Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση!


Recommended Posts

Κοριτσια μου τελςυταια περιοδο 28/09/2016 σημερα ειναι 8η μερα κυκλου μου  πηγα και εκανα υπερηχο σημερα με τα serpafar εκανα 4 ωαριακια!!!! ??? 2 δεξια ωοθηκη 2 αριστερα!!! Περιττο να σας πω πως ηδη ειναι 15χιλ οποτε ωορρηξια κανω πολυ νωρις και οχι αργα οπως νομιζα εγω ! Την παρασκευη θα κανω την πρωτη σπερματεγχυση μου και την δευτερα την δευτερη στον κυκλο μου αυτο! Δωστε μου την θετικη σκεψη και ενεργεια σας να τα καταφερουμε με την πρωτη μας προσπαθεια!! Ευχομαι το πολυποθητο σε ολες μας λειαν συντομος!!!!!???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Κοριτσια μου τελςυταια περιοδο 28/09/2016 σημερα ειναι 8η μερα κυκλου μου  πηγα και εκανα υπερηχο σημερα με τα serpafar εκανα 4 ωαριακια!!!! ??? 2 δεξια ωοθηκη 2 αριστερα!!! Περιττο να σας πω πως ηδη ειναι 15χιλ οποτε ωορρηξια κανω πολυ νωρις και οχι αργα οπως νομιζα εγω ! Την παρασκευη θα κανω την πρωτη σπερματεγχυση μου και την δευτερα την δευτερη στον κυκλο μου αυτο! Δωστε μου την θετικη σκεψη και ενεργεια σας να τα καταφερουμε με την πρωτη μας προσπαθεια!! Ευχομαι το πολυποθητο σε ολες μας λειαν συντομος!!!!!???????????

Μπραβο κορίτσι μου.. Με το καλό να γίνει η σπερματέγχυση και σε δύο εβδομάδες να μας πεις τα ευχάριστα..!!!! :) Το ότι αυτο το μηνα θα κάνεις ωορρηξία νωρίς είναι ασχετο με το τι συνέβαινε ως τώρα, γιατί έχω ακούσει ότι το σερπαφαρ προκαλεί ωορρηξία από την 11η εως τη 14η μέρα... Παρόλα αυτά σου στέλνω απειρη θετική ενέργεια....

Χθες διάβαζα στο site ενός πολύ γνωστου γυναικολόγου πως η καλύτερη στιγμή για τη σπερματέγχυση είναι από 6 ώρες πριν εως 6 ώρες μετά την ωορρηξία..  Εσένα ο γιατρός σου εφαρμόζει άλλη τακτική;;;;; Πληροφοριακά ρωτάω καθώς δεν αποκλείεται να μπω και εγω σε αυτή τη διαδικασία μετα από 3-4 μήνες..

Καλή επιτυχία!!!!!!!  :):):) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Κοριτσια μου τελςυταια περιοδο 28/09/2016 σημερα ειναι 8η μερα κυκλου μου  πηγα και εκανα υπερηχο σημερα με τα serpafar εκανα 4 ωαριακια!!!! ??? 2 δεξια ωοθηκη 2 αριστερα!!! Περιττο να σας πω πως ηδη ειναι 15χιλ οποτε ωορρηξια κανω πολυ νωρις και οχι αργα οπως νομιζα εγω ! Την παρασκευη θα κανω την πρωτη σπερματεγχυση μου και την δευτερα την δευτερη στον κυκλο μου αυτο! Δωστε μου την θετικη σκεψη και ενεργεια σας να τα καταφερουμε με την πρωτη μας προσπαθεια!! Ευχομαι το πολυποθητο σε ολες μας λειαν συντομος!!!!!???????????

καλη επιτυχια κοριτσι μου!! ευχομαι να μην χρειαστεις αλλη κ συντομα να εχουμε ευχαριστα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γλυκα σας ευχαριστω παρααα πολυ ευχομαι ολα να πανε τελεια!!! Ανυπομονω για το πολυποθητο + οπως και ολες μας αλλωστε!!!! Εχω καλα ωαρια μου ειπε πολυ πιθανο να σπασουν ολα! (Πιθανοτητες πολυδιμης κυησης) ενα εγκεφαλικο το επαθα χαχαχαχα ! Δεν μπορεις να ξερεις ποτε ακριβως θα επελθει ωορρηξια πρεπει να ειμαστε συνεχως με ενα τεστ ή με τον υπερηχο... Σημερα ειναι 15 χιλ οποτε την παρασκευη θα ναι γυρω στα 18χιλ και ετοιμα να σπασουν μερικα ή ολα! 72 ωρες παραμενει ζωντανο το σπερμα μεσα μας και προτεινει 2 μερες πριν την ωορρηξια και 2 μερες μετα για πιο σιγουρα αποτελεσματα ευχομαι να εχω μια ταιραστια χοριακη τελος του μηνα και εγω και ολες μας!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Κοριτσια μου γλυκα σας ευχαριστω παρααα πολυ ευχομαι ολα να πανε τελεια!!! Ανυπομονω για το πολυποθητο + οπως και ολες μας αλλωστε!!!! Εχω καλα ωαρια μου ειπε πολυ πιθανο να σπασουν ολα! (Πιθανοτητες πολυδιμης κυησης) ενα εγκεφαλικο το επαθα χαχαχαχα ! Δεν μπορεις να ξερεις ποτε ακριβως θα επελθει ωορρηξια πρεπει να ειμαστε συνεχως με ενα τεστ ή με τον υπερηχο... Σημερα ειναι 15 χιλ οποτε την παρασκευη θα ναι γυρω στα 18χιλ και ετοιμα να σπασουν μερικα ή ολα! 72 ωρες παραμενει ζωντανο το σπερμα μεσα μας και προτεινει 2 μερες πριν την ωορρηξια και 2 μερες μετα για πιο σιγουρα αποτελεσματα ευχομαι να εχω μια ταιραστια χοριακη τελος του μηνα και εγω και ολες μας!!!! ???

ακουγεσαι παντως πολυ αισιοδοξη κ ειναι καλο να ξεκινας με τετοια διαθεση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria1405 σε ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα!!!! Και εσυ οτι επιθυμεις!!! Αυπνιες κοριτσι? Καμια αλλη μας κανει παρεουλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

ακουγεσαι παντως πολυ αισιοδοξη κ ειναι καλο να ξεκινας με τετοια διαθεση! 

Μα σε παρακαλω πολυ κοριτσι μου οι υδροχοοι φημιζονται για την αισιοδοξια τους! Και συγνωμη αλλα αν δεν ειμαι αισιοδοξη πως θα πετυχω τον στοχο μου? Ειμαι 100% σιγουρη πως τελος του μηνα θα σας κανω αναρτηση το θετικο τεστακι μου!!!!! Αντε να περνουμε σειρα μια μια!!!!???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιες  α`υ`πνιες; Με το ζορι κραταω τα ματια μου ανοιχτα! Απλως πριν λιγο τελειωσα με δουλειες σπιτιου κι ειπα πριν κοιμηθω να σας ριξω μια ματια...

Καλος ο Παρασχος τελικα; Θυμαμαι οτι εκει θα πηγαινες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταξει δεν ειναι και ο τελειος γιατρος των ονειρων μου! Αλλα ειναι καλος! Οταν θα χω το αποτελεσμα θα σου πω σιγουρα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Νταξει δεν ειναι και ο τελειος γιατρος των ονειρων μου! Αλλα ειναι καλος! Οταν θα χω το αποτελεσμα θα σου πω σιγουρα χαχαχα

Καλημεραααα!! Ας έχεις καλά αποτελέσματα κι ας μην είναι και Ο τέλειος! Είχα πάει κι εγώ και μου φάνηκε πολύ της ξεπετας. Τον ήθελα σα γυναικολόγο για απλή εξέταση κι όχι για σπερματεγχυση ή εξωσωματικη. Δεν πολύ πολυασχολήθηκε.. Είναι όμως καλός στις υποβοηθούμενες μεθόδους αναπαραγωγής λένε. Όπως και να έχει, καλή επιτυχία να έχεις αύριο κούκλα μου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xarikleia είπε:

πηγα εκανα την χοριακη και περιμενω.. εχω πολυ αγχος.... αιμα..... σουβλιες και λιγο πρισμενο στηθος....

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Ποιες  α`υ`πνιες; Με το ζορι κραταω τα ματια μου ανοιχτα! Απλως πριν λιγο τελειωσα με δουλειες σπιτιου κι ειπα πριν κοιμηθω να σας ριξω μια ματια...

Καλος ο Παρασχος τελικα; Θυμαμαι οτι εκει θα πηγαινες...

Εγω απο προσωπικη εμπειρια σας λεω οτι ο Παρασχος ειναι εργοστασιο.δεξ ασχολειται και την σπερματεχυνση που εκανα εκει πραγματικα ηταν συγνωμη γ την εκφραση πολυ ξεπετα.δεν ασχολειτε καθολου ακομα και την ωρα της σπερματεχυνσης δεν σε αφηνει καθολου λιγο να κατσεις στην καρεκλα σε σηκωνει κατευθειαν.το χειροτερο γ εμενα ως γιατρος ειναι οτι οραν πηγα γ σπερματεχυνση στα πρωτα ραντεβου δεν μου ειπε οτι δεν προκειτε να πετυχει με αυτη την τιμη θυροειδη παρα μου την εκανε.πηρα ενα καρο χαπια μπηκα σε διασικασια που ψυχολογικα εγινα χαλια και αποτελεσμα μηδεν .και δεν σας λεω γ τα εξοδα.γιατι μπροστα σε κατι τοοοσο ομορφο που θα σου συμβει δεν τα υπολογιζεις και δεν το λεω οτι ειμαι πλουσια.

Αυτα και μιλαω απο προσωπικη εμπειρια.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Μα σε παρακαλω πολυ κοριτσι μου οι υδροχοοι φημιζονται για την αισιοδοξια τους! Και συγνωμη αλλα αν δεν ειμαι αισιοδοξη πως θα πετυχω τον στοχο μου? Ειμαι 100% σιγουρη πως τελος του μηνα θα σας κανω αναρτηση το θετικο τεστακι μου!!!!! Αντε να περνουμε σειρα μια μια!!!!???????????

δανεισε μου λιγη αισιοδοξια γιατι κ οι τοξοτες γι αυτο φημιζονται αλλα εγω μαλλον ειμαι η εξαιρεση στον κανονα :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πραγματικά δεν ξέρω τι να πώ για τον γιατρό...Όλες τις εξωσωματικές τις έκανα εκεί και πίστευα οτι έτσι είναι όλοι οι αυτοί οι γιατροί γιατί έχω διαβάσει και για άλλα γνωστά ονόματα.Μέχρι που πήγα στον γιατρό που θα κάνω τώρα την εξωσωματική.Μία ώρα μας μιλούσε και πολλές εξετάσεις να κάνω.Και κάτι που είπε και η Lovely.Ενώ του πήγαινα τις εξετάσεις για τον θυροειδή ποτέ δεν μου είπε οτι πρέπει να τον ρυθμίσω που μου το είπε ο γιατρός που πάω τώρα.

Τέλος πάντων,δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες γιατί έχω ακούσει και καλά.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί να κάνεις άλλη προσπάθεια.Καλή διάθεση και θετική σκέψη που βλέπω ότι τα έχεις και όλα θα γίνουν..Να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο με το θυροειδη νομιζω πως επρεπε να το πει. Αυτο που με νευριαζει εμενα στον παρασχο ειναι οτι ειναι παγωμενος ανθρωπος και σε ξεπεταει αμεσως αυτο τιποτα αλλο αλλα αυτο νομιζω ειναι και το βασικο... Το πρωσωπικο του ομως αψογο κανενα παραπονο δεν εχω!ομως εγω ξερω πως αν πετυχει θα παω αλλου μετα για να με παρακολουθουν και αν δεν πετυχει θα παω αλλου για την επομενη σπερματεγχυση... Rago σε ποιον γιατρο πας τωρα;;;σε πιο κεντρο ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@prassinomata κατ αρχας καλημερα κ σου ευχομαι καλη επιτυχια!

Το νομιζεις οτι επρεπε ν μ πει γ τον θυριειδη ειναι λαθος!

Απο την στιγμη που υπαρχει θυροειδης ξερει πολυ καλα εγκυμοσυνη δεν μπορει να υπαρξει οποτε δεν νομιζεις ετσι ακριβως ειναι!

Παρ ολα αυτα ο καθενας κρινει απο μονος τ και μπορει να αποφασισει μονος του γ το τι θα κανει και που.

Εγω απλα δεν εμεινα ευχαριστημενη ουτε κ απο το προσωπικο εκει.

Λοιπον αυτα απο εμενα.

Και παλι καλη επιτυχια σου ευχομαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Καλημερα! Μηπως μπορεις να μας πεις σε ποιο γιατρο και σε ποιο κεντρο πηγες?

Καλημέρα Μαρακι.. Στον Παρασχο πηγε η πρασινοματα. Στο ΕΜΠΙΟ. Το γραφω στα Ελληνικά γιατι το κινητό μου εχ μει θέμα με τα αγγλικά. Ψαξτο με λατινικούς χαρακτήρες στο ίντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Αυτο με το θυροειδη νομιζω πως επρεπε να το πει. Αυτο που με νευριαζει εμενα στον παρασχο ειναι οτι ειναι παγωμενος ανθρωπος και σε ξεπεταει αμεσως αυτο τιποτα αλλο αλλα αυτο νομιζω ειναι και το βασικο... Το πρωσωπικο του ομως αψογο κανενα παραπονο δεν εχω!ομως εγω ξερω πως αν πετυχει θα παω αλλου μετα για να με παρακολουθουν και αν δεν πετυχει θα παω αλλου για την επομενη σπερματεγχυση... Rago σε ποιον γιατρο πας τωρα;;;σε πιο κεντρο ειναι;

Καλημέρα...Εγώ είμαι από επαρχία και τώρα λόγω οικονομικών θα πάω στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Λάρισας.Ο γιατρός που έχω είναι ο Νταφόπουλος...Και για Αθήνα όμως έχω ακούσει για γιατρούς που δεν είναι γνωστοί αλλά είναι καλοί και κοπέλες έχουν πετύχει σ' αυτούς...Εσύ όμως μην σκέφτεσαι τέτοια.Να σκέφτεσαι ότι είναι η τυχερή σου προσπάθεια και ότι όλα θα πάνε τέλεια ?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τελειωσαμε!! Δοξα το θεο ολα πηγαν καλα! Την δευτερα θα ξαναπαω για μια ακομα σπερματεγχυση σε αυτον τον κυκλο και απο δευτερα μετραω 15μερες για να δω το πολυποθητο! Ειμαι τοσο ευτυχισμενη!!! Τοσο ενθουσιασμενη τοσο χαρουμενη εχω μια αισιοδοξια και ενα καλο προαισθημα ελπιζω να βγω αληθινη!! Lovely δεν ξερω τι να σου πω οτι εχεις δικιο μονο αυτο! Να σε ρωτησω σπερματεγχυση εκανες σε φυσικο κυκλο? Μια ή δυο φορες? Μαρακι μου στον παρασχο πηγα στο embio medical center...  Εγω κοριτσια απο το πρωσωπικο ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη ... Ολες οι κοπελες ειναι υπεροχες ειμαι σε αναπηρικο αμαξιδιο οπως εχω ξαναπει και μου φαιρονται τελεια με βοηθουν σε ολα δεν εχω κανενα παραπονο... Και ο παρασχος ειναι πολυ καλος γιατρος απλα ξεπεταει ευκολα εγω πιστευω πως φταιει ο πολυς κοσμος που εχει... Αλλα και αυτο παλι δενμου φαινεται σωστο παντως για αλλα κεντρα εχω ακουσει τα χιλια μιρια και για αυτα καλα ακουω και πολλες επιτυχιες βασικο... Αυτα απο μενα καλο μεσημερακι σε ολες!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...