Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

πως πανε οι αγορες για τα δωρα βαφτηστηριων;;;

εγω εδωσα τα 80Ε την τριτη και τελος... ειναι και η κουμπαρα μου με τα 3 παιδια εδω στη μαμα της, οποτε την ΤΡιτη που ειχα αδεια πηραμε τη μικρη της και πηγαμε για τα ψωνια... πηρε παντελονακι και μπλουζα απο ενερτζάιερς 38Ε (αλλα μουδωσανε στο ταμειο και δωροεπιταγη 7,5Ε για αγορα 15/5-15/6) μετα πηγαμε μουστακα και του πηρα τη λαμπαδα πλέιμομπιλ με το αεροπλανο 25Ε, αλλα η λαμπαδα ηταν κοκκινη... εν ηθελα να πανε στο χωριο τους στην Κοζανη για Πασχα και το παιδι να κραταει μια κοκκινη λαμπαδα με ενα κοκκινο φιογκο, οποτε του πηρα αλλη λαμπαδα με πειρατη, αλλα 10Ε πηρα και απο κατι μικρο για τα αλλα 2 παιδακια... αλλα 10Ε... και του χρονου!

γενικα η 3ημερη αδεια μου ηταν τοοοσο κουραστηκη που περιμενω να πανω αυριο στη δουλεια να ξενουραστω!!! 

σημερα στο σχολειο ειχαν φωτογραφηση... για 1-6 λενε αν τα πανε εκδρομη σχολικη σε ενα πλατανοδασος σε αλλο χωριο καπου 40λ απο εδω αλλα χωρις γονεις ουτε καν για τα πρωτακια... αλλες μανες δε θελουν να τα στειλουν... εγω ομως εχω ενα κολημα παο μικρη με τις σχολικες εκδρομες... δεν ηθελα να χανω καμια και το ιδιο δε θελω και για τα παιδια. αφου νομιζουν οι δασκαλοι οτι μπορουν να τα ελεγχουν... ετσι και αλλιως 2 το μεσημερι θα ειναι πισω και θα ειναι μαζι τους και ο γειτονας μας που ειναι υποδ/ντης του σχολειου...

εσεις θα πατε εκδρομη;

κατι εχουν αποψε τα ματια μου... ακομα και με τα γυαλια μου βλεπω κατι φωτεινες γραμμες... απο κουραση θα ειναι... εχω και περιοδο.... ειμαι χαλια... λειπει παλι και ο αντρας... πηγε να κανει παρεα σε παιδικο του φιλο που πεθανε σημερα η μαμα του.. θα θυμιθει και τη δικια του... 

αντε να δουμε τι βραδυ θα εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας

 

ποπο το κλεισαμε το μαγαζι

κριμα μωρε

 

από σημερα όμως επανοθρωνω

τελος η δουλεια στις 9 του μηνα μαζι με τα παιδια και εγω

δεν ξερω μου βγαινει και η κουραση

ολο τσακωνόμαστε με τον κω

στη δουλεια πολύ δουλεια και ολο θεματασκανε

 

τα παιδια ευτχως καλα

ηρθαν ολοι οι νονοι

πηγαμε σε όλα τα βαφτιστήρια

μια χαρα ολα

 

την πεμπτη θα παμε στο εξοχικο μεχρι και τη δευτερα

μετα θα γυρισουμε για να κανουμε το παρτυ του αγγελου την τριτη

κανονικα είναι την παρασκευη αυτή

μεγαλωσε και ο σκατουλης

εγινε 3ων

μωρο μου φαινεται ακομα

 

κατά τα αλλα από υγεια καλα

εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ'αρχην... φτου σκορδα σας!!!

ετσι καλα να ειστε...

να σας κανει και καλο καιρο και να περασετε καλα στο χωριο σας... θα σουβλισετε;

εμεις δυστυχως φετος δουλεια... το προγραμμα στην ομαδα του αντρα ειναι απο Μ.Πε  και μετα... νυχτα, α/α, ρεπο, απογ το Πασχα, πρωι, απογ στο γιορτασμο της Πρωτομαγιας... και τη 2η μερα οταν θα σχολασει το μεσημερι θα παμε σε γαμοβαφτηση και τρελο γλεντι συναδελφου.

αυτη τη βδομαδα παω με τα παιδια καλθ μερα εκκλησια... δεν παμε κολυμπι γιατι η Μαριαννα μετα το 10ημερο μπουκωμα φυσικα επαθε ωτιτιδα και παιρνει αντιβιωση. αλλα τιποτα σπουδαιο. 

με τον αντρα ομως... τα θεματακια μας μου τη δινουν ολο και περισσοτερο... οκ, ειπαμε πεθανε η μαμα του... οκ.... του γυρισε το μυαλο... οκ και στην κριση της μεσης ηλικιας... αλλα το να ειναι εξαφανισμενος ολη μερα στη γυρα.... αυτο ειναι πολυ για μενα.... απο εκει που απο τη μερα που ειμασταν μαζι ειμασταν αυτοκολητοι τωρα τον βλεπω μονο λιγο το βραδυ... μια με τα συνδυκαλιστικα, μια με τα πολιτικα, μια με τους φιλους, μια ψωνια στα μαγαζια..... και οταν ειναι σπιτι ή μιλαμε για κατι στο τηλεφωνο... νευρα.... 

ξερω οτι η ενδιαφερομενη το μαθαινει τελευταια... αλλα οταν τον ρωτησα αν παιζει κατι... με απαντησε... οχι... ακομα!!

ετσι και γινει κατι τετοιο θα γινει χαμος! εχει φυγει ηδη! προσπαθω να μην το σκεφτομαι, γιατι και στο σπιτι ολο με τους συναδελφους συνδικ μιλαει και φωναζουν και γκρινιαζουν και ολα γενικα φαινονται οτι γινονται οπως τα λεει... λες να γινομαι φαντασιοπληκτη;;;

εχουμε και πολλα ανοιχτα μετωπα στη δουλεια... καθε μερα και αλλο χοτ σποτ ετοιμαζουν... ως τωρα λειτουργουν ηδη 3 και φτιαχνονται αλλα 4! με τις υγειες μας.... καλως τα δεχτηκαμε...

τελος παντων... ελπιζω να περασουμε ηρεμο Πασχα...

καλη Ανασταση και καλα να περασετε... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα Βαγκουλα

καλοκαιριατικο ωτιτιδα το μαναρι μου

ελπιζω να μην ποναει μοναχα

 

δυσκολη δουλεια εκει πανω βρε κοριτσι  

πωπω τετοια γραφεις και μου ερχεται να κατακεφαλιασω το πιτσιρικι εδώ που είναι στην αστυνομια και ολο εξω είναι με αναρρωτικες και χασομεράει. 

στα συνδικαλιστικα εκει θα πρεπει να πουν να υποχρεώνονται οι ανεφ υποχρεώσεων να περνανε από εκει

ουτε πασχα ουτε τιποτα

εδωμε τη φραπεδια στο χερι τους βλέπεις τους περισσοτερους που είναι εξω

 

οσο για τον αντρα δε νομιζω ρε συ

μη σκέφτεσαι τετοια τοσα εχετε περασει - εσυ τον ξερεις βεβαια αλλα δε νομιζω

για να μην στεναχωριεσαι ετσι ειμαστε και εμεις

νομιζ ότι είναι η συνηθεια - το δεδομενο -αφου πολλε φορες νιωθω ότι ειμαστε αδερφια που ολη την ωρα τσακωνωμαστε. σαν το στελιο και το νικο κανουμε χωρις τα μπουνιδια χαχαχα -ακομα- χαχαχα

και ο κως ολη μερα στο φθ είναι και μονο όταν τσακωνόμαστε ή τον μπριζωνω θακανει κατι -

προχθες τσκωθηκαμε γιατι ολες τις δουλεις του σπιτιου τις αναθετει στον πατερα του εάν δεν μπορω ή δεν εχω χρονο να τις κανω εγω - και όταν λεω όλα εννοω όλα -μεχρι και ταηλεκτρικα φτιαχνω , πλυντήρια -ολα

και την ειπα και στον πεθερο να μην ξαναακουμπησει τιποτα - ας παρεξηγηθηκε χεστηκα.

και απλως δεν υπαρχει γκρι

ο κως λεει δεν φτανει που βοηθαει και εισαι αχαρηστη και αναγωγη

και εγω του λεω ότι δικο μας είναι το σπιτι και αφου δεν πιανουν τα χερια σου για τετοια να πληρωσεις ανθρωπο.

δεν κανει τιποτα τιποτα τιποτα - αντε να πλυνει κανα πιατο εάν δεν χωραει στο πλυντηριο

 

πολλες υποχρεώσεις και δεν φτανει το 24ωρο για όλα.

 

μια λυση που δεν συμφαιρει βεβαια είναι να σταματήσω τη δουλεια.

αλλα πραγματικα πως μπορουννα περασουν ολααπο τα χερια μου δεν ξερω.

φετος και με το διάβασμα τα εχω παιξει γιατι αυτό το 2ωρο είναι πολυτιμο για τις δουλειες

 

για σουβλισμα δε μας βλεπω - μονο 2 ανθρωποι ανθρωποι τρωνε κατσικια και αρνια

οποτε δεν ξερω εάν θα παρουν

ας κανουν ότι θελουν δεν θα ασχοληθώ καθολου

 

 

 εσυ ηρεμησει - χαλαρωσε

τραβα κανα γυμναστηριο να δεις τον μιγκελ εκει να κουνιεται χαχαχα

 

καλο πασχα και καλη ανασταση και σε εσας

σε ολη την παρεα δλδ εάν μας διαβαζει

και θα προσπαθήσω να μπω και κανα βραδακι

ιντερνετ θα εχουμε λογικα

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστροφη

 

αο προχθες

εχθες καναμε το παρτυ του Αγγελακου

περασαμε τελεια

καλα τι να πω

εάν τα αφησεις να κταστρεψουν περνανε τελεια χαχαχα

καλα ένα θα σας πω 15 παιδια και 15 μεγαλοι σε 70 τετραγωνικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαμος κυριου

τους ειχα παρει για ταρατσα χειροτεχνιες

και ξυλομπογιες

και ένα θα σας πω

καταφεραν και εβαψαν μεχρι και το ταβανι του σαλονιου

εβαψαν και εβαλαν κολλα σε ένα μπαλακι και το πεταξαν πανω και εκανε σταμπα

βρισω πιτσες και τυρια σε ότι κουλη ττρυοα υπαρχει και γωνι

σερπατινες πντουυυυυ

 

καλα να εινι βεβαια

επαιξαν γελασαν  χορεψαν

καλα ηταν

μακαρι να εικανε καλο καιρο να ημασταν πανω -ειχα ετοιμασει να βαψυν ένα τοιχο αχαχαχα

 

στις διακοπες - καλα

σκαψαν επιαξαν με τα ξαδερφακια

μια χαρα φτυ φτου φτου

ο Αγγελος με τα χωματα ενθουσιαστηκε - πολύ σκαψιμο

 

εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ! 

και να χαιρεστε τον Αγγελακο σας.

καλα... τοσα παιδια μεσα στο σπιτι.... ποσο καιρο εκανες να καθαρησεις;;;

παιδοτοπος και παλι παιδοτοπος!

εμεις βαρετα... ο αντρας καθε μερα δουλευε, Πασχα φαγαμε με τους γειτονες για να φυγει ο αντρας 2παρα να παει δουλεια...

τα παιδια δεν τα ξεκολας απο τβ. μονο 3 φωτοτυπιες κανανε. τους ειχα πει να διαβασουν απο ενα μικρο βιβλιαρακι... τιποτα! σημερα θα τους βαλω να διαβασουν λιγο απο τη γλωσσα. δεν εχει και καλο καιρο να παιζουν εξω. ολο ή θα βρεχει, ή θα φυσαει, ή τα διπλανα θα λειπουν στο χωριο. χθες τουσ πηγα στην ξυλινη παιδικη χαρα που ειχε φτιαξει ο προηγουμενος δημαρχος στην πλατεια και... τα εχουν ξηλωσει ολα!!! τωρα η μονη παιδικη χαρα ειναι μια κατασκουριασμενη που δεν παει κανεις... και αυτη του νηπιαγωγειου που πρεπει να πηδηξεισ απο τα καγκελα για να μεπεις!

τη Δευτερα του Πασχα ειχμε γαμοβαφτηση με γλεντι ενος συναδελφου, περασαμε πολυ ωραια. εδειξαν και τις χορευτικες τους ικανοτητες... αν και ειναι η πρωτη χρονια που πανε παραδοσιακους χορους, δε χανανε βημα στον απλο συρτο. ο γαμπρος χαρηκε τοσο που εβαζε το Σπυρο πρωτο! και η νυφη εγινε φιλη με τη ΜΑριαννα και την εδωσε λουλουδια που ειχε στα μαλλια της.. φανταζεσαι χαρα!

να δω πως θα ξυπνησουν αυριο 7:30 που εμαθαν να ξυπνανε 9:30-10:00!!!

και... Χρονια μας Πολλα μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα 

Αυτά είναι τα κακά της δουλειάς σας Ε;  δε ξέρω πραγματικά ίσως να μην το συνήθιζα ποτέ.

Δεν έχω παράπονο εμείς εδώ έχουμε παιδικές χαρές, όχι τίποτα ουαου αλλά έχουμε και περιποιημενες. 

 

Πολυ τβ είδαν και εμάς. Μερικές φωτοτυπίες έκαναν και μαθηματικά έκαναν.  Δεν έχω παράπονο. Είχαμε και μια περιληψη για το σχολείο οπότε κάτι κάναμε.  Τη λογοτεχνία τη βαριέμαι τρελά. Τα καταλαβαίνω που βαριούνται αλλά προσπαθώ να διαβάζουμε όσο γίνεται. 

 

Μακάρι να το συνεχίσουν.ειναι πολύ ωραίο ειδικά ο άντρας να ξέρει να χορεύει.

 

Εμείς;  είμαστε φουλ στους αγώνες. Κατεβαίνει η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου σε μαθητικόυς αγώνες και θα έχουμε 5 Κυριακές ή Σάββατα αγώνες και αγώνες στο τζούντο.  

 

Βαρέθηκα εγώ φαντάσου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τωρα αρχισαν τους αγωνες;;; αντε κουβαλα τους μανα στα γηπεδα...

τα δικα μου επιδη δεν εχουν και πολυ ορεξη για κολυμπι τους πηγα τζαμπο και πηραμε καινουρια μαγιο, χελωνονιντζακια και ενα τρελα σεξυ που διαλεξε η μικρη, ταχα ολοσωμο ολο κορδονια, απο 8Ε εκαστο. ετσι για να ανεβει η ορεξη τους. ελπιζω τωρα που απο βδομαδα ειπαν σιγα σιγα θα τουσ πανε στη μεγαλη πισινα θα ειναι κατι καινουριο και θα θελουν να πανε. ισως να βαρεθικαν στη μικρη πισινα ολο να κανουν τα ιδια. παντως μεχρι ιουλιο θα πανε. μακαρι να ηθελαν να πανε ακομα ενα χρονο και μετα να πηγαινανε στιβο που θελουν... θα δουμε...

σημερα ειχαμε παρτυ σε ανοιχτο παιδοτοπο, πολυ ωραιο, που εχει το διπλανο χωριο. ειναι πολυ in... μεχρι απο τη θεσσαλονικη ερχονται. περασανε τελεια! και φυσικα εχουν ηδη ξεραθει στον υπνο...

αυριο τυχαινει να εχουμα και οι δυο ρεπο (!!!!) και θα παμε εκδρομη στο χωριο στη Δραμα... εγω βεβαια ηθελα να παμε καπου αλλου... πχ Αγιο Νικολαο Ναουσας, αλλα εχε χαρη που ειναι ακομα ο πεθερος στο χωριο... τελος παντων...

να δω ποτε θα διαβασει ο Σπυρος το βιβλιο που εχει απο το σχολειο....

επιδη ειναι στο κεφαλαιο με τη βιβλιοθηκη μας εδωσε χαρτακι η κυρια οτι απο τωρα θα παιρνουν καθε Παρασκευη βιβλιο να το διαβαζουν μονοι τους και να γραφουν εκτος παο τα κλασσικα, τιτλο, ζωγραφια κλπ, μια μικρη περιληψη τι γινεται στην αρχη, στη μεση και το τελος, τι μηνυμα δινει και να δωσουν εναν αλλο τιτλο για το βιβλιο. και θα το επιστρεφουν την Πεμπτη... αλλα επιδη μεσοβδομαδα δυσκολο να κατσει να διαβασει βιβλιο... ελπιζα να το κανουμε σ/κ... η Μαριαννα το διαβασε το μεσημερι, κουραστηκε λιγο και τη βοηθησα προς το τελος, αλλα εκανε και την εργασια και τελος! 

πωπω.. εχω κατι τσιμπιες στη μεση! γμτ αυτη η περιοδος... με το που εκλεισαν 6 χρονια απο τη γεννα που καθε φορα ηταν σαν να μην εχω, τωρα γυρισαμε παλι στα προγεννας... πονοι, παυσιπονα.... γμτ!

βλεπω και γιουροβιζιον... καλα... φυσικα δε θα περνουσαμε.... η Κυπρος μια χαρα εστειλε τα ροκαδικα παλικαρια... αλλα το τραγουδι της Ρωσιασ που το εγραψε ελληνας και το σκηνοθετησε ο φωκας ευαγγελινος.... φαβορι!!! δεν εχω δει τετοια 3d εφε!

χθες βλεπαμε τους ημοτελικους στο μπασκετ, αυριο ο τελικος... αντε και Ιουνιο εχει EURO και Αυγουστο Ολυμπιαδα! τωρα εχει πανευρωπαϊκους υγρου στιβου... αν τυχει κατσε δες συγχρονισμενη μεικτο! ζευγαρι γυναικα - αντρας (που, τον ρωσο τουλαχιστον... ο Θεος να τον ακανει αντρα!!!) 

εχω κατι λιγουριτσες... ο αντρας ειναι απεναντυ στην αυλη του γειτονα και εχουν μεζεδακι... τωρα ηρθε να παρει παγωτινια... και εγω... μπειμπι σιτιγκ.... αδικια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και σα να μη μας εφταναν ολα οσα εχουμε να κανουμε......

sos !!! ΜΑρια τα φωτα σου!!! εχω αγχωθει απο το πρωι που μου το ειπαν!!

με εβαλαν να ειμαι 1 απο τους 2 εκπαιδευτες που την αλλη βδομαδα θα εκπαιδευσουμε συναδελφους για ταυτοποιηση εθνικοτητας!!!

ο αλλος ειναι εμπειρος γιατι ηταν 3 μηνες στη Χιο και συνεργαζοταν με τους ξενους... εγω τι να κλασω;;;

οκ γνωστοι ειναι ολοι οι συναδελφοι αλλα αλλο να εισαι κατω και αλλο πανω!

θα πρεπει να διαβασω καλα τα θεματα και δεν ξερω ακομα αν και ποια υπαρχουν σε power point για να τα διαβαζουμε ολοι μαζι...

πως γεμιζουν οι ωρες;;;

2 μερες απο το πρωι ως το μεσημερι τι θα λεμε;

τον ειπα τον αλλον να βρεθουμε να δουμε τα θεματα, τι θα πουμε κλπ και τον ειδα πολυ χαλαρο. ασε που εκει που μιλαει στο τηλ. σταματαει και κανει κενα... δεν ηξερα τι να πω...

αυτο μας μαρανε μονο... τι αλλο θα με βαλουν να κανω για τη μαμα ΕΛΑΣ;;;

καμια βοηθεια για το πως παρουσιαζεις πραγματα σε κοσμο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλημερα

 

πο πο βαγκουλα τωρα μπηκα

είμαι σιγουρη ότι τα κατάφερες τελεια

για πες πως πηγε για πρωτη φορα;

 

εμεις εδώ εχουμε πολύ τρεξιμο

γι αυτό δεν μπηκα

 

ολη την εβδ εδώ και 2 εβδ μας εχει #$@#$%^& η δασκαλα

δεν ξερω τι εχει παθει πραγματικα

17 σειρς; ορθ καθημερινα και καμια 15αρια ρηματα χρονικη και να βρουμε ουσιασστηκα και ρηματα στο βιβλιο και αντιγραφη οι 17 σειρες και αναγνωση και 1 φορα την εβδ περιληψη βιβλιου και αυτά ΟΛΑ μαζι

θεουμε 2ωρες διάβασμα καθημερινα

 

τι να πω

κουραστηκα και αυτά τσινανε και εγω ουρλιάζω ολη μερα

απαπα βαρεθηκα

να κλεισουν τα σχολεια λεω και εγω φαντασου

 

εγω  είμαι κρανιασμενη ολη την ωρα

εχω κουραστεί αφανταστα μιλαμε

κάθε μερα εχουμε προετοιμασιες για αγωνες των σκ

παιζουμε 2 αγωνες ποδοσφαιρου το σαββατο και τζουντο κυριακη

το μικρο τα εχει δει ολα

το γυροφέρνουμε παντου

αρρωστεισαμε μεσα σε όλα αυτά ολοι - βηχα και πονολαιμο εχουμε μυξες φουλ

 

την τεταρτη θελω να παω να τους γραψω αγγλικα ια του χρονου

τωρα που φευγει η νονα αναγκαστηκα θα παμε φροντηστηριο

 

και θελω να παω να μιλησ και στη δασκαλα

είμαι κρανιασμενη με κατι που εγινε στο σχολειο

 

ενι γουει τρελλα εδώ

 

ευτυχως τα πανε καλα τοους αγωνες και ξεχνιούνται και αυτα

αλλα τους εχω πει

λιγοτερο από αριστα στην ορθ σημαινει ότι θα κοβεται μια μερα εξωσχολικο

ΜΕΡΚΕΛΛΛΛ χαχαχα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε Θατσερ!!!!

τι να κλ..σει η Μερκελ μπροστα σου!

και μετα λεω οτι εγω ημουν στο τρεξιμο αυτο τον καιρο....

και εγω ειχα καμια βδομαδα να ανοιξω υπολογιστη.

καθε σ/κ 1-2 παρτυ, εκδηλωσεις στο χωριο μας (την προηγουμενη Κυριακη χορεψαν για πρωτη φορα μπροστα σε κοσμο! η ΜΑριαννα πρωτη στο χορο και στα 5 τραγουδια και ο Σπυρος να εχει εκστασιαστει τοσο που να στεναχωριεται που ολο το καλοκαιρι δε θα ξανακανουν χορευτικο και κυριως που δε θα ξαναχορεψουν σε πιστα! δεν το περιμενα!)

εγω αρχισα και βελονοσμους και εκανα και διαιτα (εχασα 3,5 κιλα σε 2 βδομαδες) τωρα κανω ενα ταϊμ αουτ αλλα η ορεξη εχει μειωθει πολυ οποτε θα σταθεροποιηθω...λεω...

τα παιδια τωρα που απο εξωσχολικα εχουμε μονο κολυμπι τα παω καθε μερα και αρχισαν να τα βαζουν λιγο και στη μεγαλη πισινα και τους αρεσει που πανε με τους μεγαλους και συμφωνισαμε επιτελους να πανε και του χρονου κολυμπι και μετα να κανουμε αλλο αθλημα.

ο αντρας χαμενος με τα συνδικαλιστικα, τωρα θα παει και στο χωριο γιατι ο μπαμπας του θα κανει βιοψια για προστατη... αλλο παλι.... στα καπακια μετα την πεθερα....

στο σχολειο μετα το Πασχα εμεις ειμαστε στο ρελαντι.... αναγνωση, 2 σειρες αντιγραφη και ορθογραφια, αλλα στο σχολειο τους βαζει και αγνωστο, λεξεις ή ρηματα να τα κλεινουν και να τα βαζουν σε χρονους... στο τσακιρ κεφι καμια φωτοτυπια και 1 βιβλιο στη βδομαδα....

εσας ουτε πανελληνιες να τα εβαλε η δικια σας!

εγω παλι δε θελω να κλεισουν τα σχολεια.... τι θα τα κανουμε το πρωι παλι... αναλογα με τις βαρδιες του αντρα... ποτε αυτος, ποτε θα κουβαλαμε τη μαμα μου....

οσο για την εκπαιδευση που παρουσιασα... καλυτερα απο οτι περιμενα.... το καλο ηταν οτι ηταν ολοι συναδελφοι και μαλιστα σχεδον ολοι παλιοσειρα μου και τους ηξερα καλα. ηδη οι 3 εφυγαν για Χιο.... αλλα το ηθελαν... οποτε καλυτερα αυτοι παρα εγω!!!

την Κυριακη θα παμε εκδρομη με το Συλλογο γονεων του σχολειου στην Αρναια στην ορεινη Χαλκιδικη. αν και δεν εχω και πολλη ορεξη... φοβαμαι μη μου ερθει και εκεινη τη μερα περιοδος... θα τα παω...

αντε καλη βδομαδα να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε μπραβο με την παρουσιαση

ειδες τελικα δεν ειναι τιποτα

εαν το εχεις προετοιμασει καλα

 

εαν τους αρεσει τοσο πολυ γιατι δεν τους πας χορο εξωσχολικα κανονικα

και εμενα μου αρεσει παρα πολυ ο χορος

μακαρι να τους αρεσε να πηγαιναμε

του χρονου ισως του παω κρητικα - ειναι τσαμπα καθε σαββατο

οποτε και να σταματησουν ή δεν τους αρεσει δεν θα με πειραζει

ο νικος κατι κανει 

ο στελιος μαλλον με τιποτα

 

απο παρτυ τιποτα απολυτως

κανενα παιδακι δεν εκανε φετος

στο σχολειο ενα κοριτσακι εφερε τουρτα

ενας συμμαθητης που καλεσε μονο εμας 

και αλλος ενας

αυτα ολη τη χρονια

 

σημερα τους εγραψα στο δημο δημιουργικη απασχοληση μεχρι και τις 15/7 - 20ε το παιδι 

τιποτα και θα εχεις διαφορα λεει

για να δουμε και θα ειναι 7 -9 το πρωι προσελευση και 2-4 αποχωρηση

 

κατα τα αλλα σημερα εκανα αξονικη στον αυχένα για τους πονοκεφαλους

αντε να δουμε γιατι εαν δεν βρουν τιποτα μετα παω σε νευρολογο για μαγνητική

 

αυτο το μηνα συνεχίζεται το ποδοσφαιρο και το τζουντο και μετα καθισιο

για να ρωτησω

εχετε παει σε κανα ξενοδοχειο της προκοπης με καλο πρωινο και να ειναι κοντα σε καλη θαλασσα και στην πολη;

δλδ να μην χρειαζομαστε αμαξι με λιγα λογια 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ηταν τελευταια μερα

 

παει και η πρωτη

φωτο δεν εβγαλα με το απολυτηριο γιατι το πηρε ο αντρας αλλα θα τους βγαλω

 

συγκινηθηκα ρε γμτ 

μεγαλωσαν πολυ

αντε και του χρονου με περισσοτερη ηρεμια 

 

το απογευμα παλι ειαμαστε φουλ

εχουν αγωνες ποδοσφαιρου

θα του δωσουν μεταλια 

βγηκαν πρωτοι στο σχολικο

και ειναι 6:30 αυτο και 7 εχω και ενημερωση στο δημο για το θερινο καμ-π 

δεν προλαβαινωωωωωωωω

 

εκλεισα να παμε διακοπες στο τολο 8-14 αυγουστου

φαινεται ωραιο το ξενοδοχειο αντε να δουμε

1η φορα μετα απο 10 χρονια 

ειμαι ενθουσιασμενη

μονο και μονο που δεν θα κανω ουτε μια δουλεια

 

μετα εαν εχουμε λεφτα θα παμε και απο μια εβδ χωριο και εξοχικο

 

εσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ααα δεν το πιστευω

καλε καμια δεν μπηκε;

 

σημερα παω κομμ. εχω να κουρευτω 1 χρονο :roll: 

βγηκαν και οι ασπρουλες και με βλεπουν και τις βλεπω 

θα κλεισω και για βαφη και αυτα ειναι για σημερα

 

σκ θα τα αφησω λεω δλδ στη πεθερα και θα παμε με τον αντρα τσαρκα και την κυριακη θα παμε μεχρι το χωριο να δουμε ποσο φτιαξιμο θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα δεν πηγατε διακοπες; φαγατε τον καυσωνα στην Αθηνα;

εμεις περασαμε τον πρωτο καυσωνα το 3ημερο του Αγιου Πνευματος στη Λαρισα!!! ηταν το παρτυ της ανηψιας και την ειχα υποσχεθει πως θα παμε. φυσικα ο αντρας δεν ηρθε..πηγα με τα παιδια και τη μαμα μου. στη Λαρισσα καλοκαιρι δεν ξαναπαει ... το εχει δηλωσει... καλυτερα γιατι με τοση ζεστη που ζησαμε θα με επριζε στη γκρινια! ολη μερα ειμουν μεσα στο κλιματιστικο... Κυριακη βγηκα να παμε στα αλογα με τα παιδια για 20' και ενιωθα οτι δεν υπηρχε αρκετο οξυγονο να αναπνευσω! μην πω για τον πονοκεφαλο...

τα παιδια μια χαρα δροσιζονται στο κολυμπι καθε απογευμα... αυτη τη βδομαδα πηγαν και στη βαθια 25αρα πισινα...

ψαχνουμε για λιγες μερες στη Θασο για να ταξιδεψουν με πλοιο... να παμε και καπου εκτος απο το χωριο...

σκεφτομαστε να τα γραψουμε για 2 βδομαδες σε αθλητικο καμπ στα λουτρα του Λαγκαδα. 8-9 υποδοχη και το μεσημερι τα παιρνεις εως 15:30.  κανουν ολα τα αθληματα και κολυμπι. τα 2 παιδια 45Ε τη βδομαδα...

ποσο θελω να παμε καπου να ξεκουραστω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τους βαθμους που πιασαμε την προηγουμενη εβδ δεν τους εχετε ονειρευτει χαχαχα 

εμεις και η Σαχαρα πρεπει να ειχαμε αυτη την επιτυχια χαχα

το αμαξι εδειξε 49 ολοκληρους βαθμους. αφου στεναχωρηθηκα η γυναικα 

λεω κριμααααα να μην λεει στρογγυλα 50 χαχαχα

 

μπραβο στα παιδια 

πολυ μου αρεσει το κολυμπι σας το εχω ξαναπει ε;

 

Καλα κανατε και πηγατε βολτιτσα 

Αλογα;;

θελωωωωωωω

 

 

Δεν εχω παει Θασο 

δεν ξερω 

αλλα μια χαρα θα ειναι 

και δεν πιστευω να μην πατε σε ξενοδοχειο; εγω φετος το απαιτησα [που λεμε - ουτε γαλα δεν θα ζεστανω ..... χαχαχα

 

δεν ξερω τι εγινε ισως το σχολειο; μαλλον τι να πω - και εγω θελω ξεκουραση. 

 

τα πεθερια φεγουν αυριο και θα γυρισουν >Σεπτε. πανε να δουν το γιο στην  Κρητη

 

τα παιδια αυτη την εβδ τελειωνουν ολα τα εξωσχολικα.

ελεγα να τους εγραφα για ενα μηνα κολυμπι αλλα ειναι μακρυα ρε γμτ θελω 45 λεπτα να παω στο κολυμβητηριο και βαριεμαι να πω την μαυρη αληθεια 3 ωρες να ειμαι στο δρομο. 

οποτε κανα εμπορικο μαλλον τα απογευματα καμια πλατεια καμια ταρατσα σε κανα φιλο 

θα δουμε . 

 

πωπω τα καμπ σφαζουν σε τιμες ρε γμτ.

ευτυχως εμας ο δημος εχει δικα του και ειναι για ενα μηνα 20ε το παιδι. τσαμπα δλδ.

αλλα να τους πας θα ελεγα

σπιτι μες στην αποβλακωση ειναι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα διαβαζα για τον τζακσον που ανοιξαν το σπιτι του. 

μακαρι να ειναι ψεματα οσα λεμε. 

στεναχωριεμαι τι ειδωλα εχουμε ρε γμτ. \

μες στη βρωμια τα αισχοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα να σουτ πω την αληθεια, ποτε δεν τους εχω δει σαν ειδωλα ολους αυτους.... απο εφηβη πιστευα οτι ολα αυτα που παρουσιαζαν ειναι για το θεαθηναι...

στο αμαξι καθε φορα που σχολαω αν δε βρω να το παρκαρω σε παχια σκια το μεσημερι τερματιζει το θερμομετρο. ξεπερναει την τελευταια γραμμη που ειναι στους 50!

 

τελικα στο καμπ θα τους παμε απο ΔΕυτερα με το καλο. μακαρι να περασει η αλλεργια της ΜΑριαννας... μα γινεται παιδι στην ηλικια της να αποφευγει τη σκονη του δρομου και το γρασιδι;;; αντε τα ελαιδεντρα οκ. πηγαν και σκοπισαν την αυλη με τον Σπυρο Κυριακη απογευμα και απο το βραδυ μπουκωσε τρελλλλα! Δευτερα μετα το κολυμπι αρχισε και το αυτι να ποναει! την πλακωσα σε αλγκοφρεν και οτο σιναλαρ, και νασονεξ για τη μυτη... 2 μερες δεν κολυμπισε για καλο και για κακο... αλλα αφου απο χθες δεν ποναει, αυριο θα την παω και αυτην κανονικα.

 

αυριο θα παρω ρεπο για να κανω τα χαλια... και παο τωρα κουραζομαι μονο με τη σκεψη.

για τις διακοπες περιμενω αυριο να μαθω αν θα ερθουν μαζι μας και ενα αλλο ζευγαρι με την κορη τους... αυριο θα μαθουν αν η πεθερα μπορει λογω δουλειας να κρατησει τη μικρη τους....

εχουμε σταμπαρει 2 καταλυματα... απο τα λιγα που εχουν ελευθερα στουντιο-διαμερισματα ακομα... ελπιζω να προλαβουμε... μιλαμε για 50-65Ε/βραδια.

ξενοδοχειο δε θελω, μετα απο τη γαστρεντεριτιδα που κολησαμε οικογενειακως πριν 2 χρονια στο χλιδατο ξενοδοχειο της Ουρανουπολης στη Χαλκιδικη.

 

καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα

 

καλα αμα δεν δουλευεις - το ποσες δουλειες υπαρχουν που θα επρεπε να εχουν γινει και δεν εγινανα ποτε και πρεπει να τις κανεις δε λεγεται. 

τι να πω ουσιαστηκα 3 εβδ ειναι πυ εχω τελειωσει τη δουλεια και ολο για χαρτουρα τρεχω

δωρα και δουλειες

 

3 σκ τωρα παμε στο χωριο να το ετοιμασουμε και τον ατοιμαστο εχει 

μιλαμε πολυ κουρση 

πολυ δουλεια εχουμε ρηξει με τον κωστα

20 τσουβαλια χορτα και μπαζα εχουμε βγαλει - βαψαμε το σπιτι και το συμαζεψαμε και παλι θελει - τωρα μενει να ντυσουμε 32 μετρα μαντρα με -- δεν ξερουμε τι ακομα για να μην πεσουν τα παιδια

χαλαλι ομως αντε μπας και σταματησει να ακουγεται αυτο το μαμααμαμαμαμαμα επιτελους

 

κατα τα αλλα ετρεχα στους γιατρουςς για τις ημικρανιες

τελικα βρηκανε 2 κυστεις στη μυτη δεξια αριστερα που ογικα αυτα φταινε

εκλεισα ραντεβου τελος αυγουστυ σε ωριλα

γιατι ο δικος μας χειουργει μονο ιδιωτικα και μανια δεν υπαρχουν

 

απο δευτερα σπιτι τα μεγαλα

τελος το καμπ 

 

εσεις κλεισατε τελικα;

ολο καλα με τις αλλεργιες σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Συνεχίζω χαχα.που είσαι βρε βαγκ; γυρίσαμε 

Καλά στο Τολό τέλεια ήταν.

Να πάτε εάν ποτέ θελήσετε να πάτε διακοπές Πελοποννήσο. Μετά ήτανε χωριό εκεί είχε πολύ δουλειά. 

 

Τώρα τρέχω με κάτι εφοριακα του πατέρα μου που τα είχε αφήσει και μετά σχολεία.

 

Πήγαμε και εφοδιαστηκαμε φόρμες καιβμλπουζακια για Δεν είχαμε τίποτα και μετά σχολικά.

 

Τους έγραψα Αγγλικά. 60ε τα βιβλία του καθενός εγκεφαλικά.

Το μήνα 35ε αλλά εγκεφαλικά εκεί.

 

Εσεις;

 

ΕγΕΓΏ έχω πολλά νέα αλλά δεν χωράει όλο το φόρουμ χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας συτνεχισω και εγω...

αγγλικα λεμε να τους ξεκινησουμε του χρονου... αφου ιδιαιτερα θα κανουμε οποτε δε χρειαζετε να τρεχουμε ακομα...

στο Τολο ειχαμε παει με τον αντρα και ενα αλλο ζευγαρι προ παιδιων φυσικα. γυρισαμε την ανατολικη Πελοπονησο και μειναμε 2 βραδια Τολο και 2 Μονεμβασια μεσα στο καστρο.... αααχχχχ... ωραιες εποχες.... ηταν και Μαϊος και δεν ειχε πολυ κοσμο... τελεια...

ριχνει μια βροχη απο το πρωι... δεν μπορεις να φανταστεις!!!

το περιμενα να σου πω... γιατι σημερα ο αντρας ειχε κανονισει ρεπο για να βαψει την κρεβατοκαμαρα!!!! παντα μα παντα οταν ειναι να βαψουμε δωματιο... γινεται χαμος!!!!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...