Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Νανα 5 χρονων παιδι πρωτη φορα ετυχε να πιει πορτοκαλι;;; κουλο μου φαινεται να ναι απο αυτο η αλλεργια.

Ο αντρας μου τι νς πει καλε για τα εσωρουχα χαρηκε για το καλο γουστο!

Μαριλου θα συνηθισουν τα αντρακια μπορει να τρομαξαν με το περιβαλλον του νοσοκομειου και να ταν μαζεμενα.κρατα γερα με τσαμπουκα!

Vag μεγαλο χουνερι σας ετοιμαζει ο Αντωνακης που μου θελε και ψηφο στην επαρχεια!! Αντε γρηγορα ξεμπερδεματα να χετε να χαρειτε τα παιδακια σας λιγο το ΣΚ!

Εμεις καλα σχολειο γιοκ σημερα ανελαβε η μανα μου.

Εξαντλημενα επεσαν για υπνο...

Εψησα και γω μια πιτσουλα να τσιμπολογησουμε να πουμε καμια κουβεντα με τον αντρα.

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια....

τι μου κανετε;;;;

 

Νανα εβγαλε αλλεργια ο καημενος;;; μπορει να την πυροδότησε το ελαιο στη φλουδα του πορτοκαλιου και να ενοχλειται και απο το εσωτερικο του τωρα;;;

 

Μαρντιο σα να μας κανεις την κινεζα....

που ειναι η φωτο οεο;;;;;

πειτε και εσεις ρε κοριτσια μη φαινομαι διεστραμμενη!!!

 

εγκυουλα μου γλυκια σιγουρα σου φανηκε καπως η συμπεριφορα των αγοριων...

αλλα για σκεψου... οτσα χρονια λεμε οτι οι αρρωστοι πανε στο νοσοκομειο για να τους κανουν οι γιατροι καλα κλπ κλπ κλπ...

εσυ τους ειπες οτι θα πρεπει να μεινεις εκει για λιγο γαι να γεννηθει καλα η μπεμπουλα κλπ κλπ...

δεν ξερεις τι τους εχουν πει οι αλλοι στο σπιτι τωρα που λειπεις...

μηπως απλα δεν ορμιξαν για αγκαλια γιατι φοβοταν μη σε πονεσουν ή κανουν κακο σε σενα 'η τη μπεμπα;;;

εεεε;;;;;;

 

 

εδω καλα...

πηγα το απογευμα για τον πρωτο βελονισμο!

μου'βαλε καμια 10ρια βελονες απο την κορυφη ως τους αστραγαλους...

πολυ σιγουρη την ειδα για τα 10-15 κιλα που θα ηθελα να χασω ως στοχο και ειπε οτι τοτε θα με κανει λιπομετρηση να δουμε αν μπορω να χασω αλλα 5:::

το μονο που ειπε οτι για να κρατηθουν τα αποτελεσματα χρειαζονται που και που καμια αναμνηστικη συνεδρια. γιατι ι ιδιοτητες κρατανε για περιπου 6 μηνες.

πρωτα λεει θα δω απωλεια ποντων και μετα κιλων.την αλλη βδομαδα μου εκλεισε 3 συνεδριες και ειπε οτι στο τελος της βδομαδας θα δω αποτελεσματα...

ε, ρε γλεντια αν γινει....

 

εδω μοναξιες... ο αντρας νυχτα... αυριο απογευμα θα φερω τη μαμα μου για να τα κρατησει Κυριακη που θα ειμαστε και οι δυο πρωι....

την τελευταια βδομαδα η καημενη εχει ανεβασει πολυ πιεση, 2 φορες πηγε στο γιατρο και τελικα την εδωσε λεξοτανιλ για να ηρεμισει μεχρι να περσουν 5-6 μερες και να πιασει το νεο χαπι που την εδωσε...

αλλα τι να γινει... πρεπει να τη φερουμε αφου η πεθερα... ασε... ολο χαλια ειναι...

 

τελος παντων...

φιλια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Βρε σοβαρες ειστε το θελετε και φορεμενο φωτο!!! Κομπινεζον με στρινγκ και ζαρτιερα σας λεω ειναι total black..

Φανταζεστε να τσιτσιδωθω και να ανεβαζω φωτο στα mail;;;;

Χα χα

Vag μακαρι να χεις αποτελεσμα με τα βελονακια.Στα αφηνουν μεσα στο δερμα; ακουσα κι απο αλλες κοπελες οτι θελει θεληση να καταγραφει στο σκληρο η προσπαθεια.

Περαστικα στη μαμα...και μενα νευροπιεση εχει αλλα ειναι αγχωδης απο τη φυση της...τηλεφωνο να χτυπησει ταχυπαλμια θα την πιασει που λεει ο λογος!

Κανονισαμε γυναικοεξοδο σημερα απο τη δουλεια να με ξεπουπουλιασουν λεει...χα χα

Καλη ψηφο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ψήφο καλαμαρουες μου!!!

Χαχαχα!!!

ΒΑΓΚ είχε κάνει η κουμπάρα μου βελονισμό κ το σώμα της είχε γίνει τέλειο!!!χθες πήγαμε σε γενέθλια κ περάσαμε πολύ ωραία...

Εννοείται ότι έχει φάει πορτοκάλια κ έχει πιει φρέσκο χυμό πορτοκάλι...

Μου είπανε ότι οι αλλεργίες ξεκινάνε ξαφνικά..

Είπα να περιμένω λίγες μέρες κ να ξαναδωσω πορτοκάλι.

Μπορεί να τον πείραξε κάτι στη συγκεκριμένη παρτίδα...

Μαρουλακι μου,δεν είναι ότι σου κρατάνε μούτρα...απλά,ένιωσαν άβολα...

Κ το σκέφτηκες πολύ καλά...

Μακάρι να περνάνε καλά. Κ σε λίγες μέρες θα είσαι κοντά τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

αρχικα να χεσω τα ιντερνετια τους για πληροφόρηση που ψηφίζουμε και δευτερον τις ηλίθιες δηκαδτικους. Που εαν διαβαζει καμια τους θα άκουγε καμια χαχα.

ο ένας,στον αλλο με,στέλναν ενι γουει ψηφισαμε

βολταραμε

σούπερ

το τετραήμερο να ήταν και αλλο

αλλα πολύ πλακωμος , εαν είχαμε και σπίτια οικόπεδα κλπ θα τους φοβόμουν μην σφαχτούν

γκαστρουδο είσαι ακόμα Μαριλού φαντάζομαι.

μην τυχόν και δεν ενημερώσεις

μη σκας καλέ , αυτα παίζουν δεν τους πολυλειπουμε

σιγά μην κρατάνε μούτρα , απλως μια καθημερινή μέρα που το ξεκουβαλησαν απο τη γιαγια που τους έκανε τα χατίρια

είναι μικρά για να εκδηλωθούν ακομα

τι λες τώρα βρε Νάνα, απεργία ε;.

είδες πως τα παθαίνουν

σε ότι έχει πορτοκάλι;

βαγκ εάν πιάσει θα το κάνω μα το θεο

δλδ θα σου κόψει την όρεξη; σαν υπνωτισμό;

έλα βρε μαρντ και συ πόσοι θα σε δούμε ;

Αθήνα θες Κύπρος και Κρήτη.

που σεξοπορνοδιαστρωφικη είναι μόνο η,τελευταία και μπορεί να σε κρίνει , εγω ειμαι αθώα μπορεί και να σοκαριστώ χαχα

σημασία έχει ότι το τιμήσατε το δωράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου;;;;;Δωσε στιγμα ανησυχουμε!!!!

Μαρκερ γελασα με τα οικοπεδα που δεν εχετε για να τσακωθουν τα αγορια και την απεργια που επαθε ο Ανθιμος!!

Χα χα..ατιμα κινητα...

Καλη εβδομαδα να χουμε...περιμενουμε τον κοριτσαρο! Με ενα πονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α... το τιμήσατε;

δε μας τα είπες αυτά...

 

η μάρκερ έγινε η νέα Σωσώ... γράφει κι εσύ καταλαβαίνεις από τα σιφραζόμενα... χαχαχα!!!

 

καλέ, για τις εκλογές ήταν κλειστά τα σχολεία;

κι εγώ αναρωτιόμουν και ξεχνούσα να σας ρωτήσω...

εδώ δεν κλείνουν ούτε μία μέρα...

 

εμάς αύριο θα έχουν έκεθση βιβλίου στο σχολείο τους.

θα πάμε να παραγγείλουμε και από τώρα ξέρουμε τι θα αγοράσουμε...

θέλει τα τρία μικρά λυκάκια του Τριβιζά.

το είχε δανειστεί πέρσι από το σχολείο του.

προχθές που πήγαμε στην έκθεση του τριβιζά, το είδε και το θυμήθηκε.

με έβαλε και του το διάβασα εκεί στο χώρο τους (που τις περισσότερες φορές βαριέται όταν του διαβάζω).

οπότε χθες μου δήλωσε ότι θέλει αυτό το βιβλίο...

 

ναι ρε μαρντ... πού είσαι;

γέννησες;

ποια έχει το κινητό της Σωσώς;

ας της στείλει ένα μήνυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια τα λυκακια...εμεις ενα σωρο παραμυθια εχουμε ολο αυτο θελουν να διαβαζουμε.

Ψαχνω ποιο θα ειναι το επομενο!

Κλεισαν τα σχολεια και Παρασκευη και Δευτερα για εκλογες και την ερχομενη Παρασκευη Τριων Ιεραρχων παλι κλειστα!

Μας στειλαν αναπληρωτρια εμας νηπιαγωγο...θα γελασετε! Εννια μηνων εγκυο!!!

Αν ειναι δυνατον....για μια βδομαδα βεβαια μας ειπαν και βλεπουμε...

Τους ειπε με το καλημερα σας λεει : παιδακια μου να καθεστε ησυχα γιατι αν με χτυπησετε θα παω νοσοκομειο να γεννησω!! Σουζα τα μικρα..χα χα...

Αι να δουμε ποσο θα παει η δουλεια...

Μαριλου;;; δεν εχω κινητο Σωσως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι και γω...

κανενα νεο απο την Κρητη;;;

να δω αν θυμηθω αυριο το πρωι απο τη δουλεια να την τη Σωσω... δεν υποσχομαι γιατι οι σκεψεις ερχονται νυχτερινες ωρες...

 

Νανα ασε με τις εκλογες... παλια θυμαμαι που πηγαιναμε εμεις σχολειο δε λειτουργουσαν μονο τα σχολεια που ηταν εκλ.τμηματα για να ετοιμαστουν. και δικαια...

αλλα τωρα... ολοι διακοπες!

να γιορτασουμε τη δημοκρατια!

που λεει ο λογος...

 

αλλα ΜΑρντιο των τριων Ιεραρχων νομιζω οτι θα πανε σχολειο, θα τους πανε εκκλησια και μετα θα τους μιλησουν για τους 3 Ιεραρχες.

καλα... παντως η καινουρια νηπιαγωγος πως γινεται 9 μηνων να μην ειναι σε αδεια εγκυμοσυνης;;; δε λεω αναρρωτικη αυτη που παιρνουν ΟΛΕΣ 2μηνες πριν και 3 μετα τη γεννα.  περιεργο μου φαινεται.

 

Μαρκερ μου'δωσες ιδεα με την υπνωση!!

ελπιζω να μη χρειαστει παντως αν και ειναι καλη ιδεα!

προς το παρον αυτο που εχω νιωσει ειναι οτι το πρωι που ξυπναω ενω πριν πεινουσα πολυ και περιμενα ποτε θα παω στη δουλεια να φαω πρωινο, τωρα δεν πειναω!  τρωω καμια ωρα αργοτερα ανετα και επιδη πρεπει.

σημερα που με ηρθε και περιοδος και ψιλοποναει η κοιλια μου τωρα για βραδυ με το ζορι εφαγα.

χθες που πηγα, οταν μου εβγαλε τις βελονες, αυτες που ηταν στην αριστερη πλευρα ειχαν ματωσει! παραξενευτικε και με ρωτησε αν ειμαι καλα ή εγινε κατι που με στρεσαρε. οντως την τελευταια ωρα πριν φυγω απο τη δουλεια εγινε χαμος γιατι σχεδον πλακωθηκα με μια συναδελφισσα απο τμημα του κεντρου που τους ειχαμε δωσει κατοπιν δ/γης ενα περιπολικο μας, δε μας το εδιναν πισω αν και ειχε ερθει διαταγη να το παρουμε πισω! φυσικα η πιεση μου στο 20 επαιρνα τηλ στα κεντρικα σε προϊσταμενους κλπ... (το πηραμε τελικα πισω)

να πω την αληθεια εντυπωσιαστηκα που λογω της πιεσης αποφορτηστικε με τις βελονες ετσι το σωμα μου...

 

εδω απο υγεια τωρα καλα... περασαμε 24ωρο που η ΜΑριαννα εβηχε σε καθε ανασα της! την πλακωσαμε στις μασκες, αλγκοφρεν και τις σταγονες κορτιζονης και εγινε οκ!

 

σας καληνυχτω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Vag με τις βελονιτσες ανατριχιαξα που ματωσες....στην πλατη μπαινουν;

Εβγαλε ανακοινωση η πρωτοβαθμια οτι τα νηπιαγωγια θα ναι κλειστα τη Παρασκευη οι υπολοιποι πανε εκκλησιασμο και γιορτη, δημοτικα κλπ κλπ

Ξερω γω με τη δασκαλα μωρε....καμια αναπληρωτρια θα ναι που της ειπαν η πας για μια βδομαδα η χανεις τη σειρα σου.

Εχω γνωστη που με ασαραντιστο μωρο ετσι της ειπαν περσι η πας μια βδομαδα και σε αλλο νησι μαλιστα αναπληρωση η χανεις τη σειρα σου για την επομενη χρονια...

Δε ξερω τι παιζει με τα των εκπαιδευτικων...

Περαστικα στο Μαριαννακι και no stress!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

 

μαρουλάκι!!!

σημείο ζωής;

 

έλα ρε Βαγκ... λε να πάω κι εγώ για βελονισμό;

καλό μου ακούγεται...

 

κι εδώ είναι κλειστά τα σχολεία την Παρασκευή...

 

έλα ρε με τη δασκάλα...

πάντως ρε κορίτσια... η περσινή μας δασκάλα που ήταν έγκυος άφηνε στα παιδια να την αγγίζουν και μάλιστα, μετρούσαν συνέχεια την κοιλιά της για να δουν πόσο μεγάλωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μας ολο θελουν να τη χαιδευουν....ατραξιον η κοιλια της δασκαλας!!!

Εμενα με νοιαζει που μπηκαν σε μια σειρα παλι.

Αν και την αλλη βδομαδα θα επιστρεψει η δασκαλα μας.

Πεθανε τελικα ο πατερας της στη Λαρισα οποτε φανταζομαι θα τακτοποιησει τα διαδικαστικα και θα ρθει.

Θα γεννησε η Μαριλου δεν εξηγειται η απουσια....και τι να ειναι αραγε η πολυποθητη κορη η θα χαμε καμια εκπληξη!!!

Δε μπαινει και η Σωσω να μας ενημερωσει.

Βλακεια που δε ζητησαμε τηλεφωνο της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετε καλε να γεννησε η κρητικια τελικα;

αυριο πρεπει να θυμηθω να τηλ τη Σωσω...

 

τελικα και σε μας σχολεια γιοκ την ΠΑρασκευη...

ο αντρας τρελαθηκε!

δεν εχει ορεξη να τους εχει παλι ολο το πρωι σπιτι...

αυτη η βδομαδα μονο μαθημα δεν εγινε.

 

Μαρντιο τις βελονες τις βαζει σε ολο το σωμα, οπου υπαρχει προβλημα. και οχι παντα στα ιδια μερη. πχ σημερα με εβαλε απο 3 σε καθε πτεριγιο των σφτιων και επιδη την ειπα οτι δεν πινω νερο γενικα, με καρφωσε και μια στο δεξι αυτι σε εκεινο που προεξεχει μπροστα απο τον ακουστηκο πορο. μου εβαλε και στο πηγουνι μπροστα για τη λιγουρα και απο την αλλη φορα θα βαλει πιο πολλες για να πιασει και τοπικο αδυνατισμα.

ηταν μια κυρια καμια 50-55χρ μαζι μου στο δωματιο που ειχε αλλα θεματα, της ειχε βαλει πιο πολλες στο κεφαλι, και οι 3 απο τις βελονες επεσαν μονες τους μεχρι το τελος τησ συνεδριας. και την ειπε οτι αυτο σημαινει οτι το προβλημα σε εκεινη την περιοχη εχει διοθρωθει οποτε δε χρειαζεται να ξαναβελει βελονα σε εκεινα τα σημεια.

 

κοριτσια αν τελικα κανει δουλεια να πατε! θα κανω το τεστ ντράιβ και θα σας ενημερωσω....

 

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ, ακούγεται πολύ ενδιαφέρον.

πόσο σου στοιχίζει η κάθε συνεδρία;

πόσες συνεδρίες κάνεις την εβδομάδα και πόσες χρειάζονται συνολικά;

 

Βαγκ, θα σου στείλω μήνυμα για να στείλεις στη Σωσώ... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγα μην γεννησα!

Εδω ακομα νοσοκομειο... Η πιεση σταθεροποιηθηκε κ το λευκωμα στα ουρα μειωθηκε. Αλλα δεν φευγω κ αφου παμε καλα λεει, θα με κρατησουν μεχρι την αλλη βδομαδα οι καριοληδες. Οποτε μεσα της αλλης εβδομαδας.... Αν δεν μου το κανουν επιτειδες κ με τρεναρουν μεχρι να το χωνεψω πια, τι να πω; εχω απελπιστει....

Και εχει το Χριστοφορακι μου γενεθλια σημερα!!! Να το χαιρομαι το αντρακι μου! Του πηρε ο Γιωργος μια 3κιλη τουρτα ζουγκλα για να την κοψει στο σχολειο κ ενθουσιαστηκε πολυ! Τα μωρα μου....ποσο πολυ μου λειπουν..... Θελω να παω σπιτι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαριλου μου σκεψου οσο περισσοτερο μεινει μεσα στη κοιλια τοσο καλυτερα.Δεν αρκει να ναι καλο μονο το βαρος πολλες νοητικες μαθησιακες δυνατοτητες λενε αναπτυσσονται τον τελευταιο μηνα.

Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Του χρονου θα το γιορτασετε ολοι μαζι!! Απο γενεθλια και γιορτες ου ου να φαν κι οι κοτες...

Καταλαβαινω τη στεναχωρια σου βεβαια...

Vag βελονιτσες οταν λες ποναει;

Εγω πηγα σε ορθοπεδικο χθες για το αυχενικο.

Μου γραψε φυσικοθεραπειες να αποσυμφορηθω και με στελνει και σε νευρολογο για ηλεκτρομυογραφημα να δει μηπως εκ γεννετης υπαρχει καποια στενωση που πιεζει τα νευρα οπως το συνδρομο καρπιαιου σωληνα ενα πραμα.

Που και να υπαρχει θεραπεια δεν υπαρχει απλα λεει το κοιταμρ νευρολογικα πια και οχι ορθοπεδικα.

Να δω ποτε θα βρω χρονο να τα κανω ολα αυτα....

Φυσικοθεραπειες εχω ξανακανει αλλα η ανακουφιση ηταν οσο ημουν εκει.Βασικα θελω τριψιμο οχι μηχανηματα αλλα με τα 15€ που δινει ο εοπυυ ολοι εδω στα μηχανηματα σε βαζουν και λογικο οταν οι πρακτικοι- μασερ παιρνουν 40αρια στη καλυτερη περιπτωση.

Γιοκ σχολειο και μεις αυριο.αναλαμβανει η γιαγια!

Τους ψωνισα σημερα απο orchestra. Μιλαμε με εκπτωσεις και καρτα πηρα 2 πυτζαμες χοντρες 2 φορμες χοντρες 4 λεπτα μπλουζακια 2 φορεματακια 6 βρακια 3 καλτσες και κατι τσιμπιδια με 100€.

Ειχε πανεμορφα μπουφαν με φλις απο μεσα με 20€! Αλλα τσιγκουνευτηκα εκει γιατι εχω μια ξαδερφη που μου χει στειλει αρκετα μεγαλα νουμερα των παιδιων της μπουφανακια και παλτουδακια.

Ανοιξε καινουριο μεγαλο και ειχε τρελη ποικιλια...αφου λεω στηπωλητρια χτυπα τα να φυγω τωρα γιατι θα παρω ολο το

μαγαζι! Κουκλιστικα ολα..

Σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τον χαιρεσαι τον πρωτοτοκο!!!!

υγεια να εχει το παιδι και να τον καμαρωνετε!

 

οσο για τη μπουμπου... τι να κανεις ρε κοπελια.... τα κοριτσια θελουν και το χρονο τους να ετοιμαστουν ακομα και στην πιο απλη εξοδο.... φαντασου στην πρωτη μεγαλη εξοδο της ζωης της!!! 

κανε υπομονη, οσο γινεται βεβαια και ολα οκ!

 

α! και μην τυχον δε μπαινεις καθε μερα να ξερουμε τι γινεται... καηκες!

 

ΜΑρντιο μακαρι να εμενες εδω να σε πηγαιναμε στο φιλο του αντρα που εχει φυσιοθερ/ριο με τη φιλανδεζα γυναικα του και δουλευουν σχεδον μονο με το χερι... και με 20Ε την επισκεψη θα ησουν οκ.

δε ρωτας το γιατρο σου για βελονισμο;;;

και η κρητικια ειχε βρει ανακουφηση στο χερι πριν λιγο καιρο ... θυμασαι;;;

 

ΝΑνα η επισκεψη κοστιζει 30Ε αλλα αν πληρωσεις τη 10αδα μεζεμενα σου βγανει 25 η μια.  και η γυναικα του συναδελφου, και εγω νομιζω, θα χρειαστω καμια 20αρια μαζεμενες. με τοσες εχασε περισυ 17κιλα. και μετα κανειςπου και που καμια αναμνηστικη για συντηριση.

 

εμεις εδω σχεδον καλα. το βραδυ του Σπυρου του πονεσε το αυτι ενω δεν ειχε μυξες να πεις..... ετσι ξαφνικα! τον πλακωσα σταγονες σιναλρ οτικ και αλγκοφρεν και μετα το σχολειο ο αντρας τους πηγε γιατρο. το αυτι κατακοκκινο και συνεχιζουμε αυτα τα 2 και η Μαριαννα ... καλα που την ειχαμε δωσει ολα αυτα τοτε που την επιασε ο βηχας την Κυριακη.... ακομα εχει ακροαστικα! δηλαδη αν δε διναμε τιποτα θα ηταν σιγουρα για αντιβιωση και ισως ακομα χειροτερα.... οποτε μασκες συνεχιζουμε κανονικα...

 

να ειναι καλα την Κυριακη μη χασουμε την παρασταση που εκλεισα!

28Ε εδωσα!

θα τους σκισω:

 

σημερα το απογευμα ψωφισα! εκανα φασολακια να φανε οι 3 αυριο, κοτα για μενα για τη διαιτα, τυροπιτακια και κεκακια μερεντας για να εχουν να τρωνε, γιατι τωρα που κανω διαιτα τι θα φτιαχνω για απογευματινα σνακ.... εβαλα και μερικα πιτακια καταψυξη να εχω για σχολειο απο βδομαδα... τους ερεσει να τους βαζω 2 πιτακια με 1 καροτακι ο Σπυρος, με αγγουρακι η Μαριαννα. τα καθαριζω, τα τιλιγω με μεμβρανη και ετοιμο το δεκατιανο και πολυ υγιεινο.

 

αυτα... καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!ευχαριστω για τις ευχες!

υπομονη κανω....

μαρντιο μου κανε βελονισμο αντι φυσικοθεραπεια. σου λεω δεν θα το πιστεψεις το αποτελεσμα! μου βρηκε το χαμηλο αυχενικο που υπεφερα κ κανεις ορθοπεδικος δεν μου ειχε βρει κ με τις 8 συνεδριες που εκανα για το ΣΚΣ μου εκανε συγχρονως κ για το αυχενικο κ μου περασε! ο δικος μου παιρνει 20€ τη φορα κ ειναι φυσικοθεραπευτης αλλα το 90% των ανθρωπων που πανε εκει ειναι για βελονισμο!

σου βαζει βελονιτσες σε διαφορα σημεια του σωματος αναλογα το προβλημα κ τις αφηνει εκει κανενα 20λεπτο.αυτο ειναι. ουτε πονος ουτε φαρμακα.

με γεια τα ρουχακια σας!αχ για κοριτσια εχεις πολλες επιλογες!

βαγκακι ολο λες για κοριτσι κ αν βγει τελικα ο τσουτσουνος θα σε κυνηγαω!χαχα!

περαστικα στα παιδακια σου....

κ η Σωσω ειχε κανει βελονισμο για αδυνατισμα, παραλληλα οταν εκανε για την μεση της. μονοη μεση εστρωσε αλλα απο το αλλο τιποτα... εκανε βεβαια 5-6 ολες κι ολες αλλα δεν εκανε κ διατροφη συγχρονως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλάκι μου, να χαίρεσαι τον γιόκαρό σου!!!

και του χρόνου θα κάνετε διπλά γενέθλια!!!

αλλά κοπελιά, να μπαίνεις κάθε μέρα... μας άγχωσες!!!

 

αρκετά τα λεφτά για τον βελονισμό...

και τώρα θέλουμε να κάνουμε πολλά πράγματα στο σπίτι...

πρέπει οπωσδήποτε να κάνουμε μόνωση στις βεράντες.

τα υπνοδωμάτιά μας γεμίσανε υγρασία και μούχλα...

θέλουμε να κάνουμε και τζάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βελονισμο λετε καλυτερα ε;.... μμμμ το κοστος ειναι μονο το ζορι....κατα τα αλλα εχω και γνωστη φυσιατρο που ασχολειται με αυτο...απλα δε καλυπτει ο εοππυ τιποτα δε ξερω και ποσο παιρνει...απλα να χανω χρονο σε φυσικοθεραπειες που εχω ξαναδοκιμασει και ξερω δε διαρκει το αποτελεσμα ουτε ιδιαιτερη η ανακουφιση μηπως θα ταν καλυτερα ο βελονισμος.

Ισως την παρω να τη ρωτησω αν μπορει να δεχθει το χαρτι για φυσικοθεραπειες να μου κανει βελονισμο και να πληρωνω τη διαφορα.μακαρι να γινεται....

Vag τι παρασταση θα δειτε Κυριακη;

Καλη αρχη με το στοχο σου και περαστικα στα παιδια!

Εμενα φαγωθηκαν για πατινι και τις πηγα jumbo το απογευμα!

Τετοιος ενθουσιασμος με το πατινι....αγκαλια κοιμηθηκαν!

Εξηγηθηκα οτι ειναι εκτος σπιτιου δραστηριοτητα αλλα για πρωτη μερα εκανα τα στραβα ματια....καινουριο κοσκινακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Νανα... υγρασια σε δωματια στην Κυπρο;;

δεν ηξερα οτι ειναι υγρος ο καιρος σας.

και το τζακι το θελετε για θερμανση ή διακοσμηση;

γιατι το να κουβαλας τα ξυλα μεσα απο το σπιτι και μετα αντε καθαριζε σταχτη κλπ ειναι οσο να'ναι βρομια...

 

ΜΑρντιο αν ειναι γνωστη σου η φυσιατρος δεν εχεις να χασεις κατι αν τη ρωτησεις...

αλλα ρε συ, πατινια μεσα στο καταχειμωνο;;;

πως να περιμενουν τα κοριτσια να ανοιξει ο καιρος να τα παιξουν εξω;

 

Λοιπον κρητικια εγω δεν το ειπα απο μονη μου οτι ειναι κοριτσι...

εσυ εκανες ντοκτορα στον υπερηχο!

τωρα αν μπερδεψες το τσουτσουνι με λωρο... τι να σε πω.... τουλαχιστο θα εχει μεγαλα προσοντα!!!!!

 

εδω καλα... τον αντρα τον εστειλα στην κοπη πιτας του τμηματος σε ψαροταβερνα... γιατι με κορόιδευαν οτι παφτει παντοφλα στο σπιτι και δεν τον αφηνω να βγαινει. ασε που με τη διαιτα τι να ετρωγα.... και περισυ ομως αυτος πηγε παλι και εγω εμεινα με τα παιδια σπιτι....

επλιζω του χρονου, να ειμαστε καλα, να παμε οικογενειακως με τα παιδια.

 

κοριτσια ειδατε το βιντεο με τον .....μπλουμ και τουν Βαρουφακη;;;;;

ουαου!

δεν ξερω... νομιζω θα μας σκισουν...

αν και τοσο !@#$ να ειναι ο Τσιμπλας και να κανει τετοιες μαγκες χωρις να εχει γερες πλατες απο πισω....

αφου και Ισπανια Πορτογαλια και Ιρλανδια που εχουνε θεμα λακισανε!

σαν τις κοτες!

υποταγη στο δντ και την εε...

η μανταμ μερκελ θα ανεβασε πιεση!

ελπιζω ο Τιμπλας παντως να εκανε πολλα εντατικα στα αγγλικα γιατι  πριν λιγους μηνες.....

 

πωπω νυστα....

αν και θελω να περιμενω να μαθω τα παραλοιπομενα της πιτας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ... εδω ειμαι κ εγω. το μωρο καλα, ζυγιζει απο 3.400γρ ως 3.700γρ αλλα ειναι ψηλα. κατα πασα πιθανοτητα την Τεταρτη το βραδυ θα μου βαλει κολπικο υποθετο ετσι ωστε Πεμπτη πρωι να ξεκινησει η διαδικασια κ μεχρι το μεσημερι να εχω γεννησει. αντε να δουμε.

σημερα τα παιδια τα εχει η πεθερα μου. με πηρε το πρωι τηλεφωνο να μιλησω στα παιδια κ ο μεγαλος δεν ηθελε να μιλησει κ εκλεινε τα αυτια του... το μικρο μου μιλησε μονο για να μου πει για τα καινουρια αμαξακια που τους πηρε η πεθερα μου... αχ τι να σκεφτονται; πως να νιωθουν τα πουλακια μου; τεσπα...

μαρντιο καλα κουραγια με τα πατινια! οσο για τον βελονισμο, συνηθως τον κανουν φυσικοθεραπευτες. να του πεις να γραψει κ καλα φυσικοθεραπειες αλλα να κανεις βελονισμο. σιγουρα αποτελεσματα. εγω αν τα βρω μπαστουνια θα φερω τον βελονιστη στην κλινικη να μου επισπευσει τη διαδικασια.

βαγκ υποθεσεις εκανα με το φυλλο, δεν ειμαι γιατρος! ξερεις την παροιμια "οτι φερει η γρα στο λογισμο της, τα θωρει κ στο ονειρο της"; ισως επαθα αυτο!χαχα!

παντως ωραια τα πολιτικα σου σχολια!και αυτος ο Τσιμπλας!χαχα!ζωγραφησες!

νανα μου σε ευχαριστω!

πως εβγαλαν υγρασια τα δωματια καλε; καιρο εχεις να μας πεις κατορθωματα των παιδιων σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

μαριλου

σε καταλαβαίνω ότι κουράστηκες αλλα θα συμφωνήσω ότι όσο πιο πολύ τόσο πιο καλά

έφαγες ήτα που δε σου μιλάνε ε;

ε μόλις πατε με το μπεμπέ θα καλμάρουν

να σου ζήσει ο ιός κιολας

πάντα γερός να είναι

μεγεια τα ρούχα

χρειάζονται και τα παιδιά αναναιωση

τώρα με τις φυσικοθεραπείες επειδή έχω και αντρα φυσικοθεραπευτη

έχω να σας πω ότι όλα χρειάζονται και παίζουν το ρόλο τους στην σωστή αντιμετιποιηση

δυστηχώς επειδή δεν νιώθει ιδιαίτερη πίεση η πόνο ο κόσμος,με τα μηχανήματα νομίζει ότι δεν κάνουν τίποτα αλλα δεν είναι ετσι

εαν τα συνδιασει σωστά όλα μαζί ο φυσικοθεραπευτής και μηχάνημα και μάλαξη και κινησιοθεραπεία και βελόνες στο τέλος θα έχεις ένα πιο φιαρκειας αποτελεσμα να το πω.

δεν παίρνει 15 ο φυσικοθεραπευτης

7ευρω καθαρά του βγαινει με εοππυ τα αλλα είναι κρατησεις

και δεν τον συμφαιρει , μην του πεις να γράψει φυσικοθεραπείες και να κάνει βελόνες , απο αυτο πάει να βγάλει , δεν τον συμφαιρει.

εαν κάποιος πάλι θέλει να είναι νόμιμος με,χαρτί εοππυ δεν πρέπει να παίρνει φράγκο και πρέπει να γινει καταγγελία στο σύλλογο.

δυστηχώς δεν βγαζουν όλοι παρα οι ελαφρώς μη νόμιμοι να τους πω. Τις βελόνες καλώς τις χρεώνουν έξτρα.

εμείς εδώ γενικως καλα

ο αγγελος την πεμπτη μια μέρα 38,5

και σήμερα έχω το στελιο

γενικως βαριεμαι δεν ξερω

το έχω ρίξει στη μαγειρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, εγκυουλα χαιρομαι που δε διασκεδαζω....

τι να κανεις....

αντε η ουρα εμεινε... ξεκουρασου λιγο γιατι σε λιγες μερες να σε δω ποιον-α πρωτα θα κοιτας!

 

Μαρκερ περαστικα σας... και εμεις την περιμενουμε αυτη την ιωση με τον υψιλο πυρετο. οπου ακουσεις ολοι αρρωστοι ειναι. ο αντρας που ειναι και πολυ φαρμακογλωσσος, λεει οτι θα την κολησουμε οταν ευτος φυγει Εβρο!

 

ο αντρας χθες γυρισε 4παρα!!!

μ'αρεσει που δεν πολυηθελε να παει κιολλας!

η βαρδια του κερδισε το φλουρι! αρα συνολο ο αντρας για φετος, εχει κερδισει 3 φλουρια! να δουμε ποσα ρεπο δωρο θα δωσει ο Δ/της.

 

καλα η τβ δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ!

και δεν ειμαι και σε μερες που μπορω να ασχοληθω με τον αντρα....

αχ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...