Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS - Αίμα μετα τις γόνιμες


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημερα. Εχω αγχωθει καπως. Χθες το βραδυ είδα αίμα ανοιχτού κοκκινου χρώματος στο εσώρουχο χωρίς να περιμένω περίοδο και μου εχει φανει πολύ παραξενο. Συγκεκριμένα είχα επισκεφτεί το γυναικολόγο την προηγούμενη Πέμπτη στις 27- 10 και αφού είδαμε στον υπερηχο το ωάριο μου να είναι 19,6 χιλιοστα μου είπε πως η ωορρηξία μου θα γίνει την Παρασκευή 28-10. (Ετσι προκύπτει οτι θα αδιαθετήσω 13 μέρες μετα, δηλ στις 10-11). Κατα τα υπόλοιπα με είδε σχεδόν μια χαρά και μου είπε ότι εχω μια κολπίτιδα ανευ ουσίας για την οποία θα πρέπει να βαλω κολπικό υπόθετο 5-6 μέρες. Χθες λοιπόν την ώρα που πήγα να χρησιμοποιησω το δευτερο υποθετο είδα το αίμα και αφου έτρεξα στην τουαλέτα παρατήρησα ότι βγαίνει και στο χαρτι. Τώρα τι να είναι αυτο το πράγμα...;; Μήπως εχω καμία τραχηλίτιδα;;;; Γιατι περίοδος αποκλείεται να είναι, δε βγαίνουν οι μέρες...Σκεφτηκα να χρησιμοποιήσω τα υπόθετα πρώτα 2-3 μέρες και αν δεν περάσει να ξαναπάω στο γιατρό να με δει....Ωστόσο εχω ανησυχήσει...  Εχει περάσει κάποια κοπέλα από εσας κατι παρόμοιο..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Makari na mporousa na se boithisw...mipws na epairnes to giatro?? episis na kanw mia erwtisi??? an eixes worriksia stis 28..(kai an eixes epafi) tha mporouse na itan endeiksi gonimopoihshs to aima? h einai polu nwris pisteueis???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα το γιατρο στο ιατρειο αλλα μου ειπε η γραμματεας οτι έχει τοκετό και σκέφτηκα να δω πως θα πάει σήμερα και να τον πάρω αύριο. Είχα επαφή στις 28 αλλα δεν τολμώ να διανοηθώ ότι το αίμα σχετίζεται με σύλληψη καθώς έχουμε βαρβάτο θέμα υπογονιμότητας λόγω ολιγοασθενοσπερμιας. Επίσης έχω ακούσει ότι στην εμφύτευση βγαίνουν λίγα καφέ υγρά ενώ εμένα ήταν κόκκινο ανοιχτό τριανταφυλλι.Τι να πώ;; θα περιμένω.Εδώ και 2-3 ώρες έχει μειωθεί πολύ.. σχεδόν τελειώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Gelie μου τί ειναι αυτο παλι; Να σου πω την αλήθεια κι εμενα πηγε το μυαλο μου σε αιματακι εμφυτευσης, αλλα θα ηταν καφε κι οχι κοκκινο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Apo tin alli an itan traxilitida...de tha etsouzes???

Νομίζω πως δεν τσούζει η τραχηλίτιδα....Απλά το περιέργο είναι ότι την Πέμπτη που πήγα στο ιατρειο ρώτησα το γιατρο αν εχω τραχηλίτιδα μου είπε όχι... Μονο μια κολπίτιδα πολύ ελαφρας μορφής...Τι να πω μπορεί να εξελίχθηκε μεσα στο σαββατοκύριακο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Εχω αγωνια... Ποτε θα μαθεις τί ειναι;

Ασ' τα ειμαι να σκάσω... Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτή η βλακεια..... Εν τω μεταξύ το αιμα σταμάτησε.. Εχω μονο μια μικρή κηλίδα στη σερβιέτα σε μεγεθος φασολιου. Αργότερα ίσως πάρω τηλ να ρωτήσω τι μπορεί να συμβαίνει. Ντρεπομαι και λίγο. Αν τώρα ο γιατρός εχει τοκετο τι να που πω στο τηλ εγω...;; Δεν ειναι οτι ειμαι εγκυος ή ότι αντιμετωπίζω κανένα φοβερο και τρομερό ζητημα υγείας και χρειάζεται να του μιλήσω επειγόντως.... Βέβαια μπορω να πάρω στο κινητο της μαίας.. Αλλά και αυτή θα ξέρει να με βοηθήσει;;; Μπέρδεμα... Θα δω... Μολις εχω νέα θα σου στείλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

TO aima sthn emfuteush dn einai aparaithta kafe. mporei na einai kai kokkino anoixto kai roz.

Αληθεια; Τι να πω βρε Βασιλική μου.. Δεν θέλω να τρεφω τέτοιες ελπίδες.. Σε ευχαριστω για την πληροφορία πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως η αιμορροια περγραφεται ως ένα από τα πιο βασικα συμπτωματα της τραχηλίτιδας.. Οπότε μαλλον κατι τέτοιο θα πρέπει να συμβαίνει.... Το αίμα της εμφυτευσης παρουσιάζεται 10-12 μέρες μετα την επαφη. Εμένα πέρασαν μόνο 4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσια μου καλημερα. Εχω αγχωθει καπως. Χθες το βραδυ είδα αίμα ανοιχτού κοκκινου χρώματος στο εσώρουχο χωρίς να περιμένω περίοδο και μου εχει φανει πολύ παραξενο. Συγκεκριμένα είχα επισκεφτεί το γυναικολόγο την προηγούμενη Πέμπτη στις 27- 10 και αφού είδαμε στον υπερηχο το ωάριο μου να είναι 19,6 χιλιοστα μου είπε πως η ωορρηξία μου θα γίνει την Παρασκευή 28-10. (Ετσι προκύπτει οτι θα αδιαθετήσω 13 μέρες μετα, δηλ στις 10-11). Κατα τα υπόλοιπα με είδε σχεδόν μια χαρά και μου είπε ότι εχω μια κολπίτιδα ανευ ουσίας για την οποία θα πρέπει να βαλω κολπικό υπόθετο 5-6 μέρες. Χθες λοιπόν την ώρα που πήγα να χρησιμοποιησω το δευτερο υποθετο είδα το αίμα και αφου έτρεξα στην τουαλέτα παρατήρησα ότι βγαίνει και στο χαρτι. Τώρα τι να είναι αυτο το πράγμα...;; Μήπως εχω καμία τραχηλίτιδα;;;; Γιατι περίοδος αποκλείεται να είναι, δε βγαίνουν οι μέρες...Σκεφτηκα να χρησιμοποιήσω τα υπόθετα πρώτα 2-3 μέρες και αν δεν περάσει να ξαναπάω στο γιατρό να με δει....Ωστόσο εχω ανησυχήσει...  Εχει περάσει κάποια κοπέλα από εσας κατι παρόμοιο..;;

καλησπερα Gelie! Λοιπον σκεφτομαι....μηπως εχει να κανει με τα υποθετα? (δεν ξερω αν λεω βλακεια,δεν εχω βαλει ποτε!) οπως ειπες κ πιο πανω το πιο λογικο ειναι οτι την τραχηλιτιδα θα την ειχε δει ο γιατρος ,αφου πηγες. Περιμενουμε νεα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

καλησπερα Gelie! Λοιπον σκεφτομαι....μηπως εχει να κανει με τα υποθετα? (δεν ξερω αν λεω βλακεια,δεν εχω βαλει ποτε!) οπως ειπες κ πιο πανω το πιο λογικο ειναι οτι την τραχηλιτιδα θα την ειχε δει ο γιατρος ,αφου πηγες. Περιμενουμε νεα σου 

Προσπαθω να σκεφτω...Τι να έχω κάνει με τα υπόθετα;; Να μου προκάλεσαν ..αυτά αιμορραγία;;; Παραξενο είναι.. Ένα προλαβα να χρησιμοποιήσω.. Αυριο πιστευω θα μαθω τι εχει γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Gelie εγω ειχα τραχειλιτιδα και δεν ειχα ουτε αιμα ουτε καποιο συμπτωμα.... Η βιοψια μου οταν εκανα κονοειδη εκτομη ελεγε hpv c3 και χρονιζουσα τραχειλιτιδα... Κτλ... Τι να πω τωρα μηπως τραβματιστηκες με το υποθετο? Αν και μου φαίνεται λιγο απιθανο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η labrini m είπε:

Καλησπέρα Gelie εγω ειχα τραχειλιτιδα και δεν ειχα ουτε αιμα ουτε καποιο συμπτωμα.... Η βιοψια μου οταν εκανα κονοειδη εκτομη ελεγε hpv c3 και χρονιζουσα τραχειλιτιδα... Κτλ... Τι να πω τωρα μηπως τραβματιστηκες με το υποθετο? Αν και μου φαίνεται λιγο απιθανο. 

Αν τραυματιζομουν με το υποθετο θα βγαινε αίμα εκείνη την ώρα. Εγώ το χρησιμοποίησα το ένα βράδυ ξύπνησα την αλλη μερα το πρωί μια χαρα εχοντας μόνο στο εσωρουχο λευκες σταμπες από το υποθετο οπως γίνεται συνήθως, όλη μέρα ήμουν καλά και στις 11 το βράδυ που πήγα να βάλω το δεύτερο πριν καν το βγάλω από τη συσκευασία νιωθω υγρασία απο κατω μου και βλέπω αίμα.. κατι γυναικολογικο ειναι ειμαι σιγουρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου σε εχει δει ο γιατρός και ηταν ολα καλα μν αγχώνεσαι θα πας θα σε ξανα δει και μπορεί να ειναι κατι που δεν παει ο νους μας... Θα πω κατι το οπιο μπορει να ειναι και λιγο ακυρο και στην ουρολοίμωξη βγαζουμε λιγο αιματακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα επίσης υπάρχουν καποια γυναικολογικα προβληματα που πρεπει να γίνει κολποσκόπηση για να τα δει ο γαιτρος...οπως καποια φλεγμονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Αααα επίσης υπάρχουν καποια γυναικολογικα προβληματα που πρεπει να γίνει κολποσκόπηση για να τα δει ο γαιτρος...οπως καποια φλεγμονή... 

Ξέρω, μια φορά είχα κάνει κολποσκόπηση πριν από 7-8 χρόνια για παρόμοιο λόγο.. είχα αίμα πανω στις γονιμες μερες, ακριβως στα μέσα του κύκλου δηλ 5-6 μερες αφότου μου είχε τελειωσει περίοδος.. Είχα φρικάρει τότε γιατι το αιμα ηταν καπου διπλασιο απο οτι τωρα.. ο γιατρος μου έλεγε ότι πολλές γυναίκες έχουν αίμα στα μέσα του κύκλου παρολα αυτα επεμεινα να μου την κανει την κολποσκοπηση γιατι για μενα αυτο ηταν πρωτογνωρο να αιμορραγω ετσι στα καλα καθουμενα.. Ηθελα να ξερω τι συμβαίνει.. Μου είχε πάρει και δειγμα για βιοψία η οποια βγηκε καθαρη..Παλι κατι κολπικες κρεμες μου ειχε δωσει και μου ειχε πει ότι δεν ήταν κάτι ανησυχητικό.. Ολα αυτα τα χρονια δεν ειχε παρουσιαστει ποτε ξανα κατι τετοιο..Η διαφορά επίσης είναι πως τότε ήμουν στις γόνιμες και τώρα είμαι στην 23η μερα.. έχει γινει η ωορρηξία και έχουν περάσει και 5 μερες.. Δε μπορώ να καταλάβω.. Για αυτό σκέφτηκα την τραχηλιτιδα.. Αύριο θα ξέρουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Αφου σε εχει δει ο γιατρός και ηταν ολα καλα μν αγχώνεσαι θα πας θα σε ξανα δει και μπορεί να ειναι κατι που δεν παει ο νους μας... Θα πω κατι το οπιο μπορει να ειναι και λιγο ακυρο και στην ουρολοίμωξη βγαζουμε λιγο αιματακι. 

Ουρολοίμωξη εχω πάθει, βγαίνει απειροελαχιστο αίμα στα ουρα οταν πας τουαλέτα και όχι στον κολπο. Εγώ σκέψου ότι το αντιλήφθηκα όπως ήμουν ξαπλωμένη στο κρεβάτι. Επίσης η ουρολοίμωξη έχει φοβερό πόνο και τσουξιμο. Δεν εχω τιποτα απο αυτα. Σίγουρα δεν πρόκειται για κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περιμένουμε να μας πεις αυριο τι θα σου πει ο γιατρος...τελικα εμεις οι γυναίκες περνάμε απο σαραντα κύματα καθε χρονο... Μας συμβαίνουν ανεξηγητα πραγματα στα καλα καθούμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου... Μίλησα το πρωι με το γιατρό.. Δε φάνηκε να ανησυχεί καθόλου... "Τιποτα δεν ειναι αυτο..Σε είδα την Πέμπτη εισαι μια χαρα...Συνεχίζεις τα υποθετα και ξαναμιλάμε αν τύχει κάτι απρόοπτο.. Μην ανησυχείς για τιποτα".Αυτα ηταν τα λογια του.. Τι να πω μπορεί να είναι και τυχαίο.. Τώρα δεν έχω αίμα καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημέρα το μεσημερι εκανα την πρωτη συνατηση με γνωστο γιατρό που κανει εξωσωματικες.. Από τη μια εχω μια αισιοδοξία που εχει εξελιχθει τοσο πολυ η επιστημη και θα μας δοθει η δυνατοτητα να κανουμε μωρο και από την άλλη εχω μια μελαγχολία που θα πρεπει να περασουμε ολη αυτη τη δοκιμασια αλλά το κυριότερο να ξοδέψουμε τοσα πολλά λεφτα για να επιτύχουμε αυτό που στους περισσότερους ερχεται απο μονο του...... Μου βγαλανε ενα κουστουμακι 3.500 € για την ακρίβεια (3200-10%  επειδή έχω κάρτα ανεργιας + 300 κατι εξετασεις που δε γραφονται+ 100 κάτι άλλες..)   Εκει φτανουμε παλι.. Μου χρεωσαν και τη σημερινη επισκεψη 100€ .. Ετσι απλα επειδη πηγα και μιλησαμε.. Α!! Εκανα κ εναν κολπικο υπερηχο....  Το αισιοδοξο ειναι πως είναι πολύ πιθανό να πετύχουμε εμβρυομεταφορα με την πρωτη γιατι τα δεδομένα τα δικά μου είναι πολύ καλά... Βασει του υπερηχου η μήτρα μου είναι σε άριστη κατασταση. Ούτε τραχηλιτιδα που έλεγα ότι έχω ούτε τίποτα.. Οι ορμονιλογικες μια χαρα...Ο γιατρος είπε πως είναι τελεια η εικόνα μου...Για να δούμε...θα πρέπει να κάνω μερικές συναντήσεις ακόμη και μετά να αποφασίσουμε.Εμπόριο η προσπάθεια απόκτησης παιδιων για εμάς τους άτυχους.. Σου ρουφανε το αίμα..

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλαχιστον εισαι υγειεστατη!!!!αχ μας πίνουν το αιμα οικονομικα για ολα ακομα και για αυτο... Έχει κανει μια φιλη μ και ξερω πολυ καλα πως το κόστος ειναι πολυ.. Υπάρχουν και άνθρωποι που δεν θα μπορεσουν ποτε να μαζεψουν τοσα χρηματα.. Ξεκινα με αισιοδοξία και εύχομαι να πετυχεις με την πρωτη. Ο θεος να ειναι κοντα σας σε αυτη την προσπάθεια. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...