Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ εκκρίσεις και μετά κοκκινες...αγωνία για τη χοριακη..


Petalouditsa28

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου....χτες (2/11) σας έστειλα το εξής μήνυμα αλλά για καποιο κάποιο λόγο δεν εμφανίστηκε:

"σήμερα ξύπνησα πιο ήρεμη....είπα ο,τι είναι να γίνει θα γίνει....το πρωί είχα ελάχιστες καφέ εκκρίσεις.....όμως ένιωθα κάποια τραβήγματα στη μήτρα χαμηλά...σαν σουφλιές ή τσιμπήματα δε μπορώ να το εξηγήσω.....τώρα το απόγευμα είχα πάλι σκούρες καφέ εκκρίσεις περισσότερο απο το πρωί...αύριο μάλλον θα κάνω χοριακή να δω τι γίνεται...ελπίζω σε ένα θαυματάκι.... ουτε και εγώ ξέρω πως νιώθω....απο τη μία αισθάνομαι μια ηρεμία λες και έχω προαίσθημα οτι όλα πάνε καλά...λες και κάτι μου λέει να προσέχω γιατί έχω φασολάκι μέσα μου.... άλλες φορές νιώθω σα να έχει τελειώσει και πρέπει να προχωρήσω παρακάτω..σα να ''ξέρω'' οτι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη! πολύ ανάμεικτα συναισθήματα..................................αλλά γενικά είμαι ήρεμη...."

Σήμερα (3/11) θέλω να σας πω νεότερα..χτες βράδυ ειχα λιγο αιμα αλλα αυτη τη φορά κόκκινο...οχι καφε οπως τις προηγουμενεςτ φορές...αποφάσισα το πρωι να κάνω ξανα χοριακη στο ιδιο εργαστήριο που εκανα τη Δευτερα (τιμη 505,0) για μα μαθω τι συμβαίνει..δεν αντεχω ουτε μερα παραπάνω..εφυγα με δάκρυα απο το εργαστήριο..Σήμερα το νιώθω οτι τελείωσε..θα σας πω το απογευμα τα νεα..σας ευχαριστω ολες...

Ανακουφιζομαι οταν σας μιλαω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη βιαζεσαι να απογοητευτείς! Να είσαι προετοιμασμένη, αλλά ψυχραιμία!! Μακαρι να πάνε όλα καλά!! Κι εγώ στις προσπάθειες είμαι, όπως τοοοσες κοπέλες εδώ, και σε καταλαβαίνω απόλυτα! Να είσαι ήρεμη!! Περιμένουμε τα νέα σου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....χτες (2/11) σας έστειλα το εξής μήνυμα αλλά για καποιο κάποιο λόγο δεν εμφανίστηκε:

"σήμερα ξύπνησα πιο ήρεμη....είπα ο,τι είναι να γίνει θα γίνει....το πρωί είχα ελάχιστες καφέ εκκρίσεις.....όμως ένιωθα κάποια τραβήγματα στη μήτρα χαμηλά...σαν σουφλιές ή τσιμπήματα δε μπορώ να το εξηγήσω.....τώρα το απόγευμα είχα πάλι σκούρες καφέ εκκρίσεις περισσότερο απο το πρωί...αύριο μάλλον θα κάνω χοριακή να δω τι γίνεται...ελπίζω σε ένα θαυματάκι.... ουτε και εγώ ξέρω πως νιώθω....απο τη μία αισθάνομαι μια ηρεμία λες και έχω προαίσθημα οτι όλα πάνε καλά...λες και κάτι μου λέει να προσέχω γιατί έχω φασολάκι μέσα μου.... άλλες φορές νιώθω σα να έχει τελειώσει και πρέπει να προχωρήσω παρακάτω..σα να ''ξέρω'' οτι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη! πολύ ανάμεικτα συναισθήματα..................................αλλά γενικά είμαι ήρεμη...."

Σήμερα (3/11) θέλω να σας πω νεότερα..χτες βράδυ ειχα λιγο αιμα αλλα αυτη τη φορά κόκκινο...οχι καφε οπως τις προηγουμενεςτ φορές...αποφάσισα το πρωι να κάνω ξανα χοριακη στο ιδιο εργαστήριο που εκανα τη Δευτερα (τιμη 505,0) για μα μαθω τι συμβαίνει..δεν αντεχω ουτε μερα παραπάνω..εφυγα με δάκρυα απο το εργαστήριο..Σήμερα το νιώθω οτι τελείωσε..θα σας πω το απογευμα τα νεα..σας ευχαριστω ολες...

Ανακουφιζομαι οταν σας μιλαω..

κάτσε βρε κορίτσι μου μη το προδικαζεις,ξέρεις ποσε; κοπέλες έχουν αίμα και πάνε όλα καλά ? Το αίμα δεν είναι πάντα κακός οιωνός, προσπάθησε να ηρεμήσεις..είχα και εγώ αίμα μπόλικο και πηγματα στην 5η εβδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....χτες (2/11) σας έστειλα το εξής μήνυμα αλλά για καποιο κάποιο λόγο δεν εμφανίστηκε:

"σήμερα ξύπνησα πιο ήρεμη....είπα ο,τι είναι να γίνει θα γίνει....το πρωί είχα ελάχιστες καφέ εκκρίσεις.....όμως ένιωθα κάποια τραβήγματα στη μήτρα χαμηλά...σαν σουφλιές ή τσιμπήματα δε μπορώ να το εξηγήσω.....τώρα το απόγευμα είχα πάλι σκούρες καφέ εκκρίσεις περισσότερο απο το πρωί...αύριο μάλλον θα κάνω χοριακή να δω τι γίνεται...ελπίζω σε ένα θαυματάκι.... ουτε και εγώ ξέρω πως νιώθω....απο τη μία αισθάνομαι μια ηρεμία λες και έχω προαίσθημα οτι όλα πάνε καλά...λες και κάτι μου λέει να προσέχω γιατί έχω φασολάκι μέσα μου.... άλλες φορές νιώθω σα να έχει τελειώσει και πρέπει να προχωρήσω παρακάτω..σα να ''ξέρω'' οτι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη! πολύ ανάμεικτα συναισθήματα..................................αλλά γενικά είμαι ήρεμη...."

Σήμερα (3/11) θέλω να σας πω νεότερα..χτες βράδυ ειχα λιγο αιμα αλλα αυτη τη φορά κόκκινο...οχι καφε οπως τις προηγουμενεςτ φορές...αποφάσισα το πρωι να κάνω ξανα χοριακη στο ιδιο εργαστήριο που εκανα τη Δευτερα (τιμη 505,0) για μα μαθω τι συμβαίνει..δεν αντεχω ουτε μερα παραπάνω..εφυγα με δάκρυα απο το εργαστήριο..Σήμερα το νιώθω οτι τελείωσε..θα σας πω το απογευμα τα νεα..σας ευχαριστω ολες...

Ανακουφιζομαι οταν σας μιλαω..

Petalouditsa 28 τώρα διάβασα την ιστορία σου... Τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα... Αν μπορεί να βοηθήσει η ιστορία μου... Από εμπειρία σου λέω ότι όταν έμεινα έγκυος, ήταν ήδη έγκυος η κολλητή μου φίλη (1 μηνα πιο πριν), με χωριακή μικρή 36 στην αρχή που ανέβαινε πολύ σιγά, με αίμα και γενικά με δυσκολίες, ενώ εγώ μια χαρά με χοριακή από τη δεύτερη μέρα καθυστέρησης 480. Τελικά εμένα παλινδρόμησε αυτή γέννησε πριν από 2 εβδομάδες. 

Κουράγιο εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κορίτσια...σας ευχάριστω για τα μηνύματα σας... ξερω μπορεί να ακούγομαι απαισιόδοξη, να εχω κουρασει, άλλα προσπαθώ να βρώ απο καπου να κρατηθώ και δε βρίσκω....καθόλου πρησμένο στηθος, αιμα καθημερινά, μια δεύτερη χοριακή πεσμένη 465 απο 505 (ακόμα και απόκλιση να υπάρχει απο εργαστήριο σε εργαστήριο θεωρώ οτι θα έπρεπε βα ηταν αυξημένη έστω και ελάχιστα εφοσον την έκανα μια μερα μετα)..Και χτες ολη μέρα τραβήγματα και κόκκινο αίμα...

Χτες ημουν πιο ηρεμη, σημερα με ξεπερνάει...ισως να το παιρνω τοσο βαριά γιατι ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και το περίμενα πως και πως...στις 5 θα ξέρω...ξερω οτι ο,τι και γίνει υπάρχει λογος!! 

Αλλά σίγουρα θα με στεναχωρησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια...σας ευχάριστω για τα μηνύματα σας... ξερω μπορεί να ακούγομαι απαισιόδοξη, να εχω κουρασει, άλλα προσπαθώ να βρώ απο καπου να κρατηθώ και δε βρίσκω....καθόλου πρησμένο στηθος, αιμα καθημερινά, μια δεύτερη χοριακή πεσμένη 465 απο 505 (ακόμα και απόκλιση να υπάρχει απο εργαστήριο σε εργαστήριο θεωρώ οτι θα έπρεπε βα ηταν αυξημένη έστω και ελάχιστα εφοσον την έκανα μια μερα μετα)..Και χτες ολη μέρα τραβήγματα και κόκκινο αίμα...

Χτες ημουν πιο ηρεμη, σημερα με ξεπερνάει...ισως να το παιρνω τοσο βαριά γιατι ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και το περίμενα πως και πως...στις 5 θα ξέρω...ξερω οτι ο,τι και γίνει υπάρχει λογος!! 

Αλλά σίγουρα θα με στεναχωρησει...

γιατι δεν πηγαινεις για υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ειχε πει ο γιατρος οτι ειναι πολυ νωρίς για να παω για υπέρηχο...θα βλεπαμε το αν αυξανόταν η τιμη και θα πραταμε αναλόγως... πηρα τα αποτελέσματα.. δε καταφερε να κρατηθεί το σπορακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...