Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη και τελος


xarikleia

Recommended Posts

Πρωτη φορα στην ζωη μου λυγίζω τοσο ΠΟΛΥ ιςως επειδη το ΘΕΛΩ τοσο ΠΟΛΥ δυστυχώς η χοριακη μου η δεύτερη που ΕΚΑΝΑ κατέβηκε απο 23 πηγε 5 και απέβαλλα .

δεν ΕΧΩ κουραγιο να γραψω ΚΑΤΙ αλλο

δεν ΞΕΡΩ αν ξανα προσπαθησω 

δεν ΕΧΩ κουραγιο , ψυχικά απόθεμα , χρονο απο την ΔΟΥΛΕΙΑ χρονο για την ηλικια  που βρίσκομαι (42 χρονων ) και το κυριοτερο ΛΕΦΤΑ.

Καλη συνεχεια σε ολες σας .

ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ σας να ειναι.

μονο πιστη χρειαζεται ουτε γιατρός ουτε μεθόδους ουτε κλινικές φάρμακα και συμβουλές .αντιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσι μου μην απογοητευέσαι εντελώς..... Κανοώ απόλυτα τη στεναχώρια σου όμως η ελπίδα δεν πρεπει να σβήσει από μεσα σου... Αλλες κοπέλες κάνουν παιδιά ακόμη και στα 46!!!!! Οσο για τα λεφτα μήπως θα μπορούσες να κοιτάξεις το ενδεχόμενο εξωσωματικής στο δημόσιο;; Δεν ξέρω αν γίνονται, απλά σαν ιδέα στο λέω να το ψαξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η xarikleia είπε:

Πρωτη φορα στην ζωη μου λυγίζω τοσο ΠΟΛΥ ιςως επειδη το ΘΕΛΩ τοσο ΠΟΛΥ δυστυχώς η χοριακη μου η δεύτερη που ΕΚΑΝΑ κατέβηκε απο 23 πηγε 5 και απέβαλλα .

δεν ΕΧΩ κουραγιο να γραψω ΚΑΤΙ αλλο

δεν ΞΕΡΩ αν ξανα προσπαθησω 

δεν ΕΧΩ κουραγιο , ψυχικά απόθεμα , χρονο απο την ΔΟΥΛΕΙΑ χρονο για την ηλικια  που βρίσκομαι (42 χρονων ) και το κυριοτερο ΛΕΦΤΑ.

Καλη συνεχεια σε ολες σας .

ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ σας να ειναι.

μονο πιστη χρειαζεται ουτε γιατρός ουτε μεθόδους ουτε κλινικές φάρμακα και συμβουλές .αντιο 

Κοπελα μ να σου πω.εχεις δικιο .εχεις δικιο που εισαι απογοητευμενη εχεις δικιο γ το πως αισθανεσαι.βρε κοπελα μ εδω ολες βρισκομαστε οχι γτ δεν εχουμε τι να κανουμε αλλα στηριζει η μια την αλλη γιατι ολες βρισκομαστε στην ιδια θεση.ολες μας θελουμε να κρατησουμε στην αγκαλια μας ενα μωρο.ναι θαυμα ειναι και θελει πολυ πιστη εχεις δικιο.αλλα δεν πρεπει σε καμμια περιπτωση να χανουμε το κουραγιο μας!και εγω εχω κλαψει πολυ εχω στεναχωρηθει πολυ αλλα να σου πω .ξερεις τι λεω θα κανω.και τελος!θα κανω!!

Γιατι??γιατι μπορω!!γιατι ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

Γιατι η θεληση μου μπορει να ξεπερασει ολα τα εμποδια.γιατι οι στιγμες που θα ζησω αξιζουν!!!!!!

Σε φιλω γλυκα.μην χανεις σε καμμια περιπτωση το κουραγιο σου!!

Εμεις ςδω!!

Οτι θες να συζητησεις ν ακλαψεις οτι θες!!!!

????????????????????????❣???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι νέα στο forum και δεν εχουμε μιλήσει xarikleia..ουτε γνωρίζω την ιστορία σου επαρκώς. Ομως ειδα το μηνυμα σου και δακρυσα.. μη το βαζεις κατω. Πιστεψε σε σενα, στο θεο, στο αγγελουδι σου. Σου στελνω ολη τη θετικη μου σκεψη......... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι κ αν σ πουμε θα σ φανει χαζό θα πεις τ μ λενε αυτες??δν μπορουν να καταλαβουν...κ ναι αν δν τ ζησεις δν μπορεις να  το καταλαβεις....κλαψε κοριτσι μ πεσε στα πατωματα βγαλε απο μεσα σ ολο τν πονο...πρεπει ν πεσεις πολυ χαμηλα για να ξανασηκωθεις παλι πιο δυνατη αυτην την φορα...ειναι νωπο ακομα κ ποναει...ο χρονος ειναι γιατρος...εχε πιστη στν Θεο τπτ αλλο.αυτος ειναι μαζι σ στα ευκολα κ στ δυσκολα...σ αυτν προσευχομαστε...ΚΟΥΡΑΓΙΟ...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι η σωστη στιγμη και εσυ δρν εισαι τωρα σε θεση να πάρεις αποφάσεις.... Εισαι πιο δυνατη απο οσο πιστεύεις γι αυτο και θα σταθεις ξανα στα ποδια σου... Οπως ειπαν και οι κοπέλες ξεσπασε μην τα κρατησεις μεσα σου... Κουραγιο μην πληγώνεσαι  ολα με την βοήθεια του θεου ολα θα γινουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι παρα πολυ δυσκολο αυτο που περνας το ξερω.... Με τον καιρο θα νιωσεις λιγο καλυτερα κ θα ξαναπροσπαθησεις. Εξωσωματικες γινονται κ στα δημοσια νοσοκομεια. Προσπαθηστε το κ μονοι σς σαν ζευγαρι. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ πρόσφατο γι' αυτό νιώθεις έτσι...Οι περισσότερες σε καταλαβαίνουμε γιατί έχουμε βιώσει κάτι τέτοιο...Έτσι σκεφτόμουνα κι εγώ...Μην το βάλεις όμως ποτέ κάτω....κάποια στιγμή θα έρθει.Και όταν θα έρθει θα ξεχάσεις όλο τον πόνο που πέρασες.

Όσο για το οικονομικό, αν και είναι πολύ νωρίς,σου το λέω για να το έχεις στο μυαλό σου,υπάρχουν και τα δημόσια.Κι εγώ σε τέτοια φάση είμαι...μετά από 5 προσπάθειες σε ιδιωτικό τον άλλο μήνα θα κάνω σε δημόσιο γιατί δεν μπορούμε οικονομικά.

Εύχομαι να σταθείς γρήγορα στα πόδια σου και να μην σταματήσεις να προσπαθείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουριαγιο Χαρικλεια, ελπιζω να διαβαζεις τα μηνυματα μας...σου στελνουμε δυναμη να εχεις πιστη στον εαυτο σου, πιστη στο ονειρο, η παναγιτσα που ειναι μανα δεν θα σαφησει ετσι..καμια κοπελα θα δεις...σημερα ημουν για υπερηχο σε ενα ιδιωτικο μαιευτηριο (ιδιαιτερως γνωστο για εξωσωματικες..) ξερεις τι ηλικιες ειδα κ μιλησα με αυτες τις γυναικες...; η πιο μεγαλη κοριτσακι μου ηταν 49...μην απογοητευεσαι κ μην το βαζεις κατω...προσπαθειστε με ολη σας την ψυχη...ειναι δυσκολο καταλαβαινω, αλλα ορισμενες φορες πρεπει μαλλον να υπερβουμε τα ορια αυτης της ζωης..κι εμεις οι γυναικες μπορουμε πιστεψε με... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο κουραγιο μπορεις να κανεις αυτη τη στιγμη... Κι αυτο, αφου κλαψεις, χτυπηθεις και ξανασηκωθεις! Σε σκεφτομαστε ολες κι ειμαστε εδω ο,τι κι αν θες να πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η xarikleia είπε:

Πρωτη φορα στην ζωη μου λυγίζω τοσο ΠΟΛΥ ιςως επειδη το ΘΕΛΩ τοσο ΠΟΛΥ δυστυχώς η χοριακη μου η δεύτερη που ΕΚΑΝΑ κατέβηκε απο 23 πηγε 5 και απέβαλλα .

δεν ΕΧΩ κουραγιο να γραψω ΚΑΤΙ αλλο

δεν ΞΕΡΩ αν ξανα προσπαθησω 

δεν ΕΧΩ κουραγιο , ψυχικά απόθεμα , χρονο απο την ΔΟΥΛΕΙΑ χρονο για την ηλικια  που βρίσκομαι (42 χρονων ) και το κυριοτερο ΛΕΦΤΑ.

Καλη συνεχεια σε ολες σας .

ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ σας να ειναι.

μονο πιστη χρειαζεται ουτε γιατρός ουτε μεθόδους ουτε κλινικές φάρμακα και συμβουλές .αντιο 

ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΙΩΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ...ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΚΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ...ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα σου πω λογια παρηγορητικα γιατι κι εμενα δεν μου αρεσει να με παρηγορουν οταν περναω δυσκολα. Δεν υπαρχουν λεξεις.

Σου ευχομαι ομως να αναρρωσεις γρηγορα και να ανασυνταξεις τις δυναμεις σου για να προχωρησεις σε ο,τι κι αν αποφασισεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας. Σε καθε μηνυμα έκλαιγα. Δεν μπορω να ανω αλλιως η ζωη συνεχιζεται.

θα αργησω να αποφασίσω αν θα ξανα προσπαθησω ειναι δυσκολο πλεον λογω χρονου και χρήματος. Να προσέχετε ολες των εαυτών σας . Γιατι οτι περναμε το περναμε μονοι μας.

κανεις δεν σε καταλαβενει αν δεν ερθουν στην θεση σου.

πιστη και ΑΓΑΠΗ στον ΘΕΟ. 

Για να ερθει το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η xarikleia είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας. Σε καθε μηνυμα έκλαιγα. Δεν μπορω να ανω αλλιως η ζωη συνεχιζεται.

θα αργησω να αποφασίσω αν θα ξανα προσπαθησω ειναι δυσκολο πλεον λογω χρονου και χρήματος. Να προσέχετε ολες των εαυτών σας . Γιατι οτι περναμε το περναμε μονοι μας.

κανεις δεν σε καταλαβενει αν δεν ερθουν στην θεση σου.

πιστη και ΑΓΑΠΗ στον ΘΕΟ. 

Για να ερθει το μωρο.

εχεις μηνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...