Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

• Απαντήσεις

• Αχ μην το λες αυτό το καλύτερα τους εμετούς σε εμάς που παιδευόμαστε πολύ και τους σιχαινόμαστε….είναι πολύ επώδυνο να έχεις συνέχεια εμετούς και να μην μπορείς να φας τίποτα ή ό,τι τρως να το βγάζεις.. Και σε αυτή την εγκυμοσύνη ναι τα ίδια!! Και απ’ό,τι βλέπω θα με πάει πάλι μέχρι τέλους…και την προηγούμενη φορά είχα και τους 9 μήνες εμετούς και ανακατωσούρες μέχρι την ώρα που γεννούσα που έκανα 2 εμετούς και μου έβαλαν αντιεμετικό στον ορό για να μπορέσω να γεννήσω…τώρα είναι λίγο χειρότερα γιατί δε μπορώ να φάω τίποτα, ενώ την προηγούμενη φορά και ανακατευόμουν και είχα όρεξη, απλά έτρωγα και τα έβγαζα κατευθείαν..δε ξέρω ποιο είναι χειρότερο βασικά…και το κακό είναι ότι δεν ανακατεύομαι κάποιες ώρες της ημέρας, αλλά 24 ώρες το 24ωρο..δεν ηρεμώ λεπτό δηλαδή να πω ότι έχω 1 ώρα μες τη μέρα που είμαι οκ Τουλάχιστον τώρα μπορώ να πίνω λίγο νερό..ενώ πριν λίγο καιρό δε μπορούσα καθόλου θυμάσαι…αν έπινα νερό τα έβγαζα όλα..τώρα άλλες φορές κάνω εμετό με το νερό άλλες όχι..οπότε πίνω λίγο παραπάνω..μη φανταστείς και πάρα πολύ.. Πονοκέφαλους έχω κι εγώ και κάποιες φορές είναι πολύ έντονοι, κι αυτή την ατονία και αδυναμία σαν να μην έχω καθόλου δυνάμεις για τίποτα..άσχημο κι αυτό..και έχω κι εγώ και το μωρό, ευτυχώς είναι υπναράς και ξυπνάει 10-11-12..σήμερα ξύπνησε 12και(βέβαια κοιμάται και αργά)..αλλά μετά όλη μέρα με έχει στο τρέξιμο ξέρεις..δεν κάθεται λεπτό..ευτυχώς παίζει και μόνος του και κάθομαι λίγο στον καναπέ, αλλά έχω και τύψεις ότι δεν παίζω αρκετά μαζί του.. Ξυπνάει μες τη νύχτα και θέλει να παίζετε; Πωπω αυτό είναι κουραστικό είτε είσαι έγκυος είτε όχι..πώς την παλεύεις την υπόλοιπη μέρα; Πρέπει να’σαι πτώμα μετά…😓 βασικά γι’αυτό έχεις υπνηλία μάλλον🤣😓
    • Ναι ναι καταλαβαίνω ότι τις γόνιμες πρέπει να τις εξαντλείστε και ολες μάλιστα! Απλά το σκεφτόμουν επειδή εμεις η αλήθεια μόνο έτσι αργά το βράδυ μπορούμε και έχει φορες που είναι μεσάνυχτα και επειδή αλλάζει η ημέρα πως μετράμε την επαφή την επόμενη ημέρα ή την ίδια ημέρα; Ισως σε μπέρδεψα; Και αναρωτιόμουν αν γινόταν πιο νωρις απόγευμα ισως να ήταν καλύτερα…
    • Χάχαχα στο εύχομαι ολόψυχα!! Για τον κύριο ταρλατζη έχεις εικόνα? Εξίσου εξαιρετικός, ο οποίος είναι Θεσσαλονίκη σε αυτόν έκλεισα ραντεβού εγώ τον Νοέμβριο 
    • Τόσα κ εγώ, Θεσσαλονίκη μένω. Μακάρι στο τέλος να λέω κ εγώ τα καλύτερα γί αυτον!!!😁
    • Και η φίλη μου μια κοπέλα με μέσο εισόδημα είναι, ούτε καν δλδ για πολλά λεφτά κλπ. Φυσικά κ είχε κόστος αλλά αυτό που είπε ήταν ότι ήταν πιο φτηνό από Ελλάδα. Στη χώρα του παιδιού πήγε ένα ταξίδι αν θυμάμαι καλά κ όντως έμειναν αρκετές μέρες ως να γίνουν τα δικαστήρια. Γύρισαν με το παιδί κ τέλος. Κόστος έχει σίγουρα. Θα πρότεινα κ γω να ενημερωθείς από το υπουργείο γιατί καταρχήν ίσως ο δικηγόρος να έχει κάποιο συμφέρον να μην προχωρήσετε με εξωτερικό ή κ να μη γνωρίζει. Από την άλλη η φίλη μου έχει το παιδί πλέον 3 χρόνια οπότε ίσως να έχει αλλάξει κάτι κ το αγνοώ! Ρωτήστε όμως σε κάθε περίπτωση. Η φίλη μου είχε πει συγκεκριμένα ότι ρωτάς στη νομαρχία κ σε βοηθάνε να φτιάξεις το φάκελο. Αφού μαζέψεις τα χαρτιά αποφασίζεις αν θα κάνεις αίτηση για εσωτερικό ή εξωτερικό. Εύχομαι ό,τι καλύτερο! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...