Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Είχα ζαλαδα νυστα εμετό ήθελα...... 

Παει τωρα πέρασε!!!ευτυχως βγήκε καλη!!!! Φαντασου να επρεπε να την ξανακάνεις!!

η μαία ειναι παρα πολυ καλη, στα λεει ολα για γεννά για θηλασμό κ μετα για μπανιο στο μωρο κτλ... Τη ρωτάς κ ολες αου τις απορίες! Πολυ μου άρεσε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα οχι ακομα...αλλα γενικοτεα γ να μην πριζεσαι πινε πολλα νερα η μειωσε τ αλατι.εμενα ο γιατρος μ τρ στν 7μο μ πε να το μειωσω κ απο τον 8 και μτα να το κοψω τελειως!!!με πολυ νερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα προς το παρόν δεν έχουν πρηστει τα πόδια μου...αλλά δεν τρώω καθόλου μα καθόλου αλάτι... Δεν έτρωγα ούτε πριν την εγκυμοσύνη αλάτι επειδή το σιχαίνομαι..... Αλλά από τον όγδοο κ μετα μου είπε κ εμένα να το κόψω τελείως και νερακια πολλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Εξεταση για τα λευκωματα δεν κανατε;αυτη η εξεταση δειχνει αν θα πρηστητε η οχι.

Εγω την εκανα πριν μία εβδομαδα..

Απο κιλα πως τα πατε κοριτσια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Εξεταση για τα λευκωματα δεν κανατε;αυτη η εξεταση δειχνει αν θα πρηστητε η οχι.

Εγω την εκανα πριν μία εβδομαδα..

Απο κιλα πως τα πατε κοριτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι μου εμένα δεν μου έχει κάνει για λευκωματα πάντως το ουρικο οξύ που έκανα είναι χαμηλά..... Κιλααααα;;;;; Λοιπόν είμαι 30 εβδομάδων και έχω πάρει ήδη έξι κιλά.... Που θα φτάσω;;;; Χαχαχαχ... Εσείς;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Μινακι μου εμένα δεν μου έχει κάνει για λευκωματα πάντως το ουρικο οξύ που έκανα είναι χαμηλά..... Κιλααααα;;;;; Λοιπόν είμαι 30 εβδομάδων και έχω πάρει ήδη έξι κιλά.... Που θα φτάσω;;;; Χαχαχαχ... Εσείς;  

Το αν θα πρηστεις φαίνεται απο τα λευκωματα..

Το αλατι δεν παίζει τοσο ρολο γι αυτο μην ταλαιπωρείσαι αδικα αμα το ζητας φυσικα...

Εγω εβαλα 13 κιλα και ειμαι στην 29η εβδομαδα..φφφφφ

Δοξα το θεο δεν εχω πρηστει καθολου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Το αν θα πρηστεις φαίνεται απο τα λευκωματα..

Το αλατι δεν παίζει τοσο ρολο γι αυτο μην ταλαιπωρείσαι αδικα αμα το ζητας φυσικα...

Εγω εβαλα 13 κιλα και ειμαι στην 29η εβδομαδα..φφφφφ

Δοξα το θεο δεν εχω πρηστει καθολου!!!

Κοίτα γενικά δεν είμαι του αλατιού.... Δόξα τον θεουλη ούτε εγώ έχω πρηστει..... Μετά τα κιλά θα τα χάσουμε γρήγορα λες;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Κοίτα γενικά δεν είμαι του αλατιού.... Δόξα τον θεουλη ούτε εγώ έχω πρηστει..... Μετά τα κιλά θα τα χάσουμε γρήγορα λες;  

Εσυ εβαλες πολυ λιγα μην φοβασαι!!!

Αν θελεις να θηλασεις δεν πρεπει να κανεις διαιτα γιατι θα κοπει το γαλα σου συζητατο και με τον γιατρο σου..

Εγω παλευω να μην ξεπερασω τα 15 μεχρι να γεννησω ..αντε να με δω τι θα κανω που εγινα σαν αρκουδακι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Μινακι μου εμένα δεν μου έχει κάνει για λευκωματα πάντως το ουρικο οξύ που έκανα είναι χαμηλά..... Κιλααααα;;;;; Λοιπόν είμαι 30 εβδομάδων και έχω πάρει ήδη έξι κιλά.... Που θα φτάσω;;;; Χαχαχαχ... Εσείς;  

6????μια χαρα σε βρισκω!!!εγω 23η και πηρα 10 ευτυχως μοιραστηκαν κ δε φαινονται χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν εχει σχεση τοσο το ποσα πηρατε, όσο το ποσα...ειχατε!
μια κοπελα που εχει περιττα κιλα, λογικα δε θα παρει πολύ βαρος στην εγκυμοσυνη(και δε θα πρεπει) σε αντιθεση με μια αδυνατουλα.
αλλωστε το φυσιολογικο εξτρα βαρος που παιρνουμε στην εγκυμοσυνη ειναι 12-15 κιλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw eimai syn 8... και ειμαι 29 εβδομαδων.κ δοξα το θεο πριν ημουν αδυνατη..αλλα κ εγω εχω βαλει στοχο τα 12 με 15....τονια μου εσυ εισαι μοντελο!!!!

Οσο γ τ λευκωματα κ αυτα δν ξερω ο γιατρος παντως μ είπε πως ειναι πολυ καλες οι ξετασεισ.απλα κ εγω η ιδια δν θελω να πριστω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.ειμαι στην 10η βδομαδα.προχθεσ πηγα στον γιατρο ολα ηταν τελεια.απο εχθες εχω κατι πονακια πολυ χαμηλα στις ωοθηκες κοντα μια αριστερα μια δεξια.ειχε καμια τα ιδια πονακια/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..... Πήγα στον γιατρό όλα καλά...... Μου είπε ότι μάλλον δεν θα κάνω επισκληριδιο επειδή έχω πρόβλημα με την μέση μου.....ίσως και σαν νοσοκομείο ? δεν και κάνουν επισκληριδιο από ότι κατάλαβα έχω κ την μέση μου....εγώ όταν ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ήμουν 54 κιλά.... Κ τώρα είμαι 60....αλλά είναι ευτυχώς μόνο στην κοιλίτσα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η katerina2015 είπε:

καλημερα κοριτσια.ειμαι στην 10η βδομαδα.προχθεσ πηγα στον γιατρο ολα ηταν τελεια.απο εχθες εχω κατι πονακια πολυ χαμηλα στις ωοθηκες κοντα μια αριστερα μια δεξια.ειχε καμια τα ιδια πονακια/

Καλημέρα κορίτσι μου..... Είχα κ εγώ πονακια δεν είναι κάτι μην φοβάσαι..... Μεγαλώνει η μήτρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες. ειχα καιρο να μπω στο φορουμ και καπου εχασα τα νεα σας! Τα δικα μου λοιπον,  το μπουμπουκι μου στην 28η εβδ ηταν 1150 γρ, απο εκατοστα δε ξερω!Και ως γνωστον σαν κοιμησμενη που παω και φευγω δε ρωτησα! Απο κιλα τωρα που μπαινω στην 29η ειμαι +8, πρεπει να πηρα σε ενα μηνα γυρω στο 1,5 κιλο. Ξεκινησα 58 κιλα στην εγκυμοσυνη, ενταξει νομιζω σε φυσιολογικα πλαισια ειμαι.Ο πλακουντας μου ανεβηκε λιγακι και 10 ιουνιου εχω το ντοπλερ!!Δεν θυμαμαι αν ειχα γραψει για τη καμπυλη ζαχαρου, anyway ολα κομπλε και ευτυχως δεν μου ηρθε εμετος.

Κατερινα2015 ειναι οπως τα λεει η τονια, μεγαλωνει η μητρα γι αυτο το αισθανεσαι αυτο εισαι στην αρχη ακομα!Ποτε θα κανεις αυχενικη διαφανεια?Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα κοριτσια!εγω πολυ αγχος.την τριτη παω για αυχενικη κ φοβαμαι μην εχει τπτ το μωρακι.τελευταια που πηγα στον γυναικολογο μου κ ειδε το υγρο που μετρανε στον αυχενα μου ειπε οτι φαινεται καλο αλλα εγω φοβαμαι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !!! Να είσαι ήρεμη το άγχος  δε κανει καλο... δύσκολο  βέβαια να μην έχουμε ! Εμενα ή αυχενικη  ήταν λίγο πάνω από μέσο όρο τρομαξα πολυ αλλα ολα καλα!!!!! Με το καλο το νινι σ!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσια τι γινεται??χαθηκαμε ολες λιγουλακι νομιζω!! τα νεα σας?? καλη επιτυχια κατερινα με τη  αυχενικη σου μη φοβασαι τιποτα!! Λοιπον...βγηκα σε αδειααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σημερα πηγα και κατεθεσα τα χαρτια μου για το επιδομα της κυοφορειας. Ειμαι 32 εβδομαδων και πλησιαζωωωωω!!! εκανα το ντοπλερ γ τριμηνου, μια χαρα πηγε ,το μωρο ειναι με το κεφαλακι προς τα κατω και σε πολυ καλη θεση.Εχει πολλα μαλλακια!!!!μονο ο αντρας μου γεννηθηκε ετσι, εγω ημουν εντελως γλομπος!!! οι μετρησεις πολυ καλες ζυγιζουμε περιπου 1850 γρ. Ο πλακουντας ανεβηκεεεε!!!!!!Πολυ καλη θεση και τροφοδοσια, μονο ο τραχηλος κοντυνε λιγο.Σε φυσιολογικα επιπεδα αλλα στα κατωτερα ορια. Οκ τωρα προβλεπεται ξεκουραση οποτε δε με ανησυχει τοσο! Αυριο εχω το καθιερωμενο ραντεβου στο γιατρο.Αντε να ζυγιστω να δω που βρισκομαι γιατι τελευταια τρωω λιγο παραπανω! Φιλια σε ολα τα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας και από εμένα! Σήμερα έκανα την β επιπέδου (πρώτο παιδάκι - αγόρι) και πήγαν ευτυχώς όλα καλά με την διαφορά ότι μου είπε οτι είδε ένα σημαδάκι στην καρδιά (υπερηχογενές κομβίο λέγεται) που όπως μου είπε και κόντεψα να λιποθυμήσω με το που το άκουσα συνδέετε με το σύνδρομο Down αλλά με την προυπόθεση - όπως διευκρίνησε μετά το επεισόδιο συγκοπής που μου ήρθε - ότι συνδιάζεται με τουλάχιστον ακόμα 1 ένδειξη του συνδρόμου....Μιλώντας μετά με άλλη γυναικολόγο με καθυσήχασε λέγοντάς μου ότι είναι σύνηθες να εμφανίζεται αυτό το σημαδάκι στις καρδούλες των εμβρύων και εξαφανίζεται πριν τον τοκετό! Επίσης έχω διάφραγμα στην μήτρα και ίσως να μην καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά αν το μωράκι μκεγαλώνοντας δεν βρίσκει χώρο να γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω...Και εμένα με ενδιαφέρει πόσα κιλά θα πάρω - έχω πάρει ήδη 8 - αλλά μπροστά στο να είναι καλά το μωράκι μου και υγιές δεν το δίνω σημασία! Θα ψοφήσω στην δίαιτα μετά και θα τα χάσω! Το έχω ξανακάνει με τεράστια επιτυχία - έχω χάσει 38 κιλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα σας και από εμένα! Σήμερα έκανα την β επιπέδου (πρώτο παιδάκι - αγόρι) και πήγαν ευτυχώς όλα καλά με την διαφορά ότι μου είπε οτι είδε ένα σημαδάκι στην καρδιά (υπερηχογενές κομβίο λέγεται) που όπως μου είπε και κόντεψα να λιποθυμήσω με το που το άκουσα συνδέετε με το σύνδρομο Down αλλά με την προυπόθεση - όπως διευκρίνησε μετά το επεισόδιο συγκοπής που μου ήρθε - ότι συνδιάζεται με τουλάχιστον ακόμα 1 ένδειξη του συνδρόμου....Μιλώντας μετά με άλλη γυναικολόγο με καθυσήχασε λέγοντάς μου ότι είναι σύνηθες να εμφανίζεται αυτό το σημαδάκι στις καρδούλες των εμβρύων και εξαφανίζεται πριν τον τοκετό! Επίσης έχω διάφραγμα στην μήτρα και ίσως να μην καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά αν το μωράκι μκεγαλώνοντας δεν βρίσκει χώρο να γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω...Και εμένα με ενδιαφέρει πόσα κιλά θα πάρω - έχω πάρει ήδη 8 - αλλά μπροστά στο να είναι καλά το μωράκι μου και υγιές δεν το δίνω σημασία! Θα ψοφήσω στην δίαιτα μετά και θα τα χάσω! Το έχω ξανακάνει με τεράστια επιτυχία - έχω χάσει 38 κιλά!

Με το καλό το μωράκι σας κοπέλα μου... Να μην στεναχωριεσαι το έχω ξανακούσει αυτό που λες κ από όσο ξέρω δεν είναι τίποτα άσε που τα περισσότερα εξαφανιζονται πριν τη γέννα... Όσο αφορά τον τοκετο δεν πειράζει αν δεν γεννήσεις φυσιολογικά ας είναι γερό το μωρό κ εσυ κ αυτο είναι το λιγότερο... Στα λέω επειδή γεννησα πριν 37 ημέρες ένα αγοράκι με καισαρική λόγω προβλήματος της μέσης μου κ στην αρχή αισθανόμουν άσχημα που γεννησα έτσι αλλά σκέψου ότι η κάθε μανούλα κ το κάθε παιδάκι κάνει τον δικό του αγώνα για να έρθει στην ζωή... Ότι χρειαστείς κ μπορώ να σε βοηθήσω είμαι εδώ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tonia laoura Να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου!!!! Γερό και τυχερό να είναι!!! Αν χρειαστώ κάτι θα σε ενοχλήσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Tonia laoura Να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου!!!! Γερό και τυχερό να είναι!!! Αν χρειαστώ κάτι θα σε ενοχλήσω!!!

Να σαι καλά κοριτσαρα μου!!! Με το καλό και το δικό σας αγγελουδι να έρθει στον κόσμο <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...