Μετάβαση σε περιεχόμενο
Nikh85

Κωνοειδης εκτομη τραχηλου

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια. Ετοιμαζομαι για επεμβαση κ επειδη ειμαι κ λιγο χεζμεντεν ηθελα να ρωτησω ποιες κοπελες εχουν κανει κωνοειδη εκτομη. Δημιουργουνται προβληματα υπογονιμοτητας? Η σε ενδεχομενη εγκυμοσυνη?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω περί τίνος πρόκειται για να σε κατατοπίσω. Γιατί δεν ρωτάς τον/την γυναικολόγο σου για καλύτερη ενημέρωση? Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και ταχεία ανάρρωση!!!!

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Nikh85 είπε:

Γεια σας κοριτσια. Ετοιμαζομαι για επεμβαση κ επειδη ειμαι κ λιγο χεζμεντεν ηθελα να ρωτησω ποιες κοπελες εχουν κανει κωνοειδη εκτομη. Δημιουργουνται προβληματα υπογονιμοτητας? Η σε ενδεχομενη εγκυμοσυνη?

Καλημερα...εκανα κονοειδη εκτομη περυσι τον ιουλιο....ο γιατρος μου μου ειπε πως αν θελω να μεινω ξανα εγκυος δεν θα εχω προβλημα ισως μονο χρειασστει να κανω περιδηση στον τριτο μηνα νομιζω...ευχομαι καλα αποτελεσματα...

Εχω ενημερωθει απο τον γυναικολογο μου αλλα θελω μια δευτερη γνωμη... Γιατι διαβαζω οτι τετοιες επεμβασεις αποφευγονται σε ατοκες γυναικες γιατι δημιουργουντε συμφυσεις κ σε επομενη εγκυμοσυνη μπορει να μην επαρκει ο τραχηλος κ να χρειαστει περιδεση. Βεβαια εγω πρεπει να την κανω.. 

Καμια γυναικα με υψηλου κινδυνου αλλειωσεις δεν μπορει να αποφυγειτην επεμβαση..μην αγχώνεσαι  ξερω γυναίκες που μεινανε εγκυες και ολα καλα... 

Δεν ειναι υψηλου βαθμου... Ειναι στο πρωτο σταδιο... Γι αυτο το σκεφτομαι πολυ για την επεμβαση

Εκανες βιοψια??? Εγω ειχα μέχρι και τριτου βαθμου... Αν εεισαι στο πρωτο σταδιο απλα το παρακολουθεις με κολποσκοπησεις συνέχεια γιατι μπορει και να φυγει μονο του.... 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Νέες συζητήσεις