Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΗ ΔΕΚΤΗ.ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


Recommended Posts

γεια σας κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας ..
είμαι καινούρια εδώ και δεν ξέρω πολλά αλλά έχω παρατηρήσει πολλές συζητήσεις σας και νιώθω την ανάγκη να σας πω και εγώ την δικιά μου ιστορία 

 

με τον σύντροφο μου είμαστε λίγο καιρό μαζί αλλά θέλουμε να κάνουμε ένα παιδί αλλά οφείλω να σας πω κάτι πριν ξεκινήσω στην αρχή τη πρώτη φορά που ο σύντροφος μου τέλειωσε μέσα μου δεν ήμασταν σίγουροι αν πραγματικά θέλαμε εκείνη τη περίοδο ένα παιδί και ακριβώς την επομένη μέρα πήρα το χάπι και συγκεκριμένα 10 η ώρα το πρωί  μετά από λίγες ώρες ένιωθα έκτος από το πόνο  στο στομάχι που είναι φυσιολογικό μετά το χάπι 

(είχε πάρει μια φίλη μου και μου είχε πει πως πονάς για λίγες ώρες ) να ενημερώσω ότι εγώ δεν είχα ξαναπάρει ποτέ αυτό το χάπι .. να συνεχίσω μετά από λίγες ώρες ένιωθα ζαλάδα και έκανα 2-3 φορές εμετό και διάρροια δεν έδωσα σημασία αλλά το βράδυ πριν της  11 άρχισε ο πυρετός 37 , 38 , 38.6 ο σύντροφος μου τρόμαξε και πηγαμε στο νοσοκομειο εξηγησα στο γιατρο τι επαθα και μαλιστα ειχα και το κουτακι απο το χαπι του το εδειξα και μεγτα καταλαβα οτι ημουν ενας στους 100 που δεχεται παρενεργειες αο αυτο το χαπι μου εγραψε μια συνταγη και ολα ομορφα κια ωραια (φυσικα η περιοδο μου καθυστερησε οπως ηταν αναμενομενο και οταν μου ηρθε κρατησε 11 μερες ) μετα απο καιρο λοιπον αποφασισαμε να κανουμε παιδι και μεχρι τωρα που εχουν περασει 5 μηνες και μετα απο 5 τεστ εγκυμοσυνης και απογοητευσης η περιοδο μου στην μερα της και ο κυκλος μου σταθερος μεχρι τωρα ..καθυστερησε 7 μερες και στην 7η μου ηρθε σημερα για την ακριβεια ..εχω απογοητευτει αρκετα γιατι παρολο που καποιες μερες ενιωθα πονους περιοδου δεν εβλεπα να αδιαθετώ ισα ισα που ειχα 2 μερες τωρα που υπεφερα απο καουρα και ελαχιστες ζαλαδες τρομαζα πανευκολα μεχρι και με τη σκια μου που κουνιοταν ..(να συμπληρωσω οτι της μερες της καθυστερησεις δεν υπηρχε επαφη)

συγγνωμη για το τεράστιο αυτο κειμενο αλλα θεώρησα οτι επρεπε να ειστε ενημερωμενη για να μου δωσετε τη δικιά σας αποψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ζολα είπε:

γεια σας κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας ..

είμαι καινούρια εδώ και δεν ξέρω πολλά αλλά έχω παρατηρήσει πολλές συζητήσεις σας και νιώθω την ανάγκη να σας πω και εγώ την δικιά μου ιστορία
 

με τον σύντροφο μου είμαστε λίγο καιρό μαζί αλλά θέλουμε να κάνουμε ένα παιδί αλλά οφείλω να σας πω κάτι πριν ξεκινήσω στην αρχή τη πρώτη φορά που ο σύντροφος μου τέλειωσε μέσα μου δεν ήμαστανσίγουροι αν πραγματικά θέλαμε εκείνη τη περίοδο ένα παιδί και ακριβώς την επομένη μέραπήρα το χάπι και συγκεκριμένα 10 η ώρα το πρωί μετά από λίγες ώρες  ένιωθα έκτοςαπό το πονο στο στομάχι που είναι φυσιολογικό μετά
 το χαπι (ειχε παρει μια φιλη μου και μου ειχε πει πως πονας για λιγες ωρες ) να ενημερωσω οτι εγω δεν ειχα ξαναπαρει ποτε αυτο το χαπι .. να συνεχιζω μετα απο λιγες ωρες ενιωθα ζαλαδα και εκανα 2-3 φορες εμετο και διαρια δεν εδωσα σημασια αλλα το βραδυ γυρω στης 11 αρχησε ο πυρετος 37 , 38 , 38.6 ο συντροφος μου τρομαξε και πηγαμε στο νοσοκομειο εξηγησα στο γιατρο τι επαθα και μαλιστα ειχα και το κουτακι απο το χαπι του το εδειξα και μεγτα καταλαβα οτι ημουν ενας στους 100 που δεχεται παρενεργειες αο αυτο το χαπι μου εγραψε μια συνταγη και ολα ομορφα κια ωραια (φυσικα η περιοδο μου καθυστερησε οπως ηταν αναμενομενο και οταν μου ηρθε κρατησε 11 μερες ) μετα απο καιρο λοιπον αποφασησαμε να κανουμε παιδι και μεχρι τωρα που εχουν περασει 5 μηνες και μετα απο 5 τεστ εγκυμοσυνης και απογοητευσης η περιοδο μου στην μερα της και ο κυκλος μου σταθερος μεχρι τωρα ..καθυστερησε 7 μερες και στην 7η μου ηρθε σημερα για την ακριβεια ..εχω απογοητευτη αρκετα γιατι παρολο που καποιες μερες ενιωθα πονους περιοδου δεν εβλεπα να αδιαθετο ισα ισα που ειχα 2 μερες τωρα που υπεφερα απο καουρα και ελαχιστες ζαλαδες τρομαζα πανευκολα μεχρι και με τη σκια μου που κουνιοταν ..(να συμπληρωσω οτι της μερες της καθυστερησεις δεν υπηρχε επαφη)

συγγνωμη για το τεράστιο αυτο κειμενο αλλα θεώρησα οτι επρεπε να ειστε ενημερωμενη για να μου δωσετε τη δικιά σας αποψη

Καλησπερα σου.. μην αγχωνεσαι. Εχεις ςπηρεαστει ασχημα με το χαπι και αυτο σε αγχωνει.. πραγμα που δεν πρεπει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η riri07 είπε:

Καλησπερα σου.. μην αγχωνεσαι. Εχεις ςπηρεαστει ασχημα με το χαπι και αυτο σε αγχωνει.. πραγμα που δεν πρεπει ..

σε ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...