Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Σεπτεμβριου 2015!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΜΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγω 30 Αυγούστου αν πανε όλα καλα . Την Κυριακή θα ειμαι 8 βδομαδων αλλα έχω πολυ άγχος γιατί χθες έπαθα αιμοραγια στην δουλειά , τρέξαμε στο γιατρό όλα καλα με το μωρο αλλα βέβαια φοβήθηκα κ τωρα μου συνέστησε ηρεμία κ άδεια 2 βδομαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κι απο μενα! Τελευταια περιοδος στις 29/12/14 οποτε τωρα ειμαι στην 5η εβδομαδα μαλλον.Υπολογιζω τελος σεπτεμβρη αρχες οκτωβρη!

Ακομα δεν εχω παει στο γιατρο! Ανυπομονω ομως!

 Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! ειμαι στην 8η εβδομαδα και ειναι το δευτερο παιδακι μου... εχουμε ακουσει καρδουλα και ολα πανε μια χαρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας και από μένα .Εγώ περιμένω λογικά τέλη Οκτωβρίου . Δεν έχω πάει γιατρό απλά μιλήσαμε τηλεφωνικά και μου είπε τι να πάρω. ΕΊΝΑΙ το ττο τρίτο μου παιδακι.Θα χαρώ να μπω στην παρέα σας μιας και δεν έχει ανοιχτεί θέμα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Και εγω μανούλα Σεπτεμβριου 2015 με ΠΗΤ 23 Σεπ.
Ειμαι 28 χρονών και μετα απο προσπαθεια 1,5 χρόνου με πολυκυστικές ωοθηκες είμαστε εγκυοι!!! 
Θα γεννησω οταν ερθει η ωρα με το καλο στο Αττικο γιατι εκει ειναι ο γιατρος μου και θα ηθελα με φυσικο τοκετο και αν αντεξω ουτε με επισκληριδιο!
Εψαχνα να βρω κανενα group στο Facebook αλλα τίποτα... εχω βρει ενα με μαμαδες απο εξωτερικό αλλα θελω να μιλαω με Ελληνιδες και γυναικες που μενουν στην Ελλαδα!! 
Εφτιαξα λοιπον ενα group στο Facebook 
https://www.facebook.com/groups/779739245437968/ να μαζευτούμε εκει και να γνωριστουμε!! ειναι κλειστο γκρουπ οποτε θα μπορουμε να ανεβαζουμε φωτο υπερηχων και τις κοιλιτσες μας και οτι θελουμε ελευθερα! 

Σας περιμενω! 

Αν δεν μπορειτε να πατησετε το λινκ ψαξτε "Μανούλες Σεπτεμβρίου 2015"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από μένα κοριτσια...

Eιμαι στην 8η εβδομαδα ειναι το δευτερο παιδακι μου μετα απο 10 χρονια...

 

Παμε για γέννα με το καλο τελος Σεπτεμβριου ειπε ο γιατρος για να αποφύγουμε τυχόν επιπλοκές  για τον λογω οτι στην πρωτη μου γεννα ειχα γερασμενο πλακουντα και γεννησα με καισαρικη.

 

Εγώ ταλαιπωρήθηκα λιγάκι αυτό το Σαββατοκύριακο το πέρασα στην κλινική γιατί είχα αίμα από δυο αιματώματα στην μήτρα που προκλήθηκαν από απότομη κίνηση, φτάρμισμα ή σφίξιμο είπε ο γιατρός. Ευτυχώς όλα καλά και το σποράκι μεγαλώνει κανονικά χαλάλι όλες οι ενέσεις και τα φάρμακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Mariou cy , με το καλό να κρατήσεις το παιδάκι σου και να σου ζήσει το πρώτο σου !Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλα, τώρα πρέπει να προσεχεις περισσότερο .?

Πρόσεξα είσαι από Κύπρο από ποια πόλη ? Εγώ έκλεισα ραντεβού σε γιατρό για την Τρίτη γι πρώτη φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Ειμαι η Αγαπη και μετα απο 4 χρονια προσπαθειας και 3 αποβολες επιτελους ζω την καλυτερη περιοδο της ζωης μου!Ειμαι 12 εβδομαδων και εχω πητ 17\9.Αυριο θα παω για αυχενικη διαφανεια...Δεν το εχουμε ανακοινωσει ακομα σε κανεναν,ειμαστε επιφυλακτικοι.Με το καλο σε ολες μας λοιπον να περασει γρηγορα ο καιρος και να κρατησουμε τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό σου εύχομαι να κρατήσεις το μικρό σου θαύματακι στην αγκαλλά σου! Περιμένουμε τα νέα σου από την αυχενική διαφάνεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας και παλι κοριτσια! Ειμαι τωρα στην 14η εβδομαδα! Καναμε και την αυχενικη και μαλλον αγορακι μας ειπε λιγο επιφυλακτικα βεβαια ο γιατρος! 

Μια ερωτηση θελω να κανω οσον αφορα τα χαπια που παιρνουμε.Μουδωσε τωρα να ξεκινησω σιδηρο κι ασβεστιο ,οποτε τωρα παιρνω για τον θυροειδη,φυλλικο οξυ,ασβεστιο και σιδηρο 2 τη μερα. Παιρνει καποια αλλη τα ιδια???  Δεν εχω ιδεα πως θα τα παρω μεστη μερα! Ζαλιστηκα! Μια μικρη βοηθεια please!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κοριτσια.Ειμαι στην 17 εβδομαδα και γενναω ,πρωτα ο θεος,10/9.Ειναι το πρωτο, και ειναι αγορακι.Ευχομαι σε ολες οτι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι κοριτσια! Ειμαι τωρα στην 14η εβδομαδα! Καναμε και την αυχενικη και μαλλον αγορακι μας ειπε λιγο επιφυλακτικα βεβαια ο γιατρος!

Μια ερωτηση θελω να κανω οσον αφορα τα χαπια που παιρνουμε.Μουδωσε τωρα να ξεκινησω σιδηρο κι ασβεστιο ,οποτε τωρα παιρνω για τον θυροειδη,φυλλικο οξυ,ασβεστιο και σιδηρο 2 τη μερα. Παιρνει καποια αλλη τα ιδια??? Δεν εχω ιδεα πως θα τα παρω μεστη μερα! Ζαλιστηκα! Μια μικρη βοηθεια please!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατια, και γω τα ιδια ακριβως με εσενα παιρνω.

Το πρωι(συνηθως 8:30 με 9:00) παιρνω το χαπι για τον θυροειδη και μετα απο 4 ωρες,συμφωνα με τον ενδοκρινολογο ,παιρνω το σιδηρο και το φυλλικο,(12:30 με 13:00)πριν το μεσημεριανο.

Μετα το φαγητο παιρνω το ασβεστιο, και κατα τις 19:30 με 20:00 πριν το βραδυνο παιρνω ακομη ενα σιδηρο.

Το βασικο ειναι να απεχουν 4 ωρες απο το χαπι του θυροειδη,αλλιως χανουν την δραση τους,οπως μου ειπε ο γιατρος μου.

Ελπιζω να βοηθησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατια, και γω τα ιδια ακριβως με εσενα παιρνω.

Το πρωι(συνηθως 8:30 με 9:00) παιρνω το χαπι για τον θυροειδη και μετα απο 4 ωρες,συμφωνα με τον ενδοκρινολογο ,παιρνω το σιδηρο και το φυλλικο,(12:30 με 13:00)πριν το μεσημεριανο.

Μετα το φαγητο παιρνω το ασβεστιο, και κατα τις 19:30 με 20:00 πριν το βραδυνο παιρνω ακομη ενα σιδηρο.

Το βασικο ειναι να απεχουν 4 ωρες απο το χαπι του θυροειδη,αλλιως χανουν την δραση τους,οπως μου ειπε ο γιατρος μου.

Ελπιζω να βοηθησα!!!

Σ'ευχαριστω πολυ gwgaki για την απαντηση σου! Απλα δεν ηξερα αν πρεπει και ο σιδηρος με το ασβεστιο να απεχουν 4 ωρες.

Κι εγω οπως κι εσυ τα παιρνω,οποτε μια χαρα!

Με το καλο το μωρακι σου ευχομαι!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...