Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

γεια σας

3ημερο τωρα καθομαι

σημερα εχω πονοκεφαλο

αλλα λογικ είναι από τα μιατια θα εχει ανεβει η πιεση

 

κατά τα αλλα μια χαρα

από υγεια και εμεις καλα

ο Νικος εχει αρχισει να πααπονιεται για την κοιλια του αλλα εχουν σφυξει οι κοιλιακοι

φετες μιλαμε εχει γινει

 

στο σχολειο καλα

ολυ διάβασμα και δυσκολευει αρκετα

δεν ξερω μονο εγω και άλλη μια μαμα αγχνωνομαστε να πανε διασμενα

οι άλλες τι να πω

οκ δεν πειραξει και οσο μαθει

δεν μπορω πραγματικα με ξεπερνει να παε αδιάβαστα ή να μην ξερυν καλα ορθογραφια

εχθες ειχαν 24 λεξεις να μαθουν απ εξω ορθογραφια - κοιταζω ,οικοδομη , ετοιμος , κοιμηθηκα , μοιμισμενος ,παιδι ,παιζω , παιχνιδουπολη , εκει , ειχα , ειπα , χειμωνα , καλοκαιρι . και αλλα

και να τα ξερουμε και πλυθηντικο και ότι είναι σε ρημα να το ξερουν και στο εσυ και μαθηματικα να γραψουν ολες τις παρεουλες μεχρι το 5 και ένα κατεβτο αναγνωση

γενικως τελειώνουμε γρηορα δεν εχω θεμα -θελουν περιπου 1,5 ωρα αλλα για την ορθογραφια μπορει να την γραψουμε και 5 φορες για να την μαθουν - δε λεω είναι δυσκολη ομως

 

μακαρι βαγκ να μην κολλησετε τιποτα -κυκλοφορουν οντως πολλα

οσο για την αποτυχια εινι δυσκολο να το διαχειριστουν

και ο Στελιος δεν το αντεχει ακομα καθολου -κλαιει φωναζει

που θα παει ομωςθα μαθουν  ετσι είναι δεν μπορούμε να ειμαστε σε όλα πρωτοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα

 

τι κανετε;

εμεις μια χαρα

φτου φτου μη μας ματιασω

λιγεςμυξες ο λουκος αλλα μεχρι εκει -

τα σχολεια καλα - βελτιωνόμαστε στις φωνες - διβαζουν πιο ηρεμα

είχαμε και την εημερωση - δεν καταφερα να παω κι εκλεισα ραντβου εχθες - τα καλυτεραμου ειπε

αρχισαμε σκακι στο σχολειο -τος αρεσε λενε -τι να πω -εγω βαρετο το βρισκω παλι

μετα θα παμε στο καπακι κιθαρα -μιλησα με το δασκαλο και μου ειπε ότι σαν μουσικη πιδεια τους το κανει -και ισα που γρατζουνάνε τις κιθαρες\αντε λεω ας παμε και αυτο

 

δουλεια ετσι και ετσι αυτές τις μερες - 1 δουλευω 3 καθομαι

 

εσεις πως τα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μιλαμε ειχα τοσες μερες να μπω στον υπολογιστη!!!

αποτοξινωση!

εχω αυτη τη βδομαδα αδεια αλλα δεν τη φχαριστηθικα...

αντι να τελειωσω τις δουλειεις στο κεντρο και ανατολικα σε μια μερα, λογω των νταϊδων αγροτων που εκελιναν το δρομο πηγαινα καθε μερα πρωι πρωι. ηδη 2 μερες γυρισα απο τα κορφοβουνια!

τα παιδια καλα... υγεια, Δοξα τω Θεο....  σχολειο τα κλασσικα... πηγανε κ χθες εκδρομη στα ΤΕΦΑΑ και κανανε πολλα αθληματα και γυρισαν ψωφια και κατενθουσιασμενα... στο κολυμπι καλα, σιγα σιγα τους αρχζουν τη μεταβαση στη μεγαλη πισινα...

αλλα ρε συ... πολλα μου φαινονται τα μαθηματα που εχετε...εδω ειμαστε πιο λάιτ κατασταση...

αυριο περιμενω μουσαφερια την ξαδερφη του αντρα απο Δραμα... ειναι Κυριακη τα 40 της πεθερας... οποτε καταλαβαινεις... καθαρισματα, αυριο μαγειρεματα, διαφορα σνακ... εμ, συνολο 5 παιδια θα ειναι στο σπιτι... ευτυχως εχουμε το ισογειο!!! λυτρωση! τους δινουμε το κλειδι, τακτοποιουνται κατω, υπνο εκει... μια χαρα... το καλο του χωριου!

τωρα ηρθε και ο αντρας... απογευματινος ηταν...

εγω απο βδομαδα τρελο χωσιμο... 3 μερες θα παω για συνενετευξεις ταυτοποιησησ εθνικοτητας των αγαπητων μεταναστων... και αν και οταν τελικα γινει και το κεντρο φιλοξενειας στην περιοχη... με βλεπω να με στελνουν πακετο! στ'αληθεια η δουλεια δε με τρομαζει... μην κολησω τιποτα απο δαυτους και το μεταφερω στα παιδια.... γιατι δε γινεται να ειμαι 8 ωρες με μασκα... οποιους βλεπουμε αρρωστους τους βαζουμε αυτους μασκα αμεσως, οταν εχουμε μασκες... αλλα παντα ο φοβος υπαρχει...

καλο σ/κ και μια χοτ ημερα ερωτευμενων!!!

που εισαι ρε τρελοκρητικια με τα σεξουαλικα σου!!!!!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

 

τι ωραιος καιρος

εδώ εχουμε την πιο ωραια θερμοκρασια

εκει γυρο στου 18 και μπορεις να κανεις τοσο πραγματα

 

καλα εχω ένα σιδερο βουνοοοοοοο

σημερα εκανα το 1/3 των ρουχων και εκανα 3 ωρες

δεν ξερω γενικως εχω και τα νευρα μου πολύ αυτές τις μερες

με τη δουλεια με ολα

 

εχθες εγινε ο αντρας 37 - του αγιου

μα δεν τον φωτισε λιγουλάκι και αυτος ο αγιος χαχαχα

 

κατά τα αλλα μια χαρα ολα

σχολεια σουπερ - μιλαμε εχουμε βελτιώσει δραματικα τους χρονους μας - σε 30 λεπτα τα εχουν κανει όλα και κανουμε και επαναληψη

σε 3 μαθηματα λογικα τελειώνουμε την 2η ενοτητα του 2ου βιβλιου και παε σε αυτά που είναι μονο αναγνωση

 

πρεπει να ηταν οντως ωραια στην εκδριμη σας

αυτά θελουν τωρα τα πιστιρικια κατι δραστηριο

ουου και με το κολυμπι τοσο καλα - αντε δελφίνια θα είναι το καλοκαιρι

μακαρι να ειχαν συνεχισει και οι δικοι μου

αλλα όλα δεν γινονται

 

με τις επισκεψεις όλα καλα;

 

καλα για τις αρρώστιες που φερνουν δε θελω ουτε να το σκεφτομαι

εμας εκει στη δουλεια μας ερχονται καραβανια στην πλατεια -περνας και χουν αντισκηνα παντου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τοσο πολυ προχωρανε στο σχολειο;;;;

εμεις απο το 2ο βιβλιο γλωσσα καναμε μονο τα 3 πρωτα μαθηματα, επί 2 μερες το καθενα, φυσικα... αι, ει, και οι και λιγο μπερδευονται με τοσα διπλά... τη 2η μερα που κανουνε το ιδιο μαθημα, τους δινουν αναγνωση σε φωτοτυπια καπου 10 σειρες και ασχετη ορθογραφια απο το βιβλιο.

ετσι οπως βλεπω εσας... μαλλον εμεις δε θα προλαβουμε να τελειωσουμε τα βιβλια...

σημερα ειχαμε το απογευμα ζωγραφικη-εικαστικα... εφτιαξαν μασκες απο χαρτινα πιατα... 

να χαιρεσαι τον αντρα σου... 37... καλε μικρουλιδες ειστε...

εμενα σημερα που πηγε τσαρκα τη θεια του στα κινεζομαγαζα με πηρε δωρακι βαλεντινου... ενα καδρακι με στιχακι και καρδουλες, αρκουδακι κλπ... και το εδωσε στη ΜΑριαννα να μου το δωσει οταν ηρθα απο τη δουλεια και ημουν πανω να αλλαξω! τοση βαρεμαρα!!!!! τι το πηρε τοτε χρυσε μου;;;; και λεω στη ΜΑριαννα... δωστου το πισω και πες του οτι δεν το δεχομαι αν δεν ερθει να μου το δωσει κανονικα μαζι με αγκαλια και φιλι!

του το ειπε η μικρη και ανεβηκε σιναμενος κουναμενος πανω....

αμ, πως!

αυριο ειμαι εξω περιπολικο επιδη δεν ειχα αλλα ατομα να βγαλω τις υπηρεσιες... και αυριο η συναδελφισσα που ειμαστε μαζι κοβει για μια μερα την αδεια για να κανει το ιδιο... καταντια.... σε λιγο ο δ/της θα βγαινει περιπολικο!

το σ/κ με τα σογια μια χαρα περασαμε... κουραση βεβαια... με το που εφυγαν ειχαμε και παιδικο παρτυ, Δευτερα απογευμα πηγαμε επισκεψη στην ξαδερφη μου και παλι τρελαθηκαν στο παιχνιδι... αποτελεσμα... με 4 μερες ολο φωνες, τρεξιμο, ιδρωτα και τσιριδες ο ΣΠυρος εχει λιγο βηχα... εχει πιαστει λιγο η φωνη του αλλα ο λαιμος δεν ειναι κοκκινος... του κανουμε καμια μασκα φλιξοτάιτ για να μη χειροτερεψει...

τα πηραμε κρανιο στη δουλεια παλι με τους "προσφυγες"σημερα... ειχαμε απο χθες 2 οικογενειες συριων... το βραδυ δεν ηθελαν να παραγγειλουν φαγητο γιατι ειχαν κατι ψιλολογια μαζι τους... και ειχαν απο ενα μικρο παιδακι η καθεμια... το πρωι τα μικρα κλαιγανε κλπ τους δωσαμε λιγο γαλα και το μεσημερι οι γουρουνες οταν ηρθε ο ανθρωπος να τους παρει παραγγελια πηραν σαντουιτσ μονο για τους εαυτους τους καιοχι για τα μικρα παλι!!!!!! αντε πες μου τι τους κανεις!!!!

ας μη συγχιστω παλι νυχτιατικα....

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

 

καθησιο για 10 μερες

εχθες πηγα από τη δουλεια και τα ειπα ένα χερακι στην καινουρια

μου εδωσε λιγες ωρες -παλι σκατα πρόγραμμα -ενι γουει θα περασει και υτο το εξαμηνο που θα παει

και κανεις δεν θελει να παρει 2 κωλομαθηματα κι τα χωνει σε εμενα που δε με νοιαζε

αλλα βρε παιδι μου εκπαιδευτικα 6 ωρες σερι με ένα τμημα θεωρια θα βαρεσουν εγκεφαλικα και αυτά και εγω τιθα λαεω

 

όχι ρε συ θα προλάβετε εμεις δεν κανουμε καθολου μαθηματικα αι προχωράμε να τελειώσουμε γλωσσα

φανταζομαι μετα καποια στιγμη θα σταματησε υποχρεωτικα και θα κανει μονο μαθηματικα

 

αφου ανεβηκε ο αντρας βαγκ παι καλα χαχαχα

εμεις ουτε για αστειο τετοια

 

καλα ειδες με τις συριες;

και μετα σου λεει γιατι είναι πνιγμενα τοσα παιδια στις θαλασσες μας

οι ιδιες μου φαινεται τα αφηνουν

ντροπη - τι να κανεις βρε βγκουλα -ένα μπουκαλι γαλα είναι ας παει στο καλο

 

αληθεια είναι τοσο χωσιμο το περιπολικο; εγω θα φανταζομουν ότι ολοι θα σφαζόντουσαν να βγουν εξω.

η αδερφη μου τα εχει με ένα συριο μεγαλωμενο εδώ - και ελεγε ότι δεν είναι τα παγματα οπως ακουγονται 

υπαρχουν περιοχες στη συρια που είναι πολ ανεπτυγμένες και δεν εχουν φοφο σχεδόν καθολου -αντε να ερθει αμια ξοφαλτση

οι περισσοτεροι θελουν να γυρισουν πισω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σας τα λεει ο γνωστος σας ο συριος... το θεμα ειναι οτι οι σωστοι και μορφωμενοι εχουν φυγει ηδη Ευρωπη και φυσικα τους τσακωσαν και τους εδωσαν αδειες παραμονης και μια χαρα... σε μας μενουν οι βουνισιοι, αγραμματοι που ουτε καν σε σπιτι κανονικο ζουσαν... 

για τη νοοτροπια τους... ασ΄τα να πανε... ειπαμε αλλη κουλτουρα ρε παιδακι μου, αλλα τι να σου πω... ουτε τα αντικειμενικα απαραιτητα!

με τους αγροτες παλι εβριζα το απογευμα... ειχαν τλειως κλειστα 11-15 και μετα ως τις 6 ανοιγουν μια λωριδα. την προηγουμενη βδομαδα εβαζαν τα τρακτερ ετσι ωστε να χωρανε να περασουν μαζι 2 ΙΧ ισα ισα αλλα 1-1 τα μεγαλα οχηματα και ειχε σχεδον συνεχη ροη... σημερα που τους πηγα κολυμπι με το που πιανω την ανηφορα... ολοι με τα φρενα! χασαμε 10-15 λεπτα... ειχαν αφησει χωρο ισα να χωραει ενα οχημα, οποτε καταλαβαινεις..

αντε να το ληξουν γιατι παραγινε το κακο.

εσεις στη δουλεια μπηκατε στο επομενο 6μηνο και αλλαξε το προγραμμα; καλα φυσικα ωρες σερι θεωρητικα δε λεει... υπνο ελαφρυ! και εσυ φαριγγιτιδα! και την εχεις και ευκολη!

την Κυριακη παλι παρτυ εχουμε... και το απογευμα θα εχουμε γιορτουλα για τις μαμαδες απο τα κοριτσακια του κατηχητικου. επιδη 2/2 ειναι η Υπαπαντη που ειναι η χριστιανικη γιορτη της μητερας...

εχω αρχισει να κουραζομαι... πιεση στη δουλεια, τρεξιμο στο σπιτι και στις δραστηριοτητες... ο αντρας αφαντος στην αρχη λογω της μαμας του αλλα και τωρα με τα συνδικαλιστικα... δε λεω ημουν καλομαθημενη πριν που βοηθουσε πολυ και τωρα νιωθω τα παντα πανω μου. και τα παιδια εχουν κολησει τελειως πανω μου αφου μουνο εμενα βλεπουν και με εχουν σιγουρακι.

μια κουβεντα με τον αντρα θα πρεπει να κανω συντομα... δε θα αντεξω για πολυ... και μεταξυ μας χαθηκαμε γενικα... δε θα το αφησω για να χειροτερεψει κιαλλο...

καλο Σ/Κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορασιδες 

 

τους πιανει τρελα βρε παιδι μου 

πωπω και δεν εχουν και περιοδο ευτυχως 

παιρνει απο λογια;μακαρι να ηρεμισει 

 

και ο δικος μας μες τα νευρα ειναι

 

εμας εδω ευτυχως μονο τις εθνικες εχουν κλεισει και οχι τελειως

γενικως εχεις δρομους να πας εκει που θες ακομα δλδ

 

ολο παρτυ ειστε και εμεις εδω

ειχαμε εχθες ενα -στο οποιο τσακωθηκε ο Στελιος με ενα αλλο παιδακι και δεν ελεγε να ηρεμησει

φωναξα τον κωστα και τον πηρε φαντασου

εχει θεμα με το να χανει -θελει παντα να κερδιζει και δεν χαριζεται σε κανεναν 

η αλλη η μανα μονο αστυνομια που δεν φωναξε

πωπω δεν την μπορω τη κατινια με τιποτα - με τιποτα ομως

εμας καθε μερα  Αγγελος ερχεται ολο και με καποια γρατζουνια 

τι να κανω δλδ να τσακωνομαι με τις μαναδες;

ο Νικο; σημερα ενα αγορακι του πατησε τοχερι ενω πηγε να πιασει ενα καπακι και του ειχε κοψει κομματι μιλαμε - να παω δλδ να κανω φασαρια

και του Στελιου στο ποδοσφαιρο ενα τον κλωτσισε και τον πεταξε κατω 

δεν τα μπορω καθολου - τα θεωρω τελειως κατινιεςτους λεω δεν παιζουμε με τα παιδακια αυτα και τελος 

απαπα κρανιαζομαι με τις βλαμενες

 

στη δουλεια χαμος

υπαρχουν τοσο ξεφτιλες πραγματικα - εχει χαλασει ο κοσμος

τεταρτη αρχιζουμε και ετσι για σπασιμο ενας συναδελφος που ειχε 35 ωρες και ειναι εκει οσο και εγω - ειχε σπαστει με τα χρηματα και εφυγε σημερα 

μας αφησε ολους συξυλους. 

ντροπη του

 

αυριο θα συνατηθω με τη χαρα

 

επανερχομαι

θελει το παιδι μου να φαει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλια να δωσεις στη Χαρα!

τι κανει αυτη η ψυχη;;;

εμεις σημερα μετα τη ζωγραφικη ειχαμε στο σπιτι για παιχνιδι μια συμμαθητρια τους και την 4χρονη αδερφουλα τησ με τη μαμα τους. πρωτη φορα βρισκομασταν.

στο σχολειο νευριαζω ολο περισσοτερο με τη γυμναστρια που ενω δεν τους κανει ποτε γυμναστικη σημερα με πηρε τηλ στο κινητο να με πει γιατι δεν εχω φερει χαρτι για τη γυμναστικη για το Σπυρο! καλα, λεω, ειναι δυνατο να εχω φερει για τη διδυμη αδερφη του και να μην εφερα γιαυτον;;;;

και τι απαντησε.... ααα, δηλαδη πρεπει να ξαναψαξω....

ε, μαλλον την λεω και εγω!

και την ειπα οτι την Παρασκευη δωσαμε και τα χαρτια οτι συμφωνουμε να παρουν μερος στο προγραμμα Ευ Ζειν με τα τεστ που θα κανουν. και σε μιση ωρα με ξαναπαιρνει και με ρωταει αν τα παιδια θελουμε να παρουν μερος στο Ευ ζειν!!!! χιλαλαϊχι!!!!! ειναι κανεις εκει;;;;!!!!!

εσας θα κανουν αυτο το προγραμμα;;

κατα τα αλλα στη δουλεια χαμος.... ηξερα οτι το κρατος μας ειναι μπουρδελο, αλλα ακομε και τα μπουρδελα εχουν ενα προγραμμα... ενα πλανο... εμεις ουτε τετοιο εχουμε!!! αρον των αρον ανοιγουν το κεντρο προσφυγων αυριο, χωρις να ξερουν ακομα τι ειδους θα ειναι... αν θα ειναι χοτ σποτ οπως τα νησια και θα γινεται καταγραφη τους και εφοδιασμος τους με χαρτια, αν θα ειναι κεντρο ανοιχτης φιλοξενειας οποτε μπατε σκυλοι (φατε πιειτε τζαμπα απο τον Ελληνικο Στρατο που ανελαβε τη σιτηση) αλεστε... ή αν θα ειναι κλειστο κεντρο που θα φυλασονται αυτοι που θα ειναι μεσα... και φυσικα αυριο ξαφνικα ζητανε να στειλουμε ατομα για προαωποκο εκει που δεν ξαρουν πως θα το χρησιμοποιησουν και τι δουλει αθα κανουν!

τελεια;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

 

τοσες μερες δεν εμπαινε με τους κωδικους

τι να πω

σημερα μπηκε μια χαρα -τρωει φλασιες μιλαμε

 

ελα καλε με τη γυμναστρια - οντως πολύ κουλαμαρα

ρε γμτ πραγματικα απορω που δουλευουν με το ζορι 15 ωρες την εβδ και βαριούνται κιολας

παιρνουν το χιλιαρικο για τοσες ωρες και παραπονιουνται κιολας.

το βρηκε τελικα;

εμεις ευτυχως και γυμναστικη και αγγλικου εχουμε σουπερ

μιλαμε αγγλικα ειδικα δεν το περιμενα-μεχρι και να γραφουν λεξούλες τους βαζει και εχουν μαθει πρα πολλα

 

όχι αυτό το ευ ζην δεν μας το κανουν

αλλα μας εβαλαν να υπογραψουμε οσοι θελουμε για ένα πρόγραμμα που δεν θυμαμαι πως το λενε που τα βαζουν να κανουν ανακυκλωση από τα απορρηματα του σχολειου

δλδ να μαζευουν και να ξεχωριζουν πλαστικα χαρτια κλπ

 

με τυς μετανάστες τι κανατε τελικα;

 

εμεις τιγκα στο παρτυ και παλι

μιλαμε εχω κουραστει

 

καληνύχτα κοριτσια

την χαρα τελικα δεν την ειδα γιατι ηταν αρρωστος ο Στεφανος

θα τα πουμε την άλλη εβδ λογικα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε παρτυ ανιμαλ!

αααχχχχ.... αλλα παρτυ φανταζομασταν και σε αλλα παμε!!!!

πως καταντησαμε λοχια!

και εμεις εχουμε μασκε την αλλη Παρασκευη

σημερα ειρθαν μια φιλικη οικογενεια το απογευμα.. τα πηρα με το ΣΠυρο που επιδη δεν ειχε αγορι να παιξει, επαιζε με τα νευρα μου! δηλαδη οποιος ερχεται στο σπιτι μας πρεπει να εχει και αγορι και κοριτσι!

οσο για τους μεταναστες... η κατασταση εχει ηδη ξεφυγει απο καθε ελεγχο! εχουν σκοπο να τους μοιραζουν σε ολη τη βορεια κυριως Ελλαδα! θα αμς φανε λαχανο σε λεω! ο αντρας λεει να προσπαθησουμε να παρω αποσπαση σε τελειως αλλη υπηρεσια γιατι τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο και δεν ξερω για ποσο καιρο θα γλυτωνω την 1-3 μηνη αποσπαση σε Χιο ή Λεσβο ή ενας Θεος ξερει που...

χρειαζομαι σιγουρα μια εκδρομη, ενα ταξιδακι... κατι!

οχι αυτη, την αλλη βδομαδα που θα εχω αδεια ειπα τον αντρα ενα πρωι και παμε για χαμαμ να ειμαστε λιγο μονοι μας... και τι ειπε... αχ, ναι... να στρωσει και η μεσουλα μου! Βρε παλιογερε για τη μεσουλα σου εκανα τετοια προταση!!!!;;;;;

αντε να ψηθει το φαγητο να παω για υπνο.....

καλη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

 

όπως τα λες μαρτυ ανιμαλ χαχαχα

καλ εγω την εχ δει αλλιως εδώ και να 2 μηνς οποτε μπορω βγαινω

αημερα γραφομαι γυμναστηριο με άλλη μια μαμα - ειπα του ω να κοψει το λαιμο του και 2 μερες την εβδ να γυριζει μεχρι τις 9 και εγω θα πηγαινω 9:30-10:30 το βραδυ με τους σφυχτεν αζι και τη φιλαναδα για τουμπαο χαχαχα- μη ρωτήσεις τι είναι - δεν ξερω

θα είναι εκει ο Μιγκελ λεει να μας κανει μαθημα χαχαχαχα

θα σας πω αυριο τι κομματι είναι - είναι τριχωτος μιγκελ ή με στρινγκ χαχαχα

 

αδιαθετησ προχθες και ημουνχωμα - ιχα 2 μερες αιμορραγια και σημερα τιποτα

μιλαμε τετοα κοπωση -κοιμομουν ολη μερα

 

εάν μπορεις να αλλαξεις το συζητάς; τρεχτο φυσικα

 

σε λιγο παω δουλεια

σας φιλω

 

από νανα κανα νέο;

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Αποκρια!!!

πηγαμε σε μια ταβερνουλα στο δηπλανο χωριο.. και τωρα ειμαι σκασμενη!!! και δεν πηραμε και πολλα... αλλα.... σε αυτη την ηλικια... με το λιγο φουσκωνεις νυχτιατικα! χαχα!!!

εσυ τι νεα με το Μιγκελ;;; τι ειναι αυτο το τουμπανο που σας κανει;;;;; εισαι τρελη παντως!!!

εχω μια νυστα...

σε φιλω... μονο εσενα... αφου μονες μειναμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

 

πωπω δεν μπηκα καθολου

ειμαστε παλι στη φαση το 24ωρο δεν φτανει.

 

καλα κανατε αι βγηκατε πωπω ζηλευω

εμεις δουλεύαμε - καλα ο Κως δλδ γιατι εγω το κανονιζα να τελειωσω λιγο πιο νωρις

αλλαο κως δεν χανει ουτε μια ωρα

μη και στεναχωρήσουμε κανα πελατη

ενι γουει

 

ημασταν φουλ εμεις

στο σχολειο την πεμπετη ψισανε σουβλάκια να φανε τα παιδια

και σκ είμασταν φουλ στα παρτυ

αφου μυραστηκαμε σε καποια φαση

σαββατο είχαμε στο σχολειο

κυριακη ειχε ο δημος αλλου για τους παιδικους άλλου για τα σχολεια

και αυτό από τις 11 εω τις 6:00

γυρισαμε κατά τις 1 σπιτι με τον αγγελο να φαει

κατ τις 2 ηρθαν τα αγορια

και μετα 4 φγαμε να ξαναπαμε

 και γυρισαμε 7

καλα ηταν

φαγαμε τους σκασμου -κρεπες σουβλάκια και δωσε πονο

και παι η διατροφή για να χασω 6 κιλα χαχαχα

 

αυτό το τουμπαο που λες είναι καλο

είναι ενας πιτσιρικας  λιγο λιβανεζος μου κανει ο μαυριδερος -ξυρισμένος μεχρι και μην πω που -τιγκα στο λαδι από πανω μεχρι κατω -γλυνεται ολη την ωρα - φοραει 10 μλπουζακια και σε κάθε τραγουδι βγαζει και άλλο και μετα φοραει το τελικο του - χορευει σαν το κατσικι και εμεις πρεπει να τον ακολουθούμε - καμια επαφη για πρωτη φορα χαχαχα

και και πρεπει να φορυσε ή στρινγκ ή τιποτα γιτι ο κωλος του ειχε υδρωσει τρελλα - ιχε κανει σχηματακι στη φορμα τυ την κολητη χαχαχα

 

αυτά τα ωραια

ο Στελιος στακωθηκε με τη δασκλα του γιατι δεν τον αφηνε να ζωγραφισει και τις ειπε ότι βαριεται και είναι κακια δασκαλα

και τσακωθκεαν

ευριασε της ειπε ότι θελει να φυγει και αλλ τετοια ωραια

πωπω τι θα κανω;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε κοπελια... εσυ γυμναστικη εκανες ή τον ιδρωμενο ποπουδακο του στριγκατου κοιτουσες;;;;; γι'αυτο οτι να'ναι εκανες!!! να χεσω την αραπια μου! τα εκανε και στο Λιβανο αυτα ο στριγκατος;;;

απαπα με κολασες νυχτιατικα!!!

καλα ο γιος σου Θεος! ακους εκει να την πει τετοια στα ισια! δε σε επιασε η κυρια να σε πει τιποτα;

εμας μας εστειλαν ενημερωτικα οτι την αλλη Πεμπτη δε θα εχουν σχολειο γιατι θα μιλησουν με τη συμβουλο και Παρασκευη 12:30 βαθμους... θα μιλησουν για την προοδο των καμαριων μας δηλαδη... βαλε και την Καθαροδυετερα... παει η εβδομαδα...

σημερα πηγαμε με τον αντρα λουτρα Ν.Απολλωνιας.... λιωσιμο!!!! κοιμηθηκαμε και μεσημερι πριν το κολυμπι και ακομα λιωμα ειμαι!

αυριο εχω καθαρισμο προσωπου και νυχια.... την Παρασκευη σιδερωμα.... και παει η αδεια...

δε θελω να παω στη δουλεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

 

τι κανετε κορίτσια;

εμεις αρρωστοι από την παρασκευη

ο Στελιος δλδ - εχει 38,5 χωρις συμπτώματα χωρις τιποτα

τι να πω καπου την αρπαξε

πρασκευη ειχαν παει εκδρομη σε ένα θεατρο - κανενα δεν καταλαβε τιποτα -τι ωραια λεω

δεν τα πανε καπου να σκαψουν να ξεθυμανουν - η πολύ τεχνη μας εφαγε

 

κατά τα αλλα

κανενε τα παρτυ τους και τα 3 παιδια

ο αγγελος εβγαλε και τις φετινες φωτο

μια χαρα

 

εχω μαγειρεψει για αυριο - μονο καμια πατατοσαλατα θα κανω ακομα κα να τιγανισω τα καλαμαράκια του κωστα

 

κατά τα αλλα ακομα σεληνιασμενος ο αντρας

να δω ποσο θα αντεξει το νευρικο μου συστημα

 

Καλα να περασετε ολοι αυριο

και ευχομαι να σα κανει καλο καιρο και να πεταξε τους αετους σας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε καλα μου κορίτσια;

 

εμεις όλα καλα

σημερα μεσα γιατι ο Κως εχει σεμινάριο

μια χαρα ηρεμότατα είναι φτου φτου

 

ελπιζω να ειστε ολοι καλα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που να ειμαι ρε ΜΑρκερ...

αρχισα δουλεια, με ηρθε περιοδος, ξυπνησα με πιασμενο λαιμο, που οσο περνουσε η μερα δεν μπορουσα να κρατησω ορθιο το κεφαλι μου, πηρα κοκτέιλ νορτζεσικ-βολταρεν χαπια, στις 3 μερες μου εκοψε την περιοδο, που κανονικα παει βδομαδα μεχρι να τελειωσει, ολοι στο σπιτι και κολησα και εγω, εχουμε μπουκωμα και βηχαλακι απο τις μυξες, αλλα νορμαλ... φυσιολογικα για την εποχη που μετα τις λιακαδες, μας μουχλιασε στη βροχη μια βδομαδα!!!

πριν κοιμηθουν η Μαριαννα παραπονεθηκε οτι τσουζει ο λαιμος της, την ειδα με το φακο και σα να ειδα δυο ασπρα κομματακια στη μια πλευρα... κακο σημαδι... οποτε την εκανα μια μασκα με το νεφελοποιητη και την εδωσα και λιγο αλγκοφρεν... ελπιζω να τη γλυτωσουμε...

εχουμε και να παρελασουνε την Παρασκευη στην εδω παρελαση και μετα να παμε Καβαλα γιατι εχουν παρτυ οι κουμπαροι για τα γεννεθλια των κοριτσιων τους. μακαρι να μη βρεχει, αν και οι προγνωσεις μιλανε για βροχερο και κρυο 3ημερο.

κατα τα αλλα... τα ιδια....

εσεις εχετε σχεδια για το 3ημερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα

 

ακομα αποθηκευμενο το προηγουμενο μνμ ειχε

πως τα περασατε στην παρελαση;

καλα εμεις εδώ ονο οι μεγαλες ταξεις κανουν και αντε να δεις κανα μικρο σε κανα συλλογο που αν κανει παρελαση

 

κατά τα αλλα ειχα τον νικο και τον Αγγελο ολη την προηγουμενη εβδ αρρωστους με πυρετο χωρις συμπτωματα

οποτε σ παλι μεσα τη βγαλαμε

πηγαμε στο πανιγυρι που εχουμε του ευαγγελισμου εδώ κοντα και ξεπαραδιαστηκαμε με κατι εμφανισεις ομαδων που θελανε - εφυγε το 50αρικο

και κυριακη ειχα και τον κωστα αρρωστο

τελεια

εγω με ένα πονολαιμο φετος - υτυχως δλδ

φτου φτου μη με ματιασω χαχαχα

 

γυμναλα και φαι μη νομιζεις όπως τρωω ετρωγα

ουτε γραμμαριο δεν εχει φυγει χαχαχα

 

σχολεια μια χαρα - ανετα πλεον όλα

ρεπει να τις ειπαν τιποτα της δασκάλας - δεν δικαιολογειται να βαζει τοσο λιγα εδώ και 2 εβδ με μια ορθ 5ασιρη με αντιγραφη και αναγνωση μας εχει

καλα εγω τους κανω επαναληψη κάθε μερα 

αλλα εντυπωσιάζομαι εχω να πω

 

στη  δουλεια εφυγε η σεληνη πανω από τον αρσενικο πληθυσμο και ειμαστε ηρεμα φτου φτου και εκει

και εχω και αλλα πολλα νεα αλλα δεν φτανει η σελιδα

εσεις ;

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα, φτανει πια με τις αρρωστιες σας!!! δε σας πηγε το 2016 με τιποτα!

και σε ποιον πηγε;;; ο καθενας σε αλλον τομεα...

εμεις παρελασαμε, ειχε κρυο αλλα δεν εβρεχε. 

μετα μπακαλιαρο που εκανε η μαμα μου, τους εφερε στο σπιτι ο αντρας με νουνα μου και μπαμπα του

μετα το φαγητο πηγαμε Καβαλα γιατι ειχαν παρτυ γεννεθλιων τα παιδια των κουμπαρων μας... γυρισαμε 11 παρα... και εκει παγωνια ειχε.

τσιμπισαμε και τα εκτος εδρας μικροβιακια μας...

η Μαριαννα που ειχε φαγωθει να βαλει φουστανι με καλτσον, μαλλον απο τον παιδοτοπο, κολησε καμια βρομια και Σαββατο εβγαλε στο μπουτι μαζεμενα σπιθουρακια σε ενα σημειο που γυρο το μερος ηταν κοκκινο και φαγουριζε... την εβαλα φουσικορτ... τιποτα... Δευτερα εβγαλε σε αλλες 2 περιοχες στο ιδιο μπουτι, την δωσαμε και αεριους.. τιποτα... Τριτη εβγαλε και αλλα 2 οποτε Τεταρτη που τη φαγουριζαν σαν τρελα την πηγαμε γιατριο και την εδωσε ξοζαλ πρωι-βραδυ απο 5μλ και ελοκον αλοιφη... ευτυχως εχει ηδη αρχισει να πιανει να τα ξερενει και δεν βγηκαν αλλα.

ο Σπυρος κολησε το δικο του... 12ωρη ιωση με λιγο πονοκοιλο, πυρετο ως 38 που δεν τον καταλαβαινες χωρις θερμομετρο (γι'αυτο και δεν το πηρα χαμπαρι και του εδωσα γαλα και το εβγαλε σε λιγοτερο απο 1λεπτο!) ΤΡιτη δεν τον πηγα σχολειο και με επριξε! τι μαθημα κανουν τωρα;; ειναι διαλειμα τωρα;;; ποτε θα ερθει η ΜΑριαννα και τετοια.  και καταλαβε οτι ειναι πιο διασκεδαστικο το σχολειο απο το σπιτι.

αρχισαν τα εργα στο φοξ... φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΣΑ!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;

ΜΑΡΚΕΡ ΚΑΙ ΒΑΓΚ ΒΛΕΠΩ!!!

ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ;;;

ΑΑΑΑΑΧ!!!ΣΑΡΑΝΤΑΡΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!(ΓΕΝΕΘΛΙΑ)

Τα νεα μου... είμαι δουλεια εδώ και πανω από ένα χρονο(ευτυχως...ψυχοθεραπεια...)

Ο Βασιλης πρωτακι όπως όλα τα οκτωβριανα, ο Φανης προνηπιο(ολοημερο) κι ο Ερμής στο σπιτι με νταντα(2,5 χρονων)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες τωρα!!!!!

καλως τη σαρανταρα!!!!!

να τα εκατοστησεις με υγεια!!!

ολα τα καλα στην οικογενεια σου!!!

ολους τους αντρες στη σειρα τους εβαλες βρε θηριο... μπραβο!

τα δικα μας τα βλεπεις....

περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

 

βαγκ σε διαβασα αλλα ημουν τοσο πτωμα αυτές τις μερες με τις αρρώστιες και με τα διαβάσματα πολλες ωρες - αφου κουράζομαι εγω που απλα καθομαι διπλα τους και μιλαω ολη την ωρα και πολύ τρεξιμο με τα εξωσχολικα. ακομα δε λεω να συνηθισω μιλαμε ωρες ωρες.

αυτή την εβδ εκαναν και 1-2 ηλιθιολαθη στην ορθογραφια και κρανιαζομαι μιλαμεεεεεε.

θα μου φυγει που θα παει.

με πιανει τρελλα να κανω τοση δουλεια και να βλεπω εστω τονο λαθος.

ενι γουει.

 

κατά τα αλλα σημερα ηταν η πρωτη μερα που δεν ημουν αρρωστη αλλα ακομα μπουκωμεη μυτη εχω

και σκ είναι τιγκα

το άλλο σκ παλι τιγκα

το επομενο βαφτιστηρια

κουραστηκα.

θελω διακοπες εστω μια μερα μονη μου εγω σε 4 τοιχους γινεται;

 

στη δουλεια και εκει αρκετη πιεση  - για να παρω 2 ταπερ πρεπει να πεασει από 800 συμβουλια και να παρεις 500 υπογραφες. στο τελος τα αγοραζω από την τσεπη μου γιατι βαριέμαι να τσακωνομαι.

 

οι νονοι του Στελιου μετακομιζουν μετα το κλεισιμο των σχολειων το καλοκαιρι στην κρητη - το ασχετο χαχα

 

ου εισαι ντομ

ναι ρε συ χωρις δουλεια θα βαρουσα μπιελες και εγω

μιλας με έναν ανθρωπο

πεινεις έναν καφε με ηρεμια

αντε τωρα να λεμε καμια κουβεντα από εδώ γιατι από κοντα δεν το βλεπω να βρισκόμαστε ποτε πλεον.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ποσο θελω να παμε καμια εκδρομη.....

θελω να αλλαξω εικονες...

οχι μονη, οικογενειακως, με κανενα αλλο ζευγαρι με παιδια γι ανα εχουν και τα δικα μας παρεα....

μακαρι να πανε ολα καλα με τη γυναικα ενος συναδελφου που πηγαινουμε μαζι εκδρομουλες (κανει τις επανορθωτικες επεμβασεις μετα απο μαστεκτομη) και να παμε παλι... την εβαλα να το οργανωσει οπως θελει... να γεμιζει το χρονο της και να σκεφτεται ομορφα πραγματα.

με το σχολειο τα κλασσικα...αλλα δεν τους πιεζω τοσο πολυ οπως λες εσυ. ουτε παο πανω τους καθομαι γιατι (ειδικα στο Σπυρο το να τον πριζω εχει αντιθετο παοτελεσμα) στην ορθογραφιασυνηθως δεν κανουν λαθη. αλλλα που και που θα κανουν. η κυρια τους εκτος απο τη γνωστη προτασουλα-λες τους βαζει και αγνωστη ή θεματα της γραμματικης που κανουν π.χ ενικο-πλυθηντικο.

σημερα καναμε τα 3μηνα της πεθερας. μετα πηγαμε και για καφε ολοι μαζι... ψωφισαν... τωρα περιμενουν να δουν στο σταρ τη μπαρμπυ ταινια.. με τις τοσες διαφημησεις που βαζει...και την κουραση τους... σε κανενα μισαωρο τους βλεπω να ανηφοριζουν για τα κρεβατια τους...

αυριο εγω δουλεια πρωι, ο αντρας ρεπο... σημερα δουλευε ο αντρας πρωι εγω ρεπο... το μεσημερι τραπεζι πεθερο με την αδερφη του και τον αντρα της απο Δραμα...

επλυνα και τα χειμωνιατικα μπουφαν, αφου δε θα τα ξαναβαλουμε...

κουραση...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε βαγκ και αυτή η κοπελα

πο πο όταν ακουω για νεους με παιδακια να εχεουν τοσο σοβαρα προβλήματα στεναχωριεμαι

και κρανιαζομαι όταν ακουω παπουδια να μουρμουράνε για το ποσο κουρασμένοι είναι.

ενι γουει ο καθενας τον πονο του

 

εγω ακομα δεν εχω κανει τιποτα

όλα εξω τα εχω και τα βαρια χειμερινα καα εδώ αθηνα δεν ειχε και καθολου κρυο

το πιο βαρυ μας είναι το φουτερακι

 

πως πηγε το τραπεζι;

ο αντρας φανταζομαι το εχει συνηθισει έτσι;

 

σχολειο σημερα κυλησε πολύ ηρεμα το διάβασμα - είχαμε μονο 5 σειρες αντιγραφη και ορθ και κατι μαθηματικα.

καλα πραγματικα σε εμας μου φαινεται αδυνατον να μην κατσεις μαζι τους

2-3 γονεις εχουν παρει δασκαλα να τα διαβαζουν

αλλοι 3 τα εουν ολοημερο και παλι μενει δουλεια για το βραδυ

και οι υπολοιποι κάθονται μαζι τους

το λιγοτερο μας συνηθως είναι 3 φυλλαδια λογιο κειμενο αναγνωση και 10 σειρες αντιγραφη ορθ

συν ότι εχουν από ακησεις μαθηματικών

σημερα ημασταν σαν να μην είχαμε τιποτα

2-3 φορες της το εχω πει χαρητολογοντας ότι βαζει πολλα αλλα λεει ότι μπορουνε

αλλα αδιάβαστα τα πας; τι παει να πει ότι μπορουνε. πλεον ας πουμε δεν τους κανω επαναληψη τη γραμματικη της ημερας και γλυτώνουμε ένα μισαωρο. και τα κανουμε σκ όλα μαζι.

 

κατά τα αλλα σημερα πηγα και πηρα τη μια κιθαρα -110 το μαλλι και θα την παραλαβω την τεταετη γιατι ηθελε μετατροπή επειδή είναι αριστεροχειρες. τον άλλο μηνα την άλλη γιατι εχουμε και τα βαφτιστήρια.

εγω αλλεργια φουλ

τα ματια μου μην ταδειτε

αφου τρομαξα το πρωι και πηγα αφθαλμιατρο - και ο βήχας από αυτό είναι μου ειπε. με τιγκαρε στα αντισταμινικα και στις αλοιφες - κολυρια

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...