Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη με περίοδο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Έχω κύκλο 28 ημερών και αν και έχω το σύνδρομο των πολυκυστικών ωοθηκών μετά από ορμονικές θεραπείες και αντισυλληπτικά είναι σχετικά σταθερός (28-32 ημέρες). Είχαμε επαφές με τον σύζυγο από τον 15αύγουστο και μετά 3 φορές και αδιαθέτησα στις 26/8. Αυτή η φορά ήταν διαφορετική. Ενώ κάθε φορά είχα υγρά καφέ/μαύρα μια εβδομάδα πριν, τώρα μου ήρθε αμέσως αίμα και επιπλέον μετά σταμάτησε 31/8 με ελάχιστα υγρά καφέ/μαύρα, ενώ κανονικά είχα για 4-5 μέρες πάντα. Για ψυχολογικούς λόγους έκανα ένα τεστ προχθές το απόγευμα αλλά ήταν αρνητικό. Υπάρχει άραγε πιθανότητα να έχει γίνει το θαύμα ενώ αδιαθέτησα; Διάβασα εδώ στο φόρουμ για τέτοιες περιπτώσεις. Να σημειώσω ότι από τις 30/8 έχω πονοκέφαλο και το στήθος μου είναι πρησμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Violeta29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχω κύκλο 28 ημερών και αν και έχω το σύνδρομο των πολυκυστικών ωοθηκών μετά από ορμονικές θεραπείες και αντισυλληπτικά είναι σχετικά σταθερός (28-32 ημέρες). Είχαμε επαφές με τον σύζυγο από τον 15αύγουστο και μετά 3 φορές και αδιαθέτησα στις 26/8. Αυτή η φορά ήταν διαφορετική. Ενώ κάθε φορά είχα υγρά καφέ/μαύρα μια εβδομάδα πριν, τώρα μου ήρθε αμέσως αίμα και επιπλέον μετά σταμάτησε 31/8 με ελάχιστα υγρά καφέ/μαύρα, ενώ κανονικά είχα για 4-5 μέρες πάντα. Για ψυχολογικούς λόγους έκανα ένα τεστ προχθές το απόγευμα αλλά ήταν αρνητικό. Υπάρχει άραγε πιθανότητα να έχει γίνει το θαύμα ενώ αδιαθέτησα; Διάβασα εδώ στο φόρουμ για τέτοιες περιπτώσεις. Να σημειώσω ότι από τις 30/8 έχω πονοκέφαλο και το στήθος μου είναι πρησμένο.

Βιολετα μου χωρις αυτο να ειναι ο κανονας εχω ξανακούσει περιπτώσεις που οι γυναικες έχουν περιοδο μέχρι και τον τρίτο μήνα. Βέβαια έτσι όπως τα περιγράφεις υπολογίζω ότι οι γονιμες σου θα πρέπει να ήταν γύρω στις 11-12 Αυγούστου ώστε να δεχτούμε ότι μετά από 14 μέρες που ηταν κανονικα να αδιαθετησεις σου ηρθε μια ψευτοπεριοδος. Ταπεινη μου αποψη και χωρίς να είμαι γιατρος μοιάζει λίγο δύσκολο το να έμεινες εγκυος από το 15αυγουστο και μετα. Παρόλα αυτα αν τα συμπτωματα που εχεις σε παραπεμπουν καπου κανε άλλο ένα τεστ μετά από 5-6 μερες. Γιατί ποτέ δεν ξέρεις!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα αγοράσω ένα τεστάκι και θα το κάνω με τα πρωινά ούρα. Έτσι για τη σκέψη και μόνο. Τις υπολόγισα τις μέρες και είδα ότι δε βγαίνουν οι γόνιμες. Απλώς είναι τα συμπτώματα που με ταλαιπωρούν. Αύριο το πρωί θα το κάνω... Ευχαριστώ για την απάντηση Gelie!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζίφος τελικά... :cry: Αρνητικό το αποτέλεσμα. Η προσπάθεια συνεχίζεται και κάποια στιγμή ίσως αμειφθεί... Καλή συνέχεια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...