Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνος στον αγκώνα (επικονδυλίτιδα)..


Recommended Posts

Καλημέρα σας όλες! Από την αρχή της εγκυμοσύνης ξεκίνησε ο πόνος στον δεξιό μου αγκώνα ο οποίος όσο πάει και αυξάνεται! Δουλέυω σε υπολογιστή πολλές ώρες την ημέρα και ειδικά την νύχτα που προσπαθώ να κοιμηθώ υποφέρω! Ρώτησα την γυναικολόγο και μου είπε ότι δεν μπορώ να πάρω φάρμακα - πες μας κάτι που δεν ξέρουμε! - αλλά όσο πάει υποφέρω περισσότερο! Έχει πάθει καμιά σας κάτι αντίστοιχο? Αν ναι, πως το αντιμετωπίσατε? Τι σας ανακούφιζε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντια καλησπέρα.... Εμένα πάλι από την αρχή της εγκυμοσύνης δηλαδή στον τρίτο μήνα με είχε πιάσει το νευρο μου στο χέρι ✋ που με πονουσε μέχρι τον αγκωνα μου....δεν μπορούσα να το τεντωσω... Το κρατούσα διπλωμενο πάνω στο στήθος μου δηλαδή να μην κρέμεται κάτω.... Έκανα μασαζακι με παιδικό λαδακι και έτσι μετά από μέρες πέρασε.... Μετά με έπιασε το άλλο χέρι ✋ ξανά τα ίδια και πάλι..... Είχα τρελαθεί..... Πριν από ένα μήνα ξαναεπαθα το ίδιο..... Είχα φρικάρει εντελώς...... Κάνε μασαζακι με λαδακι χλιαρό νεράκι πρώτα και ελπίζω να δεις διαφορά..... Η εγκυμοσύνη δεν είναι και η ευκολότερη κατάσταση στο λεψ εγώ που έχω γενικώς θέμα με χέρια ? και μέση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tonia laoura, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι διάβασα στο ιντερνετ να βάζω πάγο και το εκανα ήδη 2 φορές και με ανακούφισε λίγο. Όταν το τρίβω παρατηρώ ότι μετά με πονάει περισσότερο αλλά όπως είπες και εσύ η εγκυμοσύνη έχει τις δυσκολίες της οπότε θα το ξεπεράσουμε και αυτό! Με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Tonia laoura, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι διάβασα στο ιντερνετ να βάζω πάγο και το εκανα ήδη 2 φορές και με ανακούφισε λίγο. Όταν το τρίβω παρατηρώ ότι μετά με πονάει περισσότερο αλλά όπως είπες και εσύ η εγκυμοσύνη έχει τις δυσκολίες της οπότε θα το ξεπεράσουμε και αυτό! Με το καλό το μωράκι σου!

Επίσης Κωνσταντια μου με το καλό και το δικό σας νινι.... Κ ο πάγος βοηθάει πολύ... Να το βάζεις με μια πετσετουλα εκεί που σε πονάει όχι κατευθείαν πάγο πάνω στο δέρμα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...