Μετάβαση σε περιεχόμενο

Self clear 9η μερα..


Lisaki 80

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, ειμαι καινούρια στο site και ειπα  να μοιραστώ μαζι σας την απογοήτευση που έφαγα.. 

Τελευταία περίοδος στις 3/10, (με κύκλο 26-27 ημερών) ειχαμε μονο μια ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου στις 16 Οκτωβρίου που ηταν και η ημέρα ωορρηξίας μου, το ξερω και απο το τεστ ωορηξίας που έκανα και βγήκε θετικό  αλλα και φάνηκε και  στον υπέρηχο.. απο τότε εχω συνεχή πονάκια  και εδω και 3 ημέρες έντονους πόνους περιόδου και πρησμένο στηθος..  Χθες 9η μερα απο την επαφη, ουφφ δεν άντεξα και έκανα τεστ εγκυμοσύνης selfclear νέας γενιάς, θεωρητικά ειναι  πολυ ευαίσθητο και  ανίχνευει απο τη 5η μερα της σύλληψης.. το έκανα απογευμα και βγήκε αρνητικό, μετα απο 30 λεπτά που το ξανακοιταξα είχε εμφανιστεί μια άχνη γραμμή αλλα είχε περασει ο χρόνος που δίνει το τεστ και ειπα να μη δώσω σημασία, κάπου διάβασα κιόλας οτι μετα το περας του χρόνου μπορει να εμφανιστεί δεύτερη γραμμή και λέγεται "evaporation line" τέλοσπαντων .. εχω σκάσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου.λοιπον εγω αδιαθετησα στις 4 του μηνα και πηγα πολυ προγραμματισμενα κ εννοω πηγα με υπερηχους κτλπ.η γιατρος μ μου ειπε ν κανω  β χοριακη την Δευτερα.οποτε νομιζω οτι το εκανες λιγο νωρις!.

Σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις!!

??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ευχαριστώ πολυ!! Και σε σενα εύχομαι το ίδιο!! :):) 

Αν δεν μου ερθει θα κανω αλλο ενα τη Δευτέρα.. ποιος κρατιέται ως τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν άντεξα.. έκανα ακομα ενα τεστ clear blue σημερα το πρωι, 11η ημέρα απο την επαφή  και βγήκε πολυ αχνό θετικό! Πηγα αμέσως και έκανα χοριακη και βγήκε 14,5. Πολυ χαμηλή αλλα μαλλον επειδή ειναι πολυ νωρίς;;; 3 μέρες πριν τη περίοδο περίπου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο πολυ νωρις τα εκανες τα τεστακια!!!κοιτα λογικα βγηκε τοσο γιατι ειναι πολυ νωρις...να περιμενεις να εχεις τουλαχιστον 2-3 ημερες καθυστερηση και μετα να κανεις...εμενα στα δικα μου και στα 2 την ιδια ημερα που περιμενα περιοδο ηταν συνεχεια αρνητικα...μετα απο 10 ημερες εδειξε στο μεγαλο και μετα απο 5 ημερες καθυστερηση στο μικρο.... πανω απο 5 ειναι θετικο...αρα κατι ξεκινησε!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Δεν άντεξα.. έκανα ακομα ενα τεστ clear blue σημερα το πρωι, 11η ημέρα απο την επαφή  και βγήκε πολυ αχνό θετικό! Πηγα αμέσως και έκανα χοριακη και βγήκε 14,5. Πολυ χαμηλή αλλα μαλλον επειδή ειναι πολυ νωρίς;;; 3 μέρες πριν τη περίοδο περίπου.. 

Kalispera lizaki!!

ontws viastikes para polu na kaneis testakia alla s vgike se kalo!!! to 14.5 ontws simainei oti kati ksekinaei!!! euxomai ola na einai kala!!! me to kallllooo loipon kai perimenoume nea!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2016 at 3:46 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλησπέρα σας, ειμαι καινούρια στο site και ειπα  να μοιραστώ μαζι σας την απογοήτευση που έφαγα.. 

Τελευταία περίοδος στις 3/10, (με κύκλο 26-27 ημερών) ειχαμε μονο μια ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου στις 16 Οκτωβρίου που ηταν και η ημέρα ωορρηξίας μου, το ξερω και απο το τεστ ωορηξίας που έκανα και βγήκε θετικό  αλλα και φάνηκε και  στον υπέρηχο.. απο τότε εχω συνεχή πονάκια  και εδω και 3 ημέρες έντονους πόνους περιόδου και πρησμένο στηθος..  Χθες 9η μερα απο την επαφη, ουφφ δεν άντεξα και έκανα τεστ εγκυμοσύνης selfclear νέας γενιάς, θεωρητικά ειναι  πολυ ευαίσθητο και  ανίχνευει απο τη 5η μερα της σύλληψης.. το έκανα απογευμα και βγήκε αρνητικό, μετα απο 30 λεπτά που το ξανακοιταξα είχε εμφανιστεί μια άχνη γραμμή αλλα είχε περασει ο χρόνος που δίνει το τεστ και ειπα να μη δώσω σημασία, κάπου διάβασα κιόλας οτι μετα το περας του χρόνου μπορει να εμφανιστεί δεύτερη γραμμή και λέγεται "evaporation line" τέλοσπαντων .. εχω σκάσει.. 

kalhspera Lisaki!! 

kati paromoio exw pathei k egw .. ekana ena test sthn  mera periodou vghke thetiko alla meta apo 10 lepta peripou(oxi parapanw) emfanisthke h deyterh grammh axnh kai egw exw mperdeutei dn 3erw an einai evaporation line h' oxi... akoma dn exw adia8ethsei alla exw sumptwmata periodou..  sou euxomai o,ti kalutero!!! enhmerwse mas gia ta apotelesmata !! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elena26 είπε:

kalhspera Lisaki!! 

kati paromoio exw pathei k egw .. ekana ena test sthn  mera periodou vghke thetiko alla meta apo 10 lepta peripou(oxi parapanw) emfanisthke h deyterh grammh axnh kai egw exw mperdeutei dn 3erw an einai evaporation line h' oxi... akoma dn exw adia8ethsei alla exw sumptwmata periodou..  sou euxomai o,ti kalutero!!! enhmerwse mas gia ta apotelesmata !! :) 

Γεια σου Έλενα!! Έκανα τεστ ξανα χθες (Πέμπτη)  11η μερα απο τη σύλληψη,  2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου και βγήκε πολυ αχνό θετικό! Πηγα αμέσως έκανα χοριακη και βγήκε 14,5! Ειναι πολυ μικρη η τιμή  γιατι ειναι πολυ νωρίς, πρεπει να ξανακάνω τη Δευτέρα...  Σου εύχομαι και σενα οτι καλύτερο!! Περιμενω νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Me to kalo Lizaki!!?☺☺☺☺????

Sou euxomai kai egw ta kalutera!! ante na gemisei to forum me polu polu mpempedoskoni!

Ευχαριστώ πολυ πεταλουδίτσα μου!! Ελπιζω να ανεβεί η χοριακη και σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδόσκονη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2016 at 3:33 ΠΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Γεια σου Έλενα!! Έκανα τεστ ξανα χθες (Πέμπτη)  11η μερα απο τη σύλληψη,  2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου και βγήκε πολυ αχνό θετικό! Πηγα αμέσως έκανα χοριακη και βγήκε 14,5! Ειναι πολυ μικρη η τιμή  γιατι ειναι πολυ νωρίς, πρεπει να ξανακάνω τη Δευτέρα...  Σου εύχομαι και σενα οτι καλύτερο!! Περιμενω νέα σου! 

Με το καλο σου εύχομαι να πανε ολα καλα!! Σε ευχαριστω πολυ και εγώ θα σε ενημερώσω !!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Έκανα ξανα σημερα χοριακη και ανέβηκε 75,7!! Ελπιζω να παει καλα.. τι νέα εσεις κοριτσια; lovely?

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Έκανα ξανα σημερα χοριακη και ανέβηκε 75,7!! Ελπιζω να παει καλα.. τι νέα εσεις κοριτσια; lovely?

Μπραβο lisaki μου! αντε με το καλο το αγγελουδακι σου!! 

Εγω σημερα το πρωι ειχα δυο θετικα τεστ clear blue..πριν προλαβω να συνειδητοποιήσω οτι ηταν ο μονος μηνας που ειχα ξεγραμμενος αλλα τελικα επιασα το σπορακι.....ξαφνικα βλεπω αιμα στπ σερβιετακι..εε και εκει αρχισαν οι κακες Σκέψεις.. οτι ηταν χαλασμενα τα τεστ, οτι ημουν έγκυος αλλα το σπορακι μου παλευει κτλ κτλ... τελικα πηρα τα utrogestan και απλα περιμένω ξαπλωμένη να μαθω ποσο ειναο η χοριακη μου..θελω τοσο να χαρω αλλα ειλικρινά δυσκολευομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Μπράβο πεταλουδίτσα μου!!!! Θα πάνε ολα καλα θα δεις! Πολλές εγκυμοσύνες ξεκινάνε με αίμα.. το clear blue δεν κανει ποτε λάθος! Ειναι εγγύηση!! Θα εισαι μια χαρα! Περιμενω νέα σου και μη φοβάσαι να χαρείς, το αξίζεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2016 at 5:05 ΜΜ, ο/η Elena26 είπε:

Με το καλο σου εύχομαι να πανε ολα καλα!! Σε ευχαριστω πολυ και εγώ θα σε ενημερώσω !!!??

Έλενα τι εγινε τελικα; περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...