Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


evhdal

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 35 ΚΙΛΑ,ΜΟΝΟ 9 ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΜΜΗΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΤΡΩΓΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ.ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΑΧΑΙΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΑΝΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΤΩΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΗ ΣΤΑ 77 ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΗ 63.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΩ ΤΟΥ ΣΚΑΣΜΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 77 Η΄ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 77.ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ 8ο ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΚΟΜΑ.ΓΥΜΝΑΣΤΙΡΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΑΖΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX POSO SE KATALAVAINO!!

TI PIKRA EINAI AUTH!!:(

EMENA H MPEMPA MOU EINAI 3 MHNON KAI PHRA 20 KILA KAI DEN ETROGA POLU:angry:

META APO LIGO THN GENA EXASA TA 10 KILA KAI TORA PALEUO ME TA ALLA 10 H 7 TOULAXISTON!

EGO, AN KAI XERO OTI DEN EINAI SOSTI DIATROFI AYTH, ALLA DEN ME NOIAZEI ARKEI NA TA XASO, EKOPSA TO PROINO, TO MESIMERI LIGO FAI MIA FETA PSOMI TOST, TO APOGEUMA 1 FROUTO, KAI TO BRADU 1 TOST AN PEINAO ALLIOS TIPOTA H MPOREI 2-3 KRAKERAKIA

KALA GIA GLIKA DEN KANO KOUVENTA OUTE MELOMAKARONA DEN AGORASA

O ANTRAS MOU PHGAINEI STHN MAMA TOU NA FAEI XIXI!!

TO KANO 2 BDOMADES PERIPOU KAI EXASA 1 KILO

KAI EILIKRINA PEINAO PARA POLU GIATI EIMAI TOU FAGHTOU ALLA....

KAI GIA THN KOILIA OPOTE TO THYMAMAI KAI PROLAVAINO KANO KOILIAKOUS ELPIZO NA PIASEI!!

A!EGO PANTA ETROGA POLU GRIGORA TORA GIA NA MPORO NA XORTAINO TROO ARGA KAI PIANEI DEN TO PISTEUA :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα εγω ημουν απο τις τυχερες του θεματος.........πηρα μονο 8 κιλα σε ολη την εγκυμοσυνη,παρολο που ειχα κοψει και εγω το τσιγαρο.........ειχα παει σε διαιτολογο για να μου δωσει σωστη διατροφη γιατι ξεκινησα την εγκυμοσυνη με 70 κιλα.........περιττο να σου πω πω ς φυγανε αμεσως.........μετα μου μεινε το προγραμμα.........το πρωι να τρωτε καλα..κατα τις 11 ενα φρουτο.........το μεσημερι κανονικα......το βραδυ ελαχιστα και οχι μετα τις 8και μιση.........πινετε πολυ νερο και ολα τα φαγητα νατα τρωτε.........σου ευχομαι να τα χασεις .....αλλα και αν δεν τα χασεις και τι εγινε..............και οι γεματουλες εχουμε την χαρη μας............φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw koritsia pira 13 kila...exasa ta 8 stis 40 meres...alla ayta ta 5 me paideuoun poli akoma....den kanw bebaia kai kamoia diaita..trww to prwi...met a to mesimeri fagito me salata xwris pswmi kai to bradi kornfleiks..tost...ti na kanoume xalali tou mpempi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε 2 μερες μπαινω στον 4ο και εχω βαλει 1 κιλο!

Ξεκιναω την εγκυμοσυνη με 10 κιλα παραπανω ομως 66,1 και αποτι βλεπω το 80αρι θα το χτυπησω (φτου φτου)προσεχω πολυ αλλα φοβαμαι να φανταστειτε οταν πηγα στον γιατρο του ειπα οτι αρχισε ηδη να φαινεται η κοιλιτσα μου και τι γυρναει και μου λεει?

Αυτο δεν ειναι η μητρα που μεγαλωνει ειναι το λιπακι σου!!

Αντε να κανεις Χριστουγεννα ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια ενω στην αρχη ελεγα δεν με πειραζει οσα και να βαλω(τα ελεγα επειδη δεν εβαζα)τωρα που βαζω και δεν μπορω να σταματησω αρχισα να τρελλαινομαι.και το μυαλο μου ολο στο φαγητο ειναι.τι θα κανω?ειμαι 5 μηνων και εβαλα ηδη 7 κιλα.αρχισα να αγχωνομαι πολυ τωρα.πως μπορω να σταματησω να τρωω πολυ πειτε μου και εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ. ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 62 ΚΙΛΑ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΙΛΑ.ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΗΡΑ 11 ΚΙΛΑ. ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΧΑΣΑ ΤΑ 10 ΚΙΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ 1 ΚΙΛΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΕΧΑΣΑ 7 ΚΙΛΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 55 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΡΩΩ. ΠΩΣ ΤΑ ΕΧΑΣΑ; ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ ΛΙΓΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΕΤΣΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια επειδη το θεμα της διατροφης το κατεχω καλα απο πριν γιατι γυμναζομαι χρονια, τωρα που ειμαι εγκυος εβαλα 13 κιλα και τρωω του σκασμου. Ενα ειναι το σιγουρο οτι μετα τη γεννα χανεις καποια κιλα αμεσως αλλα μπορει και να κολλησεις καπου για τα υπολοιπα. Μπορει να κολλησεις και για 2, 3 μηνες αναλογα τον οργανισμο και χωρις να τρως πολυ. Αυτο δεν σημαινει τιποτα ομως. Αν κανεις διατροφη, περιπου 6 μικρα γευματα χαμηλων λιπαρων μεσα στη μερα θα δεις που ξαφνικα μετα το διαστημα αυτο θα αρχισουν τα κιλα να πεφτουν κατακορυφα οπως πριν. Το παν ειναι να μη διακοψεις τη διατροφη ακομα και αν κολλησει ο οργανισμος για μεγαλο διαστημα. Ειναι το σοκ που παθαινει ο μεταβολισμος απο την αλλαγη διατροφης γι'αυτο συμβαινει αυτο. Μολις συνηθισει μετα μπαινει στους ρυθμους του κανονικα. Μην ξεχνατε ομως ΣΥΧΝΑ και ΜΙΚΡΑ γευματα για να κανει το στομαχι καυσεις. Αν πας στον υποσιτισμο το μονο που καταφερνεις ειναι να επιβραδυνει ακομα πιο πολυ ο μεταβολισμος τις καυσεις του και να χανεις μυς και οχι λιπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liana ειμαι κ εγω μια περιπτωση σαν τη δικη σου ξεκινησα με 66 κιλα ελαφρως γεματουλα.....κ λογω προβληματος με το ζαχαρο που εχω κανω ενεσεις ινσουλινης κ διατα εχω ξεχασει τη γευση των γλυκων...:unsure:

ειμαι στον τριτο μηνα και πηρα περιπου 600 γραμ. κ νομιζω οτι ειναι καλο θα δειξει...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και 'γω δεν κατάφερα να τα χάσω όλα. Πήρα 18 στην εγκυμοσύνη, έχασα τα 11, και κόλλησα στα 7. Όχι οτι κάνω συστηματική δίαιτα, αλλά τελικά μάλλον πρέπει να απευθυνθώ σε διαιτολόγο για να μπω σε πρόγραμμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

arhontia έγραψε:

Και 'γω δεν κατάφερα να τα χάσω όλα. Πήρα 18 στην εγκυμοσύνη, έχασα τα 11, και κόλλησα στα 7. Όχι οτι κάνω συστηματική δίαιτα, αλλά τελικά μάλλον πρέπει να απευθυνθώ σε διαιτολόγο για να μπω σε πρόγραμμα!

arhontia etsi kai ego...kollisa sta 7 kai den feugoun me tipota kai duskoleuomai me tis diaites....elpizo sto 2009 na fugoune kai auta!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

εγω ειμαι στην 29 εβδομαδα και εχω παρει περιπου 8 κιλα αναλογα με τη ζυγαρια που ζυγιζομαι.... αλλα νομιζω οτι αν απο την ωρα που γεννησεις και μετα κανεις καποιου ειδους ασκηση πχ διαδρομος βοηθαει ακομα περισσοτερο.... ετσι δεν ειναι? ξερω οτι η μαμα μου απο την ωρα που γεννησε εκανε κοιλιακες ασκησεις αρα θηλασμος και γυμναστική μπορουν να συνυπαρξουν. Ναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Είμαι στην 14η εβδομάδα, στον 4ο μήνα αν δεν κάνω λάθος. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα 52,5 κιλά! Είμαι από τις τυχερές γιατί είναι το σκαρί μου τέτοιο! Και γι'αυτό το λόγο ακολούθησα και τον κλάδο της διαιτολογίας. Έπινα πολύ κοκα κόλα, άλλα πάντα έτρωγα μικρά και συχνά γεύματα. Τα φαγητά τα έτρωγα αργά κι όχι γρήγορα σαν να με κηνυγάει κάποιος.

Μέχρι στιγμής έχω πάρει 2 - 3 κιλά κι αυτό οφείλεται στο ότι τρώω μεγαλύτερες μερίδες πλέον στο φαγητό μου, δεν καπνίζω και έχω αλλάξει λιγάκι τα διατροφικά μου γούστα! Μακαρόνια, πίτσα.. και η αλήθεια είναι ότι στις γιορτές φάγαμε πολλές φορές πίτσα! Τώρα έχω να φάω ένα μήνα και.. αλλά δεν μου λείπει. Τρώω ότι μαγειρέυω εγώ , με ελάχιστο λάδι, λαχανικά πολλά, αποφεύγω τα γλυκά! Θα φάω αλλά με μέτρο. Το μόνο κακό είναι ότι δεν τρώω φρούτα. Και κάνουν πολύ καλό.. Συνιστώ πολλά φρούτα καλά πλυμμένα! Όχι βέβαια μπανάνες, κεράσια, καρπούζια που μπορεί να κάνουν ζάχαρο σε μεγάλη ποσότητα! Παν μέτρον άριστον!

Και μην στενοχωριέσται! Με λίγη υπομονή κι επιμονή όλα χάνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

pws se katalavenw pistepse me! eimai akrivos stin idia fasi me ta idia kila! i mikri mou einai 19 minwn k eimai egios sto 2o! ksekinaw egimosini sta75 apo ta 63 pou imoun stin mikri mou. einai sketi apelpisia. pou tha ftasw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

λοιπον σου συστηνω χωρις ενδοιασμο την δικια μου.

ευαγγελια χουλιαρα την λενε και ειναι στον ευκλειδη.εαν θες να σου στειλω τηλ.

ειναι πολυ γλυκια, ευγενικη και πηγαινω 3χρονια(δεν φταιει αυτη εγω κανω χαζα και ξαναβαζω..οποτε ακολουθω εστω και περιπου το προγραμμα που μου δινει χανω σταθερα.)

το σπουδαιοτερο! δεν πειναω!!!!

στην συστηνω ανεπιφυλακτα! εαν θες πες μου να σου στειλω το τηλ. της.

και τωρα πηγαινω που εχω τα κιλα μετα την εγκυμοσυνη και ειναι πολλυ προσεκτικη σε ολα.

κατα την εγκυμοσυνη πγρα 2 μηνες σπαστους.

ε, εκεινους τους μηνες δεν ειχα βαλει ουτε κιλο! στον 4 και στον 8 ή 7 δε θυμαμαι τωρα.

και ετρωγα τα παντα! κρας, φρουτα λαχανικα τα παντα!

και το κυριοτερο ειναι πως προσαρμοζεται σε αυτα που θελεις να φας..δε ναπαγορευει..

ουφ συγνωμη παρασυρθηκα αλλα την εχω σε μεγαλη εκτιμηση με εχει βοηθησει αρκετα κατα καιρους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κιλα δεν κανουν διακρισεις ουτε κοιτανε μηνες Λιλα!!!!!!!!!

Αλλες βαζουν απ'τον 1ο-2ο μηνα κ αλλες μετα τον εκτο! Εγω ειμαι 4ων+1βδ και εχω βαλει ηδη 7!!!!Περαστικα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...