Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Γιατι καλε να την πειραζει που θα φερνει το παιδι κατι που φτιαξατε σπιτι; και μενα κατα καιρους παιρνουν κατασκευες μαζι στο σχολειο να τις δειξουν που τις φτιαξαμε σπιτι περιχαρεις...δε νομιζω οτι τις θιγω..α δε το κανατε σχολειο το φτιαξαμε σπιτι...ισως επειδη ειναι εργασια της διπλανης δασκαλας λες...ε δε πειραζει ας τις παιρνει να το πιασει το υπονοουμενο!!

Μπραβο στο Σπυρετο με τον οδοντιατρο!!

Βελονισμο για διαιτα η για πονους;

Χθες στο κομμωτηριο λεγαν κατι κοπελες μικρες κανα για το τσιγαρο καποιες και καποιες για την ορεξη βαλαν λεει βελονιτσες.. πρωτη φορα το ακουγα...ολες λεγαν ειναι θεμα θελησης...σαν συμπερασμα.

Ψωνιζετε με εκπτωσεις μεγαλυτερα νουμερα ε; μπραβο...εγω χρονο γιοκ για μαγαζια...

Μπραβο στα καμαρια σου Μαρκερ δε θα σας δυσκολεψουν με σχολειο...εγω παλι τη τρεμω αυτη την εποχη που θα ρθει...τις φανταζομαι μια αριστερα μια δεξια να τσακωνονται και γω κουρασμενη στη μεση να φρικαρω...ολοι μου λενε παει η ξενοιασια του απογευματος οταν αρχισουν τα διαβασματα...αλλοι παλι λενε εχει να κανει με το παιδι...Εσεις μετα μεγαλυτερα παιδακια θα στε το test drive μου!!

Αντωνακια εχουμε;

Εχει μια μερα ανοιξιατικη σημερα!

Βγηκαμε ποδαροδρομο με τις μικρες σα τα μυρμηγκακια που ειναι στη φωλια ολο το χειμωνα και βγαινουν καλοκαιρι...χα χα

Σας φιλω! Καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα!

Ακόμα εδώ... χαχαχα!!!! Οι εξετάσεις μου μέχρι στιγμής καλές αλλά η πιεσούλα όλο και ανεβαίνει..... τώρα είμαι στο 135 / 85 και στο 140 / 90 καίγομαι! Αντε σήμερα το απόγευμα θα πάω να με δει πάλι ο γιατρός και αυτή τη φορά μάλλον θα με εξετάσει γυναικολογικά.  Θέλω να πιστεύω πως το πολύ σε 10 μέρες να έχω γεννήσει.... δεν μπορώ άλλο. Δεν περνάει με τίποτα ο τελευταίος μήνας. Δυσκολεύομαι να βάλω κάλτσες και παπούτσια, είμαι γενικότερα δυσκίνητη και κουράζομαι πολύ εύκολα, κάνω ανήσυχο ύπνο και οι δουλειές στο σπίτι τρελές. Να πάω να γεννήσω να ξεκουραστώ τις 3 μέρες της κλινικής. Θα είναι οι διακοπές μου αυτές! χαχαχα!!! Και μετά κατεπειγόντως δίαιτα!!!!!!!! 

 

Τα αγόρια μου καλά είναι. Το Γιαννιώ μου έχει ουρολοίμωξη και ταλαιπωρείται στην τουαλέτα αλλά παίρνουμε αντιβίωση και ήδη έχει μειωθεί ο πόνος. Ο μεγάλος μια χαρά! Συνεχίζει το κολυμβητήριο βρέξει χιονίσει και τρελαίνεται το δελφινάκι μου!!!  Του έφυγε προχθές και το 1ο του δοντάκι!!!!!! Και κουνάει και το διπλανό οπότε εντός των ημερών περιμένουμε να πέσει και το 2ο! Νωρίς δεν είναι; Συνήθως από 1η δημοτικού δεν ξεκινάνε να πέφτουν; 

Από ύψος ο Χριστόφορος είναι 115εκ και 21 κιλά και ο Γιάννης 95εκ και 12,5 κιλά. Καλοί είναι και οι 2..... ε το μικρό είναι βέβαια στις χαμηλές καμπύλες αλλά οκ, θα έχουμε και μια μινιατούρα στην οικογένεια!

 

Βαγκ δεν υπάρχει συγκεκριμένη ύλη και πλάνο που πρέπει να διδαχτούν τα νηπιάκια; Γνώμη μου να το κάνεις κουβέντα στην δασκάλα του Σπύρου οτι και καλά βρίσκεις και εσύ αλλά και το παιδί πολύ ωραία την ιδέα της διπλανής δασκάλας να έχουν βιβλιοθήκη και ανυπομονείτε να ξεκινήσετε και εσείς..... και καλά οτι το έχεις σίγουρο οτι θα το κάνουν και αυτοί αφού το κάνει και η διπλανή τάξη. Και αν παρεξηγήσει δώσε της λίγο ξύδι, τί να πω;

Τέλειες οι τιμές στις φόρμες καλέ!!!! Με γεια! Εμείς δεν έχουμε τέτοια μαγαζιά :( Άκουσα οτι ίσως ανοίξει εδώ H & M τουλάχιστον! 

 

Μάρκερ ωραίος ο Νικολής! χαχα! Και εμένα ο Χριστόφορος είναι τριχωτούλης και τον λέμε αρκουδάκι αλλά χωρίς να του λέμε τον λόγο για να μην του δημιουργήσουμε ψυχολογικό! Νομίζει τον λέμε ετσι επειδή είναι χαδιάρης! χαχα!! 

Καλά μαστοράκι είσαι; Εγώ ούτε ξέρω ούτε βάζω χέρι σε τέτοιου είδους επισκευές..... φοβάμαι κιόλας και δεν ξέρω την τύφλα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολοκληρο Ηρακλειο δεν εχει h&m;;;

Σοκαριστηκα...

Καλε τοσο μικρα βγαζουν τριχουλες τα αγορακια εκει;

Τα κοριτσια αληθεια ποτε; να μαι προετοιμασμενη....αν και λογικα στην πρωτη περιοδο ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρντ και εγώ έτσι έλεγα ότι θα παιδευτώ και γενικως δεν έχω υπομονή με το διάβασμα καθόλου. Εσύ απο Σεπτέμβρη να μην διαβάζεις όπου γράφουμε για σχολείο για καλό και για κακό χαχα.

πωπω ούτε που θυμάμαι ποτέ εβγαλα τρίχες αλλα οι ανηψιά η μεγάλη που είναι τρίτη δημοτικού στο πόδι έχει πολλές και η μάνα της που είναι αισθητικού στην 1η γυμνασίου θα της αποτριχώσει. Φαντάζομαι ότι χνούδι σίγουρα θα έχει

καλά μην φανταστείς

ο Νίκος ούτε χνούδι δεν έχει αλλα είδε τον κω και του είπαμε ότι όταν βγαλει θα είναι τότε αντρας και αυτος οραματίζεται τρίχες τώρα χαχα

κουράστηκες με την κοιλιά ε; μωρε είναι που είχες και τα θέματα. Έλα κοντοζυγώνει

αυτο το,πείραγμα θα μου μείνει απύθμενο.

και οι κωλοδουλειες ατέλειωτες

αντε βρε κοριτσαρα να γεννηθεί ο μικρός και να είναι το πιο βολικό μωρο του κόσμου

πολυ η πίεση φιλενάδα.

αφου δεν μαστορεύει ο κως , κάποιος πρέπει και σε αυτό το σπίτι χαχα

μια χαρά οι τιμές βαγκ

και εγώ περιμένω να πληρωθεί ο κωσ και θα πάω στο εκπτωτικό χωριό να τους ψωνίσω καλοκαιρινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ΜΑρκερ τι της λες της κρητικιας να γεννηθει ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ;;;;;

καλα τοσους μηνες δε λεμε οτι θα ειναι κοριτσι;;;;

μην της ανεβαζεις την πιεση κι αλλο!!!!

μην την ακους εσυ εκει στη λεβεντογεννα!

THINK PINK!!!!

 

ουρολοιμωξη ο γιαννης;;;; που την πετυχε...

 

απο ψωνια, σημερα εβαλα σε καρτα 6 ατοκες τα καλυντικα του 6μηνου...

ειχε η κλινικ -50& και εκανα γερη μπαζα.

αυριο θα ξαναπαμε ενερτζάιερς να παρω 2 φορμες το Σπυρο Νο6 και να τους παρουμε και απο ενα μπουφαν γιατι λεει ο αντρας τα εχει γυρω στα 15Ε!!!

για του χρονου φυσικα.

 

για το σχολειο...

διευθυντρια ειναι η δασκαλα του Σπυρου, χιχι...

απλα την αλλη φορα που πηγαμε την εργασια που ειχε και η ΜΑριαννα, αντι να τη δει με χαρα, εκανε μορφασμο και ελεγε... ασ'τον να παιξει! ασ'τον! μην τον βαζεις να κανει πραγματα!

καλα, λεω, ολη μερα παιζει, αλλα να κανουμε και κατι!

τι να πω...

 

Μαρντιο δε θυμαμαι αν σας το ειπα, αλλα η ιδιοκτηρτρια του κεντρου λογοθεραπειας που παμε το ΣΠυρο, σε μια αντιστοιχη κουβενατα, ειπε μετα το 15Αυγουστο, πριν αρχισουν τα σχολεια, να παμε εκει ολοι μαζι οικογενειακως, 3-4 φορες να κανουμε εκπαιδευση μελετης. να μας δειξουν τροπο για να τα διαβαζουμε, να τον μαθουν και αυτα και να εχουμε κοινη γραμμη απο την αρχη.

μας φαινεται καλο.και θα το κανουμε. και φυσικα θα σας ενημερωσω.

 

αχ... θα το ξενυχτισω παλι αποψε... εβαλα στο φουρνο μπουτια κοτα με πατατες στη σακουλα ψησιματος γιατι αυριο θελω να τους παω εκκλησια, να κοιμηθει και ο αντρας που ειναι σ/κ νυχτα-νυχτα, και μετα ψωνια.

 

μπάι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!! Ανοικτα ειναι τα μαγαζια σημερα ε;; το χα ξεχασει...καλα τι γελιο εκανα με το think pink δε λεγεται!!!

Και μενα η λογοθεραπευτρια σε αυτο ακριβως με βοηθα πως να της μαθω καποια πραγματα που για αλλους ειναι αυτονοητα και γινονται αυτοματα.ενταξει ειπαμε να παιζουν αλλα και η μαθηση μεσα απο το παιχνιδι ερχεται σε αυτες τις ηλικιες....αλλο βαριεμαι αλλο βρισκω τροπους να κανω το μαθημα ενδιαφερον.

Και μας η μια του ολοημερου η διευθυντρια ειναι αλλα παρατηρει τα παιδια και ξερει τις αδυναμιες τους και τα βοηθα και τα εξασκει πιο πολυ απο την αλλη που αμα τη ρωτησεις ολα super τα βρισκει!

Εγω παλι εκανα μοσχαροσουπα...γρατσουναει σε ολους ο λαιμος χρειαζομαστε ενα ζεστο.

Εχει μια μερα ονειρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ, βαβαια βρε κοπελιες!  ολα ροζ! καλα ετσι και μας βγει κανενας μακρυτσουτσουνος... καλα να ειναι, αλλα τζαμπα η εκπαιδευση που εκανε η δολια μανα στο να διαβαζει υπερηχουσ!

 

καλε η Νομικου μονο με το σακακι βγηκε στο ντανσιγκ;;;

ασχετο...

 

εδω ΜΑρντιο χαρα Θεου δε θα το ελεγες... συννεφια και μουντιλα...

τι να κανουμε... δεν ειμαστε νησιωτες!

εκτος και αν ο επομενος υπουργος μας αποφασισει να μας κανει!

 

εγω το πρωι τα πηγα εκκλησια ανκαι δεν πολυηθελαν. δεν πειραζει.

σημερα Αγιου Αθανασιου, χρονια πολλα στους εορταζοντες, ειχαν στολισει την εικονα του με εσπεριδοειδη, δεν ξερω γιατι, και στο σχολασμα μας μοιρασαν διαβασμενα πορτοκαλια, εθιμο που δεν ξερω τι συμβολιζει, αλλα θα ρωτησω τη γειτονισσα οταν την πετυχω.

 

μετα πηγαμε παλι ενερτζάιερς, 101Ε!

2 φορμες για το Σπυρο, απο ενα μπουφαν για τον καθενα, και για την κοπελια μας,., ενα μπολερο μακρυμανικο πλεκτο με λιγο ανκορα μεσα, αρχικη 20, ενα μπολερο κοντομανικο  ολο ασπρες πουλιες αρχικη 14 ασπρα και τα 2, και.... ενα φουστανι μπλε σκουρο, που θαγωθηκε να το παρει, το μπουστο ολο μπλε πουλιες σαν το μπολερο και το κατω μπλε, οργαντζα το λενε, σαν τουλι, πιο μακρυ πισω απο μπροστα.... σα νεραϊδουλα! αρχικη 35. αλλα οταν στο σπιτι και εκοβα τις ετικετες, ειδα οτι στο φορεμα ειχε και αλλη κολημενη απο κατω... την ξεκολησα προσεκτικα και... ακριβως τα ιδια, κωδικους, μπαρ κόουντ αλλα η περιγραφη στα αγγλικα και τιμη.... 17Ε!!!!!!!  εεεε;;;;;;; σε παι χωρατο πουλανε αρχικη 17 και εδω 35;;;;; οεο;;;;

 

άιντε... καινουρια βδομαδα απο αυριο.... καλα να ειμαστε ολοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

ναι ρε μάρκερ... τι "μικρός" ήταν αυτό;

μας φαρμάκωσες... χαχαχα!!!

 

βαγκ, να μας ενημερώσεις οπωσδήποτε!!!

να μας δώσεις και το υλικό που τυχόν θα σας δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!αποκινητο γραφω κ δεν σχολιαζω.μπηκα να ενημερωσω πως ειμαι εισαγωγη απο χθες με πιεση 135 και 8 και κανω παλι συλλογη ουρων 24ωρη. αν αυριο ειναι καλο το λευκωμα ισως βγω με υπογραφη κ προσοχη.αλλλιως μενα μεσα μεχρι να παω 37 εβδ κ αν η πιεση δεν ανεβει αλλο να γεννησω φυσιολογικα αλλιως καισαρικη.

γενικοτερα σκατα.δεν την παλευω κ βαριεμαι εδω κ αγχωνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγορι λέω εγώ έτσι για αλλαγή γιατί ότι λέω βγαινει το αντίθετο χαχα

έλα βρε Μαριλού με στεναχώρησες σε σκέφτομαι, εύχομαι να σου πάνε όλα κατ ευχην

μήπως ρε συ να έμενες όπως και ναχει; λίγο έμεινε. Το,ξέρω ότι σκέφτεσαι και τα παιδιά πίσω και τίς δουλείες αλλα εαν είναι για το καλό και των δύο σας. Έξω από το χορό εύκολα τα λέμε βέβαια. Να μας ενημερώνεις.

καλά για τις τιμές δεν το συζητώ. Μου έλεγε σήμερα μια ξαδέρφη ότι έχει φίλη που ζει Αμερική και τις στέλνει κούτες ρούχα γιατί εκεί είναι αρκετά φτηνά και δεν τα φοράνε πολύ και αλλάζουν διαρκώς.

εδώ τι να πω. Κουβαρντάδες είμαστε μάλλον και λεφτάδες. Μια απλή βολτα στο πάρκο μας βγαίνει περίπου 20€εδώ. Υπρτιμενα όλα και μετά φωνάζουμε.

πήγε φίλη και έραψε απο γνωστη βαφτιστηκα στη ράφτρα της ... Μιας γνωστης δε θυμάμαι όνομα τώρα και τις πήγε 100€ όλα και το ίδιο σετ το πουλάει 100και. Αντε μωρε ντροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε maryloo ανεβηκε κι αλλο η πιεση ε;

Ποσων εβδομαδων εισαι τωρα; τα αλλα φυσιολογικοι τοκετοι ηταν;

Οτι καλυτερο...

Αγγαρεψε μαμα πεθερα να αναλαβουν τα μεγαλα και μεινε μεσα λεω και γω αν κοντευει ο καιρος.ξερω σπανε τα νευρα βεβαια...και γω 11 μερες εμεινα μεσα με συσπασεις με ορο και μου φανηκαν αιωνας και δεν ειχα και οικογενεια εξω να με περιμενει.

Υπομονη...

Vag καλοριζικα τα ρουχαλακια σας...και γω καταφερα πηρα ενα πυρεξ σημερα ετσι για να πω οτι πηρα κατι τις εκπτωσεις...

Πολυ θα θελα να παρω μια μερα αδεια να παω να λιωσω στα μαγαζια να κατσω να πιω ενα καφεδακι...αλλα δυστυχως πολυ φορτος για αδειες και μετρημενες οι μερες παντα τις κραταω για τυχον ιωσεις των παιδιων η δικες μου η για τις οικογενειακες μας διακοπες.και δουλευω κεντρο μεσα στα μαγαζια στη πηγη και νερο να μην πινεις...χα χα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε κρητικοπουλα... τοσο τζαναμπετω η μικρη;;;;

σιγουρα οταν στο 90΄ σου βγαινει η στραβη τα παιρνεις κρανιο...

και εγω θα συμφωνισω με τα κοριτσια να μεινεις μεσα λιγο οσο ακατορθωτο μοιαζει!

εχω καταλαβει οτι μερικες φορες οι δικοι μας φοβοι ειναι μεγαλυτεροι απο των παιδιων οτι δε θα τα καταφερουν μονα τους....

να μπαινεις εστω και απο κινητο να μας λες τα νεα σου, τα νευρα σου, τις σκεψεις σου... να περναει η ωρα βρε αδερφε!

ακομα και μεσα στη νυχτα... ξερεις νυχτερινος τυπος εγω και η μαρντιο.

 

εδω κοριτσια.... και η δικη μου πιεση ανεβηκε σιγουρα περισσοτερο απο της εγκυουλας!

με την αγαπημενη μου κορη!!!!

ε,μ ρε τι εχει να γινει....

ο αντρας απο τωρα γελαει...

 

δεν κοιμηθηκαμε το μεσημερι... πηγαμε cosmos για ψωνια...

εγω με τα παχη μου δε βρηκα τιποτα!

πηρα μονο μια ασπρη ριχτη πουκαμισα 20Ε απο Η&Μ και πακετο 2 σουτιεν 28Ε απο Μαρκς&Σπενσερ

για τα παιδια απο Η&Μ ψωνισα 80Ε!

για το Σπυρο ενα καφε της σκουριας κοτλε παντελονι που εχει και τιραντες και τις αφηνεις κατω για μαγκια, ενα πιο λεπτο παντελονι ανοιχτο καφε προς μπεζ και πακετο 2 μακο μακρυμανικες με μακουην και φραντζεσκο

για την αγαπημενη μου ΜΑριαννα.... πακετο 2 μακο μαρυμ με τη Mini, μπλουζα ομοιως αλλα με τη Σοφια την πριγκιπισσα που ολο μπροστα εχει διαφανες πουλιες και κολαν που στο ενα μπατζακι εχει τη Σοφια και στο αλλο το κουνελι της, και ενατζιν φαρδουλο που και στη μεση και κατω εχει σουρα λαστιχο.

και την ωρα που τους πηγαινα στο δοκιμαστηριο... πιανει το ματι της στα αξεσουαρ ενα κολιε! οχι κατι αμαν.... τη λεω δε θα το παρουμε... τοσα πραγμετα σας πηρα.... φευγοντας το λεει και στο μπαμπα της... ακουει τα ιδια...

και αρχιζει η μιρλα!!!

στο σπιτι... χειροτερα!

να μη θελει να ξεντυθει να την κανω μπανιο με το Σπυρο.... ξεντυθηκε και μπηκε μεσα στη μπανιερα και εβρεχε τα μαλλια της με κρυο νερο οση ωρα εντυνα στο σπυρο!

γκρινια για το τι θα φαει.... γκρινια γιατι πηρα εγω τηλ στην αδερφη μου που εχει γεννεθλια (να τη χαιρομαι) και οχι αυτη... το κλεινω και τη δινω να παρει αυτη... απανταει η αδερφη μου και δε μιλαει αυτη... τη λεω μιλα καλε! θα το κλεισει η θεια... τιποτα αυτη.... της το αρπαζω... και αρχιζω να της λεω τα χαμπερια μας....

μετα εκανα μπριζολες για τον αντρα... ηθελαν να τους δωσω. εκοψα μερικα μαλακα κοματακια... εφαγε 1 ο Πσυρος και τελος.... η κορη τιποτα!

τους λεω παμε πανω για υπνο... ο γιος αρχισε να ανεβαινει αυτη λεει θελω να δω αυτο το εργο (εβλεπε ντισνει τσανελ) λεω ειναι 10 η ωρα!!! και δεν κοιμηθηκατε μεσημερι!

με τιποτα!

παει ο Σπυρος να κλεισει την τβ... ασε του λεω, θα την κλεισει η αδερφη σου οταν ανεβει....

παμε στις σκαλες και τσουπ τουπ ηρθε και η σουσουραδα χωρις να κλεισει την τβ!

επομενο μαλωμα!

οταν την εβαζα για υπνο την ειπα οτι η συμπεριφορα της ηταν απαραδεκτη!

1δω και 3 μερες της αγορασαμε τοσα πραγματα! και αυτη κολησε στοβρωμοκολιε!

αυριο το πρωι που θα ειναι και μαχμουρλου θα την ξαναμιλησω να μονοιασουμε...

μα ειναι 5χρ!!!!!

νομιζω ειναι πολυ ισχυρος χαρακτηρας και προσπαθει να κυριαρχισει και στο σπιτι οπως εκανε και στο σχολειο... το Σπυρο τον εχει του χεριου της... το μπαμπα της τον καταφερνει... εγω ειμαι το εμποδιο απο την κορυφη!

χα!

προβλεπω, δυστυχως, ομηρικες μαχες!!!!

 

αρχισε αρβυλα....

φιλια μαριλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ ευχαριστω για τη συμπαρασταση!

ακομα μεσα γιατι εκανα τελικα κορτιζονη για τα πνευμονια κ αυριο αλλη 1. την πεμπτη γινομαι 36εβδ. αλλα το μωρο ειναι ηδη σχεδον 3,5 κιλα!

ισως μπω νωριτερα για τοκετο (μακαρι).

οσο για τα παιδια, αυτα ηταν το αγχος μου κ η στεναχωρια μου αλλα ευτυχως περνανε καλα κ χωρις κλαματα.

το μεσημερι θα εχω νεοτερα αλλα νιωθω πολυ πιεσμενη κ πολυ κουρασμενη... κοιμαμαι ελλαχιστα, το πολυ 5 ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις Μαριλου αφου εκανες και τις ενεσεις για τα πνευμονακια εισαι καλυμενη.και γω 36 εβδομαδων γεννησα και 2.300 γατια! Ουτε θερμοκοιτιδα χρειαστηκαμε ουτε θεματα ειχαμε οχι εσενα που ειναι και 3 μηνων μωρο ετοιμο!!

Για τα αγορια μην αγχωνεσαι σιγουρα μπαμπας γιαγιαδες τα βολευουν και καθονται και καλυτερα.

Vag μαζι με την αδερφη σου θα θυμασαι και μενα απο δω και μπρος που χω γενεθλια!

Φτιαξαμε χθες μια τουρταρα με τα κοριτσια βαλαμε και κερια το ευχαριστηθηκαν σημερα αν και γριπωμενες.

Βρε το Μαριαννακι τσαμπουκαλικι...κι η δικια μου η μια τσαουσω αλλα νομιζω μας ξεπερνατε.

Τα χω και γω τα σουτιεν του marcs& spencerμε τα 28€ μια χαρα.

Στη δουλεια μου φεραν δωρο ολοι μαζι σημερα κομπινεζον με στρινγκ και ζαρτιερες....θεοτρελοι!!μου λενε μη το ανοιξεις εδω σπιτι...και ο αντρας μια μπλουζα και πασμινα ασορτι.Καποιος πηγε στα μαγαζια τουλαχιστον!!

Αυριο παω για εξετασεις αιματος γενικη και θυροειδη...κανω μια φορα το χρονο ενα τσεκ λογω καθιστικης ζωης.

Με τη κομματαρα τουρτα που εφαγα θα δειξει ενα ζαχαρο στα υψη!

Εκανα σοκολατοραβανι με κρεμα....τσοκοκολαση...μου δωσε μια κοπελα στη δουλεια τη συνταγη το χε κανει σαν βασιλοπιτα και μας ειχε φερει και δοκιμασαμε.

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε ΜΑρντιο!!!!

να τα εκατοστησεις!

αντε και μ'ενα γιο!!!!

κοιτα να χρησιμοποιησεις πονηρα το δωρο των συναδελφων!

μα κι αυτοι τοσο στενη σχεση εχετε για να παρουν τετοιο δωρο;;; και σε γυναικα.

εμεις στη δουλεια αν καναμε κατι τρελο θα καναμε για αντρα... οχι ζαρτιερες φυσικα! αλοιμονο! αλλα μια φορα ειχαμε παει με τον αντρα σε μπαζαρ της modus vivendi που το εχουν γκέι και εχουν κυριως εσωρουχα μπλουζες και χομγουερ και πηρε για πλακα για ενα συναδελφο βρακι στριγκ αντρικο και απο εκεινα τα φανελακια που ειναι μαυρο τουλι σι θρου! το τι εγινε στη δουλεια!!!!!!

με 5Ε καναμε τρελο γελιο!

 

εσυ κρητικοπουλα μου καλη οσο κι αν ειναι δυσκολο... προσπσθησε να ηρεμισεις και να ξεκουραστεις... η μπουμπου θα εχει απαιτησεις σε λιγο!!!!

αφου και τα παιδια ειναι οκ! ειδες που στα ελεγα;;; πιο πολυ εμεις εχουμε το θεμα και οχι αυτα.

και θα συμφωνισω με την προλαλλησασσα που τα δικα μας γατια ηταν 2300 το κομματι (ναι Μαρντιο, 2290 και 2300 αλλα την 1η μερα της 38ης εβδ)

η Παναγιτσα θα τα φερει ολα βολικα....

 

εμεις εδω αν και εχουν ακομα βηχα που με τις μασκες δε βλεπουμε καλυτερευση, καλα.... αποψε τους δωσαμε και σολντεσανιλ να δουμε...

αυριο θα πανε εκδρομη σε εργαστηριο σοκολατας...

το γελιο ειναι οτι απο αυριο παλι αρχιζουν βροχες εδω!!!!

η μοιρα τους το εχει! οποτε πανε εκδρομη, βρεχει!

 

φιλακια στην κοιλιτσα της ετοιμογεννης και στα μαγουλακια της εορταζουσας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκτακτο ιατρικο ανακοινωθεν:

ηπιας μορφης προεκλαμψια κ νοσηλια ως τον τοκετο που θα πραγματοποιηθει στις 37 εβδομαδες δηλαδη την πεμπτη 29/1 (γενεθλια Χριστοφορου) με προκληση. σε περιπτωση ομως αρτηριακης πιεσεως ανω του 16 μπαινουμε αμεσα για καισαρικη τομη.

σε γενικες γραμμες σκατα.

μαρντιο μου πολυχρονη κοριτσαρα μου!

βαγκακι να χαιρεσαι κ εσυ την αδερφη! α ρε Μαριαννακι αθανατο θηλικο απο κουνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Μαριλου μου ελεγχομενα οχι και σκατα....μια βδομαδα ειναι κουτσα στραβα θα περασει εισαι και μεσα στα χερια των γιατρων μη φοβασαι τιποτα.και γω σου λεω πριν γεννησω 11 μερες ημουν μεσα με ορους για συσπασεις και στο μοναδικο δωματιο της μαιευτικης που δεν χρησιμοποιουσαν λεχωνες.ολο κουλα περιστατικα..αλλα περασε.να βγει το μωρο καλα και γρηγορα σπιτακι σας! Και προκληση εκανα δεν ειναι τιποτα μη σε φοβιζει.ηρεμια γιατι επηρεαζεις την πιεση αμα εχεις νευρικοτητα.μια βδομαδς ειναι ας επιληφθουν αλλοι τα θερια και το σπιτι δε χαλασε ο κοσμος...ενα θαυματακι ερχεται στη ζωη...θελει μια θυσια...

Ευχαριστω σας για τις ευχες!

Vag γυναικες ειμαστε η πλειοψηφια και χωρισμενες ειδικα αυτες που διαλεξαν το δωρο με υπονοουμενα για σεμιναρια απολαυσης...μη ψαχνεις τρελοκομειο.Δε μας χαλασε παντως τους μνημονευσαμε δεοντως! Χα χα.

Ωραια που θα ναι στο εργοστασιο σοκολατας....περιμενουμε εντυπωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

τι κάνετε;

 

Μαρουλάκι μου!!!

τζαναμπέτα η μικρή!!!

μια βδομαδούλα είναι μόνο!

σκέψου ότι αγχωνόσουν από την αρχή της εγκυμοσύνης και τα κατάφερες περίφημα έχοντας και 2 θηριάκια στο σπίτι...

κοίτα να χαλαρώσεις και προσπάθησε να ξεκουραστείς όσο περισσότερο μπορείς!!!

 

μαρντ, χρόνια πολλά και σύντομα με ένα τρίτο παιδάκι!!!

καλέ τι δώρο ήταν αυτό;

αλλά ήταν άδικο... εσύ είχες τα γενέθλια, όχι ο άνδρας σου... αυτό ήταν δώρο για τον άνδρα... χαχαχα!!!

 

αχ, θα σας κάψει αυτό το Μαριαννάκι...

έχει πολύ δυναμικό χαρακτήρα!!!

αλλά, πολύ γέλασα με την κορυφή... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Μαριλου... θα λεμε καμια βλακεια παραπανω να περναει η ωρα σου... θα ερχεται και καμια φιλη, συγγενισσα για παρεα.... σηριαλ και πρωιναδικα και κοτσομπολιστικα στην τβ... θα περασει η βδομαδα... παιξ'το Μενεγακη...

και τι ωραιο που θα εχουν ιδια μερα γεννεθλια!!!

τρελο παρτυ θα γινεται!!!!

 

ΜΑρντιο θα συμφωνισω με τη ΜΑρκερ οτι εκανες δωραρα στον αντρα! του'φεξε!

καλε πως βρεθηκαν ολες χωρισμενες στη δουλεια!

αντρες δεν εχετε;;;

δεν ξερω, αλλα απο την παλαιοτερη εμπειρια μου οταν ειναι μονο γυναικες σε γραφειο... τα πισοπλατα μαχαιρωματα και τα κοτσομπολια πανε και ερχονται!

αληθεια... δεν βγαζεις μια φωτο το "δωρο" να δουμε το γουστο τους;;;;

δεν επιμενω να εισαι και εσυ μεσα!!!!

χα!

 

ετσι για να παιρνει ιδεες η εγκυουλα που θα ειναι για λιγο εκτος δρασης!!!

αλλα μετα.....

δωσ'του να καταλαβει του κρητικαρου!

 

εμεις εδω... με βηχα ο Σπυρος αλλα οκ πταισμα.

σημερα περασαν ωραια στην εκδρομη. στο μερος που πηγαν, που θα μαθω λεπτομεριες απο τις κυριες τους, κανανε το προγραμμα για το σοκολατα και μετα κατεβηκανε λεν κατω που ειχε γηπεδα και παιξανε ποδοσφαιρο, χοκεϊ και αλλα ομαδικα παιδικα παιχνιδια. και σε μια φαση που αρχισε να ψιχαλιζει εκλεισαν την οροφη....

 

εγω εκλεισα εισητηρια για να παω με τα παιδια στο Μεγαρο Μουσικης Θεσσαλονικης που θα εχει Πητερ Παν on ice!

αμ πως! μονο εσεις στην πρωτευουσα να εχετε τετοια θεαματα;;;;

ειναι θιασος με Ρωσους χορευτες στον παγο που ερχονται για 5 μερες.

φυσικα εκλεισα τα πιο φθηνα εισητηρια στον πισω τομεα της πλατειας και πανω στον εξωστη τον οποιο θα προτιμισω οταν με το καλο παμε.

σας βαζω το λινγ να δειτε και το τρέιλερ της παραστασης.

 

http://www.gooddeals.gr/offer.asp?ofid=3316&utm_source=Gooddeals+Newsletter&utm_campaign=690187b080-_newsletter&utm_medium=email&utm_term=0_b0517aa2de-690187b080-9846661

 

αντε αυριο τελευταια μερα τους σχολειο και μετα.... 4ημερο τρελας!!!!

τι καλα που ειμασταν στον παιδικο που δεν ειχαν τετοιες αργιες....

 

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως θα ηθελα να δω το δωρο της Μαρντιο φορεμενο!!!

Και εμενα δεν μου πολυ αρεσει να δουλευω με γυναικες... οχι και καθολου αλλα οχι να ειναι κ πλειψηφια.....

α!τι μου ειπε ο ντοκ χθες; την Κυριακη ειναι τακτικο μελος στις καλπες στο χωριο του, και να κανονησω να μην γεννησω τοτε!χαχα!

ετσι ετσι να μου λετε για κοριτσι να παιρνω θαρρος!πλακα πλακα ειναι το τελευταιο που με απασχολει ετσι οπως ειναι η κατασταση. ας πανε ολα καλα κ για τους 2 μας και αγορι να βγει παλι χαρουμενη θα ειμαι!

τα αγορια μου τωρα ειναι αλλα παιδια!υπακοα μεχρι εκει που δεν παει!φρονημα κ τοσο καλα παιδια που εχουν παραξενευτει ολοι! πωπω!δοξαζω το Θεο!αν στρωσει χαρακτηρα κ ο Γιαννης χαλαλι!

καλε δεν υπαρχει τηλεοραση στους θαλαμους! αλλο και αυτο!ολη μερα μπιρι μπιρι ειμαστε! 5 κοπελες στο δωματιο πανω κατω ιδιας ηλικιας με διαφορετικο προβλημα εγκυμοσυνης η καθε μια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

βρε Μαρντ δε ντρέπεσαι να γράφεις για σέξι εσώρουχα στην σεξομανή γκαστρουδο μπροστά χαχα

αρχικα Μαριλού

ξάπλα ε; σπαστικοοοοο συμφωνω

πισι δεν μπορείς να πάρεις να κατεβάσεις καμια 500αρια ταινίες;

Μπράβο στα αγόρια σου

είδες ρε γμτ ου τελικά περνούν αερα μας,κάνουν ότι θέλουν εμας

βαγκ

το κρατάει μανιάτικο ε;

εμάς ο Νίκος,είναι έτσι.

πάντως ευτυχώς ποτέ ποτέ ποτέ δεν κάνουν φασαρία για αντικειμενο , λέω δεν έχουμε χρήματα και τέλος.

εμάς συμπεριφορά κρατάνε μανιάτικη. Πχ να τους μαλώσει η δασκάλα , μπορεί να μην της μιλάνε για 2 μέρες χαχα

μεγεθα τα πραγματα

να πάτε στο αισ καλό είναι. Πρέπει να ήταν ωραία και στις σοκολατες

μαρντ καλά τέτοιο δωρο δεν θα έπαιρνα ούτε στην κολλητή μου. Όπως και να δει θα προτιμούσα το δωρω του συζύγου.

χρόνια πολλά και ευτυχισμένα

νανα εσείς καλά;

ο μικρός αρχισε να τρωει;,εμένα μένει μυστικός απο,το πρωί στις 6 που πίνει το γαλα μέχρι τις 1:30 που τον ταΐζω μισοαλεσμενα στο σπίτι που και πάλι κλαίει γιατι νυστάζει και δε θέλει να φαΐ. Θα συνηθίσουν που θα πάει;

εμείς καλά

αυριο,φυσική και Δευτέρα δεν έχουν σχολείο. Ο αγγελος κανονικά.

οπότε σπίτι με τα μεγάλα. Εάν δεν βαρεθώ μπορεί να τα βγαλω βολτα.

ο αγγελουκος το καλύτερο μωρο φυσικά δεν τις ενοχλεί καθόλου, δεν κλαίει δεν φωνάζει , δεν πειράζει κανένα. Μόνο που δε τρωει. Τα αγόρια κλασικά , τι να πρωτοπώ δεν φταουν 2 σελίδες καθημερινά για τις αταξίες. Συνηθισμένα πράγματα δλδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις ευχες ολες σας!!

Και γω 10 χρονια με αντρες μονο δουλευα στο λογιστηριο ημασταν 4 ατομα 3 αντρες και γω.

Τωρα ειμαστε 7 ατομα οι 2 αντρες.Ναι σιγουρα ειναι καλυτερα στο επαγγελμα μας τουλαχιστον να δουλευεις με αντρες.πολυ μπιρι μπιρι και κουτσομπολιο οι γυναικες.

Βασικα μια ψωνιζει ολο απο sex shop(χωρισμενη) και ερχεται και τα δειχνει εκει και ειναι προχω( δερματινα μπουστακια ζαρτιερες κλπ κλπ) οποτε ελεγα οτι μες το γαμο πια δεν μου βγαινει να βαλω τα sexy προτιμω συνοπτικες διαδικασιες και να κοιμηθω γρηγορα να ξεκουραστω.Και αρχισε αυτη τα εισαι ξενερωτη και θα σε μυησουμε κλπ κλπ...εξου και το δωρο.

Μαριλου και γω εκανα γνωριμιες τοτε στο νοσοκομειο και ειχαμε φερει το laptop και μας εφερναν οι αντρες μας ταινιες.ειναι δυο κοπελες που κρατησαμε και τωρα επαφη....εχει και τα καλα του...θα στρωσει και το Γιαννιω...που το πας...

Αχ Vag αυτο για τις αργιες ξαναπεστο....αμ τριων Ιεραρχων αργια λεει παλι...αντε να τα βαλεις σε ενα προγραμμα.

Εμενα τωρα κοιμουνται απο τις 19:00 σημερα!

Γιατι λειπει η δασκαλα της μιας βαρδιας αναλαμβανει η αλλη 2 ταξεις μαζι τα βγαλε 2 ωρες στην αυλη τα ζαβλακωσε δε τα βαλε στη ταξη να ξαπλωσουν και 19:00 παρεδωσαν!!!

Νηστικες ακατουρητες με τις φορμες οπως ηταν απο το σχολειο...βρε καλα μου βρε χρυσα μου ξυπνηστε...μπαααα.

05:00 θα χουμε εγερτηριο και θα παω σα ζομπι στη δουλεια.

Τα χουν κανει πλακακια οι δασκαλες μου φαινεται και την αλληλοκαλυπτουν.τη πρωτη βδομαδα μετα τις γιορτες ελειπε Λαρισα που ειναι ο πατερας της εντατικη τη δευτερη αποκλειστηκε λογω κακοκαιριας την τριτη ηρθε Δευτερα εφυγε για να παρει τη κορη της στο γιατρο και Τριτη ηρθε να πει οτι φευγει παλι Λαρισα να ψηφισει!!!! Δηλαδη ελεος.και η διευθυντρια κανει τη βαρδια της 08-12.00 φευγει...ενταξει της κανεις πλατες κατσε και τη δευτερη βαρδια οχι να τα φορτωνεις διπλα και απορω οι αλλες κυριες πως το δεχονται...

Της λεω τι τα κανατε σημερα; μου λεει τι θες να τα κανω 29 παιδια!! Τα βγαλα 2 ωρες στην αυλη και μετα τους εβαλα ταινια στον προτζεκτορα!

Δεν υπαρχει ενας συμβουλος να μιλησουμε;; ειπαμε ενταξει δε λειπει και για αναψυχη αλλα και μεις εχουμε κατα καιρους θεματα υγειας παιδιων- γονιων αλλα 07:00 ειμαι στη δουλεια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο που ν'αρχισω!!!καλα ρε 

ΜΑριλου δεν εχουν ουτε ετοιμες υποδοχες με κεραια για τβ να φερετε δικη σας;;;;

και οι εγκυες που αναγκαζονται να μεινουν μηνα μεσα πριν γενησουν;;;;

πωπω... με τιποτα χωρις τβ!!!!!

τουλαχιστο δειτε καμια ταινια στο λαπ τοπ οπως λενε τα κοριτσια!

και τι λετε καλε συνεχεια με τις αλλες;;;

φανταζομαι θαψιμο που πεφτει!!!!

ξεκινατε φανταζομαι απο τα συνηθισμενα θεματα....

πεθερα-κουνιαδα-συνηφαδα-λοιποι συγγενεις-γειτονες.... και φυσικα οι συζυγοι!!

τα γρηγορα φτιαρια!

 

και τι κι αν ογιατρος σου ειναι εφορευτικη στις εκλογες... αν υπαρχουν σοβαροι λογοι νομιζω μπορει να φυγει και να αναλαβει ο αναπληρωματικος

καλα ρε ντοκτορ πες... φα χασουμε το γαμο να παμε για πουρναρια;;;;

αν και τη μπουμπου την εχω για καλυτερου γουστου..

σιγα μη βγει ανημερα εκλογων.... να ειναι ο καθενας με το ντερτι του!

θα βγει μια μερα που ολοι θα εχουν μυαλο μονο γι'αυτην!

η βασιλισσα της ημερασ!!!!

 

εσω τωρα μη διαβαζεις παρακατω γιατι θα κολαστεις!

 

 

 

καλα ρε εκει στη Ροδο τι φρουτο εχεις στη δουλεια που παινευεται για τις αγορες της σε σεξ σοπ;;;;;;

εχει ξεφυγει τελειως η τυπισσα!

καλα και οι αλλες τα ιδια χαλια με μας θα εχουν στο θεμα, αλλα για να συνβαδιζουν με την αλλη θα λενε τα διαφορα... στανταρ!

αλλα ρε κοπελια... αν φετος που σε ξερουν τοσο λιγο... σε πηρανε αυτο το δωρο.... που ακομα φωτο δεν ειδαμε..... του χρονου τι θα σε παρουν... για να σε μυησουν;;;;!!!!!!!!

οεο;;;;;;;!!!!!!!!

καλα ο αντρας σου στο τελος θα σε βαλει να κανεις κολητη παρεα με αυτη για να περναει αυτος καλυτερα!!!!!!

 

Μαρκερ λες ο Αγγελος να συνεχισει να ειναι ετσι ησυχος.... ή οταν μεγαλωσει θα μπει στο κλαμπ των μεγαλων θηριων;;;

γιατι αν δε μπει δε θα τον αφηνουν σε ησυχια..

 

Νανα.... τι κανετε εκει;;;;

ολα οκ;

 

εμεις τα κλασσικα.... το πρωι παλι βγηκαν στην αυλη και τρεχανε και ο αντρας τους παρελαβε ιδρωμενους.... ο Σπυρος αρχισε εντονο βηχα πια και μπουκωμα και μυξες...

το απογευμα ηρθε ενας συμμαθητης του σπυρου για παιχνιδι με την εγκυο μαμα οτυ.

την ειπα μεχρι να γεννησει αν θελει να κανονισουμε κανα 2 φορες να παω να τον παρω εγω απο το σπιτι τους και να τον γυρισω μετα και να μην ερθει και αυτη για να συνηθισει οταν γεννηθει η αδερφουλα του να ερχεται για παιχνιδι μονος και να μπορει η γυναικα να μεινει λιγο μονη με τη μπεμπουλα ή να κανει καμια δουλεια, να κοιμηθει...

βεβαια συμφωνησε η γυναικα και με ευχαριστησε γιατι θα ειναι λεει μεγαλη βοηθεια.

 

αυριο θα εχω πολλη δουλεια... θα ετοιμαζω τα ατομα για τα εκλογικα τμηματα και οτι αλλο μας ζητησουν... το κακο ειναι οτι ο Αντωνακης εβαλε υποψηφιοτητα και στη Β'Θεσ/νικης και θα ερθει να ψηφισει σε σχολειο στο Λαγκαδα οποτε προβλεπω να μας στελνουνε εκει μετρα.....

θα εχει ρεπο και ο συναδελφος που ειμαστε στο γραφειο, οποτε... παλι μονη θα βγαλω τα μετρα!!!!!

τελος παντων...

 

αυριο απογευμα εχω και την πρωτη επισκεψη στη βελονιστρια...

αντε να δουμε γιατι περιμενω και περιοδο και κοντευω να σκασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσε Βαγκ... δε θέλω να σου πω πώς έχω γίνει...

αλλά δεν αυτοσυγρατούμε ρε κορίτσια... τρώω συνέχεια!

δεν μπορώ να βάλω φρένο!

 

ρε μαρντ, δε μας είπες τι σχολίασε ο άνδρας για το δώρο.

όσο για το σχολείο... δεν έχετε σύνδεσμο γονέων;

επιθεωρητή που ελέγχει τις δασκάλες;

δε λέω , να βοηθήσεις κάποια συνάδελφο που έχει ανάγκη, αλλά ζορίσου κι εσύ λίγο για να βγει καλή δουλειά...

 

μάρκερ κι εσύ ταλαιπωρήσε με το φαγητό ε;

εγώ σταμάτησε και τις κρέμες και τα αλεσμένα...

το πρωί πίνει το γάλα του, μετά τρώει μισό τοστ, μετά κανένα φρούτο και το μεσημέρι το φαγητό του.

η γυναίκα τον ταΐζει σε 5 λεπτά κανονικό φαγητό...

το απόγευμα του δίνω γιαουρτάκι, κανένα τοστ, καμιά φρυγανιά ή καμιά κρέπα....

και τέλος το γάλα του...

Βαγκάκι μου, είσαι πολύ καλό πλάσμα!

μπράβο σου που σκέφτεσαι τόσο πολύ τους γύρω σου!!!

γκαστουδούλο μας!

εντάξει η μπαμπούλα μας;

φαντάζομαι τα έχετε εξαντλήσει όλα αυτά τα θέματα που είπε η Βαγκ ε;

χαχαχα!!!

είδες που τελικά άδικα αγχωνόμαστε;

τα μωρά αντιλαμβάνονται πολλά περισσότερα απ' όσο νομίζουμε...

μια χαρά τα αγόρια σου...

χθες το απόγευμα, ο Άνθιμος βοήθησε τον μπαμπά του να στίψουν πορτοκάλια...

μετά από λίγο γέμισε το χεράκι του κοκκινήλες όπως όταν σε τσιμπάει κουνούπι...

κράτησε μια ώρα.

το επόμενο πρωί που πήγαμε σχολείο μου είπε ότι πονάει όταν πάει να κλείσει το δαχτυλάκι του και ήταν πρησμένο...

ως το μεσημέρι ξεπρήστηκε...

το απόγευμα ήπιες φρέσκο χυμό προτοκάλι και πάλι γέμισαν και τα δυο τα χεράκια και ο ένας ο αστράγαλος...

το πρωί που ξύπνησε ήταν μια χαρά.

μόλις φθάσαμε στο σχολείο πάλι είχε στα δαχτυλάκια του...

τι να είναι ρε γμτ;

άρχισα να ανησυχώ...

σήμερα δε θα του δώσω χυμό... αν ξαναβγάλει σημαίνει ότι κάτι άλλο τον πειράζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο!

εδω καλα! στην αναμονη! ρυθμησαμε την πιεση κ ελπιζουμε να με πιασει η προκληση την επομενη εβδομαδα.

χθες εφερε ο Γιωργος τα παιδια 1η φορα. βρεθηκαμε στο σαλονι κ με κοιτουσαν σαν ζομπι.ουτε γελασαν ουτε ετρεξαν στην ανοιχτη αγκαλια μου.... μαχαιρι στην καρδια. στον μπαμπα τους τριβονταν. δεν πειραζει, παρα να κλαινε κ να με ζητουν κ να ζοριζονται οι γυρω τους καλυτερα να μου κρατανε μουτρα.θα τους περασει οταν γυρισω σπιτι.

νανα μου τροφικη αλλεργια ειναι. μην του ξαναδωσεις πορτοκαλι. ειμαι παθουσα σε διαφορα φρουτα κ λαχανικα κ οχι μονο. αεριους σιροπακι κ περναει.

δεν εχω λαπ τοπ καλες μου.... με το τηλεφωνακι οτι κανω. μας ηρθε το ταμπλετ που παραγγειλαμε κ ελπιζω να μου το φερει αυριο ο Γιωργος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...