Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω να γινω μαμα


Recommended Posts

καλησπερα σας...πρωτη φορα γινομαι μελος σε μια τετοια σελιδα....θα ηθελα να ρωτησω εσας μηπως μπορεσετε και με βοηθησεται....προσπαθω εδω και ενα χρονο συνεχομενα να μεινω εγκυος αλλα ματαιος κοπος...εχω απελπιστει..αυτη τη φορα ομως δεν ξερω τι γινεται..ηρθα κανονικα σε επαφη με τον αντρα μου και εκανα οτι μου ειπε ο γυναικολογος μου και τωρα περιμενα περιοδο κανονικα εχθες αλλα δεν μου εχει ερθει κατι..ομως πονο στην κοιλια εχω αλλα οχι τοσο συχνο οπως της αλλες φορες...πονο στο στηθος ομως δεν εχω που παντα ειχα και παντα η περιοδος μου θα μου ερχοτανε η πιο νωρις η ακριβως την καθορισμενη μερα...εσεις τη λετε? ειπα στον αντρα μου να παρουμε ενα τεστ αλλα μου ειπε να περιμενω να δουμε σε λιγες μερες....οποια γνωριζει κατι ας μου απαντηση....ευχαριστω!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι η καθυστέρηση περιοδου να οφείλεται σε εγκυμοσύνη και να εχεις το μπεμπακι σου στην κοιλίτσα σου...  Επειδη σίγουρα ανυπομονεις οπως καθε γυναικα που βρίσκεται στην θεση σου εγω θα σου πρωτινα να παρεις ενα διπλο τεστ κανε το ενα αυριο και το αλλο μετα απο δυο τρεις ημερες ..αλλιως κανε υπομονη απο εβδομάδα να πας κατευθείαν για χοριακη... Καλα αποτελέσματα οτι και αν κανεις να μας πεις τα νεα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mary mairoula είπε:

καλησπερα σας...πρωτη φορα γινομαι μελος σε μια τετοια σελιδα....θα ηθελα να ρωτησω εσας μηπως μπορεσετε και με βοηθησεται....προσπαθω εδω και ενα χρονο συνεχομενα να μεινω εγκυος αλλα ματαιος κοπος...εχω απελπιστει..αυτη τη φορα ομως δεν ξερω τι γινεται..ηρθα κανονικα σε επαφη με τον αντρα μου και εκανα οτι μου ειπε ο γυναικολογος μου και τωρα περιμενα περιοδο κανονικα εχθες αλλα δεν μου εχει ερθει κατι..ομως πονο στην κοιλια εχω αλλα οχι τοσο συχνο οπως της αλλες φορες...πονο στο στηθος ομως δεν εχω που παντα ειχα και παντα η περιοδος μου θα μου ερχοτανε η πιο νωρις η ακριβως την καθορισμενη μερα...εσεις τη λετε? ειπα στον αντρα μου να παρουμε ενα τεστ αλλα μου ειπε να περιμενω να δουμε σε λιγες μερες....οποια γνωριζει κατι ας μου απαντηση....ευχαριστω!!!

 

Συμφωνώ με την Λαμπρινή! !! κανε τεστακι να είσαι πιο σίγουρο,  εφόσον έχεις καθυστέρηση! !!! Εύχομαι να είναι θετικό! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας,ειμαι και γω μια απο τις πολλες εδω μεσα που προσπαθω για μωρακι εδω και 14 μηνες περιπου.. αποφασισα να γραφτω στο φορουμ για να εχω μια συμπαρασταση απο ατομα π σιγουρα με καταλαβαινουν γτ ξερουν πως ειναι να θελεις κατι πολυ και να μην γινεται! mary meroula παρε ενα τεστ και ευχομαι ολα να πανε τελεια και να χεις το θετικο αποτελεσμα!! με μια μερα καθυστερηση θα δειξει σιγουρα!! εγω περιμενω σε 2 μερες την ακατανομαστη αλλα ηδη εχω συμπτωματα περιοδου.. :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση και την εμψυχωση...3 μερες καθυστερησεις με την αυριανη (24/10) η αγωνια μου ειναι στα τερματα...και δεν χωραει αλλη αναβολη...αυριο πρωι πρωι θα κανω το τεστ να δω επιτελους τι γινεται...ευχομαι να ειναι θετικα τα αποτελεσματα...για οποια δηποτε εξελιξη θα σας ενημερωσω.....και παλι σας ευχαριστω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2016 at 0:23 ΠΜ, ο/η miniatoura87 είπε:

καλησπερα σας,ειμαι και γω μια απο τις πολλες εδω μεσα που προσπαθω για μωρακι εδω και 14 μηνες περιπου.. αποφασισα να γραφτω στο φορουμ για να εχω μια συμπαρασταση απο ατομα π σιγουρα με καταλαβαινουν γτ ξερουν πως ειναι να θελεις κατι πολυ και να μην γινεται! mary meroula παρε ενα τεστ και ευχομαι ολα να πανε τελεια και να χεις το θετικο αποτελεσμα!! με μια μερα καθυστερηση θα δειξει σιγουρα!! εγω περιμενω σε 2 μερες την ακατανομαστη αλλα ηδη εχω συμπτωματα περιοδου.. :(

 

miniatoura87 Σου ευχομαι να ειναι συμπτωματα εγκυμοσηνης και να κανεις και εσυ ενα αγγελουδακι!!! σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να σου πανε οπως τα θελεις!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2016 at 11:53 ΜΜ, ο/η Βικυ88 είπε:

Συμφωνώ με την Λαμπρινή! !! κανε τεστακι να είσαι πιο σίγουρο,  εφόσον έχεις καθυστέρηση! !!! Εύχομαι να είναι θετικό! !!!

Βικυ μου σε ευχαριστω παρα πολυ αυτο θα κανω η αγωνια μου δεν περιγραφετε....:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2016 at 9:58 ΜΜ, ο/η labrini m είπε:

Εύχομαι η καθυστέρηση περιοδου να οφείλεται σε εγκυμοσύνη και να εχεις το μπεμπακι σου στην κοιλίτσα σου...  Επειδη σίγουρα ανυπομονεις οπως καθε γυναικα που βρίσκεται στην θεση σου εγω θα σου πρωτινα να παρεις ενα διπλο τεστ κανε το ενα αυριο και το αλλο μετα απο δυο τρεις ημερες ..αλλιως κανε υπομονη απο εβδομάδα να πας κατευθείαν για χοριακη... Καλα αποτελέσματα οτι και αν κανεις να μας πεις τα νεα σου?

labrini μου σε υπερ ευχαριστω για την εμψυχωση μακαρι...αυριο πρωι πρωι θα παω να παρω ενα τεστακι...για οποιο δηποτε αποτελεσμα θα σας ενημερωσω....φιλακια πολλα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η mary mairoula είπε:

miniatoura87 Σου ευχομαι να ειναι συμπτωματα εγκυμοσηνης και να κανεις και εσυ ενα αγγελουδακι!!! σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να σου πανε οπως τα θελεις!!! :)

se euxaristw para ma para polu!!! :)

ekanes test simera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2016 at 9:58 ΜΜ, ο/η labrini m είπε:

Εύχομαι η καθυστέρηση περιοδου να οφείλεται σε εγκυμοσύνη και να εχεις το μπεμπακι σου στην κοιλίτσα σου...  Επειδη σίγουρα ανυπομονεις οπως καθε γυναικα που βρίσκεται στην θεση σου εγω θα σου πρωτινα να παρεις ενα διπλο τεστ κανε το ενα αυριο και το αλλο μετα απο δυο τρεις ημερες ..αλλιως κανε υπομονη απο εβδομάδα να πας κατευθείαν για χοριακη... Καλα αποτελέσματα οτι και αν κανεις να μας πεις τα νεα σου?

καλησπερα κοριτσια μου δυστιχος εχω ασχημα νεα.....:cry: εκανα το πρωι το τεστ και βγηκε αρνητικο....μετα μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε να παω να κανω μια β χοριακη..και πηγα να την κανω...τα αποτελεσματα θα εβγαιναν αυριο το απογευμα...και τελικα το μεσημερι μου ηρθε η περιοδος....:'( δηλαδη ποσο ατυχη μπορει να ειμαι...εχω απογοητευτη αφανταστα ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα..... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mary mairoula είπε:

Mην σε παίρνει απο κατω μασε δυνάμεις και ολος ο επομενος μηνας ειναι δικος σου να ξανα προσπαθησεις!!!! Θελει πολυ προσπάθεια αλλα  μην σε πιανει άγχος χειρότερα  ειναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η labrini m είπε:
στις πριν 12 λεπτά, ο/η mary mairoula είπε:

Mην σε παίρνει απο κατω μασε δυνάμεις και ολος ο επομενος μηνας ειναι δικος σου να ξανα προσπαθησεις!!!! Θελει πολυ προσπάθεια αλλα  μην σε πιανει άγχος χειρότερα  ειναι. 

το ξερω...μολις μου τελειωσει θα παω και σε αλλο γιατρο σε αυτον που ειχε οταν γεννησε η θεια του αντρα μου...ποτε δεν φανταζομουν οτι θα ηταν τοσο δυσκολο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός σας τι λεει? Μετα απο ποσο καιρο να σκεφτείς να κάνεις καποιες εξετασεις?αν σε παιρνει ηλικιακα έχεις πιστεύω περιθώριο ακομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος μας ζητησε ενα σπερμοδιαγραμμα το οποιο ηταν μια χαρα μετα εξετασε και μενα και τα βρηκε ολα καλα...μονο ορμονολογικες εξετασεις δεν καναμε...εγω ειμαι 23 και ο αντρας μου 27 :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρα παιδια είστε εχετε περιθώριο μην αγχώνεσαι και εγω εμεινα εγκυος στα εικοσιτρια μετα απο προσπάθεια ενως χρονου...τωρα ειμαι εικοσιπέντε ...μν αγχώνεσαι ολα καλα θα πανε☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαλπιγγογραφια έχεις κάνει?? Στο λέω γτ εγώ πέρασε ενάμιση χρόνος χωρίς αποτέλεσμα και τελικά έκανα σαλπιγγογραφια και είχα κλειστές σαλπιγγες! Οπότε χαμένος χρόνος αυτός που προσπαθουσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mary mairoula είπε:

καλησπερα κοριτσια μου δυστιχος εχω ασχημα νεα.....:cry: εκανα το πρωι το τεστ και βγηκε αρνητικο....μετα μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε να παω να κανω μια β χοριακη..και πηγα να την κανω...τα αποτελεσματα θα εβγαιναν αυριο το απογευμα...και τελικα το μεσημερι μου ηρθε η περιοδος....:'( δηλαδη ποσο ατυχη μπορει να ειμαι...εχω απογοητευτη αφανταστα ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα..... :cry:

κοριτσακι μ σε καταλαβαινω απολυτα γτ περναω και γω τα ιδια καθε μηνα εδω και ενα χρονο!! αλλα εγω ειμαι και 29 χρονων!! εισαι πολυ μικρη μην αγχωνεσαι!! εχω φιλες που ηταν ολα φυσιολογικα και τους πηρε 2 χρονια για να μεινουν! το καλο βεβαια ειναι να κανεις ορμονικες και σαλπιγγογραφια που ειναι οι πιο βασικες εξετασεις! μην σε παιρνει απο κατω!!!θα τα καταφερεις σιγουρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mary mairoula είπε:

καλησπερα κοριτσια μου δυστιχος εχω ασχημα νεα.....:cry: εκανα το πρωι το τεστ και βγηκε αρνητικο....μετα μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε να παω να κανω μια β χοριακη..και πηγα να την κανω...τα αποτελεσματα θα εβγαιναν αυριο το απογευμα...και τελικα το μεσημερι μου ηρθε η περιοδος....:'( δηλαδη ποσο ατυχη μπορει να ειμαι...εχω απογοητευτη αφανταστα ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα..... :cry:

Μαιρη μου μην σκέφτεσαι αρνητικά νέο κορίτσι....Σκεψου ότι δεν ήταν για να γίνει,  δεν σε έχουν πάρει τα χρόνια,  και κυρίως μην είστε με ένα ρολόι στο χέρι.  Ξέρω τέτοιες περιπτώσεις ζευγαριων (άπειρες),  όπου προσπαθούσαν χρόνια,  και μόλις ηρέμησαν και δεν ερχόντουσαν σε επαφή για αυτόν τον λόγο και μόνο,  απέκτησαν παιδάκι. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2016 at 8:28 ΜΜ, ο/η mary mairoula είπε:

καλησπερα κοριτσια μου δυστιχος εχω ασχημα νεα.....:cry: εκανα το πρωι το τεστ και βγηκε αρνητικο....μετα μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε να παω να κανω μια β χοριακη..και πηγα να την κανω...τα αποτελεσματα θα εβγαιναν αυριο το απογευμα...και τελικα το μεσημερι μου ηρθε η περιοδος....:'( δηλαδη ποσο ατυχη μπορει να ειμαι...εχω απογοητευτη αφανταστα ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα..... :cry:

Υπομονή μαιρουλα μου και ολα θα γίνουν...προσπάθησε να εισαι ψύχραιμη και να ανακτησεις τις δυνάμεις σου..❤σου στελνω τις ευχες μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2016 at 11:10 ΜΜ, ο/η miniatoura87 είπε:

κοριτσακι μ σε καταλαβαινω απολυτα γτ περναω και γω τα ιδια καθε μηνα εδω και ενα χρονο!! αλλα εγω ειμαι και 29 χρονων!! εισαι πολυ μικρη μην αγχωνεσαι!! εχω φιλες που ηταν ολα φυσιολογικα και τους πηρε 2 χρονια για να μεινουν! το καλο βεβαια ειναι να κανεις ορμονικες και σαλπιγγογραφια που ειναι οι πιο βασικες εξετασεις! μην σε παιρνει απο κατω!!!θα τα καταφερεις σιγουρα!!! 

σε ευχαριστω παρα πολυ...ευχομαι ολα να πανε καλα και σε εσενα και σε εμενα και σε ολες της κοπελες του κοσμου που επιθυμουν να κανουν μωρακι....! Ο θεος ειναι μεγαλος!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2016 at 6:00 ΜΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Υπομονή μαιρουλα μου και ολα θα γίνουν...προσπάθησε να εισαι ψύχραιμη και να ανακτησεις τις δυνάμεις σου..❤σου στελνω τις ευχες μου..

πεταλουδιτσα σε ευχαριστω παρα πολυ να εισαι παντα καλα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2016 at 0:20 ΠΜ, ο/η Βικυ88 είπε:

Μαιρη μου μην σκέφτεσαι αρνητικά νέο κορίτσι....Σκεψου ότι δεν ήταν για να γίνει,  δεν σε έχουν πάρει τα χρόνια,  και κυρίως μην είστε με ένα ρολόι στο χέρι.  Ξέρω τέτοιες περιπτώσεις ζευγαριων (άπειρες),  όπου προσπαθούσαν χρόνια,  και μόλις ηρέμησαν και δεν ερχόντουσαν σε επαφή για αυτόν τον λόγο και μόνο,  απέκτησαν παιδάκι. ..

βικυ μου αυτη την εβδομαδα θα παω στο γιατρο για να κανω τις απολυτως απαραιτητες εξετασεις....αν ολα ειναι καλα...και δεν χρειαζομαι κατι...θα ηρεμησω και θα το αφησω να ερθει οποτε εκεινο θελει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...