Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτη φορα τετοια συμπτωματα * HELP SOS*


lovelyfairytale

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα!! Με τον συντροφο μου εχουμε ελευθερη επαφη , χωρις ομως να κανουμε εντατικες προσπαθειες. Σιγουρα ερχομαστε σε επαφη και σε καποιεσ απο τιςγονιμες μερες αλλα ως εκει.

Αυτον το μηνα περιμενα περιοδο σε 5 μερες. Και ξαφνικα απο εχθες εντοπιζω στο σκουπισμα λιγο ροζ - καφε ,χωρις τιποτα αλλο. Μονο καποιες φορες. Ουτε στα ουρα υπαρχει κατι ουτε και κατα τη διαρκεια της ημερας. Και δεν εχω και πονους περιοδου που γενικως οταν αδιαθετω τις πρωτες μερες υποφερω. Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι;;;

Εχει καμια σας αναλογη εμπειρια;; περιμενω με ανυπομονησιααα τις απαντησεις σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!! Γενικα εχω διαβασει για κοπέλες που πριν ανακαλυψουν οτι ηταν εγκυες ειχα  μονο αυτα τα καφε ροζ αντι για περίοδο! Σου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη αφού το θελετε!!! θα περιμενουμε νεα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα και για τις ευχες σου. Προτεινεις να κανω τεστ η θεωρειται νωρις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lovelyfairytale είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα και για τις ευχες σου. Προτεινεις να κανω τεστ η θεωρειται νωρις;

Καταλαβαινω την αγωνια σου.. Οταν περιμενουμε τα ευχαριστα και ξαφνικα εμφανιζονται νεα συμπτωματα ολες μπαινουμε σε σκεψεις..... Αν δεν αντέχεις με τιποτα να περιμένεις κανε 1-2 μερες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης.... Θα σου πω πρωτα την εμπειρια μου..Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτό που λες μου έχει συμβεί πολλές φορές. Και μαλιστα μου συμβαίνει και σημερα.. 4  μερες πριν αδιαθετησω εχω αραιο αίμα άλλοτε καφέ, άλλοτε μπεζ, αλλοτε ροζ.. Γενικά σε όλες τις αποχρώσεις..Αυτο φαίνεται μόνο στο σκούπισμα και από τις 10 φορές τη μέρα που θα παω τουαλέτα να δω αν μου ήρθε, τις 5 εμφανιζεται . Τις αλλες είμαι πεντακάθαρη.. Και η σερβιετα που προληπτικά βάζω τις περισσοτερες φορες δεν έχει απολυτως τιποτα.. Ενώ σπάνια παρατηρώ πανω της μια μικρη κηλίδα.... Για μενα ειναι προμηνυμα οτι θα αδιαθετησω ομως ολοι οι οργανισμοι δεν ειναι ιδιοι..

Μια φίλη μου που είναι έγκυος στον τρίτο μήνα είδε καφέ υγρά τη μέρα που περίμενε να αδιαθετησει και την επόμενη μέρα κόπηκαν. Τότε έκανε το τεστ και βγήκε θετικο.. Εύχομαι να είσαι τυχερή.. Καλή επιτυχία..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εγω θα σου πρότεινα να περιμένεις λιγο κοριτσακι μου.. κανε λιγο υπομονη και κανε ενα τεστακι, οπως λεει και η Gelie, μια με δυο μερες πριν τη καθυστέρηση..Ή την ημερα που περιμενεις ακομα καλύτερα....

Η αληθεια ειναι πως αυτο με τα αραια καφέ μπορει όντως  να ειναι προεορτια περιόδου ή σύμπτωμα...2 μηνες πριν ειχα μια με δυο μερες πριν αδιαθετησω λιγο καφέ...τελικα ηταν Προεόρτια περιόδου..Ομως το μηνα που ανακαλυψα την εγκυμοσυνη μου (ασχετα αν δε προχωρησε) ειχα καφε υγρά για 3 ημερες αραια και που..τελικα ηταν συμπτωμα εγκυμοσύνης....

Επομένως πρεπει να περιμένεις να περάσουν οι μέρες γιατι δε μπορουμε με σιγουριά να ξέρουμε τι συμβαίνει...

Σου εύχομαι πάντως να μεγαλωνει ενα σπορακι μεσα στη κοιλιτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ!! Μακαρι να εχω μωρακι!!

Θα σας ενημερωσω με ευχαριστα ελπιζω. Να ειστε ολες καλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τριτη σημερα και τα καφε υγρα συνεχιζονται εως και ελλατωνονται. Αυριο περιμενω κανονικα αλλα δεν εχω δειγματα οτι θα ερθει. Αυτα αντι να αυξηθουν ωστε να ερθει η περιοδος αυριο , εχουν σχεδον εξαφανιστει. Λετε απλως να περασε ετσι η περιοδος μου; μονο  κε καφε; η να κανω ενα τεστ το απογευμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εχει ξανα συμβει να εχεις 3 μερες τωρα προερτια περιοδου με καφε???? Εγω στη θεση σου θα εκανα χοριακη...........Δε θεωρω, ομως, οτι και αν δε κάνεις τωρα θα ειναι λαθος...απλα σου λεω εγω σα "petalouditsa28" τι θα έκανα....Πως δε θα άντεχα στην αναμονή ειδικα αν εβλεπα πως "περίεργο" συμβαίνει....Σου ευχομαι να εχεις θετικά νεα!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δε μου εχει τυχει ποτε για αυτο και το θεωρω περιεργο. Παντα μου ερχεται κανονικα και με το νομο ,χωρις να με προειδοποιει. Και παντα στη μερα μου!!

Αχχχχ τι να πω ισως περιμενω μεχρι αυριο ωστε να ειμαι εντελως σιγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κοριτσι μου.... Μακάρι να ειναι εγκυμοσυνη!!! θα περιμένουμε νεα σου!!!!! 

Αν παλι δε κρατιέσαι κανε ενα και το απόγευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2016 at 3:32 ΜΜ, ο/η lovelyfairytale είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!! Με τον συντροφο μου εχουμε ελευθερη επαφη , χωρις ομως να κανουμε εντατικες προσπαθειες. Σιγουρα ερχομαστε σε επαφη και σε καποιεσ απο τιςγονιμες μερες αλλα ως εκει.

Αυτον το μηνα περιμενα περιοδο σε 5 μερες. Και ξαφνικα απο εχθες εντοπιζω στο σκουπισμα λιγο ροζ - καφε ,χωρις τιποτα αλλο. Μονο καποιες φορες. Ουτε στα ουρα υπαρχει κατι ουτε και κατα τη διαρκεια της ημερας. Και δεν εχω και πονους περιοδου που γενικως οταν αδιαθετω τις πρωτες μερες υποφερω. Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι;;;

Εχει καμια σας αναλογη εμπειρια;; περιμενω με ανυπομονησιααα τις απαντησεις σας ?

καλησπερα κοριτσι! μπορει να ειναι πολλα,πολλα κ τιποτα.Τα συμπτωματα περιοδου μπορει να διαφερουν  απο μηνα σε μηνα. Βεβαια πως να αποκλεισεις κ μια εγκυμοσυνη? γνωμη μου ειναι να περιμενεις λιγο ακομα να δεις πως θα παει κ αν υπαρχει καθυστερηση προχωρα σε τεστακι η χοριακη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και παλι!!! Χθες ισως να εμφανιστηκε σε ενα μονο σκουπισμα ελαχιστο αιμα (συγνωμη για τις λεπτομερειες) και τα καφε υγρα συνεχιζουν!! 

Αυριο κλεινουν μια εβδομαδα! Μηπως βρε κοριτσια ειναι κατι αλλο και πρεπει να ανησυχησω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι κανε μια χοριακη. Πρέπει να ξέρεις...μη το αφήνεις αλλο....μπορεί να ειναι εγκυμοσύνη, μπορει και οχι, μπορεί τιποτα, μπορεί και κατι! γιατι να βασανίζεσαι...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η lovelyfairytale είπε:

Θα κανω σημερα ενα τεστ και απο αυριο τις εξετασεις αιματος!!

συμφωνω και γω κανε ενα τεστ η μια χωριακη να ηρεμισεις..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2016 at 4:01 ΜΜ, ο/η lovelyfairytale είπε:

Θα κανω σημερα ενα τεστ και απο αυριο τις εξετασεις αιματος!!

koritsi m ti egine telika?? ekanes test??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τελικα ενω δεν ηρθε περιοδος , εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο ? τι να πω ισως απλα ετυχε.. Θα δω και τον επομενο μηνα......που ελπιζω δηλαδη να μην ερθει για αλλον λογο!!

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη βοηθεια σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο κλεινω βδομαδα!! Απλως δεν ειναι οτι δεν ειχα τιποτα. Ειχα καποια καφε υγρα για 6 ημερες περιπου. Κ αυτο.. Μετα τελος, τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...