βδομαδα και μ λεγε υπαρχει περιπτωση??? και της ελεγα οχι ρε συ αποκλειεται...

τελικα ηταν εγγυος..μεχρι και η γυναικολογος της της ελεγε ειναι 0,001 οι πιθανοτητες.. κι ομως..και τελικα δεν το κρατησε...

σκεφτειτε πως ενιωσα....τι παραπονο με πιασε... το τι κλαμα ειχα ριξει και ελεγα δεν ειναι δυνατον... αποκλειεται

ειναι κατι τοσο ευκολο και τοσο δυσκολο συχρονως

 

Eνταξει....κατι τετοια ακουω και η 1η σκέψη που κανω είναι: "Τι αμαρτίες πληρωνω...? Δεν εχω καν περίοδο... θα κάνω και παιδί εύκολα...? γιατί το περνάω αυτό?" , η 2η σκέψη: "Πόσο πολύ θα ήθελα κι εγω να κ΄νω το δικό μου νινι χωρίς αυτό το αγχος και το προγραμματισμό..." Τυχερά είναι αυτά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον στενο μ κυκλο εχουν μεινει οι φιλες μ τοσο μα τοσο ευκολα (οι μισες καταλαθως) π ενα διαστημα κοντευα να τρελαθω...

εκει ηταν π ελεγα σιγουρα εχω προβλημα σοβαρο..δεν γινεται..

ακομα και με πολυκυστικες εμειναν γνωστες μου και μ λεγαν..τι αγχχωνεσαι??? εγω δεν ειχα καν περιοδο και εμεινα χωρις να το θελω!!! σκεψου...

μετα το φιλοσοφισα πολυ και ειπα... ειναι και αυτο σαν ολα τα αλλα που θελεις να γινουν αλλα δεν γινονται οποτε τα θες!

οπως πχ το να εισαι μονη και να μην εχεις καποιον! καποια γνωριζει καποιον με τη μια και καποια ειναι χρονια μονη και νιωθει μοναξια και παρολο π υπαρχουν ολες οι συνθηκες δεν βρισκει καποιον και μπορει να βρει σε 1 χρονο...αλλη σε 2 αλλη σε 5... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

στον στενο μ κυκλο εχουν μεινει οι φιλες μ τοσο μα τοσο ευκολα (οι μισες καταλαθως) π ενα διαστημα κοντευα να τρελαθω...

εκει ηταν π ελεγα σιγουρα εχω προβλημα σοβαρο..δεν γινεται..

ακομα και με πολυκυστικες εμειναν γνωστες μου και μ λεγαν..τι αγχχωνεσαι??? εγω δεν ειχα καν περιοδο και εμεινα χωρις να το θελω!!! σκεψου...

μετα το φιλοσοφισα πολυ και ειπα... ειναι και αυτο σαν ολα τα αλλα που θελεις να γινουν αλλα δεν γινονται οποτε τα θες!

οπως πχ το να εισαι μονη και να μην εχεις καποιον! καποια γνωριζει καποιον με τη μια και καποια ειναι χρονια μονη και νιωθει μοναξια και παρολο π υπαρχουν ολες οι συνθηκες δεν βρισκει καποιον και μπορει να βρει σε 1 χρονο...αλλη σε 2 αλλη σε 5... 

Και σε μενα κατι παρόμοιο παιζει.... ολες πολυ ευκολα, ακόμα και με συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων η αλλη εμεινε εγκυος με 6 μήνες καθυστερηση.... εγω ουτε στο ονειρο μου τετοια τυχη... Δε πειράζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@miniatoura87 μάλιστα.................... τι να πω τώρα......πραγματικά....

Δεν εχω λόγια.....

Peacock-ακι..............Θα έρθει και για σενα η ωρα που θα σε κοιταει το αγγελουδακι σου μεσα στα μάτια και θα σου λεει: μαμα μου.....μπικότο....

Θα έρθει γλυκια μου! Σε ολες μας...

Καλως ή κακώς ετσι ειναι η ζωη μας.....άλλοι είναι πιο τυχεροί σε καποια Θέματα και αλλοι οχι...αλλα πρέπει να κοιτάμε το στοχο μας...σε τέτοια θέματα δυστυχώς δεν υπάρχουν ευλογες απαντήσεις.. μαθαίνουμε να ζουμε με αυτά τα ερωτηματικά..."Γιατί σε εμένα"... ή "Γιατί οχι και σε μενα.."

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@miniatoura87 μάλιστα.................... τι να πω τώρα......πραγματικά....

Δεν εχω λόγια.....

Peacock-ακι..............Θα έρθει και για σενα η ωρα που θα σε κοιταει το αγγελουδακι σου μεσα στα μάτια και θα σου λεει: μαμα μου.....μπικότο....

Θα έρθει γλυκια μου! Σε ολες μας...

Καλως ή κακώς ετσι ειναι η ζωη μας.....άλλοι είναι πιο τυχεροί σε καποια Θέματα και αλλοι οχι...αλλα πρέπει να κοιτάμε το στοχο μας...σε τέτοια θέματα δυστυχώς δεν υπάρχουν ευλογες απαντήσεις.. μαθαίνουμε να ζουμε με αυτά τα ερωτηματικά..."Γιατί σε εμένα"... ή "Γιατί οχι και σε μενα.."

 

 

Καλά τα λες πεταλουδάκι μου... να ας πουμε εγω καθημερινα βασανίζομαι με την εξής ερωτηση: " Γιατί σε μένα τόση ομορφιά???" χαχαχαχα :P

Εννοείται πως θα γίνει καποια στιγμή, όλες μας θα γίνουμε μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Χαχαχαχαχαχ ετσι σε θελω με χιούμορ!!! να χαμογελάς!! να βγει το παιδάκι σου και να χαμογελά ολη την ωρα!! 

Ας βγάλω εγω παιδάκι και θα γίνω ΤΖΟΚΕΡ με το μόνιμο χαμόγελο.... :)

Περίεργο αλλά σήμερα δεν είμαι "κούκλα του Σατανά" :P δεν εχω νευρα... είμαι ο παλιός καλό εαυτούλης... σκέτο "ΚΟΥΚΛΑ"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!Είμαι στην Πέμπτη μέρα καθυστέρησης και ξύπνησα με απίστευτη ναυτία και τάση για εμετό που συνεχίζεται μέχρι τώρα...έκανα τεστ το βράδυ της 2ης ημέρας της καθυστερησης και βγήκε αρνητικό!πίνω πολύ νερό και δουλεύω πολύ!Έχω από την 12η μέρα πριν την περίοδο όλα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης...Υπάρχει περίπτωση να είμαι και να βγήκε αρνητικό ή να υπάρχει κάποιο άλλο "θεμα"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Napsissy είπε:

Καλησπέρα!!!!Είμαι στην Πέμπτη μέρα καθυστέρησης και ξύπνησα με απίστευτη ναυτία και τάση για εμετό που συνεχίζεται μέχρι τώρα...έκανα τεστ το βράδυ της 2ης ημέρας της καθυστερησης και βγήκε αρνητικό!πίνω πολύ νερό και δουλεύω πολύ!Έχω από την 12η μέρα πριν την περίοδο όλα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης...Υπάρχει περίπτωση να είμαι και να βγήκε αρνητικό ή να υπάρχει κάποιο άλλο "θεμα"?

Καλησπέρα!! τρέχα για χοριακουλα!! και στειλε μας πολυ πολυ μπεμπεδοσκονη!!!!! ??

Αν πάλι δεν εισαι εγκυουλα σου εύχομαι σύντομα να γίνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ας βγάλω εγω παιδάκι και θα γίνω ΤΖΟΚΕΡ με το μόνιμο χαμόγελο.... :)

Περίεργο αλλά σήμερα δεν είμαι "κούκλα του Σατανά" :P δεν εχω νευρα... είμαι ο παλιός καλό εαυτούλης... σκέτο "ΚΟΥΚΛΑ"...

Θα βγαλεις ενα πολυ πολυ γλυκο και ζουμπουρλιδικο τζοκερακι θα το δεις!! 

Και εγω σήμερα ειμαι ήρεμη...νιώθω μια "ήρεμη αισιοδοξία" παρολο που το βραδυ στριφογυριζα....

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά το σκέφτομαι ότι μπορεί και να μην ειμαι γιατί δεν τελειωνουμε κανονικά "μεσα" ? απλά κάνουμε ελεύθερο έρωτα....Η φαρμακοποιός μου είπε ότι και με προσπερματικα συμβαίνει είτε ακόμα και με μια σταγόνα σε ηλικία κάτω των 26...Απλά μου σύστησε να μην κάνω το τεστ βραδυ αλλά βιαζόμουν... ?εσείς τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...