Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέα προσπάθεια εξωσωματικης


Recommended Posts

Κοπέλες γεια σας!!σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω τη δεύτερη διαδικασία εξωσωματικής από την αρχή...Έχω άγχος και φόβο μεγάλο...δεν ξέρω αν με καταλαβαίνει κάποια...ενώ ξέρω τη διαδικασία που θα ακολουθήσω,το ενδεχόμενο της αποτυχίας με τρομάζει...δεν ξέρω πως να το διαχειριστω...υπάρχει κάποια που είναι στην ίδια φάση με εμένα να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Εγώ τον άλλο μήνα μαλλον θα βάλω 2 κατεψυγμενα που έχω. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Την πρώτη εξωσωματική μου την έκανα τον Απρίλιο, δεν πέτυχε, όμως πραγματικά δεν στενοχωρήθηκα πολύ, γιατί ξέρω ότι τα ποσοστά είναι απλά λίγο καλύτερα από αυτά της φυσιολογικής σύλληψης. Δεν περιμένω θαύματα. Σε όλη τη διαδιακασία ήμουν πολύ ήρεμη και χαλαρή και ελπίζω ότι έτσι θα είμαι και τώρα. Είμαι 44, την προσπάθειά μου την κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο της Αθήνας, έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου, έκανα με τα φάρμακα 5 ωοθυλάκια που όλα έδωσαν ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 4, έβαλα τα 2 και τα άλλα 2 τα κατέψυξα.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να είσαι όσο το δυνατό πιο ήρεμη. Στο κάτω κάτω για μένα προτεραιότητα είναι να είμαι καλά με τον άντρα μου, γιατί με αυτόν θα γεράσω και δεν σκοπεύω να αφήσω το σαράκι του παιδιού να υπονομεύσει τη σχέση μας. Αν έρθει, έχει καλώς.... αν όχι, θα μείνουμε τα 2 μας αγαπημένα να γηροκομήσουμε ο ένας τον άλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία που τα είπες!!!μακάρι να είχα την ψυχραιμία σου...Εγώ είμαι 31 και  έκανα την πρώτη πέρσι έτσι καιρό που ενώ πέτυχε, το ένα έγινε εξωμητριο και το αλλο λόγω εσωτερικής αιμορραγίας παλλινδρομησε...Μετά έβαλα 2 φορές από 2 κατεψυγμένα που είχα και δεν προχώρησε κανένα....τεράστια απογοήτευση που ακόμα μου τρώει τα σωθικά...τον άλλο μήνα θα ξεκινήσω πάλι ενέσεις για να κάνω τη διαδικασία από την αρχή...όλοι συνεχώς μας ρωτάνε πότε θα κάνουμε μωρό και τι περιμένουμε και ο καιρός περνάει κ τα σχετικά...βγαίνεις με φίλους που έχουν μωρά και όλη την ώρα ασχολούνται με αυτά ή μιλάνε για αυτά...Εγώ μένω Κύπρο και τη διαδικασία την κάνω σε ιδιωτικό...τα λεφτά που έχουμε δώσει είναι πολλά και ένας λόγος παραπάνω να αγχώνομαι...

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις σύντομα ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/16/2016 at 9:07 ΜΜ, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κοπέλες γεια σας!!σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω τη δεύτερη διαδικασία εξωσωματικής από την αρχή...Έχω άγχος και φόβο μεγάλο...δεν ξέρω αν με καταλαβαίνει κάποια...ενώ ξέρω τη διαδικασία που θα ακολουθήσω,το ενδεχόμενο της αποτυχίας με τρομάζει...δεν ξέρω πως να το διαχειριστω...υπάρχει κάποια που είναι στην ίδια φάση με εμένα να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη? ???

Καλημέρα Ζωγιαμπελ...Εγώ θα ξεκινήσω ή τον Σεπτέμβριο ή τον Οκτώβριο..Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι.Έχω πολύ άγχος αλλά και πολύ φόβο με ότι έγινε στην τελευταία μου προσπάθεια.Ξέρω οτι το άγχος και ο φόβος δεν βγάζουν πουθενά αλλά τι να κάνουμε!!!!Σου εύχομαι αυτήν η προσπάθεια να είναι η τελευταία και η τυχερή...Να πάνε όλα μα όλα καλά μέχρι το τέλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ και το ίδιο εύχομαι και σε εσένα!!!είμαι σίγουρη πως με καταλαβαινεις...Εγώ θα ξεκινήσω Σεπτέμβριο τις ενέσεις, μάλλον θα κάνω και την ωοληψια τότε αλλα για την εμβρυομεταφορα δεν ξέρω αν θα την κάνουμε αμέσως ή αν θα περιμένουμε νέο κύκλο...Ελπίζω να φανούμε τυχερές όλες όσες προσπαθούμε και να έρθει και σε εμάς αυτό το θείο δώρο!!!Εσύ έκανες προσπάθεια και απέτυχε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...