Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

εσεις σορτσακια, εμεις.... γουνακια! απο Πεμπτη κατω απο 15β θα εχουμε ολη μερα...

και σκεφτομαι τι να βαλω την Τριτη στη Μητροπολη που ειμαι απεσταλμενη απο το τμημα για τη γιορτη του Αγ.Αρτεμιου που ειναι προστατης του σωματος. ευπρεπης πολιτικη περιβολη λεει..... για παλτουδακι δεν ειναι... να κρυψει λιγο το παντελονι... εκκλησια ειναι... ταγιερ... εχω ενα, αλλα δε με κανει... σε κατι τετοιες περιπτωσεις θα προτιμουσα να μας λενε να φοραμε τη στολη... σε βγαζει απο αδιεξοδα...

γεννεθλια εχουμε 22/10, αλλα επιδη πεφτει Πεμπτη θα το κανουμε ΑΠρασκευη...

σημερα περασαμε πολυ ωραια... το πρωι στην εκδηλωση για το σκακι στο γυμναστηριο του σχολειου, το απογευμα το παρτυ στην αυλη των διπλανων διδυμων, εκλεισαν τα 10... γεματη μερα...

οσες εχετε φ/β πατε σκακιστικος ομιλος Λαγυνων να δειτε πως περασαμε σημερα...

Μαρντιο συμφωνω με οτι λες για τα παιδια... αν δεν κανεις δουλεια στο σπιτι θα ζοριστουν στο σχολειο. και εσυ περισσοτερο.

αντε καλη βδομαδα να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

 

σημερα δουλευω πιο αργα οποτε μπορω να σας γραψω

 

δεν φτανει το 24ωρο τωρα που δουλευω να πω την αληθεια

και εδώ πολλες ζεστες εχει ακομα

από αυριο λεει θα κρυωσει -ακομα σεντονια εμεις

αλλα σε οποιν κοιμαται στο κατω κεββατι του βαζω μακρυα πιτζαμα από πανω γιατι είναι διπλα στο παραθυρο και οσο ναναι κανει περισσοτερο κρυο

 

ο λουκος αρχισε αντιβιωση

αν και δεν εχει ουρετο δεν περναει ο βήχας ουτε με την κορτιζνη - οποτε ας παρει να τελειωουμε -πανε 2 εβδ πια και είναι ολο γκρινια μιλαμε -μεχρι και από τον παιδικο με πηραν να τον παρουμε γιατι εκλαιγε ασταμάτητα -τι να πω δεν ξερω

τα αγορια μια χαρα - αρχισε και κανονικα το μαθημα και ηρεμησανε -εχουν κατι να κανουνε - μας πρχορησε παρα πολύ μεσα σε 2 μερες - και εχουμε αντιγραφη και ορθογραφια

ο κως ουτε για αστειο να τα διαβασει -κμια επαφη μιλαμε - εχθες την αντιγραφη τους ειπα να κανουνε μαζι μεχρι να ερθω και στο Στελιο επρεπε να σβυσω ολο το τετραδιο

 

για εμενα οπωσδήποτε θελει προετοιμασια όπως τα λετε

αλλιως δυσκολεύονται ρε γμτ -όχι ότι δεν θα μαθουν αλλα γιατι να ταλαιπωρουνται ολοι

 

οκ με τα γεννεθλια βαγκ -ετοιμα όλα; για πες καλεσατε παιδακα από το σχολειο;

μια χαρα η τιμη της τουρτας - εμας πανε 11 στο φτηνοτερο και 16 στο νορμαλ -δεν θα πω για τα μεγαλα ποσο την εχουν γιατι θα παθεις εγκεφαλικο

 

θα βαλω να δω την ταινια σημερα μαρντ.

 

καλα δεν θα σας πω τι εχει γινει στο σχολειο μας - στην τριτη δημοτικου -μηνήσεις -εισαγγελεις ανηλικων - χαμος κυριου. θα σας τα πω άλλη ωρα γιατι πρεπει να φυγω.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε κοπελια! μας πετας ενα... χαμος... εισαγγελεας ανηλικων και μας αφηνεις στα κρυα το λουτρου;;;;; ουτε ο Φωσκολος τετοια δεν εκανε!

δε μου λες, αληθεια, περιμενες τον αντρα να τους διαβασει;;;;;  ο δικος μου το εκανε 2 φορες γι ανα τελειωσουμε πιο γρηγορα και να πεσουμε για το μεσημεριανο μας υπνο!!! επιδη νυσταζε δηλαδη!

κοριτσια και επισημα, μιας και ειναι 00:15 22/10.... πριν 6 χρονια... μολις ειχανε σκασει μυτη τα διδυμακια μου!!!! και φετος πεφτει και η μερα ακριβως!

πως περναν τα χρονια....

αχ.... καλα να ειμαστε ολοι και ας περνανε τα ατιμα!

το απογευμα πηρα τηλ την κοπελα που ειμασταν μαζι στο δωματιο στη γεννα. ειχε γενησει 2 ωρες πριν., αρα 21/10... το 2ο της που γενηθ το Μαρτιο το ειχαν νοσοκομειο γιατι λεει ανεβηκαν πολυ τα λευκα και ειχε ιοσυνοφιλια! ξερω οτι υπαρχουν τα ιοσυνοφιλα, που εν γραφονται σιγουρα ετσι, αλλα αλλο δε χαμπαριαζω.... εσυ Μαρια σιγουρα ξερεις.... φως!!!!!

στο παρτυ φυσικα καλεσαμε και συμμαθητες.... τωρα ποιοιθ θα ερθουν... δεν ξερω... ειναι και η μερα δυσκολη, αλλα τι να κανουμε που ο μπαμπας μας εχει βαρδιες...

φυσικα στα καναλια δεν το ακουσατε... αλλα ενας συναδελφος και φιλος που ειναι αποσπαση Χιο χθες τραυματιστηκε! επιδη τις τελευταιες μερες οι πακιστανοι εκει δε θελουν να τους παρουν αποτυπωματα (γιατι αραγε;;;;) και υπαρχει αναταραχη (και για ποιο λογο τους πακι τους θεωρουν προσφυγες σαν τους Συριους;;;; οεο;;;;) ενας απο αυτους πεταξε κοτρωνα στο συναλφο και αν δεν εβαζε το χερι να προστατευτει στο προσωπο του θα τον χτυπουσε κατακουτελα! τελικα χτυπισε, ευτυχως ελαφρα στο χερι... αν φυσικα γινοταν το αντιθετο τωρα ο συναδελφος θα ηταν ηδη χωρις δουλεια!!! ετσι για να σας ενημερωνω και γαι κατι που δε θε το ακουσετε απο αλλου....

καλο βραδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδα χρόνια πολλα

αντα υγεια να εχουν

όλα καλα να πανε στη ζωη τους

ειδες πως περνανε τα χρονια ;πωπω σαν χθες πραγματικα

 

μπηκα να σας ευχηθω

και μολις πεσουν για υπνο θα σας πω τι εγινε

 

περαστκα στο συναδελφο

ναι ρε συ σιγα μην είναι ολοι προσφυγες - την εχουν δει ολοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις ευχες!

ολοι καλα να ειμαστε...

αλλα παλι δε μας ειπες..... χρωστας!

εμεις χθες, Παρασκευη καναμε και το παρτυ μας...

ενω λεγαμε θα εχουμε απωλειες λογω ημερας, δραστηριοτητες κλπ, τελικα ηρθαν οοοολοι, ακομα και οι νονοι μας απο Καβαλα, εκτος απο την αδερφη του αντρα... μαζευτηκαμε καπου 45 ατομα, μεγαλοι και παιδια!!! αλλα ή καποιοι δεν πηραν κατι ή εκανε λαθος η κοπελα, πληρωσαμε για 22 παιδια (χ4Ευρω) και 18 μεγαλους, οτι ηπιανε, μονο 136Ε! καλο;;; με τις τουρτες και αυτα που εφτιαξα φτασαμε 200-210Ε. πιστευω καλη τιμη για τοσα ατομα! περασμε πολυ ωραια! τα παιδια ενθουσιαστηκαν ολα! δεν ηθελαν να φυγουν... τελικα το διαλυσαμε 23:30!! αντε και  του χρονου, να ειμαστε καλα...

τωρα τα κεφαλια μεσα...

απο αυριο το πρωι που ειναι η Λιτανευση της Εικονας του Αγιου Δημητριου αρχιζουν τα μετρα....  Αγιου Δημητριου μαλλον θα τη γλυτωσω και δε θα κατεβω, αλλα στις 27 στη μαθητικη δεν τη γλυτωνω γιατι θελουν πολλα ατομα... και ακομα περισσοτερα θελουν για την 28η αλλα θα παει μετρα οα ντρας το πρωι ωστε εγω να παω τα παιδια να κανουν παρελαση εδω και θα δουλεψω απογευμα που θα εχει γυρισει ο αντρας..

καλο σ/κ να εχουμε κοριτσια και μη χανεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

σημερα παω πιο αργα στη δουλεια

Μια χαρα η τιμη βαγκουλα και αφου περασατε και ωραια αυτό εχει σημασια.

Γιατι να μην ερθουν μωρε σιγα -να χασουν μια μερα ένα αθλημα δεν πειραζει , και καθημερινη είναι πιο πολύ πιο ωραια.

αυριο δεν εχετε σχολεια φανταζομαι; εμας μια ωρα μια γιορτη θα κανει η τεταρτη ταξη 9-10:30 και αυτό. Σημερα η δασκαλα δεν ηρθε - δεν ξερω εαν ερθει αργοτερα

 

στα μαθηματα προχωράμε ας πουμε καλα - καλυτερα από πριν -μαθηματικα παλι αυτή την εβδ δεν εχουμε δει καν το βιβλιο.

και μιλαω με άλλες μαμαδες από αλλα σχολεια και εχω αρχισει και φρικαρω - γιατι νωθω ότι πρεπει να αρχισουμε να κανουμε πολύ δουλεια στο σπιτι -δυστηχως δεν κανει οσα πρεπει -θεωρω εγω δλδ.

 

τωρα για τον εισαγγελεα τι αν πω -ο κοσμος εχει λαλλησει - ειμαστε οι γυναικες βρε αιδι μου άλλο πραγμα.

με λιγα λογια

καποια παιδια από την τριτητ δημοτικου - είναι ιγο παλιοπαιδακια να τα πω - κωλοπαιδακια να πω -ζωηαρ να τα πω

οκ κανουν ατσούμπαλες σκανταλιες

σπρωχνουν - πετανε πετρες- ριχνουν βιβλια και αλλα ωραια

και αντι η διευθυντρια να τους βαλει μα τιμωρια -καπως να τα περιορίσει

εχει παει η συνηφαδα μου και εχει κανει καταγγελια στον εισαγγελεα καποια περιστατικα ότι δεν είναι ασχαφης το οαιδι της

εχει παει στην αστυνομια και θα τους καλεσουν γονεις του αλλου παιδιου και τη διευθυντρια για καταθεση και αυτή την εβδ συντασουν 3 μαμαδες χαρτι για την πρωτοβαθμια εκπαιδευση.

μιλαμε πολύ τράβηγμα - δεν ξερω εάν θα το εκανα ποτε.

βεβαια δεν υπηρχε περιπτβση καποιος να τους πειραξει και να κατσουν με σταυρωμένα χερια.

θεωρω ότι επρεπε να το λυση ομορφα και ωραια η χαζη η διευθυντρια και αν τρεχουν σε μηνυσεις γονεων και σχολειων.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις αυριο θα παρακολουθησουν τη γιορτη. ιδιες ωρες με σας. εγω θα ειμαι στα μετρα της μαθητικης στο κεντρο, οποτε θα τους ετοιμασει και θα τους παει ο αντρας που θα δουλεψει απογευμα. 28η θα παει μετρα στη στρατιωτικη ο αντρας για να τα ετοιμασω εγω για εκκλησια και παρελαση εδω και να παω απογευμα δουλεια... Πεμπτη ειμαστε και οι δυο πρωι... αλλα οχι και οι δυο στο τμημα! οποτε.... τα λεμε... Πεμπτη απογευμα!

ειχαμε παρεα τους κουμπαρους μας το απογευμα μες τα παιδια τους... της τρελης!

ηθελα να κανω γεμιστα αλλα δεν ειχα χρονο οποτε εβγαλα λιγη βρασμενη κοτα χωριατικη απο το γειτονα που ειχα καταψυξη μαζι με ζουμι... κριθαρακι και ετοιμο... θα τη βγαλουμε και αυριο...

θα την πεσω γιατι αυριο εγερτηριο 6:30... 

α! και κατι ακομα...

πριν λιγο, επλενε ο αντρας δοντια στο πανω μπανιο... παει ο Σπυρος....και τον βλεπει ο αντρας οτι ειχε πατησει και ανοιξε το καλαθακι για τα σκουπιδια και κατουρουσε εκει!!! ασπρη η λεκανη, ασπρο και αυτο.... δεν προλαβε να τον σταματησει πριν ξεκινησει, οποτε τον αφησε! χαρτια ηταν.... το ειδαμε και αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag και Μαρκερ χαθηκα sorry χανομαι με fb και ξεχνιεμαι να μπω και δω.

Vag να χαιρεσαι τα καμαρια σου να τα καμαρωνεις παντα!!!

Τελεια σας πηγαν απο θεμα κοστους τα γενεθλια.εγω με στολισμα εξοχικου και δωρακια ξοδεψα σχεδον τα διπλα!!

Πως πηγε η παρελαση; με παραδοσιακες φορεσιες παρελασαν ή με τη στολη του δημοτικου;

Μαρκερ ζορια μου τα περιγραφεις τα διαβασματα κι αγχωνουμε η διδυμομανα!!

Εχω και νεα της Μαριλου.χαλασε το pc  τη βγαζει με το tablet και δυσκολευεται να γραφει εδω.

Τα αγορια της τα πηρε παιδοπνευμονολογο τους βρηκε αλλεργικη ρινιτιδα και χορηγησε αγωγη.

Ξεκινησε γυμναστηριο τα πρωινα η δολια μανα και θα γινει το επομενο sex symbol ασυζητητι!!

Η μπουμπου της ομορφαινει!!

Μου πε να σας μεταφερω τα νεα της και φιλια βεβαιως βεβαιως.

Εμεις πηγαμε πατροπαραδοτα παρελαση.χθες τα κρατησαν μεχρι 11:00 στο νηπιο.τα πηρα στη δουλεια ζωγραφισαν ησυχα λιγη ωρα και μετα την καναμε οικογενειακως.

Τις ειχα και εορταζουσες τη Χρυσανθη Κυριακη και τη Δημητρουλα Δευτερα και φτιαξαμε γλυκα για το σχολειο για το σπιτι ηρθαν οι νονοι τους γειτονες και οι γονεις μου.

Καταχαρηκαν που κερνουσαν στο σχολειο μιλαμε.σημαιοστολιστηκαν και με ελσοφορεματα και καμαρωναν.

Αρχισε να ψυχραινει ο καιρος.ισως στρωσουμε χαλια τη Κυριακη αν ψησω τον αντρα για βοηθεια.

Αλλιως μας βλεπω να στρωνουμε στολιζοντας το δεντρο!! Χα χα

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαιρεσαι τις κουκλες σου!!!!

αλλα μη μου πεις οτι κρυωσατε και εκει......

οσοι συναδελφοι γυρνανε απο την αναθεματισμενη αποσπαση... αλλοι για Χιο τραβηξαν και αλλοι για Μυτιλήνη... κι αλλοι στις Λερου τα στενα....    ερχονται ηλιοκαμμενοι και παθαινουν πλακα με το κρυο εδω....

μη φοβασαι καλε για το διαβασμα.... μια χαρα θα τα πανε τα κοριτσια... αφου και εσυ ηδη τις εχεις δουλεψει καλα... εγω τελειωνω και με τους δυο συγχρονως, που σημαινει οτι υπαρχουν κενα λεπτα στον εναν ή στην αλλη, το πολυ σε 45λεπτα! αναγνωση, ορθογραφια, και φωτοτυπια ή τετραδιο πρωτης γραφης και αριθμο στα μαθηματικα. χθες μας ειχε φωναξει παλι η δασκαλα τους για να μας μιλησει για τον τροπο μελετης στην επομενη ενοτητα που μπηκανε και ακουγα κατι κουλα... ποσες ωρες ειναι οι μαξ ωρες μελετης... !!!!  οτι αν κανει πανω απο μια ωρα να κανει τη φωτοτυπια να τον βαζει χρονομετρο και να μην τον αφηνει να παιξει ή να δει τβ μετα για τιμωρια.... ;;;;;!!!! και οταν λεμε φωτοτυπια μιλαμε για 5-6 ασκησεις του τυπου... κυκλωσε το Π στις παρακατω λεξεις, γραωε την πρωτη συλλαβη που λειπει, οι λεξουλες ή οι συλλαβες μπερδευτικαν... βαλε τις στη σειρα κλπ, κοψε απο περιοδικο και κολα λεξεις με Π και κυκλωσε το χρωματισε τις εικονες που η λεξη εχει μεσα Π κλπ κλπ... αυτα και οι δικες σου που ειναι μικροτερες τα κανουν σε χρονο ρεκορ! μη μασασ μανα!!!!!

παρελαση κανανε με ασπρο μπλέ. οταν μπερεσω θα σας στειλω φωτο. αλλα λεμε με τον αντρα, οταν εχει καλο καιρο, οπως φετος, στην 28η να τους κατεβαζουμε στ Θεσσαλονικη να παρακολουθουμε την μεγαλη παρελαση και να κανουν παρελαση στα ΛΑγυνα την 25η, γιατι ... χωρις να μειωσω την παραδοση.... πιστευω οτι περισσοτερα βιωματα θα εχουν.... θα δουμε...

περιμενω να τελεισει το πλυντηριο να τα βαλω στεγνωτηριο και τρωω σπορια για να ξενυχταξω..... ααχ.χχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε Vag με τα στεγνωτηρια σου!!! Ευχαριστω για τις ευχες! Ναι η αληθεια τετοιου τυπου ασκησουλες κανουμε και μεις να εξοικειωθουμε λιγο με γραμματα και αριθμους αλλα και πιο πολυ οτι μες της μερα πρεπει ενα μισαωρο να καθομαστε σε μια καρεκλα γιατι εχουμε να κανουμε εργασια.η αληθεια το κανουμ με χαρα προς το παρον τουλαχιστον.τους φωτοτυπω στη δουλεια και περιμενουν πως και πως τι θα φερω καθε μεσημερι.Σημερα περπατησαμε 5km διαδρομη γινεται καθε χρονο ολοι με ομοιομορφα μπλουζακια τα εσοδα απο την πωληση των οποιων πανε για αγορα υπερηχομαστογραφου για το νοσοκομειο μας.κοντα 8.000 ατομα ειχε συμμετοχη.googlaρετε "η Ροδος για τη Ζωη".πολυ ωραια πρωτοβουλια.γινεται σταθερα απο το 2010 και καθε χρονο με ολο και μεγαλυτερη συμμετοχη.

Στρωσαμε καθαρισαμε χθες τελικα βοηθησε ο συζυξ πλυναμε παντζουρια βεραντες κατεβασαμε κουρτινες και σηκωσε τραπεζοκαναπεδες.

Καλο μηνα να χουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στους ροδιτες και τις ροδιτισσες! πολυ μ'αρεσουν τετοιες πρωτοβουλιες... γιατι, αν και κανονικα θα επρεπε να ειναι υποχρεωση του κρατους η προμηθια ιατρικων και οχι μονο μηχανιματων.... στην ψαροκωσταινα μας.... συν Αθηνα και χειρα κινει...

και εγω σημερα τους εβγαλα φωτοτυπιες εικονολεξα, αμερικανικα σταυρολεξα και αλλες ασκησουλες για να εχω, αλλα τις εκαναν ολες, 4 φυλλα μπρος πισω και ηθελαν και αλλες! τετοιος ζηλος! στο ενδιαμεσο τους εβαλα να γραψουν και την ορθογραφια για επαναληψη... εμ, Πεμπτη περιπατος, Παρεσκευη Βυζαντινο μουσειο... μη χασουμε και το ρυθμο μας... 

καλα στο Βυζαντινο μουσειο δεν τους αρεσε... και με το δικιο τους νομιζω... τι να κανουν τα πρωτακια στο βυζαντινο οταν δεν κατανοουν ουτε τη λεξη! οταν τους ρωτησα ειπαν οτι ολο εικονες ειδαν, τους εδωσαν και να βαψουν εικονες σε α4 κλπ... και να πω οτι δεν εχουμε στην πολη μας μουσεια..... αρχαιολογικο, πολεμικο, αθλητισμου, νερου, τρενων... και ποσα που δεν ξερω... σιγουρα πιο ενδιαφερον θα ηταν για αυτα...

το μεσημερι μας εκανε η μαμα μου το τραπεζι σε σικ ταβερνα της Τουμπας... απεναντυ απο την Αγια Βαρβαρα στο γηπεδο του Παοκ για οσες γνωριζουν... εχουμε παει αρκετες φορες... σκασαμε παλι... ακομα φουσκωμενη ειμαι... και φαγανε και τα παιδια πολυ για ταβερνα... καιρο ειχαμε να φαμε εξω πλακα πλακα... εμ, καιρο ειχαμε να εχουμε και ιδια μερα ρεπο!!!!

καλη βδομαδα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

 

τι κανετε;

χρονια πολλα στους εορταζοντες

 

καλε εμενα μου εγραφε κατι κλειδωμένος λογαριασμος προσπαηστε σε 15 λεπτα και δεν εμπαινε.

 

τι να πω

σημερα οκ

καλε σιγα μην αγχωνεσαι για το σχολειο

και εμαςμετρημενο ειναιπεριπου 1 ωρα και στους 2 το διάβασμα,

1 φωτοτυπια μπρος πισω

μια σελιδα αντιγραφη - με αρκετουτιστικα (2 προτασεις -ολες τις συλλαβες του γραμματος  και τις λεξεις του μαηματος τις καινούριες) στο τετραχαρακο παρακαλω

αναγνωση ολο τ μαθημα

και ορθογραφια όχι παντα αλλα περιπου 1 ή 4 σειρες χαχαχα

μετα η αληθεια είναι πλεον δεν τους βαζω τιποτα

μου φαινονται ηδη αρκετα αυτά.

 

εμεις είχαμε θεματα ε το Νικο 3 μερες τωρα μιλαμε τον ειχε πιασει κρανιασει και στο σχολειο και στο τζουντο -τσακωνοταν με ολο τον κοσμο

ωρες ωρες δεν μπορει να διαχειριστεί το θυμο του όταν αδικειται

 

αλλα γενικως καλα

παιρνουμε και τα κοπλιμαν μας

οι καλυτεροι μαθητες είναι - λιγο πιο ηρεμοι να ηταν

 

σιγα μην τους βαλουμε τιμωρια εάν δεν προλαβαινουν τις ασκησεις

ελα χριστε και παναγια

και ελεγα ότι εγω είμαι στριτζο χαχαχα

η δασκαλα τα ελεγε αυτά;

 

μπραβο βρε μαρντ

δυστηχως αν και είναι υποχρεωση του κρατους - οσο μπορούμε να βοηαμε σε αυτά

 

μια χαρα θα τα πανε τα κοριτσια

μην νομιζεις ότι κανουν τιποτε ουαου

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε ΜΑρκερ...

καλε που πηγατε ολες;;;

εσενα στο σχολειο λενε να ηταν λιγο πιο ησυχοι, σε μας οταν πηγε να ρωτησει ο αντρας την Πεμπτη ειπε η δασκαλα οτι ειναι πολυ καλοι κλπ κλπ αλλα η ΜΑριαννα ειναι λιγο πολυλογου!

ο δασκαλος στο σκακι...τα ιδια.... λεει θα τη φερει να τη βαλει μανταλακι στο στομα!

γλωσσα δε βαζει η ατιμη μεσα!!!!

σημερα πηγε πρωτη φορα ο Σπυρος κατηχητικο... του αρεσε, αλλα εγω εχω τις επιφυλαξεις μου... ενω ηθελα και εγω να παει, οταν τον πηγα και οταν πηγα να τον παρω ειδα οτι επιδη ειναι λιγα τα αγορια που πηγαινουν, ειναι μαζι παιδια απο γυμνασιο μεχρι πρωτακια... μικρα ηταν ο Σπυρος και ο γιος του παπα. και οταν επαιζαν στην αυλη της εκκλησιας τα μεγαλα, που ηταν σιγουρα του γυμνασιου ελεγαν και βρωμολογα! ο πατερ δεν ηταν παρον στην αυλη οποτε φανταζεστε... δεν ξερω... θα συζητησω με τον αντρα να δουμε...

αυριο θα παει και η ΑΜριαννα κατηχητικο αλλα στα κοριτσια τα χωριζουν κατα ηλικιες.

αυριο το πρωι θα παω να βοηθισω το συλλογο γονεων που κανουν στην αυλη του σχολειου και του νηπιαγωγειου... πως να το πω... βαμμενα παιχνιδια...

πχ τα νουμερα για κουτσο, παιχνιδι νουμερα που καταληγει σε σπιτακι, κουτακια με σκαλες και φιδακια οπως ειναι το επιτραπεζιο φιδακι κ.α. που θα δω αυριο. σαν επιτραπεζια δαπεδου θα τα ελεγα... καλη κινηση... και ομορφαινει και η αυλη με τοσα χρωματα.

ειμασταν καλεσμενοι και σε παρτυ σημερα, αλλα οταν πηρα τηλ τη μαμα του παιδιου στο τηλ που εγραφε στην προσκληση για να ρωτησω που ειναι το σπιτι τους... μου ειπε οτι δε θα κανουν το παρτυ γιατι εδω και 2 μερες ειναι αρρωστος ο αδερφος του εορταζοντος.... κοκκαλο εγω... αν δεν επειρνα τηλ και εμφανιζομουν στην εξωπορτα τους;;;; γιατι χθες δεν ενημερωσαν τα παιδια που ειχαν καλεσει;; και πηραμε και δωρο... αν εν καλεστουμε σε αγοριστικο παρτυ μεχρι να ληξει η καρτα αλλαγης... τη μπιτζαμα θα τη χαρει ο Σπυρος....

και επιδη εφτασαν μεσανυχτα....

Χρονια Πολλα σε Αγγελους, Αγγελικουλες, μιχαλιδες, Μιχαελες, Ταξιαρχες, Σταματιδες και Σταματινες κλπ...

και κυριως στους εορταζοντες της παρεας μας!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

 

ελα βρε βαγκ

καλε τι βλακεια - πραγματικα τελειως χαζομαρα

επρεπε να ειχε αφησει ένα σημείωμα τουλαχιστον

 

καλα για τα βρωμολογα μην σκας -στο σχολειο να δεις τι ακουνε - όλα τα γαλλικα θα τα μαθουν φαρσι από εκει

ισως να το ελεγες του παπα - να τα ελενχει λιγάκι παραπανω;

 

Σημερα γιορτάζουμε

περασαμε πολύ ομορφα

είχαμε ολη μερα κοσμο

μα ολη μερα

από το πρωι στις 10 εως κα τις 7:30 αντε και του χρονου

 

κορίτσια εχω χασει την υπομονη μου τελειως

δεν με φτανει το 24ωρο κυριολεκτικα

τσακωνομαι με τον Κωστα που δεν βοηθαει οσο πρεπει και πρεπει νατου τα λεω σε επιπεδο νιανια

"τελειωσε το πλυντηριο -εκανε μπιπ το καμπανακι - βγαζεις τα πιατα; " "τωρα¨;" "ναι τωρα"

μιλαμε με το τσιγκελι

τα αγορια ολο βρωμιες παντου

μιλαμε εχθες σιδερωνα ισα με 5 ωρες το πρωι

επρεπε να καθαρισω για τη γιορτη

πηγε ο κως σουπερ μαρκετ

πηγε να παρει δωρο για ένα παρτυ

στο  σπιτι γιοταν της μουρλης

μεγειρευα για τα μικρα για σημερα για τους μεγαλους παραγγειλαμε

ειχα να φτιαξω το γλυκο

να ταισω τον αγγελο - που δεν τρωει το σκασμενο καθολου μας βγαζει το λαδι

και πηρε τους μεγαλους και γυρνοβολαγαν 2 ωρες ασκοπα και εγω στο σπιτι ειχα πελαγωσει

ηρρθαν 30 λεπτα πριν το παρτυ και επρεπε να τα πανιαρισω να τα ντυσω να ταταισω απογευματινο να κανω μπανιο και να σκουπισω γιατι θα γυρνουσαμε αργα

κρανιαζομαι σας λεω

ένα τσακ να μου κανει ο οποιοσδηποτε και γινουμε τουρμπο

κι την πληρωνουν τα μεγαλα στο τελος

 

μιαλμε χρειζομαι γυναικα πραγματικα

δεν προλαβαίνω πλεον και δουλεια και διαβασμα και εξωσχολικα και μεγειρεμα και σημαζεμα κάθε μερα

η μανα μου δουελευει και όπως γνωρίζεται πλεον δεν χαλιεται ουτε μια ωρα να ερθει να βοηησει ουτε στο ρεπο της

η πεερα μου εχει κουραστεί και είναι ολο αρρωστη - πως βλέπεται στις ταινιες -ωχ η καρδια μου δεν μπορω α πεθανω - κατι τεοιο

μια μερα ζητησα να μαγειρεψει γιατι ειχε παει η ωρα 10:30 και θα τελειωνε 1 το φαγητο εάν το εβαζα κατά τις 11:00 και επαιξε την δυσκολη -οποτε της ειπα δεν πειραζει και εβαλα φασολάκια στη χυτρα να τελειώνουμε.

δεν ξερω πραγματικα

είμαι κουραστηκη το ξερω ολο για προβλήματα γραφω

αλλα δεν με φτανει το 24ωρο σας λεω ουτε για κατουρημα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο markerako δεν είσαι καθόλου κουραστική. Με τρία παιδιά όμως βρε κόρη και τόσες υποχρεώσεις τι τα θελες τα καλέσματα και τις ετοιμασίες για τον Αγγελούκο που χιλιόχρονο να ναι το παιδί. Ένα γλυκό ας έπαιρνες εκεί από το ζαχαροπλαστείο για όποιον ερχόταν. Μη σου πω εγώ δε θα καθόμουν σπίτι, θα παιρνα τα παιδιά και θα βολτάραμε οικογενειακώς να χαρούμε τη Κυριακή μας.

Οι άντρες εννοείται πως δουλεύουν με οδηγίες χρήσεως και με τους δικούς τους ρυθμούς δε το συζητώ....κι ο δικός μου τα ίδια. Τρέχει η μύτη της μικρής του λέω πιάσε μια χαρτοπετσέτα που είσαι πιο κοντά και μέχρι να τη φέρει έχω σηκωθεί έχω πάει στο υπνοδωμάτιο και έχω φέρει χαρτομάντηλο εγώ...ή το κλασικό ...τρώμε παίρνει το πιάτο του στο νεροχύτη."Αγάπη μου θα τα βάλεις πλυντήριο να κάνω εγώ μια άλλη δουλειά;ναι ....πάει κάθεται στο καναπέ...δε θα τα βάλεις του λέω;;;ε και συ λέει επειδή το είπες πρέπει τώρα;;;όχι βρε φίλε του χρόνου τέτοια μέρα!!!

Αχ συμπονώ κόρη....

Vag ωραία ιδέα να βάψετε το δάπεδο της αυλής του σχολείου με χρώματα και παιχνίδια. Εμάς ψάχνει εθελοντή η κυρία να ρίξει μπετόν σε ένα διαδρομάκι που μπαίνεις. Κάθε χρόνο κάτι ζητάει λέει και όλο κάποιος παππούς μπαμπάς που έχει τα μηχανήματα ή ξέρει από την εργασία φιλοτιμείται.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξημερωσαμε.... πριν 1 ωρα ξυπνησε ο Σπυρος με κλαματα γιατι τον ποναει δοντι... απο την αλλη πλευρα φετος.. εκανε κανενα 10λεπτο να με πει γιατι κλαιει... αλλα τοσα για να δεχτει να πιει ντεπον... ολη την ωρα αγκαλια, αλλα εκλαιγε... ξυπνησε ο αντρας, γκρινιαζε, για τα γλυκα (τα οποια κατα 80% αυτος αγοραζει και τους δινει) για το οτι δεν πλενουν συχνα δοντια κλπ κλπ... και αυτη η γκρινια του εκανε το Σπυρο να κλαιει περισσοτερο... ξυπνησε και η ΜΑριαννα... αυριο θα παρουμε τηλ την οδοντιατρο να τελειωνουμε...

κατα τα αλλα, ΜΑρκερ οταν ο αντρας δε βοηθαει... χαμος... δε γινεται μια γυναικα να προλαβαινει παιδια, σπιτι και δουλεια... μονη... τοτε γιατι εχουμε αντρες;;; για μαμαδες-πεθερες δε μιλαω γιατι αν και ειναι χρησιμες, οταν θελουν και αυτες φυσικα, δε μου αρεσει και το αλλο ακρο που ακουω στη δουλεια, το απολυτο παρκαρισμα....

τελος παντων μεγαλη κουβεντα και οχι για τετοια ωρα...

εχω τρελο πιασιμο η αγυμναστη... απο το βαψημο στην αυλη του σχολειου... ειμασταν εκει απο 11:30 - 15:30!!! οποια εχει φβ εβαλαν φωτο στο Συλλογος γονεων του δημοτικου και των νηπιαγωγειων Λαγυνων και στο σάιτ Πολιτιστικος συλλογος Λαγυνων ΛΑγυνα νετ νομιζω.

Μαρντιο δυστυχως το κρατος αφηνει πολλα κενα που καλουνται οι πολιτες να τα καλυψουν...

αντε να εχουμε καλο ξημερωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

σημερα παω 10:30 δουλεια

καθομαι τωρα και σας γραφω

γενικως καλυτερα εμεις

μετα από ένα τρικουβερτο την κυριακη το βραδυ - είναι κυριος ο Κως

τι να πω; ολοι θελουν τον μπαμπουλα τους.

 

σημερα ο Στελιος χτυπησε στο κεφαλι με το που μπηκε στο σχολειο

τον κυνήγησε μα συμαθητρια και παραπατησε

μεχρι και πανω στην ταξη τον ανεβασα - ντρεπότανε μην τον κοροιδεψει κανεις

 

μαρντ μου ευτυχως που σαν λαος οι περισσοτεροι ειμαστε φιλοτιμοι και συμπονετικοι και βοηθάμε εστω σε κατι τετοια γιατι από τους δημους εάν περιμεαμε βραστα

εμεις το είχαμε κανει περσι αυτό με τα παιχνίδια

είναι αρκετα καλο για λιγο από ότι καταλαβα

μετα τα βαρεθηκαν - αυτό που τους αρεσε ηταν οι ροδες από αμαξια που πηδάγανε μεσα 

 

γλυκα τρωνε και εμας αρκετα βαγκ πλεον - όχι πολλα αλλα αρκετα για μενα

καραμελοειδη και μπισκοτοιδη - δεν μπορούμε να τα αποφυγουμε μιας και εχει και το σχολειο

και ζηλεουν και ζητανε

το κακο είναι ο Αγγελος που εχει εξαρτηση μιλαμε και προσπαω να μην του δινω αλλα δεν γινεται παντα.

περαστηκα στο παιδι

μακαρι να είναι κανας νευροπονος

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε κοριτσια;;; χαθηκαμε βρε...

τωρα εβλεπα βιντεακια για το χαμο στο Παρισι... τραγικο... και πιστευω ειναι αδυνατο να προστατευτει καποιος απο αυτους τους τρελους φονιαδες... οταν ερχονται με τη βαρκα στα νησια μας ή τους πιανουμε φορτωμενους σε βανακια το παιζουν κακομοιροι και πολλοι απο μας το χαφτουνε, και σε λιγες μερες αρματονωνται εκρηκτικα, παιρνουν και ενα υποπολυβολο στα χερια και ... αλαχ ακμπαρ και οποιον παρει ο χαρος! ας μη γελιωμαστε... και καποιος που ειναι μετριοπαθης μουσουλμανος, αμα τον διαταξει ο ιμαμης του για τζιχαντ θα το κανει γιατι εμαθε οτι ειναι υποχρεωμενος να κανει οτι του πουν! τι να πουμε πια... ο Θεος να μας φυλαει...

Μαρκερ εμας το σχολειο μας δεν εχει κυλικειο, οποτε ειναι πιο ευκολο να ελεγχεις το τι τρωνε... τι θα κανουνε τα δικας σας για τη 17Νοε; εμας θα εχουν γιορτη 8:45-9:45 και τελος... η 5η ταξη εχει αναλαβει τη γιορτη... θα εχουν ποιημα και τα διπλανα μας διδυμα.

το βραδακι ηρθαν οι απεναντυ μας... τους καλεσαμε γιατι αυτες τις μερες κλεινουμε 10χρ απο τοτε που μετακομισαμε στο σπιτι!!! ηπιαμε το κρασακι μας, φαγαμε τα μεζεδακια, ειπαμε τα κοτσομπολια.... καλα που κοιμηθηκαμε κανενα2ωρο και το μεσημερι οποτε δε νυσταζαν και τα παιδια... μια χαρα!

καλη βδομαδα να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

 

εμεις μια χαρα

ακομα πολλες δουλειες - μα πολλες

τι να πω - πολύ ρουχο και πολύ σκονη

 

κατά τα αλλα μια χαρα

σχολεια κλπ - πολύ καλα δεν εχω παραπονο - θελουν λιγο τη φωνη τους στο να συγκεντρωθουν να τα κανουν καλα

αλλα κατά τα αλλα μια χαρα

 

δεν ξερω με όλα αυτά τι να πω - τα της γαλλιας

τελικα ο πλεμος δεν σταματησε ποτε και δεν θα σταματησει

ντροπη σε ολους

δυστηχως να αφανιστούμε σαν ειδος πρεπει μπας και ηρεμησει η γη λιγάκι -πολύ μυαλο μας εδωσε ο θεουλης και δεν το μετανιωνει βλεπω αλλιως θα ειχε ρηξει 10 τσουναμι .ντροπη σε ολους

 

εφτιαξα νυχια προχθες - ετσι λιγάκι να ανανεωθω

 

και εμεις το ιδιο πρόγραμμα βαγκ στο σχολειο

ένα τραγουδι θαπει η ταξη τους από ότι καταλαβα

οσο για το φαι - εμενα δεν τρωνε τιποτα καλε χαχαχα

σημερα εα κομματι κεικ - 2 μπισκοτάκια και ένα μανταρι και εφησανε κιολας

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καλα που εκανες νυχια!!! εγω εχω τοσο καιρο θελω να παω 2 λεπτα στη γειτονισσα να με κανει τα φρυδια, που θα καταντησω σαν τον Καραμανλη τον συγχωρεμενο επιδη βαριεμαι να τα βγαζω και δεν τυχαινει... μην πω για αποτριχωση... τελειωσασν και τα κερια μου της κεριερας και ξαναρχισα το ξυραφι... τρατζικ!

τι εγινε το πρωι;; σας κουνησε ο σεισμος; η αδερφη μου το καταλαβαν στη Λαρισα, εμεις εδω οχι βεβαια... αλλα κριμα για τη γυναικα στη Λευκαδα... αν εχεις γκαντεμια...

σημερα πηγαν στη γιορτη, αλλα το μονο που τους εμεινε ειναι το εδω πολυτεχνειο-εδω πολυτεχνειο... λενε οτι παιζανε μεσα στο γυμναστηριο που ειναι η θεατρικη σκηνη που κανουν τις γιορτες... μετα ηρθε σπιτι μια φιλη τους για παιχνιδι, την κρωτησε και για φαγητο ο αντρας, τους εκανε μακαρονια, ειχα και ετοιμο κιμα στην καταψυξη, μονο το κοριτσακι αδειασε το πιατο! και ειπε στον αντρα οτι εκανε ωραιο φαγητο! εγω οταν γυρισα απο τη δουλεια τους βρηκα στην αυλη να παιζουν με τα διπλανα... πηγαν και παραδιπλα μεχρι την αυλη του νηπιαγωγειου....

το απογευμα που πηγαμε κολυμπι, που το κολυμβητιριο ειναι πανω απο τα πανεπιστημια, κανονικα ολα... ουτε ατομα, ουτε επεισοδια... δεν ξερω τι εγινε στην Εγνατια, πιο κατω. τωρα θα μπω ιντερνετ. αλλα και στην Αθηνα δεν ακουσα κατι... αντε να περασουν και τα δεκεμβριανα, που τα καναμε θεσμο και αυτα ... να τελειωνουμε για φετος...

καλε νησιωτισσες.... γιουχου!!!!! σας χασαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορες αχ...να φυγει αυτη η μερα και να μη ξαναρθει.Δυστυχως τραγικα νεα. Πεθανε το κοριτσακι μιας φιλης 11,5 μηνων τελειως ξαφνικα.Ηταν και δω στο mammy πολυ παλια.το τριτο της παιδακι.

Τα πρωτα τα γεννησαμε την ιδια μερα την ιδια ωρα.

Ειμαι σοκαρισμενη.τετοιο πονο να μη το νιωσει κανενα ζευγαρι καμια μανουλα.πηγα στη κηδεια οπως κι ολη η Ροδος δηλαδη.τι ακριβως συνεβει δε μαθαμε ακομα.κατι με το συστροφη λεπτου εντερου γραφτηκε αλλα δε ξερω κατα ποσο ισχυει.

Κατα τα αλλα εμας καναν αφιερωμα στο Πολυτεχνειο μεχρι 10:45 τα κρατησαν και μετα μας ειχε ενημερωση η δασκαλα ανα 20λεπτο χωριστα καθε γονιο. Μου πε τα καλυτερα.πολυ φιλοτιμες λεει συντρεχουν οταν ενα παιδακι χτυπησει ή δε νιωθει καλα.Η Δημητρα θελει να ναι ηγετης και κοντραριζεται με ενα κοριτσακι που θελει το ιδιο.η Χρυσανθη πιο καλλιτεχνικη φυση λεει βυθιζεται με ενα μουσικο κομματι ενα παραμυθι μια δραματοποιηση.τα ιδια μου κανει και στο σπιτι και ωρες ωρες της λεω : helloooo κατεβα απο το ροζ συννεφακι σου να συνεννοηθουμε....

Μου πε οπως ολοι μου λενε να μην τις συγκρινω.την ρωτησα για να τις χωρισω του χρονου πως το βλεπει,την εμπιστευομαι ειναι πολυ ψαγμενη παιδαγωγικα με σπουδες εννοω,και ωραιες συμβουλεςσυμβουλες κατα καιρους και μου πε δε βλεπει το καπελωμα που της περιγραφω οτι συμβαινει απλα βλεπει 2 διαφορετικα τελειως παιδια.γιορτουλα Χριστουγεννιατικη θα κανουν 18 Δεκεμβρη απογευμα στη ταξη μεσα δε θελουν στολες και εξτρα εξοδα θα φτιαξουν τα παιδια σχεδια λεει να στολισουν τις μπλουζες τους.

Αυτα τα νεα μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

αρχιζω με τα τραγικα της μαρντ

 

κριμα κριμα κριμα -που να το καταλαβει η γυναικα - το ξερω τυψεις θα εχει μια ζωη και εγω θα ειχα δλδ

αλλα σε τοσο μικρα παιδακια δυστηχως τέτοιες παθησεις με ιλεους κλπ είναι δυσκολο να τα καταλάβεις

δεν ξερω πραγματικα τι θα εκανα -λογικα θα με ειχαν σιγουρα για πολύ καιρο μετα στο δεφνι

 

βαγκ δεν καταλαβαινω τιποτα όταν κοιμάμαι - πεφτω για υπνο σαν την ωραια κοιμωμένη κα δεν ξυπναω ουτε με φιλι χαχαχα

καλε αφου ερχεται ο αγγελος και δεν καταλαβαινω τιποτα- αφου φοβάμαι να μεινω μονη το βραδυ γιατι εάν σηκωθεί το μωρο σιγουρα δεν θα το παρω χαμπαρι χαχαχα

 

καλε και εμεις εδώ χαλαρα τα πραγματα φετος- ουτε επεισόδιά - ουτε τιποτα

και δεν ξερω αυτή η γιορτη πια πρεπει να σταματησει να γιορτάζεται- εντάξει πολύ παραπληροφόρηση πια   

 

και εμεις είχαμε φιλο μας σπιτι μετα - δεν εκατσε πολύ το παιδακι

μια χαρα

 

να γιασει το στομα της δασκάλας σας μαρντ

συμφωνω - και εγω αυτης της αποψης είμαι - εάν δεν υπαρχει θεμα σοβαρο δεν υπαρχει λογος χωρισμου

εγω το βλεπω τωρα

ειτε χωριστα του ειχα ειτε όχι - το ιδιο και το αυτό θα ηταν

ο μονος λογος που πλεον θα σκεφτομουν να τους χωρισω θα ηταν για να εχω τα μαθηματα από 2 δασκάλες να εχω να συγκρινω και να κανω 2 μαθηματα χαχαχα

 

για γιορτες δεν εξρω τιποτα

δεν θα κανουν εμας σιγουρα -μον τεταρτη-μπεμπτη  -εκτη κανουν παντα

 

το σκ πρεπει να παμε να παρουμ δεντρο

το περσινο μας αφησε χρονους και πρεπει να ανανεωσουμε και στολιδια σιγουρα

αντε να βαλουμε χαλια να στολισουμε και πραγματικα βαριέμαι τρελλα μιλαμε 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλέ που είστε ;

Εμεις όλα καλα

Σκατά είχαμε φουλ δουλειά 

Το πρωί σούπερ, μετα ταισματα συμμάζεμα μετά πήγαμε να πάρουμε δέντρο γιατί μας άφησε χρόνους το παλιό και αφού το πήραμε στολισαμε κιόλας 

Παράλληλα φτιάξαμε το πατάρι και μαζεψα 3 σακούλες σκουπιδιών παιχνίδια για δωσιμο. 

Τα έδωσα σε 2 φίλες και στο παιδικό 

 

Την Κυριακή πήγαμε σε ένα πάρκο δεινόσαυρων.  Μπαρουφα μόνο ο άγγελος ενθουσιάστηκε. Κατά τα άλλα ήταν πολύ καλοφτιαγμένο. 

 

Πήγα και για μπότε μούρη και πόδια το βράδυ και έστρωσα.  

 

Άντε και του χρόνου κορίτσια μού 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και του χρονου προκωμενη κορη!!! Εμεις το Σαββατο θα στολισουμε πρωτα ο Θεος...εχουν φαγωθει τα μικρα.Γραψαν ηδη γραμμα στον Αγιο Βασιλη εννοειται και τους λεω μολις το ημερολογιο γυρισει Δεκεμβριος θα παμε να το ριξουμε!!

Ελεος πια σε λιγο θα τελειωνει το καλοκαιρι και θα βγαζουμε το δεντρο!!

Πηραμε τα ποιηματακια μας τα μαθαν ηδη.συμμαζεμενα.θα ναι αστερακια στο παραμυθι του Τριβιζα με το ποντικακι που ηθελε να αγγιξει ενα αστερι.

Ναζι και καημος...που εισαι Μαριαννακι Σαλονικιωτικο σε συναγωνιζομαστε ανετα φετος!!

Ξεκινανε και οι γιορτες...Κατερινες Στελιοι Αντρεας..

Κατα τα αλλα τα κλασικα μας...τη ρουτινα μας και Δοξα το Θεο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι νεα ειναι αυτα ρε Μαρντ;;; τι κριμα το αγγελουδι.... καλα για τους γονεις δε φτανει το μυαλο μου τι θα περνανε.. και εγω μεχρι να χρονισουν θυμαμαι το ειχα στο μυαλο οτι υπαρχει και ο αιφνιδιος των νεογνων μεχρι να χρονισουν... αλλα οχι και 11,5 ρε γμτ!!!!

εδω... κουραση... αυριο εκλεισα ραντεβου με ντοκ γιατι ειμαι 41ημ χωρις περιοδο... μπεμπε δεν παιζει... εκτος και αν ειναι ο Μακγκάιβερ.... αν και οπως λεει μια συναδελφισσα, με τα αντιοξιδωτικα και τις βιταμινες που παιρνει ο αντρας απο τοτε που εμαθε για τη μαμα του (η οποια παει ολο προς το χειροτερο.... παλι εισαγωγη χθες γιατι πριστηκε το στηθος της...) μπορει και προφηλακτικα να σκιζει!!!! εγω πιο πιθανο εχω την εμμηνοπαυση παρα αυτο παντως.... θα δουμε αυριο...

σημερα ξεκινησαμε και ζωγραφικη... εκανε δωρεαν μαθηματα ο Δημος... αλλα δεν ξερω... οι μαναδες το βλεπουν σαν παρκαρισμα απλα των παιδιων και ενω σημερα ηταν για παιδια δημοτικου εφερναν και τα 3χρονα μικρα τους με αποτελεσμα να γινεται ενας χαμος, τα παιδια που επρεπε να ειναι εκει δεν εβρισκαν που να κατσουν, τα μικρα κανανε φασαρια και δεν ακολουθουσαν εντολες απο οτι ειπε η ιδια η δασκαλα, αλλα δεν τη βλεπω ζωηρη να βαλει μια ταξη! αφου εχουν και τμημα για κατω των 6χρ Δευτερα απογευμα γιατι πρεπει τα 3χρονα να ειναι μαζει με τα παιδια του δημοτικου! σκεφτομαι να βαλω τον αντρα να κανει παραπονα στο φ/β του δημου που ειχαν αναρτησει και το προγραμμα αυτο μπας και γινει κατι... ειπαμε κανανε κατι καλο αλλα το γμσνε....

στο σχολειο ολα οκ... ο Σπυρος αστερι στα μαθηματικα!! μου θυμιζει τον εαυτο μου... τα πιανει αμεσως! μεχρι και η κυρια του σημερα σε κατι προσθεσεις στο τετραδιο, ενω συνηιως γραφει γενικα, Αριστα, Μπραβο ή Πολυ καλα, του εγραψε! Μπραβο Σπυρο εισαι ΑΣΤΕΡΙ! και το θεριο δε μου το εδειξε!!! το βραδυ που σκαλιζα την τσαντα μπας και εχουν κατι αλλο το ειδα... τη ΜΑριαννα θα την κλεισουμε ραντεβουν για οφθαλμιατρο γιατι λεει οτι δε βλεπει καλα... θα τους πηγαιναμε ουτως ή αλλως πριν τις γιορτες για τσεκαρισμα... να δουμε... μη με βρισετε, αλλα εχω και λιγο στο μυαλο οτι δεν εχει τιποτα και το λεει για να τραβηξει την προσοχη....

καλα να ειμαστε κοριτσια γιατι τα μαντατα απο το κακο στο χειροτερο πανε... ειδατε τι εγινε παλι με τους $#@#@τουρκους που ριξανε το μαχητικο των ρωσων..... 

καλο βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...