Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Θέλω να σας πω τον δικό μου προβληματισμο.

Είμαι μανούλα ενός αξιολατρευτου μωρού 20 μηνων και εργάζομαι πάνω στα λογιστικά εδώ και 5 χρόνια περίπου..

Είμαι σε ένα γραφείο που ουσιαστικά το κρατάω εγώ με μία άλλη κοπέλα και εξαιτίας της φύσης της δουλειας εργαζομαι χωρίς ωράριο με τις βασίκες αποδοχές.Οταν έμεινα εγκυος δουλευα μεχρι τρεις μερες πριν γεννησω(δικη μου επιλογη) για να πάρω την αδεια μου ολη μετα που θα ημουν με τον πριγκιπα..Ομως λογω του οτι πεσαμε πανω στις φορολογικεσ δηλωσεις στουσ 2.5 μηνες γυρισα (δεν με πιεσαν απλα με επαιρναν τηλ συνεχεια για να με ρωτησουν διαφορα πραγματα και επειδη ενιωθα οτι με χρειαζονταν γυρισα) φυσικα καθε τρεις ωρες ετρεχα σπιτι να θηλασω και μετα παλι πισω κλπ κλπ...

Για να συντομεψω λιγο και να μην σας κουραζω τον τελευταιο καιρο σκεφτομαι πολυ εντονα να παραιτηθω.

Οικονομικο προβλημα δεν εχουμε ουσιαστικα ο μισθος μου παει καθαρα για προσωπικα μου εξοδα (και για παιχνιδια ρουχα του μωρου μου).Μου αρεσει βεβαια αυτη η ανεση που εχω να κινουμαι με τον μισθο μου ..Ομως νιωθω πολυ πιεσμενη με την δουλεια, το σπιτι την οικογενεια..ξεκινησα και ενα μεταπτυχιακο και προστεθηκε και το διαβασμα..Νιωθω οτι ολα τα κανω με την ψυχη στο στομα..

Η συγκεκριμενη δουλεια που ειμαι ειναι μεγαλη ευκαιρια με την εννοια οτι προβλεπεται μελλοντικα να περασει σε μενα..Ομως υπαρχει πολυ αγχος και το προβλημα ειναι οτι πριν αποκτησουμε το μωρακι μας ειχα ολη την διαθεση να δουλεψω  πολλες περισσοτερες ωρεσ και να διαβασω πανω σε ολες αυτες τις αλλαγες..Τωρα όμως δεν μπορω να αφιερωσω όσο προσοχη χρειαζεται το γραφειο και αυτο μου δημιουργει αγχος και φυσικα εχει αντικτυπο και στην οικογενεια μου..

Ο αντρας μου μου λεει να φυγω απο το συγκεκριμενο γραφειο και να ψαξω για κατι αλλο ομως εδω που ειμαι μου δοθηκε μια μοναδικη ευκαιρια (οχι οικονομικη το τονιζω) και δεν νιωθω καλα αυτους τους ανθρωπους που με εμπιστευτηκαν να τους ''προδωσω''

Τι λετε?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

• Απαντήσεις

• Ευχαριστώ πολύ κοροτσια για τις απαντησεις! Η διαφορα τους πια ειναι! Διαβαζα για επιτυχίες και ανχοθηκα! 
    • Όχι δεν είναι απαραίτητο,δεν μπορούμε να συγκρίνουμε καταστασεις με καμία άλλη κοπέλα ο κάθε οργανισμός είναι εντελώς διαφορετικος!!! Θα κάνεις τεστ η την μέρα που θα περίμενεις περίοδο η με καθυστερηση μια δυο μέρες!! Δεν απογοητεομαστε !!
    • Καλησπέρα σας!  Κι εγώ κάτι ελαφριές ενοχλήσεις νιώθω λίγες φορές τις τελευταίες 2 ημέρες.. Είναι τόσες ελαφριές που στην αρχή νόμιζα πως είναι το έντερο μου, αλλά είχα ρωτήσει τις προηγούμενες ημέρες την μαμά μου κ φίλες μου που έχουν μωράκια.. Όλες μου είπαν πως στην αρχή νιώθεις σαν ενόχληση του εντέρου σου.  Μακάρι σε λίγες βδομαδουλες να τα νιώθουμε να κλωτσανε, για να είμαστε πιο ήσυχες!! 
    • Καλησπέρα σας!  Κι εγώ κάτι ελαφριές ενοχλήσεις νιώθω λίγες φορές τις τελευταίες 2 ημέρες.. Είναι τόσες ελαφριές που στην αρχή νόμιζα πως είναι το έντερο μου, αλλά είχα ρωτήσει τις προηγούμενες ημέρες την μαμά μου κ φίλες μου που έχουν μωράκια.. Όλες μου είπαν πως στην αρχή νιώθεις σαν ενόχληση του εντέρου σου.  Μακάρι σε λίγες βδομαδουλες να τα νιώθουμε να κλωτσανε, για να είμαστε πιο ήσυχες!! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...