Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια

χρειάζομαι την βοήθεια σας, είχα ραντεβού σήμερα με τον γιατρό για εμβρυομεταφορα και μου ανακοίνωσε ότι δεν θα γίνει η έμφυτευση γιατί τα έμβρυα δεν ήταν καλά οποτε δεν είχα πιθανότητες συλληψης, έχει συμβεί σε εσάς κάτι παρόμοιο;

:blush:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου.πως καταλαβε πως τα ωαρια δεν ηταν καλα??εμεις προχωρησαμε σε σπερματεχυνση την περασμενη Τεταρτη στο Ρεα και αναμενουμε..

Αλλα πες μου τον ρωτησες πως το καταλαβε??

?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν ισχύει το ίδιο όπως  στην εξωσωματικη γιατι εγω εκανα εξωσωματικη αλλα οταν τα παίρνουν οι έμβρυολογοι γινεται έλεγχος των ωαρίων .κ μενα απο τα 10 που πηραν καλα ηταν τα 7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @katerina2015 !!πετυχε η εξωσοματικη?σε ποιο κεντρο την εκανες αν επιτρεπεται??

Εμεις καναμε την 1η μας σπερματεχυνση την προηγουμενη Τεταρτη κ αναμενουμε..

Αλλα εχω θεμα με το χαμηλο αποθεμα ωαριων και προβληματιζομαι γιατι μου ειπε ο γιατρος μ οτι πρεπει απαραιτητα να γινουν 3-4 σπερματεχυνσεις..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα εξωσωματική και φυλαχτηκαν 7 εμβρυα, στην πρώτη προσπαθεια που έκανα χρησιμοποίησε ο γιατρός τα 3, σήμερα που πήγα για την δεύτερη προσπαθεια και αφού ξεκίνησα ορμόνες μου είπε ο γιατρός ότι δεν θα προχωρήσουμε γιατί δεν ήταν καλά τα εμβρυα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικο αλλα θα ξαναπροσπαθησετε!!να σ κανω μια ερψτηση αν ςπιτρεπεται γιατι προχωρησατε σε εξωσοματικη ποιο ειναι το προβλημα?

Ευχαριστω????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα θα πρέπει να κάνω καινούργια εξωσωματική, η ωοληψια γίνεται με νάρκωση οποτε δεν θα καταλάβεις κάτι, εμείς προχωρήσαμε σε εξωσωματική μετά από προσπάθειες ενός ετους κ λόγω ηλικίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι καλη Επιτυχια στην επομενη!!ποτε λετε να ρην κανετε??το εχετε συζητησει με τον γιατρο σας?εγω εχω χαμηλο αποθεμα ωαριων και σκεφτοναι κ εγω αλλα ο γιατρο μου μου λεει πως πρεπει απαραιτητα να κανω 3 4 σπερματεχυνσεις και φοβαμαι μην περασει ο καιρος και το νετανι σω.σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αλλαξω γιατρο παρ ολο που δεν ειναι φιλοχρηματος αλλα ρε γαμωτο οποτε παμε να μας δει νι θουμε οτι ημαστε παραγωγη σε εργοστασιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολυ:)

Θα ξεκινήσω τέλος του μήνα.

Aν κανεις μια με δυο προσπάθειες και δεν έχεις αποτέλεσμα κάνε εξωσωματική.

Η αλήθεια είναι ότι χρειάζεται ψυχικό σθένος και χρήματά όπου και ναπας πληρώνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλακα κανεις που εκανα μεσα σε μια εβδομαδα δυο τα ξιδια πηγαινε ελα απο Μυτιληνη -Αθηνα αεροπορικα εισητηρια κοστος αστο...+διαμονη σε ξενοδοχειο που το πιο φτηνο αξιοπρεπες να μην σιχαινεσαι να κανεις μπανιο και να πας τουαλετα εχει 110 ευρω..οποτε κατι ξερω..

Ευτχως που ο αντρουλης μου ειναι συνοδηπορος και με στηριζει μας στηριζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η katerina2015 είπε:

Ναι πέτυχε με την πρωτη.εγω γιατρο εχω τον κύριο κωσταρα κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη !!!

Συγχαρητηριααααα!!!

Σε ποιο κεντρο την εκανες??

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Feggaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

χρειάζομαι την βοήθεια σας, είχα ραντεβού σήμερα με τον γιατρό για εμβρυομεταφορα και μου ανακοίνωσε ότι δεν θα γίνει η έμφυτευση γιατί τα έμβρυα δεν ήταν καλά οποτε δεν είχα πιθανότητες συλληψης, έχει συμβεί σε εσάς κάτι παρόμοιο;

:blush:

 

Θα σου πω τι συνέβηκε σε μια φίλη μου. Είχε πάει για εξωσωματική. Γονιμοποιήθηκαν 4. Διάλεξαν τα 3 καλύτερα και της έκαναν τη τοποθέτηση. Δυστυχώς όμως δεν έγινε  εμφύτευση ούτε σε ένα.

Το τέταρτο το είχαν φυλάξει. Τους είπε ο ειδικός ότι ήταν αδύνατο κ δεν είχε πολλές πιθανότητες. Την επόμενη μέρα την πήραν τηλέφωνο να πάει να κάνει την εμβρυομεταφορά γιατί είχε θεαματική εξέλιξη. Και έτσι γεννήθηκε η κόρη της. 'Αρα υπάρχουν πιθανότητες με την κατάλληλη επεξεργασία να δυναμώσουν. Γιατί να ξαναμπείς σε ολόκληρη τη διαδικασία;

Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι η ωοληψια μπορεί να γίνει με μερική νάρκωση (κατάσταση μέθης).

Επεξεργάστηκε από hopeland
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2016 at 6:55 ΜΜ, ο/η katerina2015 είπε:

Ναι πέτυχε με την πρωτη.εγω γιατρο εχω τον κύριο κωσταρα κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη !!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΚΑΝΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ? ΣΕ ΠΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ? ΕΜΕΙΣ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

θέλω να ρωτήσω αν κάποια έχει κάνει εξωσωματική καλοκαίρι ήθελα να ξεκινήσω αυτό το μήνα αλλά χτύπησα το πόδι μου και δεν θα τα καταφερω:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎17‎/‎5‎/‎2016 at 10:11 ΠΜ, ο/η katerina2015 είπε:

Εγω εκανα στο ιασω !απλα ξερω οτι ενα μεγάλο ποσοστό στην επιτυχία εχουν κ οι έμβρυολογοι .κ ξερω οτι εχουν τον καλυτερο 

καλησπερα Κατερινα συγχαρητηρια..τι προβλημα υπηρχε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Feggaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

θέλω να ρωτήσω αν κάποια έχει κάνει εξωσωματική καλοκαίρι ήθελα να ξεκινήσω αυτό το μήνα αλλά χτύπησα το πόδι μου και δεν θα τα καταφερω:roll:

Περαστικα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2016 at 10:34 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΚΑΝΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ? ΣΕ ΠΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ? ΕΜΕΙΣ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ..

egw tin ekana sto iasw.exeikainorgia monada ekswswmatikis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

καλησπερα Κατερινα συγχαρητηρια..τι προβλημα υπηρχε;

egw eixa endomitriwsi 4 vathmou polu proxwrimeni.eixa kanei k egxeirisi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...