Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Κορίτσια, συνήθισαν καθόλου τα μωράκια σας τις τροφές;;; Εμένα δύσκολα....Άλλες φορές τρώει ικανοποιητικά, άλλες με πολύ κλάμα τρώμε 2-3 κουταλιές και ύστερα απαραιτήτως γαλατάκι....Αύριο θα ξεκινήσουμε φρούτα, αρχικά με λίγο χυμό πορτοκάλι ή μανταρίνι και μετά σιγά σιγά φρουτάκια....Εσείς πόσα και ποια φρούτα δίνετε;;; Από λαχανικά τι προτιμούν περισσότερο;; Εμένα καρότο, κολοκυθάκι...Σήμερα έβαλα μπρόκολο και έφαγε 3 κουταλιές.....:(

Μην αγχωνεσαι, ειναι νωρις ακομα! Ουτε εμας πολυτρωει ακομα! Το γαλατακι ειναι αλλωστε η βασικη τους τροφη για τον πρωτο χρονο! Εμεις απο φρουτα εχουμε δοκιμασει μηλο μπανανα αχλαδι και μανταρινι και απο λαχανικα καροτο πατατα γλυκοπατατα μπροκολο κολοκυθακι και κολοκυθα. Πιο πολυ του αρεσει η μπανανα και το μπροκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Με λαχανικά ξεκινήσατε; Εμεις με φρουτα (αχλαδι,μηλο,μπανανα) απο λαχανικά πατατα,καροτο,σελινο,γλυκοπατατα κ απο κρεας κοτόπουλο

Καλα πραγματικα καθε παιδιατρος τα δικα του.. εμενα μανταρίνι, πορτοκάλι μου ειπε μετα το χρονο κ σε μια φιλη στους 9 μηνες. Αν κ πίστευα θα μπορω να της στιψω λιγο, η μαμα μου παντως μας εδινε δεν παθαμε τιποτα χαχα

Στον αδερφο μου που γεννηθηκε 24 Μαΐου μωρο ηταν κ ο παιδίατρος ειχε πει να του δωσει καρπουζοζουμο οτι να ναι

Πραγματι καθε παιδιατρος εχει και τη δικη του σχολη. Εγω εκει που καταληγω, ειναι οτι σημασια εχει να εισαγεις καθε καινουρια τροφη για 2 μερες, για να βλεπεις αν εμφανιζει καποια αλλεργια το παιδι. Απο εκει και περα σταδιακα ολα θα τα φανε, η σειρα θεωρω μικρη σημασια εχει... Εμας εμεινε πιο πολυ στο οχι αλατι ζαχαρη μελι μεχρι τον 1ο χρονο τουλαχιστον! Επισης το κρεας ειναι σημαντικο, γιατι πεφτουν σιγα σιγα οι αποθηκες σιδηρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Πραγματι καθε παιδιατρος εχει και τη δικη του σχολη. Εγω εκει που καταληγω, ειναι οτι σημασια εχει να εισαγεις καθε καινουρια τροφη για 2 μερες, για να βλεπεις αν εμφανιζει καποια αλλεργια το παιδι. Απο εκει και περα σταδιακα ολα θα τα φανε, η σειρα θεωρω μικρη σημασια εχει... Εμας εμεινε πιο πολυ στο οχι αλατι ζαχαρη μελι μεχρι τον 1ο χρονο τουλαχιστον! Επισης το κρεας ειναι σημαντικο, γιατι πεφτουν σιγα σιγα οι αποθηκες σιδηρου...

Εγώ την εχω με μπούκωμα εδω και πολλές μερες. Ταλαιπωρείται, ξυπνάει τη νυχτα πνιγεται.. φαγητο δεν τρώμε τοσο πολυ τις τελευταίες μερες, πιο πολυ προτιμα το γαλα. Ελπιζω να μας περασει επιτελους να βρουμε το προγραμμα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Εγώ την εχω με μπούκωμα εδω και πολλές μερες. Ταλαιπωρείται, ξυπνάει τη νυχτα πνιγεται.. φαγητο δεν τρώμε τοσο πολυ τις τελευταίες μερες, πιο πολυ προτιμα το γαλα. Ελπιζω να μας περασει επιτελους να βρουμε το προγραμμα μας...

Λογικο, μην αγχωνεσαι, θα ξαναμπειτε σε σειρα! 

Περαστικα στο μικρακι και καλο κουραγιο στη μανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2017 at 7:29 ΠΜ, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Μην αγχωνεσαι, ειναι νωρις ακομα! Ουτε εμας πολυτρωει ακομα! Το γαλατακι ειναι αλλωστε η βασικη τους τροφη για τον πρωτο χρονο! Εμεις απο φρουτα εχουμε δοκιμασει μηλο μπανανα αχλαδι και μανταρινι και απο λαχανικα καροτο πατατα γλυκοπατατα μπροκολο κολοκυθακι και κολοκυθα. Πιο πολυ του αρεσει η μπανανα και το μπροκολο.

Πόσα βάζεις κάθε φορά; 2-3;; Επίσης να σε ρωτήσω, αποστειρώνεις πιατάκια, κουταλάκια και μπλέντερ;; Εγώ ναι...είμαι υπερβολική; ;)Το απόγευμα δίνεις κάποιο γεύμα ή μόνο γάλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Πόσα βάζεις κάθε φορά; 2-3;; Επίσης να σε ρωτήσω, αποστειρώνεις πιατάκια, κουταλάκια και μπλέντερ;; Εγώ ναι...είμαι υπερβολική; ;)Το απόγευμα δίνεις κάποιο γεύμα ή μόνο γάλα;;

Ναι 2-3 καθε φορα! Οχι παραπανω! Το απογευμα γαλα ή κανενα ακομα φρουτο που και που...Δεν αποστειρωνουμε τιποτα! Δεν αποστειρωσαμε ποτε, λογω θηλασμου και τωρα που ξεκινησαμε τροφες η παιδιατρος ακομα και για το νερο μας ειπε βρυσης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Ναι 2-3 καθε φορα! Οχι παραπανω! Το απογευμα γαλα ή κανενα ακομα φρουτο που και που...Δεν αποστειρωνουμε τιποτα! Δεν αποστειρωσαμε ποτε, λογω θηλασμου και τωρα που ξεκινησαμε τροφες η παιδιατρος ακομα και για το νερο μας ειπε βρυσης!

Α οκ...εμείς αποστειρώναμε πιπίλες ( που δεν τις ήθελε βέβαια) και το θήλαστρο για όταν έπρεπε να βγάλω γάλα! Κι εμείς βρύσης βάζουμε αλλά η παιδίατρος μου είπε να το βράζω 15' για αυτόν τον μήνα..π.χ. όταν φτιάχνω το ρυζάλευρο.θα χαλαρώσω κι εγώ σιγά σιγά..:)εννοείς του δίνεις κατευθείαν από τη βρύση να πιει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Α οκ...εμείς αποστειρώναμε πιπίλες ( που δεν τις ήθελε βέβαια) και το θήλαστρο για όταν έπρεπε να βγάλω γάλα! Κι εμείς βρύσης βάζουμε αλλά η παιδίατρος μου είπε να το βράζω 15' για αυτόν τον μήνα..π.χ. όταν φτιάχνω το ρυζάλευρο.θα χαλαρώσω κι εγώ σιγά σιγά..:)εννοείς του δίνεις κατευθείαν από τη βρύση να πιει; 

Ναι, σωστα! Εμεις δεν ειχαμε ουτε αυτα.... Πιπιλα δεν πηρε και θηλατρο δεν εχουμε, δεν εχει πιει ποτε απο μπουκαλι....

Ναι, κατευθειαν απ τη βρυση, χωρις να το βρασω... Βεβαια ακομα δε μπορω να πω, οτι δειχνει κανενα ενδιαφερον για το νερο... Θηλαζει ομως φουλ! Οπότε καλυπτεται απο εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εδώ έχουμε ωραία ηλιόλουστη μέρα!!! Χθες στολίσαμε στο σπίτι, ανυπομονώ για τις γιορτές!!!

Τι κάνουν τα μωράκια; Εμείς ηρεμησαμε τις τελευταίες μέρες και τα γεύματα κυλούν ρολόι φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εδώ έχουμε ωραία ηλιόλουστη μέρα!!! Χθες στολίσαμε στο σπίτι, ανυπομονώ για τις γιορτές!!!

Τι κάνουν τα μωράκια; Εμείς ηρεμησαμε τις τελευταίες μέρες και τα γεύματα κυλούν ρολόι φτου φτου!!!

Καλημερα κι απο μας! Μολις γυρισαμε απο βολτα! Στολισαμε κ εμεις και ειμαστε σε εορταστικο κλιμα πλεον!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2017 at 11:08 ΠΜ, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εδώ έχουμε ωραία ηλιόλουστη μέρα!!! Χθες στολίσαμε στο σπίτι, ανυπομονώ για τις γιορτές!!!

Τι κάνουν τα μωράκια; Εμείς ηρεμησαμε τις τελευταίες μέρες και τα γεύματα κυλούν ρολόι φτου φτου!!!

Καλημέρα κι από μας! Κι εμείς λιακάδα και στολισμένο σπιτάκι! Τα φετινά Χριστούγεννα είναι ξεχωριστά!!:) Κι εμείς βελτιωθήκαμε στα γεύματα!!! Προσπαθώ να κρατήσω ένα πρόγραμμα, αλλά εξαρτάται πάντα κι από το τι ώρα θα ξυπνήσει ο μπεμπάκος το πρωί. Όμως καθημερινά τρώει όλο και περισσότερο, ήθελαν το χρόνο τους! Τι ώρα ξυπνάει το πρωί εσάς; Τρώει στο 3ωρο; Το βράδυ τι ώρα κοιμάται;τρώει και τη νύχτα;Εμάς έχει  4-5 βράδια που δεν ξυπνάει καθόλου το βράδυ, όμως το πρωί δεν ξυπνάει πάντα την ίδια ώρα.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Καλημέρα κι από μας! Κι εμείς λιακάδα και στολισμένο σπιτάκι! Τα φετινά Χριστούγεννα είναι ξεχωριστά!!:) Κι εμείς βελτιωθήκαμε στα γεύματα!!! Προσπαθώ να κρατήσω ένα πρόγραμμα, αλλά εξαρτάται πάντα κι από το τι ώρα θα ξυπνήσει ο μπεμπάκος το πρωί. Όμως καθημερινά τρώει όλο και περισσότερο, ήθελαν το χρόνο τους! Τι ώρα ξυπνάει το πρωί εσάς; Τρώει στο 3ωρο; Το βράδυ τι ώρα κοιμάται;τρώει και τη νύχτα;Εμάς έχει  4-5 βράδια που δεν ξυπνάει καθόλου το βράδυ, όμως το πρωί δεν ξυπνάει πάντα την ίδια ώρα.:(

Το βράδυ αργεί να κοιμηθεί συνηθως κατα τις 11 οποτε αργει να σηκωθει και το πρωι.. πίνει ενα γάλα πότε 6 ή 7-8 εκεί μέσα και μετά στις 12 δίνω φρούτα (τώρα τελευταια δεν τα πολυθελει αναγουλιαζει οποτε το ψαχνω) στις 3 μεσημεριανό αυτο το τσακίζει και στις 6 κρέμα απογευματινή μετα οσο γαλα θελει μέχρι να κοιμηθεί. Νερό όμως δεν πολυθελει να δουμε ποτε θα το μαθουμε κ αυτο.. εσένα πως τα παει με το νερό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Το βράδυ αργεί να κοιμηθεί συνηθως κατα τις 11 οποτε αργει να σηκωθει και το πρωι.. πίνει ενα γάλα πότε 6 ή 7-8 εκεί μέσα και μετά στις 12 δίνω φρούτα (τώρα τελευταια δεν τα πολυθελει αναγουλιαζει οποτε το ψαχνω) στις 3 μεσημεριανό αυτο το τσακίζει και στις 6 κρέμα απογευματινή μετα οσο γαλα θελει μέχρι να κοιμηθεί. Νερό όμως δεν πολυθελει να δουμε ποτε θα το μαθουμε κ αυτο.. εσένα πως τα παει με το νερό;

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να μη δώσω ακόμη νερό....Όποτε καταλαβαίνω ότι διψάει τον θηλάζω..Πάνω κάτω κι εμείς το ίδιο πρόγραμμα ακολουθούμε..το νερό το βράζεις να αποστειρωθεί ή κατευθείαν από τη βρύση; Όσο για τη φρουτόκρεμα, ο μικρός μου δεν την έτρωγε εγκάρδια όμως σήμερα δεν έβαλα μανταρίνι που έβαζα και την έφαγε όλη! Στο λέω μήπως πρέπει να τη γλυκάνεις ή να αλλάξεις συνδυασμούς φρούτων.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να μη δώσω ακόμη νερό....Όποτε καταλαβαίνω ότι διψάει τον θηλάζω..Πάνω κάτω κι εμείς το ίδιο πρόγραμμα ακολουθούμε..το νερό το βράζεις να αποστειρωθεί ή κατευθείαν από τη βρύση; Όσο για τη φρουτόκρεμα, ο μικρός μου δεν την έτρωγε εγκάρδια όμως σήμερα δεν έβαλα μανταρίνι που έβαζα και την έφαγε όλη! Στο λέω μήπως πρέπει να τη γλυκάνεις ή να αλλάξεις συνδυασμούς φρούτων.;)

Γενικά σκέτη γλυκα ειναι η φρουτοκρεμα της αφου οτι αφηνει το τρωω εγω μετα, μπανανα-αχλαδι-μηλο σημερα δοκιμασα να της δωσω το απογευμα αλλα η πονηρουλα εχει μαθει τη μπανανα κ θελει να τρώει ετσι, παιρνω τη μπανανα με τη σκαβω με το κουταλι κ τρώει ασε που θελει νανα την κραταει κ καλα να 'δαγκώνει' βιαζεται να μεγαλώσει η μπεμπα μου, χαχα 

Εμεις εως τωρα πίναμε μονο μπουκάλι μητρικο κ πιο πολυ ξενο. Δοκιμασα να της δωσω το νερο με μπιμπερό αλλα το καταλαβαινει κ ουτε το στομα ανοίγει. Το βραζω πρωτα το νερο. Πανέξυπνα ειναι τα ατιμα δεν μπορείς να τα ξεγελασεις χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε βρε κορίτσια; Σε τι φάση είναι τα μωράκια σας; Εμείς δεν καθόμαστε πουθενά, ούτε καρεκλάκι φαγητού, ούτε πάρκο, ρηλαξ, πουθενά!!! Πιο πολύ όρθια θέλει να πατάει τα πόδια κάτω κ να είναι όρθια. Εσείς τι νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Τι κάνετε βρε κορίτσια; Σε τι φάση είναι τα μωράκια σας; Εμείς δεν καθόμαστε πουθενά, ούτε καρεκλάκι φαγητού, ούτε πάρκο, ρηλαξ, πουθενά!!! Πιο πολύ όρθια θέλει να πατάει τα πόδια κάτω κ να είναι όρθια. Εσείς τι νέα;

Μια απ τα ιδια κ εμεις! Στο ριλαξ ελαχιστα εκατσε κ πλεον το εχουμε καταργησει τελειως! Ειναι πολυ δραστηριος και συνεχως θελει να κινειται! Ψιλομπουσουλαει κιολας πλεον! Οποτε τον αφηνουμε στο χαλι και παιζει! Παμε και τις βολτες μας καθε μερα και το απολαμβανουμε! Απιστευτος καιρος μεσα Γεναρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Μια απ τα ιδια κ εμεις! Στο ριλαξ ελαχιστα εκατσε κ πλεον το εχουμε καταργησει τελειως! Ειναι πολυ δραστηριος και συνεχως θελει να κινειται! Ψιλομπουσουλαει κιολας πλεον! Οποτε τον αφηνουμε στο χαλι και παιζει! Παμε και τις βολτες μας καθε μερα και το απολαμβανουμε! Απιστευτος καιρος μεσα Γεναρη!

Τέλεια!! Γενικα ειναι ησυχος; Φωναζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Τέλεια!! Γενικα ειναι ησυχος; Φωναζει;

Ειναι με τις ωρες του! Βγαζει πολλες φωνουλες ενθουσιασμου κλπ, οταν παιζει ή κοιταει κατι ενδιαφερον, αλλα διαμαρτυρεται κιολας, αν θελει κατι! Ειναι γενικοτερο ζωηρο και χαρουμενο μωρο! 

Η μπεμπουλα σου; Ποια ειναι τα καινουρια σας κατορθωματα; Πως περναει η μερα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Ειναι με τις ωρες του! Βγαζει πολλες φωνουλες ενθουσιασμου κλπ, οταν παιζει ή κοιταει κατι ενδιαφερον, αλλα διαμαρτυρεται κιολας, αν θελει κατι! Ειναι γενικοτερο ζωηρο και χαρουμενο μωρο! 

Η μπεμπουλα σου; Ποια ειναι τα καινουρια σας κατορθωματα; Πως περναει η μερα σας;

Και η μπεμπουλα με τις μερες της ειναι!!! Γενικα ειναι πολυ κοινωνικη, χαμογελαστη κ ζωηρη.. οταν ομως την πιασει η τρελα τσιριζει!!!! Κοιτα αυτο που καταλαβα γενικα ειναι οτι θελουν κ αυτα τη βολτα τους ομως οταν κανει κρυο δεν την πολυβγαζουμε μεχρι τη μαμα μου συνήθως που κ παλι σε σπιτι ειναι.. σημερα ομως που ειχε υπεροχη μερα κ βγήκαμε ολα κυλησαν τελεια. Οταν βρέχει ομως ποσο να πας σε τζαμπο, ικεα κτλ; χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2017 at 3:26 ΜΜ, ο/η dim_nat11 είπε:

Τι κάνετε βρε κορίτσια; Σε τι φάση είναι τα μωράκια σας; Εμείς δεν καθόμαστε πουθενά, ούτε καρεκλάκι φαγητού, ούτε πάρκο, ρηλαξ, πουθενά!!! Πιο πολύ όρθια θέλει να πατάει τα πόδια κάτω κ να είναι όρθια. Εσείς τι νέα;

Κι εμάς θέλει να πατάει με τα ποδαράκια του!! Όμως κάθεται και στο πάρκο κανένα τεταρτάκι και ασχολείται με τα παιχνιδάκια του! Να σε ρωτήσω κάθεται στον ποπό της μόνη της; Εμάς ναι αλλά όχι για πολύ, μετά από λίγα δευτερόλεπτα που κουνιέται πέφτει στα πλάγια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσο τρώνε τα μωράκια σας; Στη φρουτόκρεμα βάζετε 3 ολόκληρα φρούτα και την τρώνε όλη;; Εμένα όταν τα βάζω μισά την τρώει όλη και  φαγητό το μεσημέρι γύρω στα 100ml και κάτι. το ρυζάλευρο το απόγευμα πιο φανατικά, 150ml....Επίσης, ξεκίνησα να δίνω κι εγώ νεράκι..Πόσο δίνετε περίπου τη μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ελενα!!! Εμεις ολο στο χαλι τον βαζουμε τελευταια και παιζει με τα παιχνιδια του! Περναμε πολυ ωραια! Καθεται κανονικα στον πωπο του, αν και καποιες φορες, αν κανει καμια ξαφνικη κινηση μπορει να χασει την ισορροπια του και να πεσει. Η παιδιατρος μας ειπε, οτι ειναι πολυ μπορστα η κινητικη του αναπτυξη. Τωρα ξεκινησε να μποσουλαει κανονικα προς τα μπροστα, οποτε αρχισαμε να καλυπτουμε γωνιες, πριζες κλπ... Πως θα περασετε τις γιορτες; Οικογενειακα στα μερη σας ή θα πατε καμια εκδρομουλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τα φαγητα μην αγχωνεσαι... Εμεις δεν πολυμετραμε ποσοτητες. Τρωει λίγο παντως ακομα. Προσφερουμε συνεχεια διαφορετικες γευσεις και προχωραμε! Αλλωστε, οπως μας ειπε και η παιδιατρος 6-8 μηνων ειναι το διμηνο της προσαρμογης στις στερεες τροφες! Εμεις ξεκινησαμε να τρωμε και γιαουρτι για απογευματινο, οπως επισης και βρωμη! Φτιαχνουμε ωραιες κρεμουλες μαζι με φρουτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Γεια σου ελενα!!! Εμεις ολο στο χαλι τον βαζουμε τελευταια και παιζει με τα παιχνιδια του! Περναμε πολυ ωραια! Καθεται κανονικα στον πωπο του, αν και καποιες φορες, αν κανει καμια ξαφνικη κινηση μπορει να χασει την ισορροπια του και να πεσει. Η παιδιατρος μας ειπε, οτι ειναι πολυ μπορστα η κινητικη του αναπτυξη. Τωρα ξεκινησε να μποσουλαει κανονικα προς τα μπροστα, οποτε αρχισαμε να καλυπτουμε γωνιες, πριζες κλπ... Πως θα περασετε τις γιορτες; Οικογενειακα στα μερη σας ή θα πατε καμια εκδρομουλα; 

Ναι, έχω καταλάβει ότι το μωράκι σου ''τρέχει'' πολύ γρήγορα!!!Να το χαίρεσαι!!Αρχίσατε νωρίς τα δύσκολα, όσον αφορά στις πρίζες και τα επικίνδυνα σημεία!Ανυπομονούμε για τις γιορτές, θα είμαστε στην πόλη μας, θα έρθουν τα αδέρφια μας εμένα και του άντρα μου από εξωτερικό και θα βαφτίσουμε και τον μπεμπάκο μας σε μια εβδομάδα! Η εκδρομούλα δεν είναι στο πρόγραμμα, αν προκύψει κάτι καλώς! Σου έχει πει η παιδίατρος αν τύχει κάτι τέτοιο, πειράζει να αντικαταστήσουμε κάποιο γεύμα με γάλα; Το σκεφτόμουν και για τη βάφτιση...πού να κουβαλάω μπλέντερ, πιάτα κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...