Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 εξωσωματικη αποτυχια


Recommended Posts

Σήμερα πηρα  τα αποτελέσματα με μηδενική χοριακή...δευτερη αποτυχία....ας πάμε από την αρχή....ειχα ενδομητρίωση Κ έκανα λαπαροσκόπηση όπου διαγνώστηκε ότι είχα κ κλειστές σάλπιγγες.με τα πολλά καταφέραμε Κ ανοίξαμε την μια.μενω φυσιολογικά εγκυος Κ το χάνω...δευτερη φυσιολογική εγκυμοσύνη μετα απο 2 χρόνια....εφτασα σχεδόν δίπλα στον Θεό....εξωμητριο με εσωτερική αιμορραγία....δεν το έβαλα ΚΆΤΩ.. .εξετασεις,κλειστές Κ ΠΆΛΙ οι σάλπιγγες....παμε για την πρώτη εξωσωματική, αποτυχία.μετα απο ενα χρόνο κάνω δεύτερη προσπάθεια με το μακρύ πρωτόκολλο γιατί ΕΚΤΟΣ απο ολα δεν κανω ωαρια....μετα απο εξετάσεις Ο Οργανισμός μου παράγει ωαρια 45χρονης Κ ΒΆΛΕ.παλι στον ίδιο ΓΙΑΤΡΌ ειμαι 35 χρονών Κ από ΠΑΤΡΑ όπου έκανα Κ τις δυο ατυχείς προσπάθειες.νιωθω τόσο απογοητευμενη νομίζω έφτασα στον πάτο.. .να εξαφανιστώ ΘΈΛΩ...ημουν τόσο ΣΊΓΟΥΡΗ Κ θετική για άλλη μια φορά...χαλια...συγνωμη για το κατεβατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου μην απελπίζεσαι και για όλους έχει ο θεός..Εγώ διαγνωστηκα με κλειστές σαλπιγγες..κάνω ένα χειρουργείο για να ανοίξουν,(υποτίθεται άνοιξαν ) προσπαθήσαμε με σπερματεγχυση αλλά τίποτα..2η σαλπιγγογραφια,οι σαλπιγγες έγιναν υδροσαλπιγγες..άλλο χειρουργείο για να αφαιρεθούν..κάνω εξωσωματική και πιάνουν και τα 2 έμβρυα..το ένα όμως εξωμητριο και εσωτερική αιμορραγία με αποτέλεσμα να κάνω ανοιχτό χειρουργείο και το άλλο έμβρυο να παλλινδρομησει ..2 αποτυχημένες εμβρυμετσφορες με παγωμένα κ τώρα δεύτερη εξωσωματική με θετικό τεστ αλλά με υπερδιέγερση ωοθηκών και νοσηλεια στο νοσοκομείο..εύχομαι και παρακαλώ να αντέξει η εγκυμοσύνη!!!σε άλλο γιατρό η δεύτερη προσπάθεια..σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις..κλαψε,ξέσπασε και με τον καιρό θα ηρεμήσεις και σίγουρα θα σταθείς ξανά στα πόδια σου..ψάξε και δες και άλλους γιατρούς.από τη στιγμή που έμεινες έγκυος μια φορά μπορείς να ξαναμεινεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κοπέλα μου μην απελπίζεσαι και για όλους έχει ο θεός..Εγώ διαγνωστηκα με κλειστές σαλπιγγες..κάνω ένα χειρουργείο για να ανοίξουν,(υποτίθεται άνοιξαν ) προσπαθήσαμε με σπερματεγχυση αλλά τίποτα..2η σαλπιγγογραφια,οι σαλπιγγες έγιναν υδροσαλπιγγες..άλλο χειρουργείο για να αφαιρεθούν..κάνω εξωσωματική και πιάνουν και τα 2 έμβρυα..το ένα όμως εξωμητριο και εσωτερική αιμορραγία με αποτέλεσμα να κάνω ανοιχτό χειρουργείο και το άλλο έμβρυο να παλλινδρομησει ..2 αποτυχημένες εμβρυμετσφορες με παγωμένα κ τώρα δεύτερη εξωσωματική με θετικό τεστ αλλά με υπερδιέγερση ωοθηκών και νοσηλεια στο νοσοκομείο..εύχομαι και παρακαλώ να αντέξει η εγκυμοσύνη!!!σε άλλο γιατρό η δεύτερη προσπάθεια..σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις..κλαψε,ξέσπασε και με τον καιρό θα ηρεμήσεις και σίγουρα θα σταθείς ξανά στα πόδια σου..ψάξε και δες και άλλους γιατρούς.από τη στιγμή που έμεινες έγκυος μια φορά μπορείς να ξαναμεινεις!!!!!!!

Σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να σε βοηθήσει Η Παναγία Κ να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!προσεύχομαι καθέ μέρα!!ειλικρινά σου εύχομαι να σταθείς γρήγορα ξανά στα πόδια σου,να κάνεις την προσπάθεια σου και το δώρο θεού θα έρθει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Olgadim είπε:

Σήμερα πηρα  τα αποτελέσματα με μηδενική χοριακή...δευτερη αποτυχία....ας πάμε από την αρχή....ειχα ενδομητρίωση Κ έκανα λαπαροσκόπηση όπου διαγνώστηκε ότι είχα κ κλειστές σάλπιγγες.με τα πολλά καταφέραμε Κ ανοίξαμε την μια.μενω φυσιολογικά εγκυος Κ το χάνω...δευτερη φυσιολογική εγκυμοσύνη μετα απο 2 χρόνια....εφτασα σχεδόν δίπλα στον Θεό....εξωμητριο με εσωτερική αιμορραγία....δεν το έβαλα ΚΆΤΩ.. .εξετασεις,κλειστές Κ ΠΆΛΙ οι σάλπιγγες....παμε για την πρώτη εξωσωματική, αποτυχία.μετα απο ενα χρόνο κάνω δεύτερη προσπάθεια με το μακρύ πρωτόκολλο γιατί ΕΚΤΟΣ απο ολα δεν κανω ωαρια....μετα απο εξετάσεις Ο Οργανισμός μου παράγει ωαρια 45χρονης Κ ΒΆΛΕ.παλι στον ίδιο ΓΙΑΤΡΌ ειμαι 35 χρονών Κ από ΠΑΤΡΑ όπου έκανα Κ τις δυο ατυχείς προσπάθειες.νιωθω τόσο απογοητευμενη νομίζω έφτασα στον πάτο.. .να εξαφανιστώ ΘΈΛΩ...ημουν τόσο ΣΊΓΟΥΡΗ Κ θετική για άλλη μια φορά...χαλια...συγνωμη για το κατεβατο

Τίποτα δεν τέλειωσε...Καταλαβαίνω πολύ καλά ότι απογοητεύτηκες τώρα και νιώθεις χάλια.Είναι θετικό που έχεις μείνει έγκυος γι' αυτό ψάξε λίγο τι μπορεί να φταίει...Να πάρεις δύναμη, να σταθείς στα πόδια σου και να ξαναπροσπαθήσεις...Μπορεί η επόμενη φορά να είναι η τυχερή...Κανένας δεν ξέρει πότε είναι σειρά μας πρέπει μόνο να προσπαθούμε και να μην το βάζουμε ποτέ κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πάρα πολύ, γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά. Κι εγώ από Πάτρα είμαι, όμως για να είμαι ειλικρινής την εξωσωματική μου την έκανα Αθήνα. Δεν πέτυχε, αλλά κι αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα. Εγώ λόγω οικονομικής δυσχέρειας την έκανα στο Αρεταίειο που είναι δημόσιο νοσοκομείο. Τον άλλο μήνα, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα ετοιμαστώ να βάλω τα 2 κατεψυγμένα μου.

Είχες κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις; Ορμονολογικές, αιματολογικες, καλλιέργειες, λιστέρια, κυστική ίνωση, ήλεγξες ενδομήτριο, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και ένα σωρό ακόμα; Σε ρωτώ γιατί κατά καιρούς έχω διαβάσει διάφορα. Ο γιατρός στο Αρεταίειο, προτιμά να καθυστερήσει λίγο την εξωσωματική προκειμένου να έχουν αποκλειστεί  παράγοντες που πιθανόν οδηγήσουν σε μη εμφύτευση ή αποβολή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως Κ ΔΕΝ αποφάσισες να το κάνεις ΠΑΤΡΑ?δεν έχεις εμπιστοσύνη σε κανέναν γιατρό?το είχες ψάξει?εχω κάνει πολλές εξετάσεις Κ εγώ Κ Ο άνδρας μου....αλλα πραγματικά δεν τις ΓΝΩΡΊΖΩ ολες.ΤΩΡΩ ΤΟ ΛΙΣΤΕΡΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΈΕΙ ΚΆΤΙ ΑΛΛΆ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΆ.ΝΑ ΕΥΧΗΘΏ ΌΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣΨΤΗΝ ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΆΝΕ ΌΛΑ ΤΈΛΕΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Renakar είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ, γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά. Κι εγώ από Πάτρα είμαι, όμως για να είμαι ειλικρινής την εξωσωματική μου την έκανα Αθήνα. Δεν πέτυχε, αλλά κι αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα. Εγώ λόγω οικονομικής δυσχέρειας την έκανα στο Αρεταίειο που είναι δημόσιο νοσοκομείο. Τον άλλο μήνα, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα ετοιμαστώ να βάλω τα 2 κατεψυγμένα μου.

Είχες κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις; Ορμονολογικές, αιματολογικες, καλλιέργειες, λιστέρια, κυστική ίνωση, ήλεγξες ενδομήτριο, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και ένα σωρό ακόμα; Σε ρωτώ γιατί κατά καιρούς έχω διαβάσει διάφορα. Ο γιατρός στο Αρεταίειο, προτιμά να καθυστερήσει λίγο την εξωσωματική προκειμένου να έχουν αποκλειστεί  παράγοντες που πιθανόν οδηγήσουν σε μη εμφύτευση ή αποβολή.

ΠΑΤΡΑ?δεν έχεις εμπιστοσύνη σε κανέναν γιατρό?το είχες ψάξει?εχω κάνει πολλές εξετάσεις Κ εγώ Κ Ο άνδρας μου....αλλα πραγματικά δεν τις ΓΝΩΡΊΖΩ ολες.ΤΩΡΩ ΤΟ ΛΙΣΤΕΡΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΈΕΙ ΚΆΤΙ ΑΛΛΆ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΆ.ΝΑ ΕΥΧΗΘΏ ΌΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣΨΤΗΝ ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΆΝΕ ΌΛΑ ΤΈΛΕΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μας περισσεύουν χρήματα και είχα αποφασίσει να απευθυνθώ σε δημοσιο νοσοκομείο. Στην Πάτρα δεν γινεται. Αλλά και να είχα χρήματα πάλι σε κέντρο της Αθήνας θα απευθυνόμουν. Μπορεί να είμαι λάθος, αλλά θα αισθανόμουν πιο σίγουρη για την επιλογή. Σ

Σε ευχαριστώ για τις ευχές. Εύχομαι και εσύ σύντομα εγκυούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια να ρωτησω κατι κ εγω... Εχω ξεκινησει suprefact αδειαθετσα χθες πεμπτη 13/10 και μου ξεκιναει τις μεριοναλ ενεσεις τη δευτερα 17/10 που θα ειμαι στη 5η μερα περιοδου νομιζω πως αργα θα τις ξεκινησω, εσεις τι λετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2016 at 4:54 ΜΜ, ο/η Olgadim είπε:

ΠΑΤΡΑ?δεν έχεις εμπιστοσύνη σε κανέναν γιατρό?το είχες ψάξει?εχω κάνει πολλές εξετάσεις Κ εγώ Κ Ο άνδρας μου....αλλα πραγματικά δεν τις ΓΝΩΡΊΖΩ ολες.ΤΩΡΩ ΤΟ ΛΙΣΤΕΡΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΈΕΙ ΚΆΤΙ ΑΛΛΆ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΆ.ΝΑ ΕΥΧΗΘΏ ΌΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣΨΤΗΝ ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΆΝΕ ΌΛΑ ΤΈΛΕΙΑ....

Οταν βαζεις καταψυξη πληρωνεις κατι επιπλεον??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη εδώ Κύπρο που μένω εγώ όταν έχεις έμβρυα για κατάψυξη πληρώνεις ένα ποσό το χρόνο..γύρω στα 300 ευρώ είναι εδώ..Και εγώ αυτές τις ενέσεις έβαζα και κάπου τότε τις ξεκίνησα..μη σου πω και λίγο πιο αργά..Καλή επιτυχία εύχομαι και όλα να πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Πόπη εδώ Κύπρο που μένω εγώ όταν έχεις έμβρυα για κατάψυξη πληρώνεις ένα ποσό το χρόνο..γύρω στα 300 ευρώ είναι εδώ..Και εγώ αυτές τις ενέσεις έβαζα και κάπου τότε τις ξεκίνησα..μη σου πω και λίγο πιο αργά..Καλή επιτυχία εύχομαι και όλα να πάνε τέλεια!!!

Καλα ακομα δεν εχω φτασει στο θεμα καταψυξης απλα ρωταω περιπου να ξερω.. Το suprefact σου ειχε προκαλεσει καθυστερηση περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το  suprefact ενώ μου έβαλε και το πήρα τελικά δεν το χρησιμοποιησα.στην αρχή για 5 μέρες έβαλα ένα φάρμακο που ήταν σε πενάκι όπως αυτό των διαβητικών, μετά τις μεριοναλ  και για να μην επέλθει ωορηξια πρωορα τις orgalutran.

ελπίζω να σε βοήθησα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Το  suprefact ενώ μου έβαλε και το πήρα τελικά δεν το χρησιμοποιησα.στην αρχή για 5 μέρες έβαλα ένα φάρμακο που ήταν σε πενάκι όπως αυτό των διαβητικών, μετά τις μεριοναλ  και για να μην επέλθει ωορηξια πρωορα τις orgalutran.

ελπίζω να σε βοήθησα!!!!!

Μολις παω σπιτι θα σου στειλω τα φαρμακα δεν τα θυμαμαι απ'εξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2016 at 0:35 ΜΜ, ο/η Renakar είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ, γιατί έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά. Κι εγώ από Πάτρα είμαι, όμως για να είμαι ειλικρινής την εξωσωματική μου την έκανα Αθήνα. Δεν πέτυχε, αλλά κι αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα. Εγώ λόγω οικονομικής δυσχέρειας την έκανα στο Αρεταίειο που είναι δημόσιο νοσοκομείο. Τον άλλο μήνα, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα ετοιμαστώ να βάλω τα 2 κατεψυγμένα μου.

Είχες κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις; Ορμονολογικές, αιματολογικες, καλλιέργειες, λιστέρια, κυστική ίνωση, ήλεγξες ενδομήτριο, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και ένα σωρό ακόμα; Σε ρωτώ γιατί κατά καιρούς έχω διαβάσει διάφορα. Ο γιατρός στο Αρεταίειο, προτιμά να καθυστερήσει λίγο την εξωσωματική προκειμένου να έχουν αποκλειστεί  παράγοντες που πιθανόν οδηγήσουν σε μη εμφύτευση ή αποβολή.

Renakar καλησπερα ειμαι κ εγω στη διαδικασια εξωσωματικης.. Ποσα ωοθυλακια ειχες κανει? Εγω εχω μονο ενα με τρομαζει λιγο στα ποσοστα επιτυχιας αλλα ο γιατρος μου λεει να μην αγχωνομαι κ οτι ολα καλα θα πανε... Γινεται ενα ωοθυλακιο να εχει μεσα πανω απο ενα ωαριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/10/2016 at 10:55 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Renakar καλησπερα ειμαι κ εγω στη διαδικασια εξωσωματικης.. Ποσα ωοθυλακια ειχες κανει? Εγω εχω μονο ενα με τρομαζει λιγο στα ποσοστα επιτυχιας αλλα ο γιατρος μου λεει να μην αγχωνομαι κ οτι ολα καλα θα πανε... Γινεται ενα ωοθυλακιο να εχει μεσα πανω απο ενα ωαριο? 

Το πρωτό κολλο που ακολούθησα μοιάζει με το δικό σου. Γκονάλ και μεριονάλ κάθε βράδυ, ενώ το πρωί orgalutran .  Ωοληψία 12η μέρα, εμβρυομεταφορά 15η. Εκανα 5 ωοθυλάκια, που όλα έδωσαν ωάριο, αλλά γονιμοποιήθηκαν 4. 2 βάλαμε και τα άλλα 2 τα καταψύξαμε. Δε νομίζω ότι μπορεί ένα ωοθυλάκιο να έχει πάνω από 1 ωάριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα τρομαξει πηγα σημερα στο γιατρο για υπερηχο μου ειπε εχω 9 ωοθυλακια απλα ηταν ολα μικρα και να ξανα παω τη δευτερα να δουμε για το ποτε θα  κανω πρεγνιλ.ειχα παει στη 4η μερα περιοδου πριν αρχισω τις μεριοναλ και μου ειπε οτι εχω μονο 1 ωοθυλακιο,εκει τρομαξα λεω στη σπερματεγχυση εκανα 5 ως και 7 και τωρα μονο 1? Κ μου λεει μην αγχωνεσαι αλλα δεν μου ειπε οτι θα κατεβασω κ αλλα με τη μεριοναλ... Και τελικα σημερα μου ειπε 9 ωοθυλακια και 6,2 ενδομητριο..πολυ καλα ειμαστε μεχρι στιγμης απλως μου αυξησε τη δοση της μεριοναλ απο 2 σκονες 1 υγρο μου το εκανε 4 σκονες με 2 υγρα. Κατι αλλο ποσο πληρωνεις για καταψυξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...