Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχω καθυστερηση και φοβαμαι...


xristina2

Recommended Posts

Καλησπέρα κι απο εμένα. Xristina2  ο κύκλος σου κούκλα μου είναι σταθερός? Γιατί μερικές φορές είτε από λίγο άγχος είτε από κάποιο κρυολόγημα ακόμα ακόμα κι απο μη σωστή διατροφή υπάρχει καθυστέρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω κάποια συμπτώματα απλώς εχω σταθερό κύκλο η μια μέρα πριν ερχετε η το πολύ μια,δυο μεταα απλώς ούτε πρησμένη είναι η κοιλιά μου...απλώς τώρα φοβήθηκα και αγχώθηκα κ ολα μαζι..ειμαι λιγο κρυωμένη αλλα μπορεί ν είναι αυτό?? σκεφτηκα να παρω τεστ να φύγει τ άγχος άλλα βγαίνει τ σωστό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η β χοριακη εναι εξαιταση αιματος...ετσι πας στν μικροβιολογο αυτη δν γραφεται..σ παιρνει αιμα κ βγαινει αμεσως....κ μαθαινεις κ αν εισαι κ περιπου ποσων εβδομαδν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Χριστίνα!!! Είσαι πάρα πολύ αγχωμενη και δεν κάνει!! Η γωγω έχει δίκιο... Το τεστ εγκυμοσύνης είναι έγκυρο αλλά έχει ένα πολύ μικρό ποσοστό λάθους!! Καλύτερα να κάνεις κατευθείαν β- χοριακή η οποία είναι έγκυρη 100%!!!ακόμα και ο γιατρος σου αν του ανακοινώσεις εγκυμοσύνη θα σε στείλει για αυτή την εξέταση να το κατοχυρώσει και μετά θα σου πει να πας από κει να σε δει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι πολυ αγχωμενη βλεπω πως δεν ερχετε κ αγχωνομαι ολο κ περισσοτερο...ξερετε ποσο περιπου κοστιζει?? δηλαδη αν κανω β χοριακη θα ξερω στανταρ αν ειμαι η οχι?? η υπαρχει περιπτωση ν βγει λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτο μου τ εχουν ξανα πει αλλα εχω καθυστερηση δν μπορω ν μην εχω περιμενα η 9 θυμαμαι η 15 δεν θυμαμαι ακριβως και βλεπω οτι δεν ερχεται :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γ αυτο υο σωστο ειναι να σημειωνεις τις μερες περιοδου σ απ εδω κ στ εξης...αλλα την β χοριακη μπορεις να την κανεις απο μονη σ..αλλοστε δν γραφεται...μπορεις να την πληρωσεις απο 15εως 25 ευρω εξαρταται το μικροβιολογικο...εγω την πληρωσα 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα πηγαινε σε ενα εφημερευον νοσοκομειο στο γυναικολογικο και αν εχεις ασφαλεια ικα κ.τ.λ. δεν πληρωνεις τιποτα.Ειναι εγκυρη 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει να ειναι " μικρη" η εγκυμοσυνη ακομα δηλαδη να ειναι χαμηλη η ορμονη και να μην την πιανει το τεστ.Πηγαινε καλυτερα σε ενα νοσοκομειο και καντην μπορει απο αγχος ή ακομα λογο καιρου να εχεις καθυστερηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xristina2 έχουν δίκιο τα κορίτσια που σου γράφουνε. Η χοριακη είναι η πιο έγκυρη μέθοδος. Εγω ειχα 2 μερες καθυστέρηση έκανα τεστ κ βγήκε αρνητικό αλλά τελικά ήμουν έγκυος και το διαπίστωσα με την χοριακη, απεβαλα βεβαια. Κανε χοριακη γιανα σου φύγει οποια ανασφάλεια κ αγχος έχεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...